GENEL BİLGİLER

LSI Toronto dil okulu, Kanada’nın en büyük şehri Toronto’dadır. Rosedale bölgesinde yer alan okul binası, ulaşım imkanlarının çok olması sayesinde ülkenin ve şehrin birçok yerine kolayca ulaşılmasını sağlar. Okulun yakınlarında birçok alışveriş merkezi, mağaza, restoran ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Şehir birçok turistik bölgesi, eşsiz doğa manzarası ve zengin kültürüyle İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için birçok farklı fırsat sunar. LSI Toronto dil okulu kaliteli eğitim sistemiyle Kanada’da dil eğitimi için en çok tercih edilen okullardan biridir. Modern eğitim anlayışını benimseyen okul, teknolojik imkanlarla donatılmış bir binaya sahiptir. Sınıflarda akıllı tahta, bilgisayar, ücretsiz internet erişimi vardır. Diğer katlarda teras, kafeterya, mutfak, içecek otomat makineleri, mikrodalga fırın, öğrenci odaları, kütüphane, film odası ve bilgisayar odaları bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilere ücretsiz eğitim materyalleri de sağlanmaktadır.

Okul oldukça deneyimli bir eğitmen kadrosuyla çalışmakta ve okulda üniversite programlarına başvurma konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti verilmektedir. Okul kapasitesi 150-200 öğrenci olup, sınıflar 12 kişiliktir. Okulda dil eğitimi alabilmek için en az 16 yaşında olmak gerekmektedir.

LSI TORONTO DİL OKULU FİYATLARI

LSI Toronto, ELT öğrencilerine özel dönemsel promosyon ve indirimler sunmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

LSI Toronto dil okulu öğrencilere her ihtiyaca yönelik çok seçenekli bir kurs sistemi sunmaktadır. Kurslar akademik, kişisel ve mesleki dil gelişimini en iyi şekilde karşılamaktadır. Haftalık 20 veya 30 saat sabah veya öğlen olmak üzere planlanır. Ayrıca yoğun ve birebir ders programları da vermektedir.

Genel ve Yoğun İngilizce Kursları

Genel İngilizce kursları haftalık 20 saat, yoğun İngilizce kursları ise haftalık 30 saat olarak planlanır. Bu kurslar, her alanda dil becerilerini geliştirir. Her gün görülecek iki saatlik derste dilbilgisi, sözcük bilgisi, telaffuz eğitimi verilirken sonraki 2 derste konuşma, dinleme, okuma, yazma gelişimi için eğitim verilir. Bu kursta ders kitabı kullanılır ve canlandırmalar, gazeteler ve dergileri içeren çok çeşitli materyal ve alıştırmadan yararlanılır.  Ayrıca yoğun İngilizce kursu alanlar için 5. ve 6. derste, her türlü seviyeye, ihtiyaca ve ilgi alanına hitap eden çeşitli seçmeli dersler yapılır.

İş İngilizcesi Kursları

İş dünyasının uluslararası anlamda en çok tercih ettiği dil İngilizcedir. Bu nedenle, iş iletişim becerilerinin güçlenmesi için özel olarak programlanmış iş modülleri içeren bir kurstur. Sabahları klasik dil becerileri ve genel İngilizce eğitimi verilir. Öğleden sonraları ise bankacılık, borsa, pazarlama, reklam, istihdam, satış ve iş görüşmeleri gibi konuları kapsayan iş modülleri üzerine çalışılır. Öğrenciler iş alanına giren özel modüller seçebilir ya da ileri seviyede iş İngilizcesi bilgisine sahip olmak için birebir eğitim de alabilir. Ayrıca bu alanda Tıp İngilizcesi ve Hukuk İngilizcesi eğitimleri de bulunmaktadır.

Akademik İngilizce Kursları

Akademik İngilizce kursları, genel İngilizce eğitimi ile akademik becerileri ve sınav İngilizcesini bir araya getirir. Program normal dil bilgisi ve sözcük dağarcığı eğitimlerini içerir. Bu da öğrencilerin bir taraftan akademik okuma ve yazma becerilerini geliştirirken, diğer taraftan bireysel dil ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Bu kurs, okulun online eğitim sistemi E-LSI tarafından online kaynaklarla desteklenir.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık Kursları

Cambridge sınavı İngilizce dil sınavlarının dünyadaki en popülerlerinden olmakla birlikte hem mesleki dil eğitimi hem de ileri dil eğitimi anlamında yeni fırsatlar sunmaktadır. Bu kurs, öğrencilerin sınavlara İngilizce konusunda kendine güvenir şekilde hazırlanması ve sınav tekniklerini öğrenmeleri için tasarlanmaktadır.

IELTS Sınav Hazırlık Kursları

IELTS testi, İngilizce dünyasında uluslararası olarak en tanınan sınavlardan biridir ve dünyada yüksek derecede kabul görmektedir. IELTS sınavı ABD, Kanada ve birçok ülkede kolejler ve üniversitelere kayıt için şart koşulmaktadır. LSI dil okulu yoğun İngilizce kursunun bir parçası olarak bu sınava hazırlık kursu sunmaktadır.

Genç Öğrenci Kursları

Toronto genç öğrenciler için zengin bir öğrenme deneyimi sunan cazip bir şehirdir. Yaşı küçük olanlar için (12–17 yaş) düzenlenen genç öğrenci kursları şehir merkezine yakındır ve eğlenceli, sıcak, ilgi dolu programlar düzenlenmektedir. Yaz aylarında planlanan bu kurslarda, 13 yaşından küçük çocukları okula ya da günlük etkinlere getirip götürmek için mutlaka bir ebeveyn gerekmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

LSI Toronto, öğrencilerini festivallere, spor faaliyetlerine, pikniklere, Niagara Şelaleleri’ne ve yıl boyunca düzenlenen gezilere götürmektedir. CN Kulesine gezi, öğleden sonra sporu, alışveriş, sanat galerisi ziyareti, Casa Loma parkında piknik günübirlik gezi ve aktivite seçenekleridir. Öğrenciler Kanada’da dil eğitimi alırken şehrin harika manzaraları, şehir hayatı ve yemek tatlarını deneyimlerler.

KONAKLAMA

LSI Toronto dil okulu, öğrencilerine iki farklı konaklama seçeneği sunmaktadır. Öğrenciler okul tarafından ayarlanmış bir ailenin yanında misafir olarak kalabilir veya diğer öğrencilerle birlikte öğrenci yurtlarında kalmayı tercih edebilmektedirler.

Aile Yanı Konaklama

Okulun personeli özenle seçilmiş aileleri sık sık ziyaret etmektedir. Aile yanı konaklama öğrencilere Kanada kültürünü yakından tanımalarını ve aile ortamında İngilizcelerinin daha hızlı gelişmesini sağlar.

Yurt Konaklama

Öğrenci yurtları ekonomik ve temiz bir konaklama arayan öğrenciler için uygundur. Odalar tek kişilik olup kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve düzenli temizlik hizmeti sunulmaktadır.

TORONTO ŞEHRİ HAKKINDA

Kanada’nın en büyük ticaret ve kültür merkezi olan Toronto, ülkenin en büyük ve en kalabalık şehridir. Müzik ve film festivallerinden profesyonel spor etkinliklerine, Toronto’nun hareketli şehir merkezinde ki eğlence seçeneklerine kadar birçok alternatif bulunmaktadır.

LSI Toronto; müzeler, galeriler ve alışveriş bölgelerine yakındır. Düşük suç oranı, temiz çevresi ve kaliteli yaşam standardı ile dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biridir. Toronto’da gezilebilecek yerlerin en önemlisi şehre 70 km uzaklıkta bulunan dünyaca ünlü Niagara Şelaleri’dir. Ayrıca 553 metre uzunluğundaki dünyanın en büyük ikinci kulesi, şehrin simgesi olan CN Tower da mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Şehirde birçok doğal piknik alanı, park, eğlence merkezi ve gece kulübü de bulunmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kanada’da dil eğitimi veren okul, farklı uyruklardan olan öğrencilerden oluşur. Uluslararası öğrenci yüzdeleri için hazırlanmış olan aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA