ILSC Dil Okulu

ILSC dil okulları (International Language Schools of Canada), 1991 yılında Kanada Vancouver’da kurulmuştur. ILSC, dil eğitiminde dünyanın önde gelen okullardan biridir. Kanada’da Vancouver ve Toronto olmak üzere iki şubesi bulunmaktadır. Aynı zamanda, dünyanın dört bir yanındaki 8 farklı merkezinde de faaliyet göstermektedir. 2013 ve 2014 yıllarında ILSC dil okulları, dil eğitimi sektöründe önemli bir yeri olan “Study Travel Magazine” tarafından Yıldız Zincir Okul seçilmiştir. Yüksek akademik kalite ve hizmet standartlarını korumak için çalışmalarına devam etmektedir. Kanada’da dil okuluna gitmek isteyen adaylar için indirimleri, müfredatı ve lokasyonları nedeniyle en çok tercih edilen okullardandır.

ILSC Toronto, 2005 yılında yenilenen kampüsünde, teknolojiyle donatılmış 43 modern sınıf, 2 bilgisayar odası, kafeterya, 3 öğrenci salonu, kablosuz internet erişimi ve kütüphane ile eğitim vermektedir. ILSC Toronto’nun üç kampüsü şehir merkezindedir ve toplu taşıma, metro, alışveriş merkezi, park, restoran ve daha birçok hareketli alana yakın konumda yer alır.

ILSC Toronto Dil Okulu Fiyatları

ILSC Toronto dil okulu, ELT öğrencilerine belirli dönemlerde özel indirimler yapılmaktadır. Kanada’da dil kursları arasında uygun fiyatlı olmasından dolayı tercih edilen zincir okullardandır.

SUNULAN PROGRAMLAR

ILSC Toronto; dinamik, kaliteli eğitim programları ve 20 yılı aşkın tecrübesi ile dil eğitiminde marka bir kurumdur. Okul, öğrencilerin dil eğitimi ve kariyerleri için; mükemmel bir Kanada deneyimi ve keyifli, öğretici bir eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Okulda İngilizce ve Fransızca dil eğitimi seçenekleri mevcuttur. Farklı programlar ile öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik, başlangıçtan ileri seviyeye kadar kurs açılmaktadır. ILSC Toronto dil okulunda özel amaçlar için İngilizce kursları da (sanat, müzik, yoga, moda, tiyatro, sinema) düzenlenmektedir. ILSC Kanada’da dil öğrenmek için birebir eğitim dersleri de mevcuttur.

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce programları öğrencilerin İngilizceyi iyi seviyede öğrenmelerini geliştirmeyi amaçlayan kurslardır. Kurslar 2 hafta ile 52 hafta arasında ki sürelerde düzenlenmektedir. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar farklı seviye gruplarında kurslar açılır. Öğrenciler kurs boyunca sözlü ve yazılı sınavlara girerek, seviyelerine göre sınıfları değiştirilir. Genel İngilizce kurslarında kısa zamanlı süper yoğun eğitim programları da uygulanır. Okulda Fransızca dil eğitimi de verilmektedir.

İş İngilizcesi Kursları

ILSC dil okulunun iş İngilizcesi programı, profesyonel iş yaşamı için İngilizce dil becerilerini öğretmeye odaklanan çok çeşitli kursları içerir. Kurslar, esnek kurs sürelerinde ve öğrencilerin kişisel çalışma ihtiyaçlarına, ilgi alanlarına ve hedeflerine göre çeşitli seviyelerde açılmaktadır. İş İngilizcesi kursları konuşma, dinleme, telaffuz, okuma, yazma ve dilbilgisi gibi genel iletişim becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca kursta verilen iş İngilizcesi eğitimi profesyonel iş ortamı için İngilizce kelime dağarcığını büyük oranda artırır.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık Kursları

Cambridge yeterlilik sınavı, adayların İngilizce bilgilerini ölçme ve değerlendirmeyi amaçlayan, en önemli sınavlardan biridir. Dünyada oldukça fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilen Cambridge yeterlilik sınavı, 1913 yılından beri Cambridge Üniversitesi tarafından yapılmaktadır.

IELTS ve TOFEL Sınav Hazırlık Kursları

IELTS ve TOEFL dünyaca kabul gören sınav sistemleridir. Bu sınavlar adayların İngilizce bilgilerini ölçme ve değerlendirmeyi amaçlarken, binlerce eğitim kurumu bu sınavların sonuçlarını İngilizce seviye ölçütü olarak kullanmaktadır. Sınav hazırlık programlarında katılımcılar soru şekilleri, test teknikleri, sözlü mülakat teknikleri gibi konularda eğitimler almanın yanı sıra üst düzey deneme sınavları ile de sınavlara en iyi seviyede hazır hale gelmektedir.

Yaratıcı İngilizce Kursları

Yaratıcı sanatlar için planlanan uzman İngilizce kursları, yazılı olarak çalışmaktan çok kendini sözlü ifade etmeye dayanır. Kurs dil eğitimde güven ve akıcılığı arttırarak başarıyı hedefler. Diyaloglarla hikâye anlatma, radyo, tiyatro veya film yapımcılığına kadar metinlerle çalışılarak en doğru ilerleme sağlanır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

ILSC dil okulundaki öğrenciler Kanada’da dil öğrenirken, okul sonrası etkinliklerle Toronto’yu keşfetmektedir. Aktiviteler mevsime göre değişir. Şehir yürüyüş turları, yoga, futbol, ​​film geceleri, satranç kulübü, grup yemekleri etkinliklerden bazılarıdır. Öğleden sonra aktiviteler genellikle ücretlidir ve bir ILSC öğretmeni veya etkinlik koordinatörü rehberlik yapmaktadır. Hafta sonu dünyaca ünlü Niagara Şelalelerini ziyaret, kamp, doğa yürüyüşü, beyaz su raftingi etkinlikleriyle Kanada’nın muhteşem manzaraları keşfedilir.

KONAKLAMA

Kanada’da İngilizce öğrenmek için ILSC dil okulunu tercih eden öğrenciler üç farklı konaklama seçeneklerinden faydalanabilir.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanında kalma, İngilizce dil eğitimini destekleyici ve hızlandırıcıdır. İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirmek, Kanada kültürünü ve aile yaşamını deneyimlemek için mükemmel bir fırsattır. Okuldan 40-60 dakika seyahat mesafesi bulunur.

Aile evinde çalışma masası, yatak, şifoniyer, dolap ve iyi aydınlatmalarla ile donatılmış temiz, konforlu, özel bir oda sunulmaktadır. Aileler kültürel olarak çeşitlidir ve Toronto’nun çok kültürlü nüfusunu yansıtır.

Öğrenci Yurdu, Otel, Rezidans Konaklama

Toronto’da kendi başına, diğer öğrencilerle ya da turistlerle yaşamak için alternatif bir konaklama seçilebilir. ILSC bu konuda pansiyon, otel, mobilyalı rezidans, daire gibi konaklama seçeneklerini sunmaktadır. Bu yurt, otel ve pansiyonlar okula oldukça yakın bir konumda, şehir merkezinde bulunur.

TORONTO ŞEHRİ HAKKINDA

İngilizceyi, Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto’da ve 5,5 milyondan fazla insanla birlikte yaşayacağınız canlı bir metropolde öğrenmek büyük bir avantajdır. Bu kültürel çeşitlilikle dolu büyüleyici şehir birçok eşsiz mahalleden oluşur. Nerede olursanız olun, iş, sanat, moda, kültür, film, spor ve müzik gibi faaliyetlere kolayca ulaşabilirsiniz. Toronto Adaları’na bir yelkenli tekne ile kolayca gidebilir, High Park’ta piknik yapabilir, muhteşem Niagara Şelalelerini ziyaret edebilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

ILSC Dil Okulları, 1991’den bugüne kadar her dönemde en çok tercih edilen okullar arasında yer alır. Her yıl 100’den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilere dil eğitimi programları sunmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA

feltom
Felca
EnglishUK
British Council
ialc
UED
Quality English
icef