Genel Bilgiler

1952 yılından beri öğrencilerine İngiltere, Amerika ve Kanada’da bulunan toplam 10 adet merkezinde Genel, Akademik ve Mesleki amaçlı dil eğitimleri sunan ve dil eğitimi konusunda oldukça başarılı olan bir okuldur Stafford House. Yaklaşık 70 yıldır varlığını başarılı bir şekilde sürdüren ve İngiltere’de Londra, Brighton, Canterbury ve Cambridge; Amerika’da San Francisco, Boston, Chicago ve San Diego; Kanada’da Toronto ve Calgary kampüsleri ile öğrencilerine en iyi ve en favori şehirlerde eğitim alma imkanı sunan okul, modern binaları ve son teknoloji sınıfları ile tam donanımlı bir eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Stafford House Dil Okulları, CATS Cambridge Grubu’na bağlıbir dil okuludur. Cambridge Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi gibi dünyanın en iyi üniversitelerine her sene en az beş öğrenci yerleştiren Stafford Housedil okulu prestijini gün geçtikçe arttırmaktadır. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerine verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra etkinlik ve aktiviteleri ile de tanınan Stafford House International, birçok kurum tarafından akredite edilmiştir. Bu kurumlardan bazıları; English UK, British Council, Cambridge English, ACCET, BPPE, English US, IBHE ve LanguagesCanada şeklinde sıralanabilir.

Stafford House Calgary dil okulu, şehrin tam merkezinde, modern bir binada yer almaktadır. Okulun bulunduğu bina birçok cafe, restoran ve alışveriş merkezinin bulunduğu ve birçok otobüs hattının geçtiği bir cadde üzerinde yer almaktadır. Calgary şehrinin ortasından geçen ünlü Bow Nehri’ne ve nehir çevresindeki parklara yalnızca birkaç dakikalık mesafededir. Toplamda 150 öğrenci kapasiteli Stafford House Calgary dil okulunda konforlu ve modern bir şekilde tasarlanmış 10 adet sınıf bulunmaktadır.
Kanada’da dil eğitimi için Stafford House dil okulunu tercih eden öğrenciler için ayrıca okul içerisinde ücretsiz bir şekilde kullanabilecekleri bilgisayar laboratuvarı, kablosuz internet (WiFi), çalışma odası, kütüphane ve mutfak bulunmaktadır. Stafford House, tüm bu özellikleri ile Kanada içerisinde İngilizce dil eğitimi için en çok tercih edilen 5 dil okulundan biri olma özelliğine sahiptir ve Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için memnuniyet oranı en yüksek olan okullardan biridir.

Kanada dil okulu fiyatları, başvuru, kayıt, konaklama, Kanada vizesi ve buna benzer her konuda aklınızdaki tüm sorular için ELT’den yardım alabilirsiniz. Kanada’da dil eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman ELT ile iletişime geçtiğinizde, size özel atanacak danışmanınız, çıkacağınız bu yolculukta sizin en önemli yol arkadaşınız olacaktır. İlk başvurunuzdan Kanada’ya gidene kadarki tüm süreciniz ELT’nin 20 yıllık tecrübesi ile en profesyonel şekilde planlanacaktır.

Stafford House Calgary Dil Okulu Fiyatları

Kanada’da dil okulu ücretleri, İngilizcenin konuşulduğu diğer ülkelere oranla oldukça düşüktür. Kanada, yurtdışında dil eğitimi almak için tüm masrafları hesaplandığınızda en uygun seçeneklerden biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Stafford House International, uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve ELT öğrencilerine özel yıl boyu %30’a varan indirimleri ile Kanada dil okulları arasında ön plana çıkmaktadır. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri dahil ederek sizin için hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

Sunulan Programlar

Kanada dil okulları arasında en iyi seçeneklerden biri olan Stafford House International, Calgary şehrinde dil okulu öğrencilerinin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda farklı programlar ve kurslar oluşturmuştur.

Genel İngilizce

Bu programa katılan öğrenciler haftada 20, 25 veya 30 saat ders alınabilmektedir.Temel seviyeden itibaren derslere katılım sağlanabilir. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme gibi temel eğitimlerin yanı sıra aktiviteler ile eğitimler pekiştirilmektedir. Her pazartesi yeni bir sınıf açılması yılın istediğiniz zamanında eğitime başlayabilmenize olanak tanımaktadır.

Sınavlara Hazırlık Kursları

IELTS, TOEFL ve Cambridge sınavlarına Stafford HouseInternational’dahazırlanabilirsiniz. Orta düzeyde İngilizce bilgisi gerektiren bu programda öğrenciler hedefe odaklı ders programları ile sınavlara hazırlanırlar. Sınavlarda gerekli becerileri geliştirirler. Haftada 25, 30 veya 35 saat olarak hazırlık dersi verilmektedir. 16 yaşından büyük bütün öğrenciler katılabilirler.

Üniversiteye Hazırlık Kursları

60’dan fazla partner üniversite ile çalışma fırsatı sunan Stafford House, eğitimler sonucu elde ettiğiniz sertifikanız ile üniversiteye girebilmenizi sağlamaktadır. Öğrenciler Stafford House’tan aldıkları belge ile başka bir sınava gerek olmadan üniversiteye doğrudan başlayabilmektedirler.

Birebir İngilizce Dersleri

Sınıf derslerinde istedikleri başarıyı elde edemeyen öğrencilerin ve vakit yüzünden sınıf derslerine katılamayan öğrencilerin tercih ettikleri derslerdir. Öğrencinin dilediği zamanda ve dilediği yerde ders yapılabilmektedir. Süre ve yer kısıtlaması bulunmamaktadır. En fazla 2 kişi ile ders yapılabilmektedir. Genel İngilizce derslerine ek olarak birebir İngilizce dersleri de alınabilmektedir. Yılın istediğiniz döneminde derslere katılabilirsiniz.

Yukarıda yer alan kurs türlerinin dışında Stafford House International’ın birçok kampüsünde “Part- Time English”, “Business English”, “Profesyonel Sertifika Programları”, “Akademik Yoğun Kurs”, “Yetişkin Grup Eğitimi” gibi kurs türleri de Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere sunulmaktadır.

Video

Sosyal Aktiviteler

Stafford House, yaklaşık 1,3 milyon nüfuslu Calgary şehrinin en büyük ve kaliteli dil okullarından biridir.Alberta eyaletinin en büyük şehri olan Calgary’de öğrencileri için çeşitli etkinlik ve aktivite programları düzenleyen Stafford House, kış sporları, alışveriş, ziyaret pazarları, müze gezileri, yeni keşifler yapmak gibi birçok yapılabilecek aktivite bulunmaktadır. Rocky Dağları, Banff, Lake Louise ve Canmore kasabaları, muhteşem doğası, doğal göl ve parkları ve gelişmiş bir şehir merkezi ile Calgary, Kanada’da dil eğitimi alınabilecek en iyi şehirlerden biridir. Kanada dil okulları için her sene yaklaşık 4,5 milyon turist tarafından ziyaret edilen Calgary şehrinde öğrenciler için hazırlanmış ve popüler olan bazı programlar; Kanada Olimpiyat Parkı gezisi, Glenbow Müzesi gezisi, Rocky Dağları turu, Banff Ulusal Parkı gezisi, Jasper Ulusal Parkı turu, Chinook Center etkinliği, çeşitli oyun ve spor etkinlikleri şeklinde sıralanabilir.

Konaklama

Stafford HouseCalgary dil okulu, yurtdışında dil eğitimi almak amacıyla Calgary şehrine gelen öğrencilerine aile yanı ve öğrenci yurdu olmak üzere 2 farklı konaklama seçeneği sunmaktadır.Öğrenciler genellikle güvenilir ve uygun maliyetli bir seçenek olan aile yanı konaklama seçeneğini tercih etmektedirler. Tek kişilik veya çift kişilik oda seçenekleri ile yemekli veya yemeksiz konaklama seçenekleriolan aile yanlarında öğrenciler, Kanada kültürünü daha yakından tanımakla birlikte okulda öğrendikleri teorik eğitimleri anadili İngilizce olan aile bireyleri ile konuşarak pratik yapma şansına sahip olmaktadırlar. Okul tarafından sürekli olarak denetlenen ve oldukça güvenilir olan ailelerin evleri, okul kampüslerine ortalama 30-45 dakikalık mesafelerde yer almaktadırlar. Kanada’da İngilizce eğitimi alırken daha özgür bir ortamda yaşamak ve uluslararası öğrenciler ile daha fazla etkileşimde olmak isteyenler öğrenci yurdu seçeneğini tercih etmektedirler. Calgary şehrinde bulunan öğrenci yurtlarının birçoğu üniversite yurdu oldukları için yaz dönemlerinde müsait olmaktadırlar.

Calgary Şehri

Geleneksel Kanada kültürünün hüküm sürdüğü Calgary, yaklaşık 1.3 milyon nüfusu ile Alberta eyaletinin en büyük ve kalabalık, Kanada’nın ise en büyük dördüncü şehridir.Calgary şehri, 1914 yılında Alberta eyaletinde petrolün bulunmasından sonrabaş döndürücü bir şekilde büyümüş ve gelişmiştir. Günümüzde Calgary, Kanada’da Toronto’dan sonra en çok şirket merkezine sahip olan şehir özelliğine sahiptir. Bu şirketlerin büyük bir bölümü petrol sektörü ile doğrudan ya da dolaylı şekilde ilişkilidir.Şehir merkezinden müthiş bir manzara ile görünen ve Calgary’eyaklaşık 80 km uzaklıkta yer alan ünlü Rocky Dağları ve bu dağın üzerinde yer alan Banff, Lake Louise ve Canmore kasabaları her yıl birçok turistin Calgary şehrine gelmesine neden olmaktadır.

Her sene yaklaşık 4,5 milyon turist tarafından ziyaret edilen Calgary şehri, birçok büyük şehirde bulunabilecek tüm imkanlara sahip olmasına rağmen oldukça sakin ve huzurlu bir yaşam sunmaktadır. 2007 yılında Forbes’in raporuna göre dünyanın en temiz şehri seçilmiştir. Şehir içerisinde yaz ve kış aylarında birçok kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra, eski çağlardan kalan eserlerin sergilendiği müzeler ve ziyaret yerleri mevcuttur. Tüm bu özellikleri ile Calgary, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden biridir.

Uluslararası Öğrenci Oranı

Amerika, Kanada ve İngiltere’de toplamda 10 farklı şehirde kampüsü bulunan ve yaklaşık 70 yıldır dil eğitimi sektöründe başarılı bir şekilde varlığını sürdüren Stafford House Dil Okulu, farklı yaş grubu ve farklı kültürlerden binlerce öğrenciyi her yıl başarılı bir şekilde mezun etmektedir. Stafford House Calgary kampüsünde Brezilya, Kolombiya, Tayvan, Japonya, İsveç, Güney Kore, Meksika, Ukrayna ve Türkiye başta olmak üzere birçok farklı ülkeden gelen öğrenciler eğitim almaktadırlar.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA