GENEL BİLGİLER

Bouchereau Lingua International (BLI), 1976 yılında Kanada’nın ikinci bir anadili olan tek eyaleti olan Quebec’in Montreal şehrinde kurulmuş bir dil okuludur. Çeşitli uzmanlık alanları ve endüstrilerdeki üst düzey yöneticilere iş eğitimi vermek amacıyla kurulan BLI, kısa bir süre sonra Fransızca ve İngilizce dil eğitimi veren bir okul haline gelmiştir. Bouchereau Lingua International (BLI)’ın Montreal ve Quebec City’de olmak üzere iki adet kampüsü bulunmaktadır. Bouchereau Lingua International (BLI)’da İngilizce veya Fransızca dil eğitimi alan öğrenciler, mezun olduktan sonra sosyal ve mesleki yaşamlarında her zaman kullanabilecekleri önemli yetkinliklere sahip olurlar.

Kanada dil okulları arasında önemli bir yere sahip olan BLI, kendine özgü ve tutkulu bir öğretim kadrosu ile birlikte samimi ve pozitif bir atmosferde eğitim imkânı sunan bir okuldur. 44 yıllık tecrübesiyle birlikte, her geçen yıl daha da profesyonelleşen bir yapıya sahip olan Bouchereau Lingua International (BLI), Languages Canada ve Education in Canada’nın yanı sıra yerel ve uluslararası birçok kurum ve kuruluş tarafından tanınmış ve akredite edilmiş bir dil okuludur. Kaliteli müfredatı, kişiselleştirilmiş eğitim programları, başarı garantisi, esnek başlangıç tarihleri, 12 kişilik butik sınıfları ve heyecan verici aktivite programları nedeniyle Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen okullar arasında yer almaktadır. Gerekli niteliklere sahip kalifiye öğretmenleri tarafından verilen eğitimler, Kanada’da dil kursu için bulunan BLI dil okulu öğrencilerini oldukça memnun etmektedir.

BLI’ın Montreal kampüsü, Old Montreal’in kalbinde, oldukça turistik bir noktaya konumlanmıştır. Montreal şehrinin ünlü yapılarından olan Notre-Dame Bazilikası’nın yakınında, oldukça estetik bir binada yer alan BLI, Place-d’Armes metro istasyonuna yalnızca 2 dakikalık mesafededir. BLI’ın Montreal kampüsü, 12’şer kişilik 35 adet sınıfı, bilgisayar laboratuvarı, kafeterya ve sosyal alanları ile Kanada’da dil okulu için gelmiş olan öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.
Kanada dil okulu fiyatları, başvuru, kayıt, konaklama, Kanada vizesi ve buna benzer her konuda aklınızdaki tüm sorular için ELT’den yardım alabilirsiniz. Kanada’da dil eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman ELT ile iletişime geçtiğinizde, size özel atanacak danışmanınız, çıkacağınız bu yolculukta sizin en önemli yol arkadaşınız olacaktır. İlk başvurunuzdan Kanada’ya gidene kadarki tüm süreciniz ELT’nin 20 yıllık tecrübesi ile en profesyonel şekilde planlanacaktır.

BLI MONTREAL DİL OKULU FİYATLARI

Kanada’da dil kursu fiyatları, anadili İngilizce olan birçok ülkeye göre oldukça uygun ve caziptir. Kanada, yurtdışında dil eğitimi almak için bütün masrafları hesapladığınızda en uygun seçeneklerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. BLI dil okulu, uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve ELT öğrencilerine özel yıl boyu %30’a varan indirimleri ile Kanada dil okulları arasında ön plana çıkmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kanada dil okulları arasında önde gelen kurumlardan biri olan BLI, Montreal kampüsünde öğrencilerinin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda farklı programlar ve kurslar planlamıştır.

Genel İngilizce

Temel düzeyden ileri düzeye 12 farklı eğitim seviyesinden oluşmaktadır. Sınıf başına öğrenci sayısı 12’dir. Tam zamanlı, yarı zamanlı, yoğun, süper yoğun ve tam gün iki dilli olmak üzere çeşitli programlarda eğitim verilebilmektedir. Seçilen kursların fiyatı programlara göre değişmektedir. En düşük ders sayılı kurs 18 ders, en yüksek ders sayılı kurs 42 ders içermektedir.

İş İngilizcesi

BLI İş İngilizcesi kursları; mesleki durumlarda İngilizceyi kullanmak, sözcük dağarcığını arttırmak ve işlevsel dili öğrenmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış entegre beceri kurslarıdır. BLI dil okulu’nun 9’uncu düzeyine gelen veya bu düzeyde olduğunu belgeleyen kişilerin katılabildiği kurslardır. Program Uzunluğu İki tam oturum ve 8 haftadır. Program akışı; tam zamanlı ve yoğun olmak üzere 2 çeşittir.

Sınav Hazırlığı

BLI’da sınav hazırlık eğitimi, seçilen sınavın her aşamasında adım adım rehberlik etmeye hazır olan sınav hazırlık öğretmenleri tarafından verilir. Öğrencilerin sınav puanlarını en üst düzeye çıkarmak ve yine öğrencileri en iyi dereceye hazırlamak için yararlı ipuçları içeren kurslardır. BLI’ın 9’uncu düzeyine gelen veya bu düzeyde olduğunu belgeleyen kişilerin katılabildiği kurslardır. Program uzunluğu İki tam oturum ve 8 haftadır. Tam zamanlı ve yoğun olmak üzere 2 farklı program akışı vardır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kanada’da dil kursuna gelen öğrenciler yalnızca verilen eğitimlerden değil, sunulan imkanlardan ve sosyal aktivitelerden de oldukça memnunlar. BLI dil okulu, İngilizce eğitimi için Montreal şehrini tercih eden öğrencilerine eğitim alırken aynı zamanda yeni arkadaşlar edinebilecekleri, yeni kültürler tanıyabilecekleri, boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ve fazlasıyla İngilizce pratiği yapabilecekleri sosyal bir ortam oluşturmayı ilke edinmiştir. Merkezin bulunduğu şehri en iyi tanıyan ve aktivite programını öğrencilerin maksimum faydalanabileceği bir şekilde oluşturan koordinatörler, sosyal aktivite ve etkinlik programlarını her ay yenilemektedirler.

Kanada’da İngilizce eğitimi için BLI’ı seçen öğrencilerin katılabilecekleri popüler aktivite ve etkinliklerden bazıları; Montreal şehir merkezi turu, Toronto ve Niagara Şelalasi gezisi, Ottawa şehir turu, Mont-Royal gezisi ile Montreal şehri manzarasını izlemek, Old-Montreal turu, Notre-Dame Basilica turu, Fine Arts Museum gezisi, Futbol ve Frizbi maçları, Bowling, Rafting, Karaoke partisi, Barbekü partisi şeklinde sıralanabilir.

KONAKLAMA

Kanada’da İngilizce kursu için bulunan öğrenciler, Bouchereau Lingua International’da aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi olmak üzere 2 çeşit konaklama seçeneğine sahip olmaktadırlar. Eğitim süreleri boyunca aile yanında kalmak isteyen öğrenciler hem ülke kültürünü çok yakından tanıma hem de dil pratiği yapma fırsatı yakalıyorlar. Bu tür konaklama hizmeti veren ailelerin her biri oldukça titiz bir şekilde seçilerek, öğrencilerin güvenlik, hijyen, sağlık ve konfor gibi konularda herhangi bir problem yaşamasının önüne geçilmektedir.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen kişilerle tanışmak ve daha fazla vakit geçirmek isteyen öğrenciler için de paylaşımlı öğrenci evleri daha cazip bir seçenek olabilir. Öğrenci evleri okul kampüsüne 15 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Öğrencilerin istedikleri odada kalabilmesi için başvurularını olabildiğince erkeden yapması gerekiyor.

MONTREAL ŞEHRİ

Montreal şehri, Kanada’nın Toronto’dan sonraki en büyük ikinci şehridir. Saint Lawrance ve Ottawa nehirlerinin kesiştiği noktada yer alan Montreal şehrinin nüfusu 3,800.000’dir. Şehir adını aldığı Mount Royal (Kutsal Dağ/Kraliyet Dağı)’in çevresinde, Kanada’nın bütün şehirlerinde olduğu gibi oldukça sulak ve yeşil bir bölgede kurulmuştur. Atlas Okyanusu ve Büyük Göller’i birbirine bağlaması nedeniyle oldukça gelişmiş ve önemli bir liman ve ticaret kenti olmasının yanı sıra, yapılan kültür ve sanat etkinlikleri ile de adını dünyaya duyurmayı başarmıştır.

Şehirde yaşayanlar genellikle Fransızca konuşmayı tercih etse de; hem Fransızca hem de İngilizce dillerine sahip oldukları için, her iki dilde de iletişim kurmak oldukça kolaydır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilen McGill University de dahil olmak üzere şehirde dört adet üniversite ve birçok kolej bulunmaktadır. Montreal, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en cazip destinasyonlardan biridir. Şehirde kültür, sanat ve spor etkinlikleri dışında gezilecek birçok yer bulunmaktadır. Ünlü Mont-Royal Dağı, Lachine Canal, Montreal Botanik Bahçesi, Montreal Olimpiyat Stadyumu, Eski Montreal Bölgesi (Old Montreal), Notre Dame Bazilikası, Place Jaguis Cartier, Montreal Güzel Sanatlar Müzesi, Kanada Demiryolu Müzesi, McGill Üniversitesi ve Saint Joseph Mabedi bunlardan yalnızca bazılarıdır. Sanayi Devrimi döneminde şehirleşmeye başlayan Montreal, oldukça şık ve modern bir görünüme sahiptir.

Montreal’in dar ve sık yapılı ara sokakları, kendisine tipik bir Fransız kasabası havası katmaktadır. Fransız mimarisi etkisinin fazlasıyla hissedildiği, doğal yaşam ile şehir hayatının iç içe olduğu Montreal şehri, Amerika kıtasının en Avrupai şehri olarak nitelendirilmektedir. Dünyada yalnızca 11 kente verilmiş olan “UNESCO City of Design” (Kent Tasarımı) ödülüne sahiptir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kanada dil okulları arasında önemli bir yere sahip olan BLI, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen binlerce öğrenciyi kampüslerinde ağırlamaktadır. Farklı yaş grupları ve farklı kültürlerden öğrencilerin İngilizce ve Fransızca eğitimi aldığı BLI, her yıl binlerce öğrenciyi mezun etmektedir

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA