GENEL BİLGİLER

İlk merkezini 1961’de açan ELS Dil Okulu 30’dan fazla merkezi ile kaliteli İngilizce eğitimi sunmaya devam etmektedir. Kurulduğu günden bugüne kadar 150’den fazla ülkeden 1 milyona yakın öğrenciye eğitim vermiştir. Dil eğitiminin yanı sıra üniversite hazırlık programları ile birçok öğrenciye yüksek sıralamalı üniversiteler dahil olmak üzere giriş garantisi vermektedir. 55 yılı aşkın tecrübesi ile ELS kendine ait müfredatını ve kitaplarını geliştirmiştir. Başlangıçtan akademik seviyeye kadar olan 12 aşamalı öğrenim programı sayesinde öğrencilerini üniversite eğitimlerine hazırlamaktadır. Okulun ilk günü yapılan seviye belirleme sınavının sonucuna göre hangi seviyeden başlayacağınız belirlenir.

550’den fazla üniversite anlaşması ile öğrenciler okullara kabul edilmeleri için gereken ELS ileri seviyeyi tamamlayarak yerleşme almaktadırlar. Kampüs olarak İngilizce dil öğrenim merkezlerinin dünyadaki en büyük ağına sahiptir. Çok çeşitli dil eğitim programları ile her yaştan öğrenciye ihtiyaçlarına yönelik programlar sunmaktadır. Öğrencilerin eğitim süreleri boyunca yaşamlarını kolaylaştırmak ve mutlu olmalarını sağlamak için üniversite kampüslerindeki çoğu ELS merkezi öğrenci yurdu hizmeti sunmaktadır. ELS Toronto Dil Okulu, Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto’nun şehir merkezinde yer almaktadır. Toronto’da dil eğitimi tercih eden öğrencilerin büyük çoğunluğu 55 yıldan fazla bir deneyime sahip olan ELS Toronto’yu tercih etmektedir. 13 adet tam donanımlı sınıf, öğrenci salonu, kütüphanesi ve multimedya gibi alanları bulunan ELS Toronto’nun 150 öğrenci kapasitesi bulunmaktadır.

ELS TORONTO DİL OKULU FİYATLARI

Kanada’da dil okulu denildiğinde ilk akla gelen şehirlerden biri Toronto’dur. Toronto’da dil eğitimi ve yaşam maliyetleri yüksek gibi görünse de Londra, San Francisco ve New York gibi şehirlere göre her zaman daha uygundur. Yıl boyunca Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen ELT öğrencilerine özel indirimler sunan ELS Toronto’nun 2020 güncel fiyat tablosunu aşağıda görebilirsiniz. Kampanyalı fiyatlar ve ELT öğrencilerine özel olarak hazırlanmış programlar ile ilgili detayli bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

SUNULAN PROGRAMLAR

Yarı Yoğun İngilizce

En yoğun seçeneklerden biri olan program üniversiteye hazır olmanızı sağlar. İki haftada bir başlangıç sunan program her biri 50 dakika olan hafta da 20 ders sunmaktadır. Sabahları derslere katılan öğrenciler öğleden sonra yeni arkadaşlarla tanışma ve heyecan verici aktivitelere katılım sağlamaktadırlar. Programın amacı öğrencilerin öğrendikleri dili hem akademik hem de sosyal ortamlarda kullanmalarını sağlamaktır.

Yoğun İngilizce

Öğrencilerini hızlı bir şekilde konuşmaya ve üniversiteye hazır hale getirmeye yönelik bir programdır. Her iki haftada bir başlayan program tüm merkezlerde sunulmaktadır. Kapsamlı bir müfredata sahip olan program ihtiyacınız olan akademik iletişimin tüm yönlerini içermektedir.

Süper Yoğun İngilizce

Yöneticiler ve profesyoneller için hızlı bir şekilde İngilizce yeterliliklerini geliştirmelerine yönelik özelleştirilen bir programdır. Bire bir olarak sunulan bu programın içeriği tamamen size bağlıdır. Bireysel ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize yönelik şekillenmektedir. Hafta da 15 veya 45 ders olarak tasarlanan program 52 haftaya kadar sunulmaktadır.

Yöneticiler için İngilizce

Yöneticiler için sunulan program başlangıç seviyesinden ileri seviye ye kadar sunulmaktadır. Dersler iş odaklı olup, bu derslerde öğreneceğiniz beceriler doğrudan idari işlerde kullanacağınız durumlar için geçerli olacaktır. Ayrıca yöneticilerin bireysel ihtiyaçlarını karşılamak adına geliştirilmiş olan program siz ve ekibinize göre özelleştirilmektedir.

Tatil İngilizcesi

İngilizce eğitiminizi tatil ile birleştiren bir programdır. Hafta da 15 dersten oluşan program, sabahtan İngilizce dersler öğleden sonra ve akşamları serbest zaman sunmaktadır. İki haftada bir başlangıç sunan program da dört hafta da bir seviye ilerlemektedir.

IELTS Sınav Hazırlık

140’tan fazla ülkede 10.000 en fazla kurumun tanıdığı IELTS Hazırlık Programı, dinleme, okumu, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmıştır. Ön lisans, Lisans veya Doktora derecesine devam etmek isteyen öğrenciler için uygundur.

TOEFL IBT Sınav Hazırlık

Ön Lisans, Lisans veya Yüksek Lisans eğitimlerini yurtdışında almayı düşünen öğrencilerin akademik odaklı İngilizce eğitim programıdır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen her öğrenci Toronto şehrinde birçok farklı aktivite imkanı bulmaktadır. 40’ın üzerinde galeriye sahip olan Royal Ontario Müzesi ise her yıl çok sayıda ziyaretçi kabul etmektedir. 24 saat yaşayan bir şehir olan Toronto’da dil eğitimi için bulunuyorsanız mutlaka caz barlarına ve gece kulüplerine gitmelisiniz. Şehir aktivitelerinin yanı sıra okul kendi bünyesinde de öğrenciler ile çeşitli yarışmalar, partiler düzenleyerek etkinlikler yapmaktadır. Eğitimin bir parçası olan sosyal aktiviteler öğrencilerin dil gelişimlerine çok büyük katkı sağlamaktadır.

KONAKLAMA

ELS Toronto Dil Okulu öğrencilerine üç farklı konaklama imkanı sağlamaktadır. Gördüğünüz eğitimin içeriği ve kalitesi kadar nasıl bir ortamda konakladığınız da önemli.  Aile yanı konaklamayı tercih eden öğrenciler dilerlerse yarım ya da tam pansiyon şeklinde konaklamalarını seçebilirler. Hem ülkenin kültürünü daha yakından tanımalarına hem de İngilizceyi daha rahat pratik yapmalarına imkan sağlamaktadır. Kanada’da dil eğitimi alırken diğer konaklama seçenekleri ise öğrenci yurtları ve otellerdir.

TORONTO ŞEHRİ

Dünyada en fazla kültürel çeşitliliğe sahip olan Toronto, aynı zamanda en güvenli şehirlerden birisidir. Bu özelliği ile her yıl daha fazla sayıda öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Nüfusun yarısından fazlası göçmendir. Yıllar önce Afrika ve Avrupa’dan gelen göçmenler ise uyum içinde yaşamaktadırlar. Toronto’da dil eğitimi tercih eden öğrenciler bu güvenli şehirde eğitim almanın ne kadar doğru bir tercih olduğunu hissedeceklerdir. Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto aynı zamanda bir ticaret merkezidir ve Kanada’nın en modern şehirlerinden bir tanesidir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA