Scuola Leonardo Da Vinci

Scuola Leonardo Da Vinci dil okulları, geleneği yenilikle birleştirirken, saygın bir eğitim ve kültürel paylaşımların ışığında, iletişim odaklı bir yaklaşım sergilemektedirler. Yaklaşık 80 ülkeden gelen öğrencilere yardımcı olmak ve fikir vermek için pozitif bir tutum sergileyen çalışanlarıyla hizmet vermektedirler. 1977 yılında Floransa’da kurulan Scuola Leonardo Da Vinci, bugün itibariyle Milano, Roma ve Siena ile birlikte İtalya’nın en güzel 4 şehrini keşfetmenize olanak tanıyor.

Scuola Leonardo Da Vinci dil okullarında her seviyeden katılabileceğiniz, amacına uygun İtalyanca kursları sunulmaktadır. Yenilikçi eğitim materyalleri ve iletişimsel yaklaşımlarla İtayanca’yı öğrenmeniz ve geliştirmeniz için rahat ve kolaylıkla anlayabileceğiniz bir eğitim yöntemi sunulmaktadır.

İtalya dil okulları arasında prestijli bir yere sahip olan okul, büyüleyici güzelliklere sahip, sanatın ve kültürün yaşandığı bir şehirde eğitim alırken, bu harika deneyimleri paylaşmanıza olanak sunmaktadır. Tarihi şehir merkezinde, 15 sınıfla eğitim veren okulda çalıma odası ve kafeterya da bulunmaktadır. Onlarca farklı ülkeden gelen öğrencilerle İtalyanca’yı  büyüleyici bir şehir olan Floransa’da öğrenebilirsiniz.

SCUOLA LEONARDO DA VİNCİ FLORANSA DİL OKULU FİYATLARI

İtalya Eğitim Bakanlığınca onaylı, Scuola Leonardo Da Vinci Floransa dil okulunda öğretici bir eğitim ve aynı zamanda sosyal aktivitelerle dolu eğlenceli bir ortamda İtalyanca öğrenmek ve kendinizi geliştirmeniz için farklı kurs programları sizleri bekliyor. Dil okulu ve konaklama fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Yoğun İtalyanca Kursu 20 Ders
Haftada 20 ders olarak yapılan kurslara her seviyeden katılım sağlanmaktadır. Hafta içi 5 gün, günde 4 ders olarak yapılır. İletişim temelli bir eğitim baz alınarak öğrencilerin mümkün olduğunda konuşma yapmaları ve İtalyanca konuşmaları baz alınmaktadır.

Süper Yoğun İtalyanca Kursu 30 Ders
Haftada 30 ders olarak yapılan kurslara her seviyeden katılım sağlanmaktadır. Hafta içi 5 gün, günde 6 ders olarak gerçekleşen programda öğrenciler öğleden sonraları da 2 ders daha almakta ve daha yoğun bir programda eğitim görmektedirler.

Süper Yoğun İtalycanca Plus 5
Haftada 20 ders olarak yapılan yoğun kurs programında aldıkları grup derslerine ek olarak, öğrenciler her gün 1 özel ders daha alırlar. Öğrenciler özel derslerde birebir iletişim ile farklı alanlara odaklanabilirler.

Süper Yoğun İtalycanca Plus 10
Haftada 20 ders olarak yapılan yoğun kurs programında aldıkları grup derslerine ek olarak, öğrenciler her gün 2 özel ders daha alırlar. Öğrenciler özel derslerde birebir iletişim ile farklı alanlara odaklanabilirler.

Süper Yoğun İtalyanca Kurs Küçük Gruplar
Haftada 30 ders olarak eğitim alacağınız bu kus programı 2-5 kişi arasında az kişilik sınıflarda küçük gruplarla yapılmaktadır.

Profesyonel İtalyanca
Haftada 30 ders olarak yapılan programda, 20 ders yoğun programda alacağınız dersler ile her gün ekstra 2 özel dersi seçeceğiniz profesyonel alanlar için alabilirsiniz. Profesyonel kurslara katılım için min. orta seviyede İtalyancanızın olması gerekmektedir. Örnek olarak alabileceğiniz profesyonel dersler; İşletme İtalyancası, Turizm için İtalyanca, Bankacılık ve Finans için İtalyanca, Hukuk için İtalyanca, Moda için İtalyanca, Şarap ve Kültür için İtalyanca, Mimari İtalyanca ve İtalyanca sınav ve sertifika sınavları hazırlık

Akademik İtalyanca
Bir akademik yıl takvimine göre hazırlanmış toplam 32 hafta süren İtalyanca Akademik eğitim programıdır. Yılda Ocak, Mayıs ve Eylül ayı olarak 3 başlangıç tarihi bulunmaktadır. İtalya’da üniversite veya yüksek lisans eğitimi düşünen öğrenciler için uygun bir programdır. 32 hafta süren programda 480 ders İtalyan dili, 80 ders Sanat tarihi, İş İtalyancası, İtalyan Modası, Tarih ve Medeniyet Dersleri ve 80 derste İtalyanca Firenze veya AIL sınav hazırlık dersleri ve 10 ders iletişim dersi olarak toplamda 650 ders uygulanmaktadır.

Üniversite, Moda ve Tasarım Okulları Hazırlık Kursları
İtalya’nın önde gelen Moda ve Sanat Tasarım okulları ile akademilerinin giriş sınavlarına hazırlık ve üniversitelerin Tıp, Diş Hekimliği, Mimarlık gibi bölümlerine giriş sınavları için, bu sınavlara yönelik öğrencileri hazırlayan kurslardır. Bu kurslar için min. B1 seviyesinde İtalyanca bilgisi gereklidir.

İtalyanca Kültür Programları
İtalyanca dil eğitimi programlarınızı birleştirebileceğiniz, moda, sanat, tasarım, İtalyan kültürü ve mutfağı gibi farklı alanlarda kendinizi geliştirebileceğiniz farklı program ve kurslarda sizler için sunulmaktadır.

SOSYAL AKTİVİTELER

Scaula Leonardo Da Vinci Floransa dil okulunda İtalyanca eğitiminizi alırken, aynı zamanda eğlenip sosyalleşebileceğiniz ve İtalyan kültürünü tanıyabileceğiniz çeşitli sosyal aktiviteler yapılmaktadır. Bu aktivite ve programlara katılarak kendinizi geliştirme ve sosyalleşme fırsatı bulacaksınız.

Dünyanın dört bir yanından turistlerin akın ettiği Floransa, birbirinden çarpıcı sanat eserleri, eski İtalyan dokusunda sokakları, modern pub ve barları, tiyatrolarıyla tarihi ve modern bir yaşamı sizlere sunmaktadır.

Rönesansın doğduğu yer olarak bilinen Floransa, Leonardo Da Vinci ve Michelangelogibi iki ünlü İtalyan sanatçının ve ünlü şair ve yazar DanteAlighieri’nin yetiştiği ve yaşadığı şehirdir. Adeta bir açık hava müzesi gibi olan sokaklarında gezerken birçok önemli yapıyı gözlemleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra çok önemli eserlerin yer aldığı müzeleri, galerileri ve sarayları gezebilir ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

PontoVecchio (VecchioKörüsü), PalazzaVecchio (Vecchio Sarayı), Duomo Meydanı, Vasari Koridoru, Signoria Meydanı, Uffizi Müzesi, SantaCroce Bazilikası, San Marco Müzesi gibi yerleri mutlaka görmelisiniz.

KONAKLAMA

Scaula Leonardo Da Vinci Floransa merkezinde eğitim alan öğrenciler, okulun sunduğu aile yanı veya paylaşımlı dairelerden kendilerine uygun olanı seçerek konaklamalarını gerçekleştirebilirler.

Yerel bir ailenin yanında konaklamalarını gerçekleştirmek ve İtalyan yaşam tarzını tatmak isterseniz, aile yanı konaklama seçeneği idealdir. Kalacağınız aile birlikte kahvaltı ve akşam yemeklerinizi alabilir, aile bireyleriyle konuşma pratiği yapabilirsiniz.

Diğer bir seçenek olarak paylaşımlı apart dair konaklamaları daha bağımsız ve özgür bir konaklama isteyen öğrenciler için tercih edilebilir. Paylaşımlı dairelerde ortak kullanımda mutfaklar ve banyolar, oda içinde yatak, dolap, çalışma masası gibi temel ihtiyaçlar sağlanmaktadır.

FLORANSA ŞEHRİ

Kuzey İtalya’da Toskana bölgesinde yer alan Floransa aynı zamanda bu bölgenin başkentidir. Geçmişte ve halen günümüzde de Avrupa’nın önemli ticaret merkezlerindendir. Muhteşem mimarisi, tarihi yapıları ve sosyal yaşamıyla milyonlarca turistin ilgisini çekmektedir.

M.Ö 59 yılında Jül Sezar’ın emekliye ayrılmış ordu askerlerine Arno Vadisi’nde bulunan bu önemli toprakları vermesiyle kurulmuş ve gelişmeye başlamış olan şehir, 15. Yüzyılda Medici ailesiyle birlikte en ihtişamlı dönemlerini yaşamıştır. Rönesans’ın doğduğu şehir olan Floransa tarihi, kültürü ve mimari yapısıyla dünyaca ünlü bir turizm merkezidir. Şehirde dünyaca bilinen ve çok önemli müzeler ile sanat galerileri bulunmaktadır.

İtalya’nın en önemli sanatçılarından Da Vinci, Michelangelo, Donatello, Raffaelli, SandroBoticelli gibi isimlerin en önemli eserleri şehirde sergilenmektedir.

Eski şehir bölgesinde yer alan turistik noktaların çok yakın olması sebebiyle yürüyerek rahatlıkla gezebiliyorsunuz. Bunun dışında şehrin her noktasında yer alan ve belediyeye ait olan noktalardan bisiklet kiralayıp keyifli bir şekilde gezi yapabilirsiniz. Şehrin diğer bölgeleri ve turistik noktaları için tramvay veya şehir içi otobüslerini kullanabilirsiniz.

Akdeniz ve tropikal iklimin hakim olduğu şehir ortalama sıcaklıklarla geçmektedir. Yağış oranının fazla olduğu Floransa yazın 22 – 28 derece, Kışın ise 1 – 6 derece ortalama sıcaklıklarda geçmektedir.

Kültür ve sanatın buluştuğu tarihi şehir Floransa’da dil eğitimi almak size enfes deneyimler kazandıracak ve kendinizi geliştireceksiniz. Scaula Leonardo Da Vinci Floransa dil okulu tüm bu deneyimler için sizleri bekliyor.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA