GENEL BİLGİLER

1947 yılında kurulan Dilit İtaly dil okulu, İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, İtalya’nın en iyi ve en prestijli dil okullarındandır. İtalya’da İtalyanca’yı yabancı dil olarak öğreten ve eğitim veren ilk okullardandır.

IALC (Uluslararası Dil Merkezleri Birliği) ve EAQALS (Avrupa Dil Hizmetleri Kalite Birliği) üyesi olan Dilit İtaly dil okulunda,  verilen eğitimin ve öğretimin kalitesi garanti edilmektedir. İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş ders kitapları ve eğitim materyalleri İtalya’da ve yurt dışındaki ülkelerde tanınmakta ve kullanılmaktadır. International House grubunun bir parçası olan Dilit İtaly, defalarca İtalya’nın en iyi dil okulu seçilmiştir.

Okul Roma’nın merkezinde, merkez tren istasyonuna yürüme mesafesinde ve şehrin diğer bölgelerine kolay ulaşım sağlanan elverişli bir konumdadır. Dilit İtaly, ana binada 11 derslik ve hemen yakınındaki ek binada 5 derslik ile toplam 16 sınıfla hizmet vermektedir.

Dilit İtaly dil okulu, okulunda hizmet veren tüm eğitim kadrosu ve idari kadro, öğrencilere yönelik sorumluluklarının ve profesyonelliklerinin bilincinde kişilerce oluşturulmuştur. Dilit, ayrıca İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş, Öğretmen Eğitim Merkezi’dir. Tüm öğretmenlerin ana dili İtalyanca’dır ve İtalyancayı yabancı dil olarak öğretilmesinde diplomaya sahiplerdir.

İtalyancayı, başkent Roma’da öğrenmek ve geliştirmek isteyen öğrenciler için, birçok farklı program sunan Dilit İtaly’de dil eğitimi alırken, İtalyan kültürüne de aşina olacaksınız.

DİLİT ITALY DİL OKULU FİYATLARI

Dilit İtaly dil okulunda İtalyanca dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için sunulan programlar ve konaklama seçenekleri fiyat bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Grup Dersleri

En popüler ve en çok rağbet gören kurslardır.Her ders 45 dakika sürmektedir.Sınıflar maximum 14 kişiliktir. Dilbilgisi ve İtalyan dili kullanımının tüm özellikleri analiz edilir ve öğrencilerin dilbilimsel ve iletişimsel olarak becerileri geliştirilir. Minumum 16 yaş ve üstü öğrenciler bu kurslara katılım sağlayabilir.

Grup Yoğun 15 Ders

Haftada 15 ders içeren kurs için, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelerde katılım sağlanabilinmektedir. Maximum 12 hafta olarak alınabilir. Dersler hafta içi her gün 13:30 – 16:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Grup Yoğun 20 Ders

Haftada 20 ders içeren kurs için, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelerde katılım sağlanabilinmektedir. 1 – 52 hafta arası katılım sağlayabilirsiniz. Dersler hafta içi her gün 09:00 – 12:20 saatleri arasında yapılmaktadır.

Grup Yoğun 25 Ders

Haftada 25 ders içeren kurs için, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelerde katılım sağlanabilinmektedir. 1 – 32 hafta arası katılım sağlayabilirsiniz. Dersler hafta içi her gün grup ile 09:00- 12:20 arasında, haftada iki gün farklı küçük bir grup ile 13:30 – 16:15 arasında yapılmaktadır.

Grup Yoğun 30 Ders

Haftada 25 ders içeren kurs için, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelerde katılım sağlanabilinmektedir. 1 – 28 hafta arası katılım sağlayabilirsiniz. Dersler hafta içi her gün grup ile 09:00- 12:20 arasında, haftada 4 gün farklı küçük bir grup ile 13:30 – 16:15 arasında yapılmaktadır.

Bireysel İtalyanca

Haftada min. 3 ders veya fazlası olarak alınabilen birebir kurs programıdır. Her seviyeden katılım sağlayabilirsiniz. Özellikle iş hayatı ve profesyonel kişiler  veya özel eğitim alması gereken kişiler için uygundur. Diğer grup kurslarıyla birleştirebilir ve istediğiniz alanda odaklanabilirsiniz.

Kombin Kurs 20+6 Ders

Öğrenciler haftada 20 ders ve haftada 6 bireysel derse katılırlar. Hem genel hem de özel amaçlar için İtalyancaya ihtiyaç duyanlar için özellikle uygundur. Maximum kurs süresi 12 haftadır. Dersler hafta içi her gün grup ile 09:00-12:20 arasında, haftada 3 gün bireysel ders olarak 13:30 – 15:10 arasında yapılmaktadır. Örneğin, İtalyanca + İtalyan Kültürü ve Lezzetleri olarak programa katılabilirsiniz.

Kombin Kurs 20+10 Ders

Öğrenciler haftada 20 ders ve haftada 6 bireysel derse katılırlar. Hem genel hem de özel amaçlar için İtalyancaya ihtiyaç duyanlar için özellikle uygundur. Maximum kurs süresi 12 haftadır. Dersler hafta içi her gün grup ile 09:00-12:20 arasında, haftada 4 gün bireysel ders olarak 13:30-15:35 arasında yapılmaktadır. Belli bir alanda veya dilin belirli yönlerine ağırlık verebilirsiniz.

Akademik İtalyanca

Bu kurslar,  İtalyanca bir dil kursunun artan talebini karşılamak ve öğrencileri en az B2 seviyesine getirmek için tasarlanmıştır. Kurslar, bir İtalyan Yüksek Öğretim Kurumunda okumak için sağlam bir dile, akademik  ve kültürel temele ihtiyaç duyan öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu kurslar ayrıca, kendi ülkelerinde, üniversiteye başlamadan önce bir yıl yurtdışında geçirmek isteyen öğrencilere ve İtalyan dili ve kültürüyle ilgilenen öğrencilere yöneliktir.

Akademik Yıl

Bir İtalyan Yüksek Öğrenim Kurumu’nda lisans (BA) veya yüksek lisans (MA)derslerinde eğitim almak için sağlam bir dile ve kültürel temele ihtiyaç duyan öğrenciler için tasarlanmıştır. 40 Hafta süren programın Mart ve Kasım aylı başlangıçları bulunmaktadır. Başlangıç seviyesinden itibaren en az lise mezunu 18-30 yaş aralığındaki öğrenciler katılım sağlayabilir. Toplamda 800 dil dersi, 60 Akademik çalışma dersleri ve 36 ders sınav hazırlık derslerinden oluşmaktadır. Öğrencilerin ilgi alanlarına göre konulara yönelebilir. Örneğin, İtalyan Sanatı Tarihi, İtalyan Modası, Mimarlık, İş İtalyancası veya Hukuk için İtalyanca gibi.

Akademik Sömestr

Bir İtalyan Yüksek Öğrenim Kurumu’nda lisans (BA) veya yüksek lisans (MA)derslerinde eğitim almak için sağlam bir dile ve kültürel temele ihtiyaç duyan veya İtalyan dili ve kültürüyle ilgilenen öğrenciler için tasarlanmıştır. Min. A2 seviyesini bitirmiş 18-30 yaş aralığındaki öğrenciler katılım sağlayabilir. Ocak ve Temmuz aylarında başlayan program 24 hafta sürmektedir. Toplamda 480 dil dersi, 30 ders Akademik çalışma ve 36 ders sınav hazırlık derslerinden oluşmaktadır. Öğrencilerin ilgi alanlarına göre konulara yönelebilir. Örneğin, İtalyan Sanatı Tarihi, İtalyan Modası, Mimarlık, İş İtalyancası veya Hukuk için İtalyanca gibi.

Üniversite Hazırlık Kursu

İtalyan Üniversitelerine Giriş Sınavlarına hazırlanan öğrenciler için tasarlanmıştır. Mimarlık, Mühendislik, Tıp, Veterinerlik Çalışmaları, Diş Hekimliği, Eczacılık ve Güzel Sanatlar bölümleri için yapılan sınavlarda, seçilen Fakülte ile ilgili konuların dil yeterliliğini ve genel bilgilerini değerlendiren, seçilen bölümün dersleri ile sınav ile alakalı hazırlayan kurslardır. Haftada 30 ders ve 6 hafta olarak programlanmış bu kurslara min. B1+ ve üstü seviyeden, en az lise mezunu 18-30 yaş aralığında öğrenciler katılabilir.

Diğer Sunulan Kurslar

Her yaştan öğrenciye, farklı alanlarda istekleri ve talepleri doğrultusunda sunulan programlar bulunmaktadır. İtalyan kültürünün evrensel olarak kabul edilen yönleriyle (Sanat, Mimari, Moda, Gastronomi, Sinema vb.) veya profesyonel nitelikteki konulara ve ortamlara uygun kurslar sunulmaktadır.

*İtalyan Yemekleri ve İtalyanca

*İtalyan Şarapları ve İtalyanca

*İtalyan Modası ve İtalyanca

*İtalyan Sineması ve İtalyanca

*İtalyanca ve Opera

*Roma şehri ve İtalyanca

*Mimarlık ve İtalyanca

*Fotoğrafçılık ve İtalyanca

*İş İtalyancası

*Hukuk İtalyancası

*30-40 yaş ve 50+ yaş özel grup programları

VİDEO

Sosyal Aktiviteler

Tatmin edici bir eğitimin sadece derslerle sınırlı kalmayacağını benimseyen Dilitİtaly, eğitim sürenizi eğlenceli hale getirecek, aynı zamanda sosyalleşmeniz sağlayarak, pratik yapmanızı hedefleyen ve hızlıca anlama kabiliyetlerinizi geliştirecek birçok aktivite düzenlemektedir.

Her gün tüm öğrencilerin katılabileceği farklı bir sosyal aktivite yapılmaktadır. Roma şehir gezileri, İtalyan Mutfağı ve Şarapları seminerleri, Film ve oyun geceleri gibi aktiviteler programlanmaktadır.

İtalya’nın başkenti Roma’da dil eğitimi alırken bu tarihsel şehirde görüp gezebileceğiniz birçok yer keşfedeceksiniz.  Ünlü İtalyan mutfağının en güzel örneklerinin olduğu kafe ve restaruantlara gidip lezzetli yemekleri ve ünlü İtalyan makarna ve pizzalarını tadabilir, Collesium, Vatikan, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi, Kutsal Melek Kalesi gibi simgeleşmiş birçok yeri gezerek fotoğraf çekilebilirsiniz. Hafta sonları yakında bulunan Floransa’ya veya Napoli ve Pompei’ ye gezilere gidebilirsiniz.

Binlerce yıllık tarihi olan bu şehrin sokaklarında gezerken, hemen her kösesinde tarihi anıtları, yapıları ve büyüleyici eserleri görerek, bozulmadan bugüne kadar gelen yüzlerce yapıya hayran kalacaksınız. Sokaklarında gezerken kaybolun tanımana en uygun şehirdir Roma!

KONAKLAMA

Dilit İtaly Roma dil okulunda eğitim alan öğrenciler için, isteyen öğrencilere aile yanı veya paylaşımlı daire olarak farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Aile yanı konaklamalarında, yerel bir ailenin yanında konaklamanızı gerçekleştirerek, dilerseniz kahvaltı ve akşam yemeklerini de kaldığınız aileden alabilirsiniz. Tüm aile yanı konaklamalarında aileler özenle seçilmiş olup, sürekli denetimleri sağlanmaktadır.

Paylaşımlı daireler ise, okuldaki diğer öğrencilerle birlikte konaklama yapabileceğiniz ortak banyo ve mutfak kullanımı olan dairelerdir. Paylaşımlı daireler 2 veya 6 kişilik dairelerden oluşabilir. Tek veya 2 kişilik odalarda konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

ROMA ŞEHRİ

İtalya’nın başkenti olan Roma, binlerce yıllık tarihiyle, zengin bir tarihi ve kültürel geleneği olan aynı zamanda modern bir şehirdir. 3000 yıla yakın bir tarihi olan Roma, tarihte Roma İmparatorluğu, Roma Cumhuriyeti, Roma Krallığı gibi devletlere başkentlik yapmıştır.

İtalya’nın ortasında buluna Roma,  yaklaşık 4 milyon nüfusuyla en kalabalık şehirlerdendir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Roma’da yazlar sıcak, kışlar ılıman ve yağışlı geçmektedir.

Şehirde Leonardo Da Vinci (Fiumicino) uluslararası hava alanı ve Ciampino hava alanı olarak iki adet hava alanı bulunmaktadır. Fiumicino hava alanı şehir merkezine 35 km. uzaklıkta, Ciampino hava alanı ise yaklaşık 20 km. uzaklıktadır.

Şehir içi ulaşım tren, metro, tramvay ve otobüslerle sağlanmaktadır. Roma’dan başka bir şehre de yine trenle rahatlıkla geçebilirsiniz.

İtalya’da dil eğitimi almak ve İtalyan kültürüne ve tarihine tanık olmak için en iyi seçeneklerin başında gelen Roma’da dil eğitimini almanız sizin için eşsiz bir deneyim olacaktır.  Vatikan, Collesium, Pantheon, Roma Forumu, Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, San Pietro Meydanı ve PiazzaVenezia Meydanı gibi birçok popüler yeri görme fırsatı Roma’da sizi bekliyor.

Uluslararası Öğrenci Oranı

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA