GENKI DİL OKULU

Japonya’nın en iyi dil okullarından birisi olan Genki Dil Okulu, 2005 yılında Fukuoka şehrinde eğitim vermeye başlamıştır. Verdiği kaliteli eğitim ve modern sınıflar ile kısa sürede ön plana çıkmıştır. Genki Dil Okulunda eğitim gören öğrencilerin %90’ı Avrupa, Avustralya ve Kuzey Amerika ülkelerindendir. Genki, vermiş olduğu kaliteli eğitim ile birçok sanatçı ve elçilik personeli tarafından da tercih edilmiştir. Japonya’da dil okuluna gitmek isteyen Türk öğrencilerin en fazla tercih ettiği kurslardan olmuştur.

Genki Fukuoka Dil Okulu, 2009 yılında, International Association of Language Centres tarafından akredite almış iki Japon okulundan biri olmuştur. Aynı yıl içerisinde ST Star Awards ödülünü alarak dünyanın en iyi dil okullarından biri olarak seçilmiştir. Bu büyük başarılardan sonra Japonya’daki ikinci şubesini Tokyo’da açmıştır.

Genki, en büyük başarısını 2016 yılında Star Awards’ta yılın en iyi dil okulu seçilerek almıştır. Aynı şekilde bu ödülleri 2018 ve 2019 yılında alarak, bu ödülü birçok kez alan tek dil okulu unvanına sahip olmuştur. Japonya’da Japonca kursu düşünen öğrenciler için Genki’nin Fukuoka şehrindeki dil okulu iyi bir tercih olacaktır. Okul şehrin merkezinde yer almaktadır. Genki, Güney Japonya’daki en büyük tren istasyonuna kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Okul, bankalar, postane, mağazalar, restoran gibi yerler okula çok yakın konumda bulunmaktadır. Ayrıca yakınlarda bir park ve nehir bulunmaktadır. 20 dakikadan daha kısa bir mesafede güzel bir plaj ve tatil köyü (Momochi) bulunmaktadır.

Genki’nin Fukuoka şubesinde her Pazartesi başlangıç kursları bulunmaktadır ve bu yıl boyunca devam etmektedir. Fukuoka’da 14 sınıf ile hizmet veren Genki’de dil eğitimi almak için en az 14 yaşında olmak gerekmektedir. Kurs eğitimleri 1 haftadan başlar ve istenilen süre kadar eğitim alınabilir. Sınıflar öğrencinin ihtiyaçlarına göre açılmaktadır. Maksimum 8 kişilik olan sınıflarda ortalama 6 öğrenci bulunmaktadır.

GENKI FUKUOKA DİL OKULU FİYATLARI

Japonya’da dil okulu fiyatları okullara göre değişiklik göstermektedir. Yıl içerisinde yapılan promosyonlar mevcuttur. Genki dil okulu grup halinde giden öğrenciler için sabit promosyon uygulamaktadır. 2 kişi gidildiği takdirde %10 indirim yapılırken, 4 kişilik bir grupta %20 indirim yapmaktadır. Bu yüzden gidilen öğrenci sayısına göre indirimler yıl boyunca mevcuttur.

 

SUNULAN PROGRAMLAR

Genki dil okulu Japoncayı yerinde öğrenmek isteyenler için birçok kurs seçeneği sunmaktadır. Bu yüzden Genki dil okulu Japonya’da dil eğitimi almak isteyenler için ilk tercih edilen okullardan biri haline gelmiştir. Okulda standart Japoncanın yanında buna ek olarak MODULES & ADD-ONS dersleri ile öğrenci Japonca eğitimine ek dersler ekleyebilmektedir. Bu şekilde sabah aldığı Japonca derslerini öğleden sonra alacağı bu derslerle daha üst seviyeye taşıyabilmektedir. Ayrıca uzun süre kalmak isteyen öğrenciler için 6 aylık ve 1 yıllık kurslarda mevcuttur, Okulun sunmuş olduğu programlar aşağıda içerikleri ile beraber verilmiştir.

Core Japanese Course
Modules & Add-ons
Plus Conversation
Plus Traditional Culture
Plus Pop Culture
Private Lessons
6-Month Course
1-Year Course

Core Japan Course

Bu standart kurs türünde öğrenciler öğretmenler tarafından geliştirilmiş özel teknikler kullanarak Japonca öğretmektedir. Bu özel ile teknikler Japoncayı öğrenmek çok daha kolay olacaktır. Küçük gruplar halinde hem sınıfta hem de dışında eğitimler verilmektedir. Sınıflarda öğretmenler ile temel iletişim teknikleri öğretilerek daha sonra bunları gerçek hayatta uygulaması yapılır. Haftalık 20 saat olan bu derslerde günlük 4 ders olmaktadır. Bir ders 50 dakika sürmektedir. Günlük derslerden ilk 2 ders grammar ağırlıklı olur. Kalan diğer 2 ders öğrencinin seçimine göre konuşma, dinleme yazma ve okuma olmaktadır. Bu kursları daha sonra yoğun programa çevrilebilmektedir.

Haftalık ders: 20 Ders
Ders Süresi: 50 dakika
Kurs Başlangıç tarihi: Her Pazartesi
*Yalnızca başlangıç seviyesinde olanlar ayın ilk Pazartesi gününde kurslara başlayabilmektedir.
Başlangıç seviyesi: Tüm seviyeler
Kurs saatleri: Sabah kursları 9:30-13:10. Öğlen kursları 11:25-15:50 veya 14:05-17:45.

MODULES & ADD-ONS

Standard Japonca kursuna ek olarak haftada 5 saat verilen bu konuşma derslerinde öğrenciler daha fazla pratik yaparak hızlı bir şekilde Japonca öğrenmektedir. Bu derslerde özel kelimeler, Japon lehçesi ve Japoncanın ilginç yönlerine odaklanır. Derslerde Modern ekipmanlar kullanılır ve etkinlikler yapılır. Derslerde öğretilen temel iletişim teknikler pratik yapılarak bunun gerçek dünyada kullanılması hedeflenmektedir. Suşi siparişi verme, Rezervasyon yaptırmak için restoran aramak, Tren istasyonunda yön sorma gibi gerçek hayata yönelik çalışmalar yapılmaktadır.
Başlangıç seviyesindeki öğrenciler bu kurslara başlayamazlar.

Geleneksel Japon kültürüne ilgi duyan öğrenciler için açılmıştır. Kurslarda Japonca öğrenirken bu ekstra kurslar ile Japon kültürünün binlerce yıllık zenginliğini deneyimleme imkanı sağlanır. Her cumartesi 6 saat kültürel deneyim dersleri verilmektedir. Bu dersler aylık olarak yapılır, böylece kurslar her ay tekrarlanır. Tüm dersler Japon kültürünü anlamaya ve öğrenmeye yönelik olmaktadır. Böylece Japon kültürünün ve geleneklerinin önemli noktaları öğrenilir. Kurs içerikleri aşağıda yer almaktadır.

Haftada Ders saati: 6 saat
Ders günleri: Cumartesi
Kurs başlama tarihi: Her zaman olmaktadır.
Başlangıç seviyesi: Tüm seviyeler için mevcut
Kurs Süresi: 4 hafta

Plus Pop Culture; Bu kursta modern Japonya’yı derinden anlamak ve modern kültürün eğlenceli, ilginç ve garip yönlerini yaşamak isteyenler için açılmıştır. Aylık olarak yapılan bu dersler, Cumartesi günleri 6 saat olarak verilmektedir. Bu şekilde kurslar her ay aynı şekilde tekrarlanır. Kurs içerikleri aşağıda yer almaktadır.

Haftada Ders saati: 6 saat
Ders günleri: Cumartesi
Kurs başlama tarihi: Her zaman olmaktadır.
Başlangıç seviyesi: Tüm seviyeler için mevcut
Kurs Süresi: 4 hafta

Özel Dersler; Haftalık 5 saat olarak verilen birebir derslerde öğrencinin isteği üzerine eksik hissettiği her konuda verilmektedir. Özel derslerden yararlanmak için haftalık en az 20 ders alınması gerekir. Dersler her zaman müsait olmamaktadır. Müsaitlik durumu sorulması gerekir. Dersler hafta içi (Pazartesi-Cuma) düzenlenir. Bu kurslar Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında mevcut değildir.

6-Month Course; 6 ay süren bu kurslar öğrenciler arasında popüler durumdadır. Öğrenciler uzun dönem gideceği için fiyatlar indirimli olmaktadır. Kursların belli başlangıç tarihleri sınırlıdır, ancak bazı durumlarda esneklik gösterebilmektedir. Japonya’da çoğu durumda 6 aya kadar durumlarda vize gerekmemektedir, ancak bu durum bu kurs için geçerli değildir. Japon öğrenci vizesi oldukça karmaşık ve zordur. Ancak Genki bu konuda öğrencilerine gerekli İngilizce desteği sağlar. 2018’den öğrencilerin vize alımında %100 onay sağlanmıştır.Haftalık ders: 20 ders

Kurs başlangıç tarihleri: Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim
Japonca seviyesi: Pre- intermediate

1 Year Course; Japon hükümeti 2015 yılından beri Genki Fukuoka dil okulunu 1 yıllık öğrenci vizesi vermesi için akredite etmiştir.(18 aya kadar uzatılabilir) Yılın belli tarihlerinde başlayan bu kurslarda, uzun süre Japonya’da kalmayı düşünüp part time çalışmak isteyenlere güzel bir fırsat sunmaktadır. Kursların tatil olduğu zamanlarda tam zamanlı çalışma izni verilir. Japonya Hükümeti’nin öğrenci vizeleri için yaptığı bazı kısıtlamalar nedeniyle kurslarda bazı koşullar vardır. Öğrenciler derslerin %80’ine katılmış olması gerekmektedir. Ayrıca kursların sınavlarını düzenli bir biçimde geçmesi gerekmektedir.

Haftalık ders: 20 ders
Kurs başlangıç tarihleri: Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim
Japonca seviyesi: Pre- intermediate

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Fukuoka, her zaman canlı olan bir şehirdir. Bu yüzden şehirde 24 saat yapılabilecek birçok aktivite bulunmaktadır. Sabah derse giden öğrenciler öğleden sonra boş vakitlerini çeşitli aktiviteler ile değerlendirmektedir. Dersten sonra toplanan öğrenciler Japon kültürünü öğrenmek için turlara katılmaktadır. Japonya dil okulları seçiminde daha uygun maliyetlerle eğitim almak için Fukuoka şehri uygun bir seçim olacaktır.

Bununla beraber Fukuoka’da birçok festival düzenlenmektedir. Eğitim zamanı bu festivallere denk gelen öğrenciler festivallere katılmaktadır. Çok renkli olan bu festivallere yurt dışından yüz binlerce insan gelmektedir.
Bunlardan en önemli olanları aşağıda yer almaktadır.

Hakata Dontaku Port Festival
Hakata Gion Yamakasa
Hojoya
Toka Ebisu Festival
Tamaseseri Festival

KONAKLAMA

Genki dil okulu kaliteli eğitimin yanında öğrencilere sunmuş olduğu konaklama seçenekleriyle de ön plana çıkmaktadır. Öğrenciler Aile yanında kalıp aile kültürünü yakından tanıyabilmektedir. Diğer seçeneklerde residence ve apartlardan oluşmaktadır. Okula daha yakın olan bu konaklamalarda öğrenciler farklı ülkelerden gelen veya Japon öğrencilerle beraber paylaşmaktadır. Aile yanında tek kişilik odalarda kalırken, Residence ve apartlarda 2 3 kişilik odalarda mevcuttur.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamalarda öğrenciler Japon bir aile ile beraber kalmaktadır. Aile yanında kalarak Japon kültürü daha iyi öğrenilebilir. Ayrıca gün içerisinde okulda öğrenilenlerle aile ile pratik yapmanın güzel bir yoludur.
Aile yanı konaklamalarda öğrenci tercihine göre aileler titizlikle seçilmektedir. Aileler belirlenirken ailenin İngilizce seviyesi, sigaraya izin verilip verilmemesi ve buna benzer kriterler dikkate alınmaktadır. Japon aileler çok sıcakkanlı olduğu için Japonya’daki eğitim sürecinde öğrenciye en iyi rehberlerden biri olmaktadır. Aile yanı konaklamalarda öğrencilere tek kişilik odalar sağlanmaktadır. Aile Yanı Konaklama Detayları;

Minimum Yaş: 14
Yatak Odası: Özel
Oda boyutu: Yaklaşık 12m²
Olanaklar: Ortak banyo / ortak alan
İnternet: Garantili değil, sorulması gerekir
Yemekler: Kahvaltı dahil
Yatak: Dahil
Tuvalet malzemeleri: Banyo malzemeleri / havlular dahil değildir
Sigara: Aileye bağlıdır.
Minimum kalış süresi:1 hafta
Okula uzaklık: 30-40dk (otobüs / tren ile)

Private Residence

Özel rezidanslarda öğrenciler başka ülkelerden gelmiş öğrencilerle veya Japon öğrencilerle beraber aynı yerde kalmaktadır. Banyolar odalarda yer alır. Tek kişilik ve çift kişilik odalar bulunmaktadır. Bu konaklamalar okula kısa bir tren mesafede olduğu için ön plana çıkmaktadır.

Minimum Yaş: 18
Yatak Odası: Özel (özel banyo)
Oda boyutu: Yaklaşık 12m²
Olanaklar: Ortak mutfak / ortak alan
İnternet: Wifi (bazen LAN)
Yemekler: Dahil değil
Yatak: Dahil
Tuvalet malzemeleri: Banyo malzemeleri / havlular dahil değildir
Sigara: Dışarıda, belirlenmiş alanlarda
Minimum kalış süresi:1 hafta
Okula uzaklık:30-40dk (otobüs / tren ile)

Private Apartment

Bu konaklamalar kalite bakımından otel odasına yakındır. Aralarındaki tek fark fiyat açısından bu konaklamalar daha uygundur. 1 hafta konaklama seçeneğinin olması da bir avantaj sağlamaktadır. Odalarda yatak, oturma odası alanı, mutfak alanı ve banyo bulunmaktadır. Genellikle gerekli tüm cihazlar binada dâhildir. Yüksek hızlı kablolu İnternet ücretsizdir. Çoğu özel daire şehir merkezinde merkezi bir konumda yer almaktadır ve Fukuoka’da okula yürüme mesafesinde olabilmektedir.

Minimum Yaş: 18
Boyut: Yaklaşık 20m²
İnternet: Wifi (bazen LAN)
Yemekler: Dahil değil
Yatak: Dahil
Tuvalet malzemeleri: Banyo malzemeleri / havlular dahil değildir
Sigara: Dışarıda, belirlenmiş alanlarda
Minimum kalış süresi: 1 hafta
Okula uzaklık: Yürüyerek 20-30 dk

FUKUOKA ŞEHRİ

Fukuoka Şehri, Güney Batı Japonya’daki en büyük şehirdir. Ilıman iklimi, güzel manzarası ve harika konumu sayesinde dünya çapında gezginler arasında popüler olmuştur. Fukuoka, 2016 yılında Monocle Magazine tarafından dünyanın en yaşanabilir 7. şehri seçilmiştir. Her yıl yaklaşık 2.5 milyon turist ziyaret etmektedir. Bu turistlerin büyük çoğunluğu Güney Koreliler ve Çinlilerdir.

Fukuoka’da iklim yazları sıcak, kışları ise soğuk geçmektedir. Hava sıcaklığı genellikle 0 altına düşmemektedir. Yazları ise 25 derece civarında olur.
Küçük bir liman şehri olan Fukuoka’da Ohori Parkı, Hakozaki Tapınağı Kyushu Ulusal Müzesi ve Genko Tarihi Müzesi gibi birçok gezilecek yer mevcuttur. Geleneksel Japon mutfağında en önemli gıda ‘ Gohan’ adını verdikleri pilav gelmektedir. Bunun yanında çorba ve balıkta önemli yemekleri arasında yer alır. Japonya bir ada ülkesi olduğu için deniz ürünleri çok popülerdir. Dünya’da bilinen en meşhur japon yemeği sushi’dir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Genki dil okullarında eğitim gören öğrencilerin %90’ı Avrupa, Avustralya ve Kuzey Amerikalı öğrencilerden oluşmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA