GENEL BİLGİLER

Kaplan International Toronto Dil Okulları, Kanada’nın en büyük ve en önemli ticaret merkezi olan Toronto’nun şehir merkezindedir. Okul, 75 yıllık deneyimi ile bu alanda en eski ve önde olan eğitim kurumlarından biridir. Şehrin Yorkville bölgesinde yer alır ve Toronto Üniversitesi’ne oldukça yakındır. Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için alışveriş merkezileri, mağazalar, restoranlar gibi sosyal alanlara yakın olması en önemli tercih sebeplerinden biridir. Kaplan Toronto şehrin ünlü turistik merkezleri sayesinde, öğrenciler için çok zengin bir sosyal aktivite programı sunar.

Okulda Kanada üniversitelerine kolay geçiş olanakları bulunmaktadır. Sınıflarda son teknoloji ürünü akıllı tahtalar, tabletler gibi eğitim materyalleri kullanılır. Tüm eğitimciler üst düzey eğitimci sertifikalarına sahiptir. 1988 yılından beri Toronto’da eğitim veren Kaplan International Toronto sahile sadece birkaç dakika uzaklıktadır ve şehrin popüler plajı ve parkı olan Sugar Beach’e kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alır. Kaplan Toronto dil okulunun sunduğu bir hizmet de öğrencilerinin dünya çapında 250’den fazla kolej, lisans, yüksek lisans ve mesleki programlara yerleştirilmesi konusunda yardımcı olmasıdır. 8 haftadan fazla eğitim alan öğrenciler bu servisten faydalanabilmektedir. Ayrıca 16 haftadan fazla eğitim alan öğrencilerden bu hizmetten faydalanırken ücret alınmamaktadır.

Kanada’da dil eğitimi almak isteyenler için başlangıç seviyesinden uzman seviyesine kadar birçok kurs tercihi vardır. Bu kurslar esnek çalışma programları ve birebir derslerle desteklenir. Kurslarda seviye atlama garantisi verilmekte olup, öğrencilerin kurslarda her 10 haftada bir üst seviyeye geçiş yapması beklenmektedir. Bu sistem büyük oranda olumlu sonuç vermekle birlikte, öğrencinin derse katılımının yüksek olmasını sağlar. Verilen tüm ödevleri yapmasına rağmen bir üst seviyeye geçilememesi durumunda, ekstradan 4 hafta ücretsiz eğitim verilmektedir.

KAPLAN TORONTO DİL OKULU FİYATLARI

Kaplan International Toronto Dil Okulu, İngilizce dil eğitiminde piyasadaki en iyi fiyatları verdiği konusunda iddialıdır. Eğitim süresi uzadıkça fiyatta yeni indirimler de yapılmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kaplan Toronto Dil Okulu’nun öğrencilerine sunduğu K+ eğitim metodu uluslararası tecrübeli bir ekip tarafından hazırlanmıştır. Dijital metin temelli kitaplar, iletişim ihtiyaçları göz önünde tutularak özel olarak dizayn edilmiştir. Kitap, uygulama, online kaynaklar ve oyunlardan oluşan bu sistem, eğitim boyunca sınıfta, toplu taşımada ve evde hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmeyi sağlar.

Genel İngilizce Kursları

Yoğun, yarı-yoğun, genel olmak üzere üç farklı kurs programı bulunmaktadır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyeler mevcuttur. Dilin okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere dört ana unsurla öğretilmesi yolu izlenir. Yarı Yoğun İngilizce kursu, sınıftaki dersler ve boş zaman aktiviteleri arasında güzel bir denge kuran bir programdır. Öğrenciler İngilizce öğrenirken aynı zamanda Toronto’nun tadını çıkarabilirler. Yoğun İngilizce programı, öğrencinin mevcut dil bilgisi ne olursa olsun İngilizce becerilerini geliştirmek için hızlı, eğlenceli ve etkili bir çözüm sunmaktadır. Yoğun İngilizce programı akşamları da düzenlenebilmektedir. Kurs, iş İngilizcesi ve sınav hazırlığı dahil özel beceri dersleri ile birleştirilebilir.

İş İngilizcesi Kursları

Yoğun iş İngilizcesi ve tamamlayıcı iş İngilizcesi kursu olarak düzenlenmektedir. İş dünyasında başarılı olmak için gerekli dil becerilerini kazandırır. Bu kurs, profesyonel bir iş çevresinde etkili biçimde iletişim kurmayı amaçlar. İşe alınabilme oranını artırmak, iş dünyasında efektif bir şekilde iletişim kurmak için İngilizce dil bilgisini geliştirir. Öğrenciler İngilizce iletişim teknikleri üzerine iş ortamı pratiği yaparak, toplantı ve mülakatlarda İngilizce yazışma ve konuşmaları nasıl yapabileceklerini öğrenirler.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık Kursları

Cambridge yeterlilik sınavı, uluslararası İngilizce dil sınavıdır. Kaplan Toronto dil okulları, Cambridge sınav hazırlık kurslarında deneme sınavları içeren ve benzersiz eğitim metotları kullanan bir çalışma sistemi ile eğitim verir. Öğrenciler bu benzersiz çalışma metotlarıyla sınavdan en iyi sonucu alabilmektedir.

IELTS Sınav Hazırlık Kursları

ELTS İngilizce yeterlilik sınavıdır. Özellikle İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada gibi ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için önemlidir. IELTS hazırlık kursu, IELTS sınavında başarılı olunabilmesi için gerekli İngilizce bilgisini ve sınav stratejilerini uygulamalarla öğretmektedir. Sınavdan iyi bir puan alınması, sınav soru tipleri ve sınav süresinin etkili kullanılması gibi konularda taktikler verir.

TOEFL Sınav Hazırlık Kursları

TOEFL, Kuzey Amerika İngilizcesi yeterlilik sınavıdır. Dünyadaki en çok kabul edilen İngilizce sınavlarından biridir. TOEFL sınav hazırlık kursu, sınav tekniklerini ve sınavda iyi puan alınabilmesi için ihtiyaç duyulan tüm bilgileri kazandırmayı hedefler. Okul bu programda, sınav çözme stratejileri üzerine yoğunlaşmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kaplan Toronto’da, düzenlenen organizasyonlar ve aktivitelerle öğrencilerin şehri keşfetmeleri ve yeni arkadaşlıklar kurarak sosyal bir program uygulamalarını sağlar. Kensington Market’teki vintage mağazaları gezmek, Kano turları yapmak, sanat kafelerini ziyaret etmek, uluslararası Potluck partileriyle yeni arkadaşlar edinmek, Ripley Akvaryumunu ve Ontario’daki sanat galerilerini gezmek, Niagara Şelaleleri’ne hafta sonu gezisi yapmak, su kayağı, snowboard ya da Niagara Escarpmant’da kaya tırmanışı en güzel sosyal aktivitelerdendir.

KONAKLAMA

Kaplan International Toronto Dil Okulu, konaklama için iki seçenek sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aileler farklı kültürlerden özenle seçilir. Kendilerini güvende ve rahat hissedebildikleri bir ortam vardır. Öğrenciler aile yanında pratik yaparak, dilini daha çok geliştirme imkanı bulurlar. Öğrencilerin aile yanında kalabilmeleri için en az 16 yaşında olmaları gerekir.

Öğrenci Yurtları

Öğrenciler yurt konaklamada, eğitimdeki öğrencilerle birlikte okula yakın bir yurtta kalır. Tüm yurtlarda farklı oda seçenekleri bulunmaktadır ve çoğunda öğrencilerin kendi yemeklerini yapabilecekleri mutfak bulunur. Öğrencilerin yurtta kalabilmeleri için en az 18 yaşında olmaları gerekir.

TORONTO ŞEHRİ HAKKINDA

Toronto Ontario eyaletinin güneyinde, Ontario Gölü’nün kuzeybatı kıyılarında yer alır. Kanada’nın en önemli şehridir. Nüfusu farklı kültürlerden oluşmaktadır. Kurumsal hayatıyla da popüler olan Toronto, ticaret ve sanat için de çok önemli bir şehirdir. Açık hava etkinlikleri en önemli sosyal etkinliklerdendir. Şehirde yoğun olarak İngilizce konuşulmakla birlikte, birçok farklı yabancı dil de konuşulur. Dükkanları, kafeleri ve festival alanlarını gezerken kolay ulaşılabilir tramvay hattı sayesinde şehrin bir köşesinden diğerine rahatlıkla gidilip gelinebilir. Toronto ve çevresi büyük göller, güzel plajlar, saklı koylar, bakımlı yollar ve göz alıcı doğa manzaraları ile doludur. Toronto Adaları ve Niagara Şelaleleri dünya çapında turistik bölgelerdir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Her yıl 150 farklı milletten öğrenci Kaplan Toronto Dil Okulu’nda eğitim görmektedir. Okulun uluslararası öğrenci ortalamasını tablodan görebilirsiniz ;

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef