GENEL BİLGİLER

1979 yılında kurulan CES Center of English Studies dil okulu, 40 yılı aşkın deneyimi ile öğrencilerine eğitim vermektedir. Tüm merkezlerindeki öğretmenler, öğretmenlik için gereken tüm sertifikalara sahiptirler. Öğretmenlerin deneyimlerinin yanı sıra öğrencileri ile dersleri coşkulu ve etkin bir şekilde işledikleri için öğrenciler maksimum verimi almaktadırlar. Birçok akreditasyona sahip olan okul ACELS ve British Council tarafından da akredite edilmiştir. Aynı zamanda MEI ve English UK üyesidir. CES dil okulunda sunulan programlar yetişkinler, öğretmenler ve gençler için ayrılmış şekilde sunulmaktadır. Eğitimi en efektif bir şekilde öğrencilerine vermeyi hedefleyen CES dil okullarında sınıflar en fazla 9, ortalama da ise 7 kişiliktir.

CES Toronto Dil Okulu ise 2019 yılından beri öğrencilerine hizmet vermektedir. Tam bir eğitim şehri olan Toronto’da CES dil okulu, deneyimli öğretmen kadrosu ve profesyonel takım arkadaşları ile öğrencilerine eğitim vermekten keyif almaktadır. Okul Yorkville bölgesinde ve Royal Ontario müzesinin hemen karşısında olup şehrin en büyük caddesinin üzerindedir.

CES TORONTO DİL OKULU FİYATLARI

Toronto’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri uygun fiyat seçenekleri ve eğitim kalitesi ile öne çıkan okullardır. CES Toronto dil okulu hem kalitesi, hem de yıl boyu farklı şubelerine uyguladığı promosyonlar ile öğrenciler tarafından her zaman ilk tercih edilenler arasında yer almaktadır. %30’a varan indirim oranları ile hazırlanmış, yıl boyunca geçerli programlar ve promosyonlar ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, size en yakın ELT ofisini ziyaret edebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Standart Genel İngilizce

Yetişkinler için tasarlanan program, onların İngilizceyi anlama biçimlerine göre şekillenmektedir. Öğrenciler bu programda okuma, anlama, yazma ve konuşma üzerine eğitim almaktadırlar.

Kombinasyon İngilizce

Yıl boyu her hafta başlayan program, birebir İngilizce dersler ile sınıfta işlenen İngilizce derslerin harmanlaması ile oluşmuştur. Haftada iki kere, her öğrencinin kişisel gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış birebir dersler bulunmaktadır.

Genel ve İş İngilizcesi

Bu program ise iş ortamında iletişimsel yeterliliklerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

Birebir İngilizce

İngilizceyi mümkün olan en kısa zamanda en yüksek seviye ilerleme göstermek isteyen çalışanlar ve profesyoneller için tasarlanmıştır.

Standart İngilizce + IELTS Hazırlık

Program öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmek ile birlikte sınav teknikleri üzerine de odaklanmaktadır.

Çalışma Deneyimli İngilizce Programı

Öğrencilerin profesyonel becerilerini geliştirirken aynı zamanda İngilizcelerini de geliştirdikleri bir programdır. Programa başlamadan önce en az orta seviyede İngilizcelerinin olması gerekmektedir.

Çocuklar ve Gençler için İngilizce Yaz Okulu

Derslerde daha çok konuşma, dinleme, kelime haznesi ve telaffuz çalışmasına odaklanmaktadır. Öğrencilerin iletişim becerilerini geliştirmek için rol yapma ve proje çalışması gibi aktiviteler de yapılmaktadır.

CELTA Kursu

Cambridge Üniversitesi CELTA kursu öğretmen yetiştirme kursudur. Anadili İngilizce olmayan öğrencilere İngilizce öğretme hakkı verir.

Cactus Yabancı Dil Kursu

Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Fransızca olarak yılda 4 başlangıç tarihi olan program, uzun dönemli öğrenme veya var olan dil bilgisini tazelemek isteyenler için tasarlanmıştır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

CES Toronto dil okulunda eğitim aldığınız dönemlerde günlük İngilizce eğitimlerinizin dışında öğrendiklerinizi pekiştirmek ve daha rahat bir ortamda pratik yapma imkânı sağlamak için, düzenli olarak aktivite programları sunulmaktadır. Gezilecek yer bakımından oldukça zengin olan şehirde, başlıca önerdiğimiz yer CN Tower. Ve mutlaka oraya kadar gitmişken 360 Restoran’da ise bir yemek yemenizi tavsiye ediyoruz. 360 derece dönen mekânda siz yemeğinizi yerken tüm şehri tamamen görme şansı bulmaktasınız.

Şehirden uzaklaşıp doğa havası alıp bisiklete binmek isterseniz ise Toronto Adaları bunun için en güzel tercih olacaktır. Adalarla ilgili en önemli özellik motorlu hiçbir taşıtın bulunmaması. Herkes bisiklet ile ulaşımını sağlıyor. Bisikletinizi dilerseniz giderken yanınızda götürebilir dilerseniz de orada kiralayabilirsiniz. Ayrıca bir diğer görmeniz gereken yer “Yorkville”’dir. Burası Toronto’nun en zengin bölgesi olarak kabul edilmektedir. CES Toronto Dil Okulu, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için öncelikli seçeneklerden biridir. 

KONAKLAMA

Dil eğitiminizi alırken en önemli olan konulardan bir tanesi de konaklamadır. Toronto’da dil eğitimi tercih eden öğrenciler CES Toronto Dil Okulu tarafından sunulan güvenilir ve konforlu konaklama seçeneklerini tercih etmektedirler. Aile Yanı ve Yurt konaklama gibi seçenekler sunan okul, konaklamadan sorumlu personelleri ile sizin için en uygun konaklamayı bulmaktadırlar. Her iki konaklama şekli de okula ve şehir merkezine yakın mesafededir. Öğrencilerin taleplerine göre konaklamalar ayarlanmaktadır.

TORONTO ŞEHRİ

Kuzey Amerika kıtasında yer alan Kanada’nın en önemli ve en kalabalık şehirlerinden olan Toronto, merkezi kesiminde yaklaşık 2.7 milyon nüfusa sahiptir. Bölgede yaklaşık 200 farklı etnik grup bulunmakta ve 140’a yakın farklı dil konuşulmaktadır. Ancak şehirde ağırlıklı olarak İngilizce ve Fransızca konuşulmaktadır. Şehirde sayısız gökdelen bulunmaktadır ve içlerinden CNN Kulesi ise dünyada en uzun kuleleri arasında yer almaktadır. Düşük suç oranları, temiz çevresi, yüksek yaşam standartları ve güvenilir bir şehir olmasından dolayı Toronto tam bir öğrenci şehridir.

Yıl boyu ücretsiz festivaller düzenleyen şehir Kanada’nın diğer şehirlerine kıyasla daha ekonomik olmasından dolayı öğrenciler tarafından da fazlasıyla tercih edilmektedir. Yeşil alanları oldukça fazla olan Toronto’da 1.500’den fazla park bulunmaktadır. Öğrenci nüfusunun çok yoğun olduğu şehirde ulaşım sistemi çok iyidir. 24 saat canlı kalan şehirde dilerseniz bisiklet kullanarak masrafsız bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Dünyanın ikinci büyük ülkesi olan Kanada son yıllarda uluslararası öğrenciler tarafından oldukça popülerdir. Kanada’da dil eğitimi almayı planlayan öğrencilerin en çok tercih ettiği şehir ise Toronto’dur.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA