GENEL BİLGİLER

Hansa Dil Okulu 1969 yılında Toronto’da kurulmuş en eski dil okullarından biridir. Türk öğrenci sayısı diğer okullara kıyas ile daha az olan okul, uygun fiyat seçenekleri ile her zaman tercih edilmektedir. Hansa dil okulu küçük sınıf mevcutları ile öğrencilerine ideal çalışma ortamını yaratmaktadır. İngilizce programları öğrencilerin ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre düzenlenmektedir. “Esnek Öğrenme Programı” kullanan okul günde 300’ün üzerinde ders sunmaktadır. Bu eğitim sistemi öğrencilere istedikleri dersleri istedikleri zamanda alma şansı tanımaktadır.

Kanada’da dil eğitimi tercih eden öğrenciler Hansa Dil Okulu’na vardıklarında seviye belirleme sınavının ardından deneyimli bir danışman ile kısa bir konuşma sınavından geçerler. Yazılı sınav, dil bilgisi, sözcük bilgisi ve okuduğunu anlama becerileri değerlendirilir. Konuşma sınavı ise anlama ve dinleme becerileri değerlendirilir. Böylelikle öğrencilerin ihtiyaçlarına göre en doğru program belirlenmiş olur. Öğrenciler, gelişimlerini ve eğitim programlarını değerlendirmek için düzenli olarak danışmanları ile görüşmelere devam ederler. Tüm bu görüşmeler sonunda öğrencinin ne zaman sınıf değişimi yapacağına karar verilir.

Memnuniyet garantisi veren Hansa Dil Okulları’nda kişiye özel hazırlanmış ders programları ile kaliteli ve ihtiyaçlarınıza uygun eğitimi alacağınızdan emin olabilirsiniz. Toronto’daki her iki kampüsü de şehir merkezindedir. Eglinton metro istasyonuna yürüme mesafesindedir.

HANSA TORONTO DİL OKULU FİYATLARI

Kanada, yurtdışında dil eğitimi konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır. Eğitim sistemine ayırdıkları bütçe diğer ülkelere kıyas ile daha fazladır. Amerika, İngiltere veya Avustralya gibi ülkelerde okulları olan kuruluşların eğitim fiyatları, Kanada’da bulunan merkezlerinde her zaman daha uygundur. Sadece Toronto’da iki merkezi bulunan Hansa Dil Okulu’nun güncel fiyat detayları, ELT öğrencilerine özel yıl boyunca geçerli olan %30’a varan indirimler ve promosyonlar ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi ve size en yakın ELT ofisine uğramayı unutmayın!

SUNULAN PROGRAMLAR

Yoğun İngilizce

16 yaş ve üzeri öğrenciler için tasarlanmış; okuma, konuşma, dinleme, yazma, gramer ve telaffuz üzerine yapılan programdır. Bir ders 55 dakika sürer ve her sınıfta ortalama 9 kişi yer alır.

Akademik Hazırlık

16 yaş ve üzeri öğrenciler için sunulan bu program Kanada’da ki üniversite ve kolejlerde akademik olarak sağlam bir başarı sağlamaları için tasarlanmıştır. Bu programa katılım için Hansa Seviye 7 testinden en az %70 bir başarı göstermeleri gerekmektedir.

Sınav Hazırlık Kursları

16 yaş ve üzeri öğrencilerin hazırlanması gereken en yaygın sınavlar olan TOEFL, IELTS, Cambridge’in First Certificate veya GMAT gibi sınavlara hazırlık kursu sunmaktadır.

Akşam ve Cumartesi Dersleri

16 yaş ve üzeri öğrencilerin küçük ve samimi sınıflarda profesyonel ve sertifikalı eğitmenlerden tarafından aldıkları eğitimlerdir.

Özel İngilizce Kursları

16 yaş ve üzeri öğrenciler için uzmanlık alanındaki terminoloji ve kavramları öğrenmeleri için hazırlanmış bir programdır. Yoğun ve kişiselleştirilmiş bir programa ihtiyaç duyan ve yeterliliğini arttırmak isteyen öğrenciler için idealdir. Bu program ya sadece özel derslerden oluşur ya da hem özel hem de grup derslerinden oluşur.

Gençler için İngilizce Programı

13 -15 yaş arası öğrenciler için sadece yaz aylarında sunulan bu program öğrencilerin İngilizce yeteneklerine kısa sürede ilerleme katmaktadır. Sabahları aktiviteler, öğleden sonraları ise dil bilgisi, yazma teknikleri ve kelime dağarcığını arttırmak için diğer öğrenciler ile sosyalleşmektedirler.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kanada’da dil eğitimi almanın yanı sıra eğitim aldığınız şehirde yapılacak en keyifli aktivitelere katılmanız, dili doğal ortamında geliştirmeniz açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle Hansa Dil Okulu’nun günlük okul gezilerine ve haftalık aktivitelerine katılmaya özen gösterin. Hansa bu deneyimlerin olabildiğince ekonomik olmasına özen göstermektedir. Eğitiminiz boyunca tercihiniz ne olursa olsun sizin için mutlaka keyifli etkinlikler bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken okulun aktivite programını takip etmeniz.

KONAKLAMA

Toronto’da kaldığınız süre boyunca eğitiminizi hangi okulda aldığınız kadar nerede konakladığınız da önemlidir. Hansa öğrencilerine Kanada’lı ailelerle konaklama organize etme konusunda her zaman yardımcı olmaktadır.

Hansa Toronto’nun konaklama seçenekleri ise şu şekildedir; Öğrenci Yurtları, Oteller, Toronto kısa vadeli öğrenci misafir evleri. İçlerinden aile yanı konaklama seçeneği hem daha ekonomik hem de dili en kolay ve hızlı bir şekilde pratik yapıp geliştirebileceğiniz bir seçenektir.

TORONTO ŞEHRİ

Toronto Kanada’nın en büyük şehridir ve ticaret merkezi olan Ontario eyaletinin başkentidir. Nüfusu yaklaşık 6 milyondur. Oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olan Toronto’da suç oranlarının çok düşük olmasından dolayı dünyanın en güvenilir şehirlerinin başında gelmektedir. Bu durum hiç kuşkusuz Toronto’yu dil eğitiminde daha cazip bir hale getirmektedir.

Toronto’da 180’e yakın farklı dil ve lehçe konuşulmaktadır. Ve Kanada’nın en modern şehirlerinden birisidir. Öğrenci nüfusunun çok yoğun olduğu bu şehirde ulaşım sistemi çok iyidir. 24 saat canlı kalan şehirde dilerseniz bisiklet kullanarak masrafsız bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Dünyanın ikinci büyük ülkesi olan Kanada son yıllarda uluslararası öğrenciler tarafından oldukça popülerdir. Kanada da eğitim almayı planlayan öğrencilerin en çok tercih ettiği şehir ise Toronto’dur. Dünyanın her ülkesinden insanın yaşadığı Toronto’da nüfusun yarısından fazlası göçmendir. Bu kozmopolit şehirde birçok farklı kültürü bir arada görme şansınız bulunmaktadır.

Toronto Hayvanat Bahçesi, 491 farklı türdeki 16 bin hayvan ile dünyanın en büyük üçüncü hayvanat bahçesidir. Kışın buzlanma ve don olaylarına dikkat etmeniz gereken Toronto’da şehir merkezlerinin altındaki dükkanları içeren yeraltı yolları tercih edilmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA