Genki Dil Okulu

Japonya’da dil eğitimi veren Genki Dil Okulu, 2005 yılında, Fukuoka şehrinde açılmıştır. Genki, kısa sürede büyüyerek dünya standartlarında bir okul haline gelmiştir. Okul, bugün, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok yerden uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Genki Dil Okulu, 2009 yılında ST Star Awards ödülünü alarak dünyanın en iyi Japonca dil okulu seçilmiştir. Okul, aynı yıl içerisinde International Association of Language Centres tarafından akredite almış iki eğitim kurumundan biri olmuştur. Bu başarıları yakaladıktan sonra okul ikinci şubesini Tokyo’da açmıştır.

Genki’nin başarıları bunlarla sınırlı olmayıp, en büyük başarısını 2016 yılında Star Awards’ta yılın en iyi dil okulu seçilerek almıştır. Aynı şekilde bu ödülleri 2018 ve 2019 yılında alarak, bu ödülü birçok kez alan tek dil okulu unvanına sahiptir. Genki dil okulu Tokyo şubesi’nde dokuz sınıfla bulunmaktadır. Modern teknolojik ekipmanları ve kaliteli eğitim ile Japonya’da dil eğitim almak isleyenler için iyi bir alternatif olmuştur.

Okul, dünyanın en işlek tren istasyonu Shinjuku İstasyonu’na ve Japonya’nın merkezine sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Genki, istenilen her yere rahatlıkla ulaşılabilecek bir konuma sahiptir. Yüzlerce restoran, eğlence merkezi, kütüphane, müze ve daha fazlası okula çok yakın mesafededir. Bu çok merkezli konuma rağmen okul, öğrencilerin çalışmalarına odaklanmalarına yardımcı olmak için güzel ve sakin bir yer olan ünlü Hanazono Tapınağı’nın yakınında yer alır. Her sabah öğrenciler okula gitmek için dev kırmızı torii kapılarından geçer.

Genki’de her pazartesi başlangıç kursları bulunmaktadır ve kurslar yıl boyunca devam etmektedir. Bu kurslardan faydalanmak için 16 yaş ve üzeri olunması gerekir. Kurs eğitimleri 1 haftadan başlayıp istenilen süre kadar eğitim alınabilmektedir. Sınıflar öğrencinin ihtiyaçlarına göre açılmaktadır. Maksimum 8 kişilik olan sınıflarda ortalama 6 öğrenci bulunmaktadır.

Genki Tokyo Dil Okulu Fiyatları

Japonya dil okulu fiyatları, okullara göre değişiklik göstermektedir. Genki Dil Okulu yıl içerisinde belli dönemlerde indirim yapabilmektedir. Genki dil okulunda grup halinde giden öğrenciler için sabit indirim mevcuttur. 2 kişi gidildiği takdirde %10 indirim, 3 kişi gidildiğinde %15 ve 4 kişilik bir grupta %20 indirim yapmaktadır. Bu yüzden gidilen öğrenci sayısına göre sabit indirimler yapılmaktadır.

Genki Tokyo Dil Okulu Programları

Genki dil okulu Japoncayı ana vatanında öğrenmek isteyen öğrencilere sunmuş olduğu modern teknoloji ekipmanları ve kaliteli öğretmen kadrosu ile Japonya’da dil eğitimi almak isteyenler için çok popüler bir okul olmuştur. Okulda standart Japoncanın yanında ek olarak MODULES & ADD-ONS dersleri ile öğrenci Japonca eğitimine ek dersler ekleyebilmektedir. Bu şekilde sabah aldığı Japonca derslerini öğleden sonra alacağı bu derslerle daha üst seviyeye taşıyabilmektedir. Ayrıca uzun süre kalmak isteyen öğrenciler için 6 aylık ve 1 yıllık kurslarda mevcuttur.
Okulun sunmuş olduğu programlar aşağıda içerikleri ile beraber verilmiştir. Sunulan programlar ve içerikleri;

Core Japanese Course
Plus Conversation
Plus Traditional Culture
Plus Pop Culture
Private Lessons
6-Month Course
1-Year Course

Core Japan Course
Öğrenciler bu kurslarda öğretmenler tarafından geliştirilmiş özel teknikleri kullanarak Japonca öğrenmektedir. Derslerde öğretilen bu özel teknikler ile Japonca konuşmayı öğrenmek çok daha kolay olmaktadır. Sınıflarda öğretmenler ile temel iletişim teknikleri öğretilerek daha sonra bunların gerçek hayatta uygulaması yapılır.
Standart Japonca kursları haftalık 20 ders şeklinde olmaktadır. Günlük 4 ders işlenir ve bir ders 50 dakika sürmektedir. Günlük derslerden ilk 2 ders grammar ağırlıklı olur. Kalan diğer 2 ders öğrencinin seçimine göre konuşma, dinleme yazma ve okumadan oluşmaktadır.
Bu kursları daha sonra yoğun programa çevrilebilmektedir.

Haftalık ders: 20 Ders
Ders Süresi: 50 dakika
Kurs Başlangıç tarihi: Her Pazartesi
*Yalnızca başlangıç seviyesinde olanlar ayın ilk Pazartesi gününde kurslara başlayabilmektedir.
Başlangıç seviyesi: Tüm seviyeler
Kurs saatleri: Sabah kursları 9:30-13:10. Öğlen kursları 11:25-15:50 veya 14:05-17:45.

MODULES & ADD-ONS
Plus Conversation: Sabah kurslarına ek olarak öğleden sonra verilen ve haftada 5 saat olan bu konuşma derslerinde öğrenciler daha fazla pratik yapma şansını yakalamış olmaktadır. Bu derslerde özel kelimeler, Japon lehçesi ve Japoncanın ilginç yönlerine odaklanılır. Derslerde Modern ekipmanlar ve etkinlikler kullanılır. Derslerin içeriği, temel iletişim teknikleri pratik yapılarak bunun gerçek dünyada kullanılması hedeflenmektedir. Suşi siparişi verme, rezervasyon yaptırmak için restoran aramak, Tren istasyonunda yön sorma gibi gerçek hayata yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Başlangıç seviyesindeki öğrenciler bu kurslara başlayamazlar.

Plus Traditional Culture: Bu kurslar ile Japon kültürünü daha yakından tanıma fırsatı olmaktadır. Bu ekstra kurslar ile Japon kültürünün binlerce yıllık zenginliğini deneyimleme fırsatı olur. 1 ay süren bu kurslarda haftalık 6 saat kültürel deneyim dersleri verilmektedir. Dersler sadece cumartesi günü olmaktadır. Her ay bu dersler kendini tekrarlar. Tüm dersler Japon kültürünü anlamaya ve öğrenmeye yönelik olmaktadır. Böylece Japon kültürünün ve geleneklerinin önemli noktaları öğrenilir. Kurs içerikleri aşağıdaki yer almaktadır,

Haftada Ders saati: 6 saat
Ders günleri: Cumartesi
Kurs başlama tarihi: Her zaman olmaktadır.
Başlangıç seviyesi: Tüm seviyeler için mevcut
Kurs Süresi: 4 hafta

Plus Pop Culture: Öğrenciler modern Japonya’yı derinden anlamak ve modern kültürün eğlenceli, ilginç ve garip yönlerini yaşamak isteyenler tarafından tercih edilir. 1 ay süren bu kurslarda haftalık 6 saat kültürel deneyim dersleri verilmektedir. Dersler sadece cumartesi günü olmaktadır. Her ay bu dersler kendini tekrarlar. Kurs içerikleri aşağıdaki yer almaktadır.

Haftada Ders saati: 6 saat
Ders günleri: Cumartesi
Kurs başlama tarihi: Her zaman olmaktadır.
Başlangıç seviyesi: Tüm seviyeler için mevcut
Kurs Süresi: 4 hafta

Özel Dersler: Bire bir Japonca dersleri ile eksiklerini kısa sürede kapatmak isteyen öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği ek derslerden oluşur. Özel derslerden yararlanmak için haftalık en az 20 ders alınması gerekir. Müsaitlik durumu sorulması gerekir, çünkü dersler her zaman müsait olmamaktadır. Dersler hafta içi düzenlenir. Kurslar Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında mevcut değildir.

6-Month Course: Uzun süre Japonya’da kalmak ve eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Uzun dönem olduğu için kurslar her zaman açılmamaktadır. Yılın belli zamanlarında açılan bu kurslar için belli bir düzeyde Japonca bilmek gerekmektedir.
Japonya’da birçok durumda 6 aya kadar vize gerekmemektedir, ancak bu durum bu kurs için geçerli değildir.
Japon öğrenci vizesinin karmaşık ve zor bir süreci vardır, ancak Genki bu konuda öğrencilerine gerekli İngilizce desteği vermektedir. 2018’den günümüze kadar öğrencilerin vize alımında %100 onay sağlanmıştır.

Haftalık ders: 20 ders
Kurs başlangıç tarihleri: Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim
Japonca seviyesi: Pre- intermediate

1 Year Course: Genki dil okulu öğrenci vizesi için 2015 yılında Japon Hükümeti tarafından akredite edilmiştir. Bu şekilde öğrenciler sorunsuz bir şekilde vize almaktadır. 1 yıllık alınan bu vizeler 18 aya kadar uzatılabilmektedir. Öğrenciler uzun dönem eğitim alacakları için part time çalışma şansına sahip olurlar, ancak Japonya Hükümeti’nin öğrenci vizeleri için yaptığı bazı kısıtlamalar nedeniyle kurslarda bazı koşullar koymuştur. Öğrenciler derslerin %80’ine katılmış olması gerekmektedir. Ayrıca kursların sınavlarını düzenli bir biçimde geçmesi gerekmektedir.

Haftalık ders: 20 ders
Kurs başlangıç tarihleri: Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim
Japonca seviyesi: Pre- intermediate

Video

Sosyal Etkinlikler

Tokyo 24 saat canlı bir şehirdir. Bu yüzden olan bu şehirde yapılacak birçok aktivite bulunmaktadır. Dersler genellikle sabah başlayıp öğlene kadar devam ettiği için öğrenciler boş vakitlerini çeşitli aktiviteler ile değerlendirmektedir. Dersten sonra toplanan öğrenciler Japon kültürünü öğrenmek için turlara katılmaktadır. Akşamları ise Ginza bölgesinde barlara ve gece kulüplerine gitmektedir.

Bununla beraber Tokyo’da birçok festival düzenlenmektedir. Eğitim zamanı bu festivallere denk gelen öğrenciler festivallere katılmaktadır. Oldukça renkli olan bu festivallere yurt dışından birçok insan akın etmektedir.
Bunlardan en önemli olanları aşağıda yer almaktadır;

  • Mitama Matsuri
  • Shinjuku Eisa Festival
  • Tsukiji Honganji Temple Bon Odori Festival
  • Fukagawa Hachiman Festival
  • Koenji Awaodori Festival
  • Harajuku Omotesando Genki Matsuri Super Yosakoi
  • Asakusa Samba Carnival

Konaklama Seçenekleri

Genki dil okulunun Tokyo şubesinde öğrencileri için birçok konaklama seçenekleri sunmuştur. Japon kültürünü daha yakından tanımak isteyen öğrenciler aile yanlarını seçerken, uluslararası diğer öğrencilerle kalmak isteyenler residence veya apartlarda kalmayı tercih etmektedir. Aile yanında tek kişilik odalarda kalırken, Residence ve apartlarda 2 3 kişilik odalarda mevcuttur.

Aile yanı konaklama
Japon kültürünü daha yakından görmek isteyen öğrencilerin, Japon bir aile ile kaldığı konaklama türüdür. Öğrenciler bu şekilde Japonya’ya ve Japon kültürüne daha hızlı adapte olmaktadır. Öğrenciler akşam yemeklerinde aile ile sohbet ederek pratik yapma şansına sahip olur. Ailelerin çocukları olabilmektedir ve bu şekilde aynı evde arkadaşlık kurup Japonca seviyesi çok daha hızlı öğrenilmektedir.

Bu konaklama türünde ailelerin okulun bazı kriterlerinden geçmesi gerekir. Aileler belirlenirken ailenin İngilizce seviyesi, sigaraya izin verilip verilmemesi ve buna benzer kriterler dikkate alınmaktadır. Japon aileler çok sıcakkanlı olduğu için Japonya’daki eğitim sürecinde öğrenciye en iyi rehberlerden biri olmaktadır. Öğrenciler bu konaklamada tek kişilik odalarda kalır, eğer arkadaşı ile giderse bu şekilde 2 kişilik bir odada kalabilmektedir.

Minimum Yaş: 16
Yatak Odası: Özel
Oda boyutu: Yaklaşık 10m²
Olanaklar: Ortak banyo / ortak alan
İnternet: Garantili değil, sorulması gerekir
Yemekler: Kahvaltı dahil
Yatak: Dahil
Tuvalet malzemeleri: Banyo malzemeleri / havlular dahil değildir
Sigara: Aileye bağlıdır.
Minimum kalış süresi:1 hafta
Okula uzaklık: 40-90dk (otobüs / tren ile)

Private Residence
Private residence konaklamalarında, farklı ülkelerden gelen uluslararası öğrenciler ve Tokyo’da eğitim gören Japon öğrenciler ile paylaşılan konaklama türüdür. Özel odaların yanında, 2 kişilik odalarda mevcuttur. Bu konaklamalar okula kısa bir tren mesafesinde olduğu için ön plana çıkmaktadır.

Minimum Yaş: 18
Yatak Odası: Özel (özel banyo)
Oda boyutu: Yaklaşık 10m²
Olanaklar: Ortak mutfak / ortak alan
İnternet: Wifi (bazen LAN)
Yemekler: Dahil değil
Yatak: Dahil
Tuvalet malzemeleri: Banyo malzemeleri / havlular dahil değildir
Sigara: Dışarıda, belirlenmiş alanlarda
Minimum kalış süresi:2 hafta
Okula uzaklık:25-50dk (otobüs / tren ile)

Private Apartment
Özel apartlar kalite bakımından otel odaları ile neredeyse aynı konfora sahiptir. Fiyat açısından özel apartlar daha uygun fiyata denk gelmektedir ve 1 hafta konaklama seçeneğinin olması da bir avantajdır.
Odalarda yatak, oturma odası alanı, mutfak alanı ve banyo bulunmaktadır. Genellikle gerekli tüm cihazlar binada mevcuttur. Yüksek hızlı kablolu İnternet ücretsizdir. Çoğu özel daire şehir merkezinde merkezi bir konumda yer almaktadır.

Minimum Yaş: 18
Boyut: Yaklaşık 10m²
İnternet: Wifi (bazen LAN)
Yemekler: Dahil değil
Yatak: Dahil
Tuvalet malzemeleri: Banyo malzemeleri / havlular dahil değildir
Sigara: Dışarıda, belirlenmiş alanlarda
Minimum kalış süresi: 2 hafta
Okula uzaklık: 40-50 dk( Otobüs, tren)

Tokyo Şehri

Tokyo uzak doğunun en önemli şehirlerinden birisidir.  Japonya’nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Yaşamın en pahalı olduğu şehirler arasında gösterilir. Yaklaşık yüzölçümü 600km2 olan şehrin merkezi, Tokyo Körfezi’nin kuzeybatısında yer almaktadır. Pasifik Okyanusu’na doğru uzanan Izu ve Ogasawara Adaları da Tokyo’ya bağlıdır.

Tokyo ayrıca bankacılık ve sigortacılık şirketleri açısından oldukça önemli bir şehirdir. Tokyo Borsası da New York Borsası’ndan sonra sermaye büyüklüğü açısından dünyanın en büyük bir diğer borsasıdır. Caddelerin ışıklandırmasından yollara, eğlence hayatına kadar tüm detaylarıyla tam bir metropoldür. Japonya’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Tokyo’nun şehir merkezinde 12 milyon, şehir çevresi ve sınırları dahil olarak 25 milyon insanın yaşadığı, 7/24 uyumayan dev bir şehirdir.

Kış aylarının soğuk ve karlı geçtiği Tokyo’ya gitmek için en doğru zaman bahar aylarıdır. Yaz aylarında da nem ve yağışlıdır. 

Tokyo’da gezilebilecek yerlerin sayısı oldukça fazladır. Çünkü Japon kültürünü modernizmin kültürle buluşması sonucu harika gezilecek yerler oluşmuştur.

İmparatorluk Sarayı
Kyü isimli ana sarayın dışında birçok saray ve devlet binasının olduğu Kraliyet Ailesinin yaşadığı saray kompleksidir.

Sensoji Tapınağı
Tokyo’nun kuzeyinde yer alan tapınak 628 yılında yapılmış oldukça eski bir yapı.

Tokyo Borsası
Uzak Doğu’nun en büyük dünyanın New York Borsası’ndan sonra ikinci en büyük işlem hacmine sahip borsası.

Tokyo Ulusal Müzesi
Japon tarihine ve sanatına dair birçok eserin bulunduğu bu müze, Ueno Parkı’nda yer alıyor.

Ueno Park
Özellikle ilkbahar aylarının gelmesiyle turist akınına uğrayan bu parkı diğerlerinden ayıran en önemli şey kiraz ağaçları. Bu parkta bulunan kiraz ağaçları çiçek açtığında harika bir görüntü oluşturuyor.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA