GENEL BİLGİLER

İtalya’nın en kaliteli eğitim veren dil okullarından olan Scuola Leonardo Da Vinci, 1977 yılında Floransa şehrinde kurulmuştur. İtalya Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı olan okulun, Floransa, Roma, Milano ve Siena olarak 4 şehirde merkezleri bulunmaktadır. Tüm şehirlerde merkezi konumda yer alan Scuola Leonardo Da Vinci dil okullarında dilediğiniz şehirde eğitim alırken İtalyan tarihine ve kültürüne tanıklık edeceksiniz.

Scuola Leonardo Da Vinci dil okullarında başlangıç seviyesinden itibaren her seviyede katılabileceğiniz iletişime dayalı, etkin ve çağdaş metotlarla dil eğitiminizi en verimli şekilde alacaksınız. Diğer ülkelerden gelen uluslararası öğrencilerle max. 12 kişilik sınıflarda verilen birçok farklı kurs programlarından size uygun olan ve istediğiniz kursu seçerek eğitiminize başlayabilirsiniz.

Scuola Leonardo Da Vinci Milano merkezi, Milano’nun tarihi şehir merkezinde, Duomo Meydanı’na birkaç dakika yürüme mesafesinde modern bir binada hizmet vermektedir. Yaratıcı, dinamik ve özgürlüğü ile sizi şaşırtacak modanın, mimarinin ve tasarımın başkentinde,  İtalyanca eğitiminizi Milano şehrinde mükemmel bir deneyim ve İtalyan yaşam tarzı ile alabilirsiniz. Modern bir şekilde donatılmış 12 sınıfıyla, ekolojik sisteme ve çevreye özen gösteren dizaynı ile sizi evinizde hissettirecek bir anlayış ile Scuola Leonardo Da Vinci Milano dil okulu sizi bekliyor.

SCUOLA LEONARDO DA VİNCİ MİLANO DİL OKULU FİYATLARI

 İtalya’da dil eğitimi almak için en iyi seçeneklerden olan Scuola Leonardo Da Vinci Milano dil okulu kaliteli ve kanıtlanmış eğitimi ile İtalyanca öğrenmek ve İtalyancasını geliştirmek isteyen öğrencilere uygun kurs seçenekleri sunmaktadır. Okulun Milano merkezi için kurs ve konaklama fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Yoğun İtalyanca Kursu 20 Ders

Haftada 20 ders olarak yapılan kurslara her seviyeden katılım sağlanmaktadır. Hafta içi 5 gün, günde 4 ders olarak yapılır. İletişim temelli bir eğitim baz alınarak öğrencilerin mümkün olduğunda konuşma yapmaları ve İtalyanca konuşmaları baz alınmaktadır.

Süper Yoğun İtalyanca Kursu 30 Ders

Haftada 30 ders olarak yapılan kurslara her seviyeden katılım sağlanmaktadır. Hafta içi 5 gün, günde 6 ders olarak gerçekleşen programda öğrenciler öğleden sonraları da 2 ders daha almakta ve daha yoğun bir programda eğitim görmektedirler.

Süper Yoğun İtalycanca Plus 5

Haftada 20 ders olarak yapılan yoğun kurs programında aldıkları grup derslerine ek olarak, öğrenciler her gün 1 özel ders daha alırlar. Öğrenciler özel derslerde birebir iletişim ile farklı alanlara odaklanabilirler.

Süper Yoğun İtalycanca Plus 10

Haftada 20 ders olarak yapılan yoğun kurs programında aldıkları grup derslerine ek olarak, öğrenciler her gün 2 özel ders daha alırlar. Öğrenciler özel derslerde birebir iletişim ile farklı alanlara odaklanabilirler.

Profesyonel İtalyanca Kursu

Haftada 30 ders olarak yapılan programda, 20 ders yoğun programda alacağınız dersler ile her gün ekstra 2 özel dersi seçeceğiniz profesyonel alanlar için alabilirsiniz. Profesyonel kurslara katılım için min. orta seviyede İtalyancanızın olması gerekmektedir. Örnek olarak alabileceğiniz profesyonel dersler; İşletme İtalyancası, Turizm için İtalyanca, Bankacılık ve Finans için İtalyanca, Hukuk için İtalyanca, Moda için İtalyanca, Şarap ve Kültür için İtalyanca, Mimari İtalyanca ve İtalyanca sınav ve sertifika sınavları hazırlık

Akademik İtalyanca

Bir akademik yıl takvimine göre hazırlanmış toplam 32 hafta süren İtalyanca Akademik eğitim programıdır. Yılda Ocak, Mayıs ve Eylül ayı olarak 3 başlangıç tarihi bulunmaktadır. İtalya’da üniversite veya yüksek lisans eğitimi düşünen öğrenciler için uygun bir programdır. 32 hafta süren programda 480 ders İtalyan dili, 80 ders Sanat tarihi, İş İtalyancası, İtalyan Modası, Tarih ve Medeniyet Dersleri ve 80 derste İtalyanca Firenze veya AIL sınav hazırlık dersleri ve 10 ders iletişim dersi olarak toplamda 650 ders uygulanmaktadır.

Üniversite, Moda ve Tasarım Okulları Hazırlık Kursları

İtalya’nın önde gelen Moda ve Sanat Tasarım okulları ile akademilerinin giriş sınavlarına hazırlık ve üniversitelerin Tıp, Diş Hekimliği, Mimarlık gibi bölümlerine giriş sınavları için, bu sınavlara yönelik öğrencileri hazırlayan kurslardır. Bu kurslar için min. B1 seviyesinde İtalyanca bilgisi gereklidir.

Yetişkin + Çocuk Aile Kursları

İtalyanca eğitim almak isteyenlerin ailece veya yetişkinle birlikte çocuk ve çocuklarının da katılabileceği programlardır. Yetişkinler kendi eğitim programlarını alırken çocukları da kendi yaş programları ile eğitim alabilmektedirler. 12 yaş ve üstü çocuklar ile bu programa katılım sağlanabilir.

Ayrıca okul bünyesinde yer alan özel programlı kurslar da bulunmaktadır.

İtalyan Turu Kursu

Şarap ve İtalyan Mutfağı Kursu

Sanat, Moda ve Tasarım Kursu

DolceVita Kursu

50 Yaş ve üstü özel kurslar

SOSYAL AKTİVİTELER

Scaula Leonardo Da Vinci Milano dil okulunda İtalyanca dil eğitiminizi alırken, okulun düzenlediği çeşitli aktivitelere ve programlara katılarak sosyalleşebilir ve İtalyan kültürünü tanıma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Avrupa’nın en canlı kültürel hayatının olduğu Milano’da, sayısız müze, tiyatro ve sergilerin içinde bir yaşam sizi bekliyor. Hemen her gün yapılacak bir aktivitenin olduğu Milano’da, ünlü DuomodiMilano, Alla Scala Tiyatrosu, Santa Maria delleGrazie Kilisesi, Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden olan GalleriaVittorioEmanuele II gibi birçok yeri gezip görebilirsiniz. Hafta sonları 1 saat uzaklıktaki ünlü Como Gölü’ne ve İsviçre sınırının hemen içerisinde yer alan Lugano Gölü’ne geziler düzenleyebilirsiniz.

KONAKLAMA

Scaula Leonardo Da Vinci Milano dil okulunda eğitim alan öğrenciler, okulun sunduğu aile yanı veya paylaşımlı dairelerde konaklamalarını gerçekleştirebilirler.

Aile yanı konaklamalarında, okul tarafından seçilmiş ve kontrol edilen ailelerin yanında konaklama yapan öğrenciler, kahvaltı ve akşam yemeklerini de kaldıkları aileden alabilmektedirler. Kaldıkları aile ile vakit geçirerek, rahat bir ortamda konuşma pratiği yapabilir ve İtalyan yaşam tarzını ve İtalyan kültürünü deneyimleyebilirler.

Paylaşımlı daire seçenekleri ise, daha rahat ve bağımsız bir konaklama gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için idealdir. Tek kişilik odalarda, yatak, dolap, çalışma masası gibi öğrenciler için standart donanımlar bulunmakta olup, ortak mutfak alanları ve paylaşımlı banyolar öğrenciler tarafından kullanılmaktadır.

Dileyen öğrenciler için, hotel, stüdyo daire, rezidans gibi farklı konaklama seçenekleri de sunulmaktadır.

MİLANO ŞEHRİ

İtalya’nın kuzeyinde Lombardiya bölgesinde yer alan Milano, sanat, moda, tasarım ve gösteri dünyasının başkenti olarak anılmakta, aynı zamanda mimari ve tarihi olarak da önemli bir şehirdir.

Scaula Leonardo Da Vinci Milano dil okulunda eğitim alan öğrenciler, yüzbinlerce uluslararası öğrencinin tercih ettiği birçok üniversite ve akademi bulunan şehirde, genç, dinamik ve canlı bir yaşamın içinde olacaklar. Hem tarihi hem de modern dünyada yaşamı birlikte sunan Milano size birçok şey vaat etmektedir.

Şehir merkezinde bulunan ve dünyanın en büyük katedrali olan Duomo katedrali, GalleriaVittorioEmanuele II alışveriş merkezi, dünyanın en büyük tiyatro ve opera merkezlerinden La Scala, Leonardo Da Vinci’nin dünyaca ünlü La UltimaCena (Son Akşam Yemeği) Tablosu gibi çok önemli eserleri görebileceğiniz Milano’da birçok deneyimi yaşayabileceksiniz.

Alışverişin mabedi olarak görülen Milano şehrinde birçok ünlü markanın mağazalarının ve butiklerin ışıltısına kapılabilirsiniz. Şehirde tüm İtalya’da olduğu gibi, İtalyan mutfağına dair tadına doyulmaz lezzetleri denemenin yanı sıra Milano’ya ait oldukça farklı ve enfes yemeklerin de tadına bakabilirsiniz. Her bütçeye uygun birçok yeme içme mekanı bulunmaktadır.

Her yıl milyonlarca turistin uğrak yeri olan Milano’da şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. Tren, otobüs, metro ve tramvayla şehir içinde dilediğiniz yere ulaşımınız rahatlıkla sağlayabiliyorsunuz. Gece geç saatlere kadar metro ve küçük otobüslerle ulaşım sağlayabilir, gündüzleri ise yakın noktalar için tramvay kullanabilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Milano’da bulunan okulda dil eğitimi alan öğrencilerin uluslararası oran dağılımını aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA