Stafford House International

Stafford House International

Stafford House International

Genel, akademik ve mesleki amaçlı dil eğitimleri veren Stafford House, öğrencilerine Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve İngiltere’de eğitimler sunmaktadır. Uluslararası kulvarda kendine yer edinen okul 1952 yılından beri eğitim hayatının içerisinde yer almaktadır. Okul British Council ve English UK gibi ünlü kurumlardan akreditasyon almıştır. Eğitimler dışında aktiviteleri ile de tanınan okul öğrencilere yüksek kalitede dil eğitimi fırsatı sunmaktadır.

Stafford House Dil Okulu, son teknoloji ile donatılmış akıllı sınıflarda hizmet veren okul binalarına sahiptir. Okul derslikleri öğrencinin derse odaklanabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Okul binalarında öğrenciler internet hizmetinden sınırsız olarak faydalanabilirler. Her binada etüt salonları, bahçeler ve kütüphane bulunmaktadır. Öğrencilerin rahat edebilmeleri için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadırlar. Stafford House öğrencilerin gelişimini desteklemek için her ay danışman öğretmenler ile görüşmeler düzenlemektedir. İhtiyaçları doğrultusunda öğrencilere ek dersler verilir. Stafford House’da eğitim veren bütün eğitimciler akademisyendir. Her sınıfta en fazla 10 öğrencinin bulunması öğrenmeyi kolaylaştıran bir etkendir. Farklı ülkelerde de şubeleri bulunan Stafford House dil okulu, Kanada dil okulları arasında en çok tercih edilen ilk beş okulda bir tanesidir.

Stafford House Merkezleri

Stafford House Kanada, Toronto ve Calgary’de bulunan iki merkeze sahiptir. Toronto’da yer alan okul North York Center’da yer almaktadır. North York Merkez kütüphanesi ve metro istasyonu daimî olarak ellerinin altında bulunan öğrenciler şehrin her yanına kolayca ulaşabilmektedirler. Toronto’ya gelen öğrenciler aile yanında, konutlarda ve yazlık evlerde konaklama yapabilmektedirler. Öğrenciler ön kayıt sırasında konaklama seçeneklerini de değerlendirmelidirler.

Calgary Şehri Hakkında

Calgary, güvenli, temiz ve sakin bir şehirdir. Okul binası Calgary’nin merkezinde yer almaktadır. Öğrenciler için sunulan ücretsiz ulaşım hizmetleri oldukça cezbedicidir. Calgary Tower, Merkez Kütüphanesi ve AVM’ler oldukça yakın bir konumdadır.

Stafford Dil Eğitimleri

Genel İngilizce Dersleri
Haftada 20, 25 veya 30 saat ders alınabilmektedir. Toronto okulunda 35 saate kadar ders almak mümkündür. Temel seviyeden itibaren derslere katılım sağlanabilir. Okuma, yazma, konuşma, dinleme gibi temel eğitimlerin yanı sıra aktiviteler ile eğitimler pekiştirilmektedir. Her pazartesi yeni bir sınıf açılması yılın istediğiniz zamanında eğitime başlayabilmenize olanak tanımaktadır.

Sınavlara Hazırlık Kursları
IELTS, TOEFL ve Cambridge sınavlarına Stafford House’da hazırlanabilirsiniz. Orta düzeyde İngilizce bilgisi gerektiren bu derslerde öğrenciler hedefe odaklı ders programları ile sınavlara hazırlanırlar. Sınavlarda gerekli becerileri geliştirirler. Haftada 25, 30 veya 35 saat olarak hazırlık dersi verilmektedir. 16 yaşından büyük bütün öğrenciler katılabilirler.

Mesleki İngilizce Dersleri
Yalnızca Toronto’daki kurs merkezinde eğitim verilmektedir. Öğrencilere satış, pazarlama, insan kaynakları, reklamcılık, işletme, finans vb. konularda eğitimler verilmektedir. Kelime dağarcığı, gramer ve telaffuz üzerinde çalışmalar yürütülmektedir. 18 yaşından büyüklerin katılabildiği dersler her hafta yeni bir sınıf ile eğitime başlar. Yılın dilediğiniz zamanında eğitime başlayabilirsiniz.

Sertifika Programları
Stafford House, pazarlama, reklamcılık, işletme yönetimi ve proje yönetimi konusunda eğitimler vererek öğrencilerine meslek edinme fırsatı sağlamaktadır. Stafford House’un iş ortakları ile yapılacak anlaşmalar doğrultusunda öğrencilere program sonunda staj yapma fırsatı da sunulmaktadır.

Üniversiteye Hazırlık Kursları
Altmıştan fazla iş ortağı üniversite ile çalışma fırsatı sunan Stafford House, eğitimler sonucu elde ettiğiniz sertifikanız ile üniversiteye girebilmenizi sağlamaktadır. Öğrenciler Stanford’dan aldıkları belge ile başka bir sınava gerek olmadan üniversiteye doğrudan başlayabileceklerdir.

Birebir İngilizce Dersleri
Sınıf derslerinde istedikleri başarıyı elde edemeyen öğrencilerin ve vakit yüzünden sınıf derslerine katılamayan öğrencilerin tercih ettikleri derslerdir. Öğrencinin dilediği zamanda ve dilediği yerde ders yapılabilmektedir. Süre ve yer kısıtlaması bulunmamaktadır. En fazla 2 kişi ile ders yapılabilmektedir. Genel İngilizce derslerine ek olarak birebir İngilizce dersleri de alınabilmektedir. Yılın istediğiniz döneminde derslere katılabilirsiniz.