GENEL BİLGİLER

Sprachcaffe/Language Plus, öğrenilmek istenilen dili, sadece o dilin konuşulduğu ülkede öğreten ve bu nedenle birçok öğrenci tarafından tercih edilen zincir bir dil okuludur. Bu özelliği ile yurtdışında dil eğitimi almayı amaçlayan öğrencilerin gittikleri ülkelerde sosyal ve kültürel ortamlara rahatlıkla katılmalarını ve yeni arkadaşlar edinerek dil pratiği yapmalarını kolaylaştırmaktadır. İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Çince ve Arapça dil eğitimlerde uzman olan Sprachcaffe, okul lokasyonlarını öğrencilerinin yalnızca eğitimleri için değil, sosyal ve kültürel yaşamları için de önemli olan şehirlerden seçmiştir. Sprachcaffe, Kanada’da dil kursu almak isteyen öğrencilerin eğitimlerinde konuşma pratiği ilkesi üzerine yoğunlaşan bir okuldur. Öğrencilerine okul veya sınıf yerine bir “konuşma kafesi” ortamı yaratmayı amaçlamıştır ve tüm merkezlerini bu konsepte göre düzenlemiştir. Bu nedenle okulun ismi dil ve konuşma anlamına gelen “Sprach” ve kafe anlamına gelen “Caffe” kelimelerinden oluşmaktadır. Sprachcaffe Language/Plus’ın bütün şubelerinde bulunan eğitmenleri, öğrettikleri dillerin anadilinde konuşan ve üniversite mezunu yetişkinlerden oluşmaktadır. Tüm bu özellikleri ile Sprachcaffe/Language Plus, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen okullardan biri olmayı başarmıştır.

Sprachcaffe Calgary dil okulu, şehir merkezinde, en yoğun caddelerden biri olan 7. Caddenin üzerinde yer almaktadır. Birçok cafe, restoran, alışveriş merkezi ve sosyal etkinliklerin olduğu alanlara yakın bir konumda bulunan Sprachcaffe Calgary, şehrin ortasından geçen Bow Nehri’ne yalnızca birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Kampüs içerisinde ücretsiz bir şekilde kullanılan kablosuz internet, bilgisayar laboratuvarı, içerisinde buzdolabı ve mikrodalga fırın olan bir yemek yeme alanı, ders kaynakları ve materyalleri mevcuttur. Maksimum kapasitesi 14 kişilik 9 adet klimalı dil sınıfı öğrencilerin konforu için özel olarak dizayn edilmiştir.

Kanada dil okulu fiyatları, başvuru, kayıt, konaklama, Kanada vizesi ve buna benzer her konuda aklınızdaki tüm sorular için ELT’den yardım alabilirsiniz. Kanada’da dil eğitimi almaya karar verdiğiniz zaman ELT ile iletişime geçtiğinizde, size özel atanacak danışmanınız, çıkacağınız bu yolculukta sizin en önemli yol arkadaşınız olacaktır. İlk başvurunuzdan Kanada’ya gidene kadarki tüm süreciniz ELT’nin 20 yıllık tecrübesi ile en profesyonel şekilde planlanacaktır.

SPRACHCAFFE CALGARY DİL OKULU FİYATLARI

Kanada’da İngilizce dil eğitimi fiyatları, İngilizcenin konuşulduğu diğer ülkelere oranla oldukça uygundur. Kanada, yurtdışında dil eğitimi almak için tüm masrafları hesaplandığınızda en uygun seçeneklerden biri olarak karşınıza çıkmaktadır. Sprachcaffe Language/Plus, uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve yıl boyu %30’a varan indirimleri ile Kanada dil okulları arasında ön plana çıkmaktadır. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Kanada dil okulları arasında önemli bir yere sahip olan Sprachcaffe/Language Plus, Calgary şehrinde dil okulu öğrencilerinin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda farklı programlar ve kurslar oluşturmuştur.

Standart Kurs

Sprachcaffe/Language Plus tarafından oluşturulan ve en çok tercih edilen kurslardan biri olan Standart Kurs’ta Kanada’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler esnek başlangıç tarihleri ve istedikleri hafta sayısı kadar eğitim alabilmektedirler. Haftalık ders sayısı 20’dir ve her bir dersin süresi ortalama 45’er dakikadır.

Yoğun Kurs

Bu program; Standart Kurs’ta olduğu gibi öğrencilerin okuma, konuşma, yazma ve dinleme yeteneklerini geliştirmek için oluşturulmuştur. Teorik eğitimin yanı sıra konuşma pratiğine de daha fazla zaman ayrılabilen Yoğun Kurs’ta haftalık ders sayısı 30 derstir ve verilen dersler birçok programda olduğu gibi ortalama 45 dakika civarındadır.

Sınav Hazırlık Kursu

Sprachcaffe/Language Plus’ın kariyer ya da akademik amaçlı bir sınav sertifikasına ihtiyacı olan öğrenciler için oluşturduğu sınav hazırlık programlarına katılabilmek için en az orta düzeyde bir İngilizce seviyesine sahip olmak gerekmektedir. Her bir dersin ortalama 45 dakika sürdüğü sınav hazırlık kurslarında haftada 20 veya 30 ders almak mümkündür. Bu programda öğrenciler Cambridge Certificate, IELTS, TOEFL, D.E.L.E. ve D.E.L.F. gibi sınavlara hazırlık yapmaktadırlar.

Yukarıda yer alan kurs türlerinin dışında Sprachcaffe/Language Plus’ın Calgary kampüsünde “Part-Time Kurs”, “Standart Plus Kurs”, “Süper Yoğun Kurs”, “Akademik Yoğun Kurs”, “Akademik Süper Yoğun Kurs” gibi kurs türleri de Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere sunulmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Sprachcaffe yaklaşık 1,3 milyon nüfusu ile Alberta eyaletinin en büyük şehri olan Calgary’deki kampüsünde öğrencileri için birçok etkinlik ve aktivite programları düzenlemektedir. Calgary‘de kış sporları, alışveriş, ziyaret pazarları, müzeler, keşifler yapmak ya da sadece rahatlamak gibi birçok yapılabilecek aktivite bulunmaktadır. Downtown Calgary’de, Stephen Avenue Walk boyunca, mağazalar, restoranlar, kafeler ve çok daha fazlası ile dolu ana alışveriş bölgesi bulunmaktadır. Quesnay Wood Drive SW’da bulunan Calgary Farmer’s Market, şehrin en popüler taze ürünlerden oluşan pazarıdır. Kanada dil okulları için Calgary şehrini seçen öğrenciler için hazırlanmış ve popüler olan bazı programlar; Kanada Olimpiyat Parkı gezisi, Glenbow Müzesi gezisi, Rocky Dağları turu, Chinook Center etkinliği, çeşitli oyun ve sinema etkinlikleri şeklinde sıralanabilir.

KONAKLAMA

Sprachcaffe Calgary dil okulu öğrencileri, Calgary şehrinde genellikle güvenilir ve uygun maliyetli bir seçenek olan aile yanı konaklama seçeneğini tercih etmektedirler. Tek kişilik veya çift kişilik oda seçenekleri ile yemekli veya yemeksiz konaklama seçenekler öğrenciler tarafından tercih edilebilmektedir. Aile yanında kalan öğrenciler Kanada kültürünü daha yakından tanımakla birlikte okulda öğrendikleri teorik eğitimleri anadili İngilizce olan aile bireyleri ile konuşarak pratik yapma şansına sahip olmaktadırlar. Okul tarafından sürekli olarak denetlenen ve oldukça güvenilir olan ailelerin evleri, okul kampüslerine ortalama 30-45 dakikalık mesafelerde yer almaktadırlar.

CALGARY ŞEHRİ

Calgary, yaklaşık 1.250,000 kişinin yaşadığı, Alberta eyaletinin en büyük ve kalabalık, Kanada’nın ise en büyük dördüncü şehridir. İskoçça ve Kelt dillerinde “Çayır Kenarı” anlamına gelen Calgary, dünyanın en zengin bölgelerinden biri olan Calgary-Edmonton Koridoru’nun en güney ucunda yer almaktadır. 1914 yılında Alberta eyaletinde petrolün bulunması ile büyüyüp gelişmeye başlayan Calgary şehri, zaman içerisinde Kanada içinden ve dışından çok sayıda göç almıştır. Özellikle 1973 yılında Arap petrolüne uygulanan ambargodan sonra bu bölge baş döndürücü bir şekilde gelişmiştir.

Günümüzde Calgary şehri, Kanada’da Toronto’dan sonra en çok şirket merkezine sahip olan şehir özelliğine sahiptir. Bu şirketlerin büyük bir bölümü petrol sektörü ile doğrudan ya da dolaylı şekilde ilişkilidir. Ayrıca Calgary, Kanada’nın en yüksek emlak değerine sahip şehirlerinden biridir.
Şehir merkezinden müthiş bir manzara ile görünen ve Calgary’e 80 km uzaklıkta yer alan ünlü Rocky Dağları ve bu dağın üzerinde yer alan Banff, Lake Louise ve Canmore kasabaları her yıl birçok turistin Calgary şehrine gelmesine neden olmaktadır. Her sene yaklaşık 4,5 milyon turist tarafından ziyaret edilen Calgary şehri, birçok büyük şehirde bulunabilecek tüm imkanlara sahip olmasına rağmen oldukça sakin ve huzurlu bir yaşam sunmaktadır. 2007 yılında Forbes’in raporuna göre dünyanın en temiz şehri seçilmiştir. Şehir içerisinde yaz ve kış aylarında birçok kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra, eski çağlardan kalan eserlerin sergilendiği müzeler ve ziyaret yerleri mevcuttur. Tüm bu özellikleri ile Calgary, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi seçenekler arasındadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Sprachcaffe Calgary dil okulu farklı şehirlerde yer alan kampüslerinde Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerini ağırlamaktadır. Her yıl binlerce öğrencinin mezun olduğu Sprachcaffe/Language Plus, farklı yaş grupları ve farklı kültürlerden öğrencilerin İngilizce eğitimi aldığı bir okuldur.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA