GENEL BİLGİLER

ILSC dil okulu, ilk şubesini 1991 yılında, Vancouver, British Columbia’da açan uluslararası zincir bir dil okuludur. Kanada dil okulları arasında önemli bir yere sahip olan ILSC, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için genellikle ilk tercihler arasında yer almaktadır. Yaklaşık 30 senedir dil okulu sektöründe varlığını sürdüren ILSC’nin Kanada’da Vancouver, Toronto ve Montreal; Avustralya’da Brisbane, Sidney, Melbourne ve Adelaide; Hindistan’da New Delhi şehirlerinde olmak üzere toplamda 8 adet merkezi bulunmaktadır. Her yıl 100’den fazla ülkeden gelen binlerce öğrencisine son teknoloji ile donatılmış kaliteli bir eğitim ile yine öğrencilerinin kariyerleri için muhteşem bir deneyim sunmayı amaçlayan ILSC, 2013 ve 2014 yıllarında üst üste Study Travel Magazine tarafından, eğitim sektöründeki yerel ve global ortaklarının oylarıyla “Yılın Zincir Okulu” ödülünü kazanmıştır.

ILSC, ulusal ve uluslararası birçok kurum ve kuruluş tarafından akredite edilmiş okuldur. ILSC’nin tanındığı ve akredite edildiği kurumlardan bazıları; ALTO, Languages Canada, ACPET, English Australia, Neas Australia, Study in Australia, Private Training Institutions Branch, British Columbia Education Quality Assurance şeklinde sıralanabilir. ILSC, sahip olduğu bu akreditasyonları ile Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen yüksek kalitede bir dil okuludur. ILSC’nin Dünya üzerine yayılmış her şubesi, kolaylıkla erişilebilir ve merkezi noktalarda bulunmaktadır. Oldukça sıcak ve misafirperver bir ortamda, yüksek eğitimli ve fazlasıyla nitelikli öğretmenler tarafından eğitim alan öğrenciler, teknolojinin son imkanlarını kullanarak aldıkları dil eğitimlerini tamamladıklarında Dünya çapında geçerli bir dil sertifikasına sahip olmaktadırlar.

ILSC Montreal Dil Okulu, Kanada’nın en büyük ikinci, Quebec eyaletinin ise en büyük şehrinin merkezinde bulunmaktadır. Dünya üzerinde Paris’ten sonra en fazla Fransızca konuşulan şehir olan Montreal, Kanada’nın en kalabalık ve önemli şehirlerinden biridir. Amerika kıtasındaki en Avrupai şehir olarak nitelendirilen Montreal’de hem İngilizce dil eğitimi hem de Fransızca dil eğitimi alınabilmektedir. ILSC’nin Montreal merkezi, Kanada’nın ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan McGill University’nin karşısında yer almaktadır. Adeta şehrin kalbinde konumlanan ILSC Montreal; IELTS, Cambridge Exams FCE and CAE, TEF Canada and TEFaQ and OET (Occupational English Test) sınavlarının resmi sınav merkezidir. Kanada’da İngilizce kursu almak isteyen öğrenciler için ILSC’nin Montreal kampüsünde 26 adet sınıf bulunmaktadır.

Kanada dil okulu fiyatları, başvuru, kayıt, konaklama, Kanada vizesi ve buna benzer her konuda aklınızdaki tüm sorular için ELT’den yardım alabilirsiniz. Kanada’da İngilizce eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman ELT ile iletişime geçtiğinizde, size özel atanacak danışmanınız, çıkacağınız bu yolculukta sizin en önemli yol arkadaşınız olacaktır. İlk başvurunuzdan Kanada’ya gidene kadarki tüm süreciniz ELT’nin 20 yıllık tecrübesi ile en profesyonel şekilde planlanacaktır.

ILSC MONTREAL DİL OKULU FİYATLARI

Kanada’da dil eğitimi fiyatları, anadili İngilizce olan birçok ülkeye göre oldukça uygun ve caziptir. Kanada, yurtdışında dil eğitimi almak için bütün masrafları hesapladığınızda en uygun seçeneklerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. ILSC, uluslararası zincir bir dil okulu olmasına rağmen uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve ELT öğrencilerine özel yıl boyu %30’a varan indirimleri ile ön plana çıkmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kanada dil okulları arasında önde gelen kurumlardan biri olan ILSC, Montreal kampüsünde öğrencilerinin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda farklı programlar ve kurslar planlamıştır.

English/French Communication

ILSC tarafından oluşturulan bu programın içerisinde özelleştirilmiş Genel İngilizce, Yoğun İngilizce ve İş İngilizcesi ile; Genel Fransızca, Yoğun Fransızca ve İş Fransızcası kursları verilmektedir. Öğrencilerin taleplerine göre oluşturulan programda her seviyeye uygun özel bir programlar oluşturulup, zayıf noktalara odaklanan bir sistem özelinde eğitim verilmektedir. Haftalık ders saatleri ortalama 24-30 ders olarak değişmektedir.

Academic and Test Preparation

ILSC, sınavlara hazırlık yapan öğrenciler için hazırlamış olduğu programlar ile ön plana çıkan bir okuldur. IELTS, CAE, FCE, TEF gibi sınavlara özel hazırlık programları ile her seviyeye uygun kurslar Montreal kampüsünde alınabilmektedir. Haftada 24 veya 30 ders olarak düzenlenen kurslara katılmak için belirli bir düzeyde İngilizce veya Fransızca seviyesine sahip olmak gerekmektedir.

Business Language

Genel İngilizce, Yoğun İngilizce ve İş İngilizcesi ile; Genel Fransızca, Yoğun Fransızca ve İş Fransızcası kurslarını içerisinde barındıran bu programa katılım için herhangi bir şart bulunmamaktadır. Her seviyede öğrencinin katılabileceği Business Language kursları, özellikle beyaz yaka çalışanlarının ya da iş sektörüne girecek olan adayların ilk tercihlerinden biridir. Okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini iş sektörüne uygun bir şekilde geliştirmeyi amaçlayan bu programda haftalık 24 veya 30 ders saati seçenekleri mevcuttur.

University Pathway

Kanada’da üniversite okumak isteyen ancak yeterli düzeyde İngilizce veya Fransızca seviyesi olmayan öğrenciler için hazırlanmış olan University Pathway programına katılmak için herhangi bir dil seviyesine sahip olmaya gerek yoktur. Her seviyeye uygun kurslar, İngilizce veya Fransızca olarak haftada 30 ders saati olarak oluşturulmuştur. ILSC’nin Kuzey Amerika’da anlaşmasının bulunduğu partner Üniversite ve College’lara IELTS, TOEFL veya TEF sınavları şartı olmadan yerleşme garantisi, University Pathway programının en önemli tercih sebeplerinden biridir.

Yukarıda yer alan programlar Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ILSC’nin Montreal merkezinde verilen programlardan bazılarıdır. Bu programlar dışında ILSC’nin Montreal ve diğer merkezlerinde “Volunteering Program”, “Junior Courses”, “Creative and Cultural English/French” ve benzeri programlarda eğitimler de verilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kanada’da dil kursuna gelen öğrenciler yalnızca verilen eğitimlerden değil, sunulan imkanlardan ve sosyal aktivitelerden de oldukça memnunlar. ILSC, İngilizce eğitimi için Montreal şehrini tercih eden öğrencilerine eğitim alırken aynı zamanda yeni arkadaşlar edinebilecekleri, yeni kültürler tanıyabilecekleri, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ve fazlasıyla İngilizce pratiği yapabilecekleri sosyal bir ortam oluşturmayı ilke edinmiştir. Merkezin bulunduğu şehri en iyi tanıyan, aktivite programını oldukça faydalı bir şekilde oluşturan koordinatörler, sosyal aktivite ve etkinlik programlarını her ay yenilemektedirler.

Kanada’da İngilizce eğitimi için ILSC dil okulunu seçen öğrencilerin katılabilecekleri popüler aktivite ve etkinliklerden bazıları; Montreal şehir merkezi turu, Toronto ve Niagara Şelalasi gezisi, Ottawa şehir turu, Mont-Royal gezisi ile Montreal şehri manzarasını izlemek, Old-Montreal turu, Notre-Dame Basilica turu, Fine Arts Museum gezisi, Futbol ve Frizbi maçları, Bowling, Sinema etkinliği, Karaoke partisi, Laser Tag oyunu, New York gezisi (ABD vizesi olan öğrenciler için), Barbekü partisi şeklinde sıralanabilir.

KONAKLAMA

Kanada’da İngilizce kursu için bulunan öğrenciler, ILSC’de aile yanı ve öğrenci evi olmak üzere iki çeşit konaklama seçeneğine sahip olmaktadırlar.
Eğitim süreleri boyunca aile yanında kalmak isteyen öğrenciler hem Kanada kültürünü çok yakından tanıma hem de anadili İngilizce veya Fransızca olan ev sahipleri ile dil pratiği yapma fırsatı yakalıyorlar. Bu tür konaklama hizmeti veren ailelerin her biri oldukça titiz bir şekilde seçilerek, öğrencilerin güvenlik, hijyen, sağlık ve konfor gibi konularda herhangi bir problem yaşamasının önüne geçilmektedir.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen kişilerle tanışmak ve daha fazla vakit geçirmek isteyen öğrenciler için de bağımsız öğrenci evleri daha cazip bir seçenek olabilir. Bağımsız öğrenci evleri oteller, hosteller, eşyalı daireler ve daha birçok farklı seçeneği kapsamaktadır.

MONTREAL ŞEHRİ

Montreal şehri, dünyada Paris’ten sonra Fransızca konuşulan en büyük ikinci şehirdir. Şehir adını aldığı Mount Royal (Kutsal Dağ/Kraliyet Dağı)’in çevresinde kurulmuştur. Sanayi Devrimi döneminde şehirleşmeye başlayan Montreal, oldukça şık ve modern bir görünüme sahiptir. Montreal’in dar ve sık yapılı ara sokakları, kendisine tipik bir Fransız kasabası havası katmaktadır. Fransız mimarisi etkisinin fazlasıyla hissedildiği, doğal yaşam ile şehir hayatının iç içe olduğu Montreal şehri, Amerika kıtasının en Avrupai şehri olarak nitelendirilmektedir. Dünyada yalnızca 11 kente verilmiş olan “UNESCO City of Design” (Kent Tasarımı) ödülüne sahiptir. Saint Lawrance ve Ottawa nehirlerinin kesiştiği noktada yer alan Montreal şehrinin nüfusu 3,800.000’dir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilen McGill University de dahil olmak üzere şehirde dört adet üniversite ve birçok kolej bulunmaktadır.

Montreal’de mutlaka görülmesi gereken yerler;

Ünlü Mont-Royal Dağı,
Lachine Canal,
Montreal Botanik Bahçesi,
Montreal Olimpiyat Stadyumu,
Eski Montreal Bölgesi (Old Montreal),
Notre Dame Bazilikası,
Place Jaguis Cartier,
Montreal Güzel Sanatlar Müzesi,
Kanada Demiryolu Müzesi,
McGill Üniversitesi,
Saint Joseph Mabedi

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kanada dil okulları arasında önemli bir yere sahip olan ILSC, her yıl dünyanın 100’den fazla ülkesinden gelen binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Farklı yaş grupları ve farklı kültürlerden öğrencilerin İngilizce eğitimi aldığı ILSC, her yıl binlerce öğrenciyi mezun etmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA