GENEL BİLGİLER

Sprachcaffe dil okulları, yaklaşık 30 yıldır dünyanın en önemli dillerini, özenle seçilmiş şehir ve merkezlerde öğrencilerine pozitif ve çok kültürlü bir ortamda öğretmeyi amaçlayan, dünya çapında bilinen bir dil okulları organizasyonudur. İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Çince ve Arapça dil eğitimlerde uzman olan Sprachcaffe, okul lokasyonlarını öğrencilerinin yalnızca eğitimleri için değil, sosyal ve kültürel yaşamları için de önemli olan şehirlerden seçmiştir.

Sprachcaffe/Language Plus, öğrenilmek istenilen dili, yalnızca o dilin konuşulduğu ülkede öğretir. Bu da yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin gittikleri ülkede sosyal ve kültürel ortamlara rahatlıkla katılmalarını ve yeni arkadaşlar edinerek dil pratiği yapma imkanlarını kolaylaştırmaktadır. Sprachcaffe, Kanada’da dil kursu almak isteyen öğrencilerin eğitimlerinde teorik eğitimin yanı sıra konuşma ilkesi üzerine yoğunlaşan bir okuldur. Konuşma pratiği üzerine yoğunlaşan okul, öğrencilerine kendilerini okul yerine bir “konuşma kafesi” ortamı yaratmayı amaçlamıştır ve tüm merkezlerini bu konsepte göre oluşturmuştur. Bu nedenle okulun ismi dil ve konuşma anlamına gelen “Sprach” ve kafe anlamına gelen “Caffe” kelimelerinden oluşmaktadır. Sprachcaffe Language/Plus’ın bütün şubelerinde bulunan öğretmenleri, öğrettikleri dillerin anadilinde konuşan, üniversite mezunu, gerekli belge ve niteliklere sahip kişilerden oluşmaktadır. Tüm bu özellikleri ile Sprachcaffe/Language Plus, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen okullardan biri olmayı başarmıştır.

Kanada dil okulları arasında önemli bir yere sahip olan Sprachcaffe/Language Plus’ın Montreal kampüsü, şehrin merkezinde yer almaktadır. Montreal’in en ünlü cadde ve alışveriş merkezlerine, metro ve otobüs duraklarına yalnızca birkaç dakikalık mesafede yer alan okul, birçok sosyal aktivite yapılabilecek bir çevrenin içerisindedir. Butik bir okul şeklinde dekore edilen Montreal kampüsü, oldukça modern ve ferah bir yapıya sahiptir. Klimalı, geniş ve her imkanın sağlandığı 8 adet sınıf, öğrenciler için çalışma kaynakları ve materyaller, öğrencilerin ücretsiz bir şekilde kullanabileceği kablosuz internet hizmeti (WIFI), bilgisayar laboratuvarı ve geniş bir yemek salonu öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Sprachcaffe/Language Plus’ın Montreal kampüsündeki sınıfların maksimum öğrenci sayısı 14’tür.

Kanada dil okulu fiyatları, başvuru, kayıt, konaklama, Kanada vizesi ve buna benzer her konuda aklınızdaki tüm sorular için ELT’den yardım alabilirsiniz. Kanada’da dil eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman ELT ile iletişime geçtiğinizde, size özel atanacak danışmanınız, çıkacağınız bu yolculukta sizin en önemli yol arkadaşınız olacaktır. İlk başvurunuzdan Kanada’ya gidene kadarki tüm süreciniz ELT’nin 20 yıllık tecrübesi ile en profesyonel şekilde planlanacaktır.

SPRACHCAFFE MONTREAL DİL OKULU FİYATLARI

Kanada’da İngilizce dil eğitimi ücretleri, İngilizce konuşulan diğer ülkelere göre oldukça uygundur. Kanada, yurtdışında dil eğitimi almak için tüm masraflar hesaplandığında en uygun seçeneklerden biridir. Sprachcaffe Language/Plus, uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve yıl boyu %30’a varan indirimleri ile Kanada dil okulları arasında ön plana çıkmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kanada dil okulları arasında önde gelen kurumlardan biri olan Sprachcaffe/Language Plus, Montreal kampüsünde öğrencilerinin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda farklı programlar ve kurslar planlamıştır.

Standart Kurs

Sprachcaffe/Language Plus tarafından okulun Montreal kampüsünde düzenlenen kurslardan biri olan Standart Kurs’ta Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler esnek başlangıç tarihleri ve istedikleri hafta sayısı kadar eğitim alabilmektedirler. Haftalık ders sayısı 20’dir ve her bir dersin süresi ortalama 45’er dakikadır.

Yoğun Kurs

Bu program; öğrencilerin tıpkı Standart Kurs’ta olduğu gibi okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi amaçlayarak Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Konuşma pratiğine daha fazla zaman ayrılabilen Yoğun Kurs’ta haftalık ders sayısı 30 derstir ve verilen dersler birçok programda olduğu gibi ortalama 45 dakika civarındadır.

Sınav Hazırlık Kursu

Sprachcaffe/Language Plus’ın kariyer ya da akademik amaçlı bir sınav skoruna ihtiyacı olan öğrenciler için düzenlemiş olduğu sınav hazırlık programlarına katılabilmek için orta düzeyde bir İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Her bir dersin ortalama 45 dakika sürdüğü sınav hazırlık kurslarında haftada 20 veya 30 ders almak mümkündür. Bu programda öğrenciler Cambridge Certificate, IELTS, TOEFL, D.E.L.E. ve D.E.L.F. gibi sınavlara hazırlık yapmaktadırlar.

Yukarıda yer alan kurs türlerine ek olarak Sprachcaffe/Language Plus’ın Montreal kampüsünde “Part-Time Kurs”, “Standart Plus Kurs”, “Süper Yoğun Kurs”, “Akademik Yoğun Kurs”, “Akademik Süper Yoğun Kurs” gibi kurs türleri de Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere sunulmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kanada’da İngilizce eğitimi için Sprachcaffe/Language Plus’ı seçen öğrencilerin katılabilecekleri popüler aktivite ve etkinliklerden bazıları; Montreal şehir merkezi turu, Toronto ve Niagara Şelalasi gezisi, Ottawa şehir turu, Futbol ve Frizbi maçları, Bowling, Rafting, Karaoke partisi, Barbekü partisi, Mont-Royal Dağı gezisi, Old-Montreal turu, Notre-Dame Basilica turu, Fine Arts Museum gezisi şeklinde sıralanabilir.

KONAKLAMA

Kanada’da İngilizce kursu için bulunan öğrenciler Sprachcaffe’nin Montreal kampüsünde eğitim almayı tercih ettikleri taktirde aile yanı ve özel yurt olmak üzere 2 farklı konaklama seçeneğine sahip olacaklar.

Aile yanı konaklama seçeneğini tercih eden öğrenciler Kanada’da dil eğitimi alırken aynı zamanda ülke kültürünü öğrenecekler ve anadili İngilizce olan aile ile fazlasıyla dil pratiği yapma imkanına sahip olacaklardır. Aile yanı konaklama seçeneğinde tek kişilik odalarda kalan öğrenciler, ayrıca yarım pansiyon veya tam pansiyon seçeneklerine sahip olarak, aile tarafından hazırlanan yemeklerden faydalanabilmektedirler. Kalite standartları okul tarafından denetlenip onaylanan aileler, genellikle şehir merkezine 30-40 dakikalık mesafelerde yaşamaktadırlar.

Özel yurt konaklama seçeneğinde ise herhangi bir aileye bağımlı kalmadan, biraz daha özgür bir ortam isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Tek kişilik veya çift kişilik oda seçenekleri olan rezidans konaklamalar genellikle okula yarım saatlik mesafede bulunmaktadırlar.

MONTREAL ŞEHRİ

Montreal, dünyada iki dilin(İngilizce ve Fransızca) konuşulduğu en büyük şehirdir. Atlas Okyanusu ve Büyük Göller’i birbirine bağlaması nedeniyle oldukça gelişmiş ve önemli bir liman ve ticaret kenti olmasının yanı sıra, yapılan kültür ve sanat etkinlikleri ile de adını dünyaya duyurmayı başarmıştır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilen McGill University de dahil olmak üzere şehirde dört adet üniversite ve birçok kolej bulunmaktadır. Şehirde yaşayanlar genellikle Fransızca konuşmayı tercih etse de; hem Fransızca hem de İngilizce dillerine sahip oldukları için, her iki dilde de iletişim kurmak oldukça kolaydır.

Montreal, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en cazip destinasyonlardan biridir. Şehirde kültür, sanat ve spor etkinlikleri dışında gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Ünlü Mont-Royal Dağı, Lachine Canal, Montreal Botanik Bahçesi, Montreal Olimpiyat Stadyumu, Eski Montreal Bölgesi (Old Montreal), Notre Dame Bazilikası, Place Jaguis Cartier, Montreal Güzel Sanatlar Müzesi, Kanada Demiryolu Müzesi, McGill Üniversitesi ve Saint Joseph Mabedi bunlardan yalnızca bazılarıdır. Montreal’in dar ve sık yapılı ara sokakları, kendisine tipik bir Fransız kasabası havası katmaktadır. Fransız mimarisi etkisinin fazlasıyla hissedildiği, doğal yaşam ile şehir hayatının iç içe olduğu Montreal şehri, Amerika kıtasının en Avrupai şehri olarak nitelendirilmektedir. Sanayi Devrimi döneminde şehirleşmeye başlayan Montreal, oldukça şık ve modern bir görünüme sahiptir. Dünya’da yalnızca 11 kente verilmiş olan “UNESCO City of Design” (Kent Tasarımı) ödülüne sahiptir. Ottawa ve Saint Lawrance nehirlerinin kesiştiği noktada kurulan Montreal şehrinin nüfusu 3,800.000’dir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kanada dil okulları arasında önemli bir yere sahip olan Sprachcaffe/Language Plus, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen binlerce öğrenciyi kampüslerinde ağırlamaktadır. Farklı yaş grupları ve farklı kültürlerden öğrencilerin İngilizce ve Fransızca eğitimi aldığı Sprachcaffe/Language Plus, her yıl binlerce öğrenciyi mezun etmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA