GENEL BİLGİLER

1948 yılında İngiltere’de kurulan Eurocentres uluslararası bir dil okulu kuruluşudur. Dünyanın birçok yerinde ofisleri ve okulları bulunan okul her yıl binlerce öğrenciyi dünyanın çeşitli bölgelerindeki okullarına kabul ediyor. Yüksek kalitede sunduğu eğitimleri sayesinde dünyanın sayılı okulları arasında bulunmaktadır. 1986 yılından bu yana Avrupa Konseyine danışmanlık yapmaktadır. Birçok uluslararası akreditasyona sahip olan Eurocentres’ın yabancı dil öğrenimi konusunda ortak ölçütlerin hazırlanmasında payı oldukça büyüktür. Dünya’nın her köşesinden Eurocentres’ın Toronto merkezine gelen öğrenciler Kanada’da dil eğitimi alırken Toronto’da farklı kültürleri de tanıma fırsatı bulmaktadırlar.

Eurocentres Toronto Dil Okulu, eğlence bölgesi olarak adlandırılan bölgenin kalbinde yer almaktadır. Başta CN kulesi, restoranlara, genel ulaşım merkezlerine, dükkânlara, tiyatro ve gece kulüplerine oldukça yakın mesafededir. 200 kişilik öğrenci kapasitesi ve 14 tane sınıfı bulunan Toronto şubesi her yıl öğrencilerine yüksek standartlarda eğitim vermektedir. Tüm okul ekibi Toronto’ya dil eğitimi almaya gelen tüm öğrencileri ile yakından ilgilenir ve daha iyi hizmet vermek adına tüm geri bildirimleri okul yönetimi ile paylaşır. Eurocentres Toronto dil okulunda birçok program bulunmaktadır ve her bir program en fazla 14 kişilik sınıflarda sunulmaktadır. 16 yaş ve üzeri öğrencileri kabul eden okulun ortalama öğrenci yaşı ise 22’dir.

EUROCENTRES TORONTO DİL OKULU FİYATLARI

Toronto’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerine yüksek standartlarda eğitim ve hizmeti garanti veren okul, yıl boyu özellikle Türk öğrencilerine uyguladığı promosyonlarla oldukça uygun bir seçenektir. Aşağıdaki tabloda okulun güncel fiyat tablosunu inceleyebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Temel, Standart ve Yoğun ders olarak sunulan programda hafta da 20-25 ve 30 ders seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. 16 yaş ve üzeri öğrencilere sunulan programın hedefi dil öğrenimini eleştirisel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

Özel ve Online İngilizce

İngilizce eğitiminizin odak noktasına bakılmaksızın, programınıza özel dersler ekleyerek gelişiminizi hızlı bir şekilde sağlayabilirsiniz. Özel derslerinizi seçmeden, öğrencilerden neye ihtiyaç duyduklarını anlatan ayrıntılı bir analiz istemektedir.

İş İngilizcesi

Bu program İngilizce öğrenimlerine daha belirgin bir şekilde odaklanmak isteyen öğrencilere yöneliktir. Ve programın asıl hedefi size iş dünyasında ihtiyacınız olan avantajı sağlamaktır. Sadece İngilizce seviyenizi geliştirmek ile kalmayıp aynı zamanda modern iş dünyası ile ilgili kelime, beceri ve bilgilerinizi geliştirmek üzere tasarlanmıştır.

Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık

Program hem genel İngilizcesini geliştirmek isteyen hem de IELTS sınavına hazırlanmak isteyen öğrencilere yöneliktir. Paket olarak sunulan program genel İngilizce derslerini sabahtan, IELTS derslerini ise öğleden sonra sunmaktadır.

Cambridge İngilizce Hazırlık

Cambridge Üniversitesi tarafından akredite edilmiş kapsamlı bir İngilizce dil programdır. Eurocenters CAE kursu kapsamlı, yoğun ve zorlayıcıdır. Sınav rehberliğinin yansıra uyguladıkları sınavlar ile kişisel gelişimizi takip edebilirsiniz. Program sınavın tüm bölümlerine odaklanmaktadır. Programınız boyunca sınav tekniklerinin yansıra, kişisel gelişiminiz hakkında geri bildirimler almaktasınız.

TOEFL Hazırlık

TOEFL kursu öğrencileri, dünya çapında 10.000 üniversite ve kurum tarafından tanınan ETS onaylı bir sınav olan TOEFL hazırlar. Sınav İngilizce konuşulan akademik ortamda nasıl performans göstereceğinizi değerlendirmek için tasarlanmıştır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Toronto’da dil eğitimi almak isteyen her öğrenci birçok farklı aktivite imkânı bulmaktadır. Eurocenters Toronto Dil Okulu, eğitim aldığınız dönemde günlerinizi dolu dolu yaşamanız için haftalık ve günlük aktiviteler düzenlemektedir. Bu etkinlikler öğrencilerin yaşlarına ve zevklerine göre düzenlenmektedir. Şehir aktivitelerinin yanı sıra okul kendi bünyesinde de öğrenciler ile çeşitli yarışmalar, partiler düzenleyerek etkinlikler yapmaktadır. Eğitimin bir parçası olan sosyal aktiviteler öğrencilerin dil gelişimlerine çok büyük katkı sağlamaktadır.

KONAKLAMA

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerine Eurocentres Toronto, birkaç farklı seçenek ile yardımcı olmaktadır.

Konaklama ekipleri tarafından özenle seçilmiş aile yanı, hem ekonomik hem de daha rahat bir ortamda pratik yapma imkanı sağlamaktadır. Öğrenci daireleri, diğer öğrenciler ile birlikte yaşayabileceğiniz, ortak kullanım alanları bulunan bir konaklama tipidir. Öğrenci evleri ise uluslararası öğrenciler ile bir evi paylaşırken daha bağımsız olabileceğiniz konaklama seçeneğidir. Kendinize ait bir dairenin rahatlığını arıyorsanız, stüdyo daire tam size göre bir konaklama tipidir.

TORONTO ŞEHRİ

Toronto Kanada’nın nüfus bakımından en büyük şehri ve Ontario eyaletinin başkentidir. Aynı zamanda ise dünyada en çok kültürü bir arada barındıran şehirlerden biridir. Göç dalgaları şehrin farklı kültür ve etnik gruplarla renklenmesini sağlamıştır. Tüm bu kültürel karışıma rağmen Toronto tipik bir Kanada şehri olma özelliğini hiç kaybetmemiştir. Aynı zamana ise Kuzey Amerika’nın en temiz ve güvenilir şehridir. Toronto’da her yıl dünyaca ünlü festivaller, konserler ve fuarlar olmak üzere birçok etkinlikler düzenlenmektedir. Şehrin iklimi Ontario Gölü sayesinde daha ılımandır ve Kanada’nın en yumuşak iklimlerindendir.

Toplu taşıma sistemi oldukça düzenli olan şehirde dilerseniz bisiklet ile birçok yere rahatlıkla gidebilirsiniz. Aktif iş potansiyelleri sebebi ile Toronto birçok öğrenci tarafından her zaman ilk sırada tercih edilen şehirler arasında yer almaktadır. Kozmopolit yapısını, yemek kültürüne de yansıtan şehirde hem Hint, hem Yunan hem de Uzakdoğu mutfaklarından yemekleri bir cadde üzerinde ki restoranlarda görebilirsiniz. Ayrıca gece hayatı ile Kuzey Amerika’nın önce gelen şehirlerinden biridir. Eğlence mekanlarının yoğun olduğu iki bölge bulunmaktadır, Clubland ve Queen Street West’de bulunan Fashion District.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA