GENEL BİLGİLER

The Canadian Language Learning College (CLLC), 2005 yılında Kanada’nın Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Nova Scotia eyaletinin Halifax şehrinde kurulmuş bir dil okuludur. Kuruluşundan sonraki 10 yıl içerisinde toplamda 3 kampüse ulaşarak, Kanada’nın en ünlü ve sevilen okullarından biri olmayı başarmıştır. The Canadian Language Learning College (CLLC)’ın Halifax, Toronto ve Ottawa kampüsleri, her yıl dünyanın 74 farklı ülkesinden gelen ve Kanada’da dil eğitimi almak isteyen binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Dünya standartlarının üzerinde, kaliteli bir eğitim anlayışına sahip olan ve kısa sürede Kanada dil okulları arasında önemli bir yere sahip olmayı başaran CLLC, yerel ve uluslararası birçok kurum ve kuruluş tarafından tanınmış ve akredite edilmiş bir dil okuludur. Bu kurum ve kuruluşlar; Sentio Network, Languages Canada, Edu-Nova, International Association of Language Centres şeklinde sıralanabilir. İngilizceyi yalnızca sınıfta eğitim alarak değil, sıcak ve evindeymiş gibi hissettiren bir ortamda, yaşayarak öğrenmek ve unutulmayacak bir deneyim yaşamak isteyen öğrenciler için CLLC, bu hedeflere ulaşmak için en doğru seçenektir. Halifax Ticaret Odası tarafından “Gold Business Award” ödülüne layık görülen ve Halifax şehrinin en iyi okulu seçilmeyi başaran, aynı zamana Ernst & Young kurumu tarafından da en iyi ilk 20 Atlantik şirketleri arasında gösterilen CLLC; üst düzey kalitedeki eğitim imkanları ve Kanada’nın önemli üniversitelerine sınavsız bir şekilde geçiş imkanı sağlayan hazırlık programları sayesinde Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından memnuniyet ve tercih edilme oranı yüksek bir okul olmayı başarmıştır. The Canadian Language Learning College (CLLC)’ın yalnızca Kanada içerisinde 40’ın üzerinde üniversite ve kolej ile partnerliği bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra CLLC’ın kendisine ait bir uçuş filosu bulunmaktadır. Bu sayede okul, kendi öğrencileri için Kanada’da yurtiçi veya yurtdışı gezi programları düzenleyebilmekte ve öğrenciler de CLLCnin tüm kampüslerinde eğitim alma fırsatını yakalayabilmektedirler.

The Canadian Language Learning College (CLLC)’ın Ottawa’da yer alan kampüsü, Kanada’da dil eğitimi alınabilecek en özel lokasyonlardan biridir. Kanada’nın başkentinde, doğal hayat ve şehir yaşamının iç içe olduğu bir yer olan Ottawa, ayrıca birçok şehre göre oldukça uygun maliyetlidir. CLLC Ottawa, şehrin batı bölgesinde, ünlü Preston Caddesi’nin üzerinde yer almaktadır. Okul, birçok ünlü cafe ve restorantlara yalnızca birkaç adımlık yürüme mesafesindedir. 8,000 m2 genişliğe sahip olan kampüsün içerisindeki 10 adet sınıfın her biri modern bir şekilde dekore edilmiştir ve her sınıfta ortalama 12 öğrenci bulunmaktadır. Kanada’da İngilizce eğitimi almak için CLLC’nin Ottawa kampüsünü seçen öğrenciler, okul binasında yer alan ücretsiz internet, bilgisayar laboratuvarı, yemek alanı gibi olanaklardan yararlanmaktadırlar.

Kanada dil okulu fiyatları, başvuru, kayıt, konaklama, Kanada vizesi ve buna benzer her konuda aklınızdaki tüm sorular için ELT’den yardım alabilirsiniz. Kanada’da dil eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman ELT ile iletişime geçtiğinizde, size özel atanacak danışmanınız, çıkacağınız bu yolculukta sizin en önemli yol arkadaşınız olacaktır. İlk başvurunuzdan Kanada’ya gidene kadarki tüm süreciniz ELT’nin 20 yıllık tecrübesi ile en profesyonel şekilde planlanacaktır.

CLLC OTTAWA DİL OKULU FİYATLARI

Kanada, yurtdışında dil eğitimi almak için bütün masraflar hesaplandığında en uygun ülkelerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Kanada’da İngilizce dil eğitimi fiyatları, anadili İngilizce olan diğer birçok ülkeye seçeneğine göre oldukça caziptir. The Canadian Language Learning College (CLLC), uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve ELT öğrencilerine özel yıl boyu %30’a varan indirimleri ile Kanada dil okulları arasında ön plana çıkmaktadır. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri dahil ederek sizin için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kanada dil okulları arasında önemli bir yere sahip olan The Canadian Language Learning College (CLLC), Ottawa kampüsünde öğrencilerinin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda farklı programlar ve kurslar planlamıştır.

Genel İngilizce Kursları

Öğrencilerin okuma, yazma, dinleme, konuşma ve anlama yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Giriş seviyesinden ileri seviyeye kadar 6 seviyesi bulunmaktadır. Genel İngilizce programında haftada 25 saat ders verilmektedir. Her öğrenci seviye başına 8 ila 10 hafta arasında süre ders almalıdır. Bazı öğrenciler diğerlerine göre daha hızlı yol kat edebilmektedirler. Bütün öğrenciler ara ara sınavlara katılırlar. Bu sayede seviye değiştirdiklerinde sınıf da değiştirebilirler.

Üniversite Pathway Programları

Öğrencileri üniversite hayatına hazırlayan bu programlarda zamanı iyi kullanma, not tutma teknikleri, sınavlara hazırlanma teknikleri, akademik sunum, makale ve tez yazımları konusunda dersler verilmektedir. Öğrenciler dil sınavlarına katılmadan CLLCnin iş ortağı üniversitelerde eğitime devam etme fırsatına sahiptirler. Pathway programlarında öğrencilere haftada 25 saat İngilizce dersi verilmektedir.

IELTS ve TOEFL Hazırlık Kursları

Öğrencilerin sınavlarda elde etmek istedikleri başarıları kazanmaları için katılmaları gereken kurslardır. Öğrencilerin 4. Seviyede İngilizce bilmelerini gerektiren bu kurslarda öğrencilere test tekniği kazandırılmaktadır.

İş İngilizcesi

Kariyerinde ilerlemek isteyen profesyonellerin tercih ettiği kurslardır. Öğrenciler eğitimleri gerçek hayatta gelişen durumlar üzerinde çalışarak almaktadırlar. Mesleklerine uygun kelime dağarcığı ve dil bilgisi öğretilmektedir. E-posta yazma, raporlama, telefon konuşmaları, iş görüşmeleri ve pazarlama teknikleri gibi genel iş yönetimi konularında eğitimler standart olarak her öğrenciye verilmektedir.

Yaz Kampı Programı

Öğrencilere yeni arkadaşlıklar kazandırmak, başka bir ülkeyi keşfetmek, yeni maceralara atılmak isteyen öğrencilere uygundur. 5 kişiden fazla katılımcıya özel ücret paketleri sunulmaktadır. En az 14 yaşında olmak ve veli iznini sağlamak suretiyle yaz kampına katılabilirsiniz. Zaman çizelgesi ve ders programları öğrenciye göre esnetilebilmektedir.

Aile Programı

CLLC öğrencilere aileleri ile birlikte dil eğitimi alma fırsatı vermektedir. Öğrenciler bu sayede aileleri ile birlikte seyahat ederken eğitim alma fırsatı yakalarlar. Ailedeki bireyler farklı sınıflarda eğitim alırlar. Akşamları ise öğrendiklerini uygulayabilmek için ortak derslere katılacaklardır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kanada’da dil kursuna gelen öğrenciler yalnızca verilen eğitimlerden değil, sunulan imkanlardan ve sosyal aktivitelerden de oldukça memnunlar. CLLC, İngilizce eğitimi için Ottawa şehrini tercih eden öğrencilerine eğitim alırken aynı zamanda yeni arkadaşlar edinebilecekleri, yeni kültürler tanıyabilecekleri, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ve fazlasıyla İngilizce pratiği yapabilecekleri sosyal bir ortam oluşturmayı ilke edinmiştir.
Kanada’da İngilizce eğitimi için CLLCı seçen öğrencilerin katılabilecekleri popüler aktivite ve etkinliklerden bazıları; Montreal şehir merkezi turu, Toronto ve Niagara Şelalasi gezisi, Ottawa şehir turu, Quebec şehri gezisi, Futbol ve basketbol maçları, Bowling, Rafting, Karaoke partisi, Rideau Kanalı’nda paten etkinliği şeklinde sıralanabilir. Merkezin bulunduğu şehri en iyi tanıyan ve aktivite programını öğrencilerin maksimum faydalanabileceği bir şekilde oluşturan koordinatörler, sosyal aktivite ve etkinlik programlarını her ay yenilemektedirler.

KONAKLAMA

Kanada’da İngilizce dil okulu için bulunan öğrenciler, CLLC’da aile yanı ve paylaşımlı öğrenci rezidansları olmak üzere 2 çeşit konaklama seçeneğine sahip olmaktadırlar;

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen kişilerle tanışmak ve daha fazla vakit geçirmek isteyen öğrenciler için paylaşımlı öğrenci rezidansları daha cazip bir seçenek olabilir. Öğrenci rezidansları tek kişilik veya iki kişilik oda seçeneklerine, ortak kullanım alanlarına ve 24 saat korunaklı bir yapıya sahiptirler. Öğrencilerin istedikleri bu rezidanslarda kalabilmeleri için başvurularını en geç 2 ay önceden yapması gerekiyor.

Eğitim süreleri boyunca aile yanında kalmak isteyen öğrenciler hem ülke kültürünü çok yakından tanıma hem de dil pratiği yapma fırsatı yakalıyorlar. Bu tür konaklama hizmeti veren ailelerin her biri oldukça titiz bir şekilde seçilerek, öğrencilerin güvenlik, hijyen, sağlık ve konfor gibi konularda herhangi bir problem yaşamasının önüne geçilmektedir.

OTTAWA ŞEHRİ

Ottawa, Ontario eyaletine bağlı, Kanada’nın en büyük dördüncü şehri ve aynı zamanda başkentidir. Ülkenin yönetildiği parlamento binası, bu şehirde yer almaktadır. Şehir aynı zamanda, Quebec ve Ontario eyaletlerini ayıran ve önemli bir su yolu olan Ottawa Nehri’nin kıyısında kurulmuştur. Ottawa ayrıca Kanada’da İngilizce ve Fransızca dillerinin resmi olarak kullanıldığı tek şehirdir. Bu iki dilin de hukuk önünde eşit olması nedeniyle bütün resmî belgelerde, kamusal alanlarda (sokak ve yer adları gibi) birlikte kullanılmaları zorunludur. Ottawa’da halkın %32’sinin anadili Fransızca’dır. Başkent olması özelliğinin yanı sıra kültür ve sanat şehri olarak da tanınan Ottawa, ünlü parkları ve müzeleri ile her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

19.Yüzyılın ilk başlarında “ByWard Market” adıyla bilinen bölgenin etrafında insanların yerleşmeye başladığı Ottawa, “Bytown” adıyla tarımsal bir bölge olarak büyümeye başlamış, ilerleyen senelerde balıkçılık ve çeşitli ticari faaliyetlerin artmasıyla gittikçe önemli bir şehir halini almaya başlamıştır. 19. Yüzyılın ortalarından itibaren çevresinde açılan kereste fabrikaları ve kürk ticareti nedeniyle zenginleşmeye başlayan şehrin nüfusu ve istihdam kapasitesi de artmaya başladı.

Ottawa’nın sahip olduğu yüksek seviyede yaşam kalitesi, şehri Kanada’nın ve dünyanın önde gelen kentlerinden biri konumuna getirmiştir. Dünyada yer alan diğer ülkelerin başkentlerinden farklı olarak oldukça yeşil, doğa ile iç içe ve sakin bir yapıya sahiptir. Kalabalık, işsizlik, trafik, kirli hava, yüksek binalar ve gri sokaklar gibi olumsuz kavramlar Ottawa şehri için geçerli değildir.

Dünya başkentlerinin aksine oldukça sakin ve yaşanabilir bir kent durumundadır. Kış mevsimleri her ne kadar soğuk geçse de, bu duruma alışkın olan şehirde her mevsim yapılabilecek aktiviteler ve etkinlikler mevcuttur. Dünyanın en büyük buz patenine sahip olan Ottawa şehri, şehrin merkezinde yer alan Rideau Kanalı’nın kış mevsiminde donması sebebiyle, buz üstünde paten ve kayak yapmak isteyen turistlerin akınına uğramaktadır. Rideau Kanalı dışında Ottawa’da gezip görülebilecek yerler; Parlamento tepesi, Kanada Ulusal Sanat Galerisi, Kanada Doğa Müzesi, Kanada Havacılık Müzesi, Ottawa Belediye Binası, Dünya Döviz Plazası, Place de Ville, Bytown Müzesi, Jacques Cartier Parkı ve Barış Kulesi olarak sıralanabilir. Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için Ottawa şehri en iyi seçenekler arasında yer almaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kanada dil okulları arasında önemli önemli kurumlardan biri olan The Canadian Language Learning College (CLLC), her yıl dünyanın dört bir yanından gelen binlerce öğrenciyi Kanada’nın 3 farklı şehrinde yer alan kampüslerinde ağırlamaktadır. Farklı yaş grupları ve farklı kültürlerden öğrencilerin İngilizce eğitimi aldığı CLLC, her yıl binlerce öğrenciyi mezun etmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA