GENEL BİLGİLER

CLLC Dil Okulu 2005 yılında Kanada’nın Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Nova Scotia eyaletinin Halifax şehrinde kurulmuştur. Son on yıl içerisinde Toronto ve Ottawa şehirlerinde de okullar açarak Kanada’nın en hızlı büyüyen eğitim kurumlarından biri haline gelmiştir. Kanada’nın üç büyük şehrine (Toronto, Ottawa ve Halifax) konumlanan CLLC Dil Okulu, dil eğitiminde okuma, yazma, konuşma ve anlama gibi birçok beceriye de önem vermektedir. Aynı zamanda öğrencilerine makale yazma, hızlı not alma ve eleştirisel düşünme gibi teknik programları da sunmaktadır. CLLC Dil Okulu öğrencileri okulun sunduğu üniversite hazırlık programı ile Kanada’da birçok üniversiteye başvuru şansı bulmaktadır. Okul aynı zamanda ulusal ve uluslararası en iyi eğitim kuruluşları tarafından tanınır ve ilişkilendirilir, 40’tan fazla üniversite ve kolej ile ortaklıklar yürütür.

CLLC Toronto Dil Okulu, CLLC’nin kendisine ait bir binada yer almaktadır. 3 katlı olan bu yapıda 10 akıllı sınıf bulunmaktadır ve bina 10.000 metrekarelik bir alana kurulmuştur. Sınıflar en fazla 12 kişiliktir. Toronto’da yer alan okulu konum olarak Lawrence Avenue semtinde bulunmaktadır.

CLLC TORONTO DİL OKULU FİYATLARI

Kanada, yurtdışında dil eğitimi konusunda dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır. Eğitim sistemine ayırdıkları bütçe diğer ülkelere kıyas ile daha fazladır. Amerika, İngiltere veya Avustralya gibi ülkelerde okulları olan kuruluşların eğitim fiyatları, Kanada’da bulunan merkezlerinde her zaman daha uygundur. CLLC Toronto Dil Okulu’nun uyguladığı özel kampanyalı fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Haftada 25 saat sunulan genel İngilizce programı, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar esnek ve öğrenci merkezli bir programdır. Öğrencilerin öğrenme hızlarına göre tasarlanmış olan program, her hafta başlayabilme ve haftalık olarak seviye atlama imkânı sunmaktadır.

Üniversite Hazırlık Programı

Öğrencileri Kanada’da üniversite hayatına en iyi şekilde hazırlamayı hedefleyen bir programdır. Üniversite hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları zaman yönetimi, not alma, sınava hazırlık, akademik sunumlar ve deneme yazma konuları üzerine odaklanılmıştır. Eğitim süresi haftada 25 saattir.

IELTS Sınav Hazırlık Programı

Öğrencilerin sınav hedeflerini başarmaları için ihtiyaç duydukları test tekniklerini ve akademik becerilerini geliştirmek üzerine tasarlanmış bir programdır. Öğrencinin programa katılım sağlayabilmesi için gereken minimum seviye 4’tür.

İş İngilizcesi Programı

Bu program ise doğrudan iş dünyası ile ilgili konuları ele alarak, katılımcıların iş hayatlarında ihtiyaç duyacakları yazılı ve sözlü İngilizceye sahip olmalarını sağlamaktadır.

Aile Programı

16 yaşından küçük öğrencilere partner okullarımızdan birinde aileleri ile birlikte eğitim alma şansı verirken, ailecek İngilizce öğrenmenin unutulmaz deneyimini de yaşama fırsatı sunuyor.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

CLLC Toronto Dil Okulu’nda eğitim, sınıf ortamının yanı sıra sürekli ve düzenli olarak yapılan aktivitelerle de pekiştirilir. Yılda ortalama 300’e yakın aktivite düzenleyen okul haftalık olarak aktivite planı paylaşmaktadır. Sosyal aktivite programı, öğrencilere farklı ülkelerden yeni arkadaşlar edinebilecekleri, öğrendiklerini pratik etme fırsatı bulacakları rahat ve eğlenceli bir ortam sağlar. Bazı aktiviteler ücretsiz olabileceği gibi bazıları da ücretlidir. Öğrenciler haftalık olarak bu takvimleri takip edip katılmak istedikleri etkinlikleri koordinatörlerine iletmektedirler. Birbirinden eğlenceli geçen bu etkinliklerle öğrenciler derste öğrendiklerini pratik etme imkânı bulmaktadır. Düzenlenen aktivitelerden bazıları ise şu şekildedir; Niagara Şelalesi gezisi, Hokey ve Futbol maçalarını izlemek, Montreal ve Quebec gezisi ile PEI ve Cape Breton gezileri.

KONAKLAMA

CLLC Toronto Dil Okulları’nda eğitim süreniz boyunca aile yanı konaklama, paylaşımlı ev ya da öğrenci yurdu seçeneklerinden birisini tercih edebilirsiniz.
Aile Yanı konaklama seçeneği, Kanada kültürünü yakından tanıma fırsatı sağladığı gibi aynı zamanda İngilizceyi daha iyi pratik etme imkânı da sunmaktadır.
Bu konaklamaya alternatif olarak yurt konaklamasını da seçebilir ve dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrenciler ile pratik yapma şansı bulabilirsiniz.

CLLC Dil Okulu’nun kendi şirketleri tarafından yönetilen konaklama birimi Toronto, Ottawa ve Halifax’ta konaklamada aynı fiyatları sunmaktadır. Okullarının bulunduğu Toronto, Otttawa ve Halifax’ta 500’ün üzerinde deneyimli aile yanı konaklaması sunmaktadır. Öğrencilerin yaşadıkları problemleri 48 saat içerisinde çözüme ulaştırıp ve eğer aile değişimi gerekiyorsa bunu ücretsiz yapmaktadırlar. 

TORONTO ŞEHRİ

Toronto birçok kültürü bünyesinde barındıran çok uluslu bir şehirdir. Nüfusun yarısını Kanada’nın dışında doğmuş olanlar oluşturmaktadır. Aynı zamanda şehrin güvenli, sakin ve temiz olması da Toronto’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sayısının her yıl artmasını sağlamaktadır. Eğitime odaklanmış olan şehir, dünyada en yüksek eğitim seviyesine sahip olan bir yerdir. Toronto’da dil eğitimi almanın en güzel yanı, eğitiminizin dışında hiç sıkılmadan yapacak çok fazla şey olmasıdır. İklim olarak kış ayları oldukça soğuk ve kuru geçmektedir. Yaz ayları ise sıcak ve nemlidir.

Kanada’nın diğer şehirlerine göre Toronto’da iklim daha ılımandır. Bunun en önemli sebebi ise ülkenin güneyinde yer almasıdır. Ve Ontario gölüne yakın oluşudur. Kanada’da dil eğitimi için en iyi sezonları ise Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Alışveriş için ise “dünyanın en uzun caddesi” olarak bilinen Yonge Street Toronto çok fazla ilgi görmektedir. Dilerseniz bu sokakta yürüyerek gezebilir dilerseniz de metro ile direkt alışveriş mekanlarının bulunduğu bölgeye gidebilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA