GENEL BİLGİLER

 İtalya’da dil eğitimi almak, zengin İtalyanca dili ve kültürünü öğrenmek tam anlamıyla size büyük değer katacaktır. İtalya’nın en kaliteli eğitim veren dil okullarından olan Scuola Leonardo Da Vinci, 1977 yılında Floransa şehrinde kurulmuştur. İtalya Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı olan okulun, Floransa dışında Roma, Milano ve Siena şehirlerinde merkezleri bulunmaktadır. Tüm şehirlerde merkezi konumda yer alan Scuola Leonardo Da Vinci dil okullarında dilediğini şehirde eğitim alırken İtalyan tarihine ve kültürüne tanıklık edeceksiniz.

Scuola Leonardo Da Vinci dil okullarında başlangıç seviyesinden itibaren her seviyede katılabileceğiniz iletişime dayalı, etkin ve çağdaş metotlarla dil eğitiminizi en verimli şekilde alacaksınız. Diğer ülkelerden gelen uluslararası öğrencilerle maximum 12 kişilik sınıflarda verilen birçok farklı kurs programlarından size uygun olan ve istediğiniz kursu seçerek eğitiminize başlayabilirsiniz.

Scuola Leonardo Da Vinci dil okulları, İtalya’nın seçkin eğitim kurumlarından olup, İtalyanca bilgisini ölçen ve İtalyanca dil sertifikası veren Accademia İtaliana di Lingua (İtalyan Dil Akademisi) AIL’in kurucusudur. Okul, eğitim kalitesi ile birçok özel ve devlet kurumundan farklı alanlarda ödül almıştır.

Scuola Leonardo Da Vinci Roma dil okulu, şehrin en önemli merkezlerinden Piazza Navona meydanına yer alma mesafesinde yer almaktadır. Antik ve Modern sanat eserleriyle dolu olan tarihi başkent Roma’da dil eğitimi alarak, şehrin sokaklarının ve güzelliğini tadını çıkarabilirsiniz. Tüm dil seviyelerinde, uzman öğretim kadrosuyla eğitim veren Roma merkezinde toplam 12 sınıf bulunmaktadır.  Okulda öğrencilerin kullanabileceği bilgisayar odası ve kafeterya bulunmaktadır.

SCUOLA LEONARDO DA VİNCİ ROMA DİL OKULU FİYATLARI

İtalya’da İtalyanca dil eğitimi almak için en iyi seçeneklerden olan Scuola Leonardo Da Vinci dil okullarında uygun maliyetlerle eğitim alabilirsiniz. Scuola Leonardo Da Vinci Roma dil okulu kurs ve konaklama fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Yoğun İtalyanca Kursu 20 Ders

Haftada 20 ders olarak yapılan kurslara her seviyeden katılım sağlanmaktadır. Hafta içi 5 gün, günde 4 ders olarak yapılır. İletişim temelli bir eğitim baz alınarak öğrencilerin mümkün olduğunda konuşma yapmaları ve İtalyanca konuşmaları baz alınmaktadır.

Süper Yoğun İtalyanca Kursu 30 Ders

Haftada 30 ders olarak yapılan kurslara her seviyeden katılım sağlanmaktadır. Hafta içi 5 gün, günde 6 ders olarak gerçekleşen programda öğrenciler öğleden sonraları da 2 ders daha almakta ve daha yoğun bir programda eğitim görmektedirler.

Süper Yoğun İtalycanca Plus 5

Haftada 20 ders olarak yapılan yoğun kurs programında aldıkları grup derslerine ek olarak, öğrenciler her gün 1 özel ders daha alırlar. Öğrenciler özel derslerde birebir iletişim ile farklı alanlara odaklanabilirler.

Süper Yoğun İtalycanca Plus 10

Haftada 20 ders olarak yapılan yoğun kurs programında aldıkları grup derslerine ek olarak, öğrenciler her gün 2 özel ders daha alırlar. Öğrenciler özel derslerde birebir iletişim ile farklı alanlara odaklanabilirler.

Süper Yoğun İtalyanca Kurs Küçük Gruplar

Haftada 30 ders olarak olarak eğitim alacağınız bu kus programı 2-5 kişi arasında az kişilik sınıflarda küçük gruplarla yapılmaktadır.

Profesyonel Kurslar

Haftada 30 ders olarak yapılan programda, 20 ders yoğun programda alacağınız dersler ile her gün ekstra 2 özel dersi seçeceğiniz profesyonel alanlar için alabilirsiniz. Profesyonel kurslara katılım için min. orta seviyede İtalyancanızın olması gerekmektedir. Örnek olarak alabileceğiniz profesyonel dersler; İşletme İtalyancası, Turizm için İtalyanca, Bankacılık ve Finans için İtalyanca, Hukuk için İtalyanca, Moda için İtalyanca, Şarap ve Kültür için İtalyanca, Mimari İtalyancave İtalyanca sınav ve sertifika sınavları hazırlık

Akademik Yıl

Bir akademik yıl takvimine göre hazırlanmış toplam 32 hafta süren İtalyanca Akademik eğitim programıdır. Yılda Ocak, Mayıs ve Eylül ayı olarak 3 başlangıç tarihi bulunmaktadır. İtalya’da üniversite veya yüksek lisans eğitimi düşünen öğrenciler için uygun bir programdır. 32 hafta süren programda 480 ders İtalyan dili, 80 ders Sanat tarihi, İş İtalyancası, İtalyan Modası, Tarih ve Medeniyet Dersleri ve 80 derste İtalyanca Firenze veya AIL sınav hazırlık dersleri ve 10 ders iletişim dersi olarak toplamda 650 ders uygulanmaktadır.

Üniversite, Moda ve Tasarım Okulları Hazırlık Kursları

İtalya’nın önde gelen Moda ve Sanat Tasarım okulları ile akademilerinin giriş sınavlarına hazırlık ve üniversitelerin Tıp, Diş Hekimliği, Mimarlık gibi bölümlerine giriş sınavları için, bu sınavlara yönelik öğrencileri hazırlayan kurslardır. Bu kurslar için min. B1 seviyesinde İtalyanca bilgisi gereklidir.

Ayrıca okul bünyesinde yer alan özel programlı kurslar da bulunmaktadır;

İtalyan Turu Kursu

Şarap ve İtalyan Mutfağı Kursu

Sanat, Moda ve Tasarım Kursu

DolceVita Kursu

50 Yaş ve üstü özel kurslar

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Scaula Leonardo Da Vinci dil okulunda eğitim alan öğrencilerin, dersler dışında sosyalleşmeleri,daha çok konuşma ve pratik imkanı yaratmak için çeşitli aktiviteler ve programlar düzenlemektedir. Dil eğitimi alan öğrenciler aynı zamanda İtalyan kültürü ve mutfağı hakkında bilgi sahibi olabilecekleri aktivitelere katılabilirler.

Aynı zamanda Scaula Leonardo Da Vinci Roma dil okulunda eğitim alan öğrenciler, her yıl milyonlarca turisti ağırlayan, birçok popüler yeri ve tarihi yapısı olan Roma şehrinde görecek ve gezebilecekleri birçok yer bulacaklardır. Roma’da dil eğitiminizi alırken şehirde birçok tarihiyi yapıyı gezebilecek, İtalyan mutfağının nefis tatlarıyla buluşacaksınız.

KONAKLAMA

Scaula Leonardo Da Vinci dil okullarından Roma merkezinde eğitim alan öğrenciler, okulun sunduğu aile yanı veya paylaşımlı dairelerde konaklamalarını gerçekleştirebilirler.

Dileyen öğrenciler Aile yanı konaklamasını tercih ederek, Roma’da yaşayan bir ailenin yanında konaklama imkanından faydalanabilirler. Kaldıkları aileden kahvaltı ve akşam yemeklerini de alabilir, ailelerle vakit geçirerek konuşma pratiği yapabilirler ve aynı zamanda İtalyan yaşamına tanık olurlar.

Daha bağımsız bir konaklama tercih eden öğrenciler ise sunulan paylaşımlı apart dairelerde diğer uluslararası ve İtalyan öğrenciler ile birlikte konaklamalarını gerçekleştirebilirler. Paylaşımlı dairelerde tek kişilik odalarda konaklarken, ortak mutfak alanları ve paylaşımlı banyo bulunmaktadır.

Yine isteyen öğrenciler için, hotel, stüdyo daire, rezidans gibi seçeneklerde sunulmaktadır.

ROMA ŞEHRİ

İtalya’nın başkenti Roma’nın nüfusu yaklaşık 4 milyondur. Kalabalık ve canlı bir şehir olan Roma’yı her yıl milyonlarca turist ziyaret etmektedir. Avrupa’nın ve Dünya’nın en popüler turistik şehirlerinden Roma 3000 yıla yakın tarihi, eşsiz mimari yapıları ve tarihi eserleriyle ilgi çekici bir şehirdir.

Scaula Leonardo Da Vinci Roma dil okulunda dil eğitimi alan öğrenciler, derslerinin dışında kalan boş zamanlarda, tarihe yön vermiş ve önemli medeniyetlerin başkenti olmuş bu şehri keşfederek, Roma’nın tarihine tanıklık edecekler.

Kolzeyum, Roma Forumu, Pantheon, Trevi Çeşmesi gibi bir çok tarihi yapısı, tarih kokan ve birçok tarihi eseri barındıran meydanları ile Roma şehri dil eğitimi için size müthiş bir deneyim imkanı sunacak.

Şehir içi ulaşımın oldukça rahat ve kullanışlı olduğu Roma’da toplu taşıma ağırlıklı olarak, metro, tramvay ve otobüslerle sağlanmaktadır. Aynı zamanda yine şehir içinde trenle de birçok yere ulaşım sağlayabilir, hafta sonlarında yakın şehirlere trenle seyahat edebilirsiniz.

İtalya’nın orta batısında Akdeniz’e yakın bir konumda olan Roma şehrinin iklimi tipik Akdeniz iklimidir. Bahar ayları ve yazlar sıcak, kış ayları ılıman ve yağışlı geçmektedir.

Sunduğu birçok cazip ve eşsiz seçeneklerle Roma şehri dil eğitimi almak ve İtalyan kültürünü tanımak isteyen öğrencilerin bir adım uzağında!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Roma’da bulunan okulda dil eğitimi alan öğrencilerin uluslararası oran dağılımını aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA