Cultura Italiana

Cultura Italiana, 1980 yılında Avrupa’nın ilk üniversitesinin yer aldığı şehirde, Bologna’da kurulmuştur. İtalya’nın kuzeyinde yer alan Bologna, mimarisinde kullanılan tuğlalardan dolayı Kızıl şehir olarak anılmaktadır. Bologna aynı zamanda yemekleriyle de ünlü bir şehirdir.

Cultura Italiana, 15. Yüzyıldan kalma ortaçağ binası olan Palazzo Pepoli’de eğitim vermektedir. 18 yaş ve üzeri öğrenciler için program sunmaktadır. Popülariteden uzak, İtalya’nın en tarihi şehirlerinden birinde, diğer şehirlere ulaşım sağlama imkanınızın kolay olduğu bir merkezde İtalyanca dil eğitimi alabilirsiniz.

Cultura Italiana, İtalya Eğitim Bakanlığı onaylı bir okuldur. Dil eğitimi programı seçenekleriniz Genel İtalyanca, Yoğun İtalyanca, Özel Dersler ve Moda Kursu olacaktır.

Genel İtalyanca

Haftada 12 ders alacağınız bir program olan Genel İtalyanca dil eğitimi, haftanın 3-4 günü derslere katılım sağlanarak ve geri kalan zamanlarınızda sosyalleşebileceğiniz bir seçenektir. İtalyanca dil eğitimini daha az alıp geri kalan zamanda farklı planları olan öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Sınıflar genellikle 3-6 kişiliktir. Kurslar her pazartesi başlamaktadır. Başlangıç seviyesi de dahil olmak üzere yapılan seviye belirleme testinden sonra öğrencinin seviyesine uygun sınıf belirlenerek İtalyanca dil eğitimine başlanır.

Yoğun İtalyanca

Cultura Italiana dil okulunda İtalyanca dil eğitimi için en çok tercih edilen programdır. Öğrencilere özel program hazırlayarak uzman kadrosu ile haftada 20 ders eğitim vermektedir. Konuşma, dinleme ve yazma dersleriyle birlikte derslerden sonra okul aktiviteler düzenlemektedir. Bu aktivitelerle birlikte Sınıflar genellikle 6-10 kişi arasındadır.

Özel Dersler

Öğrencinin alanına uygun İtalyanca dil eğitimi alabileceği program hazırlanarak haftada 20 ders ve program doğrultusunda 5 ders daha eğitim verilmektedir. Bu program iş hayatında yer alan kişilerin, uluslararası iş dünyasında iletişim kurabilmek adına verilmektedir. Bu programlar; iş İtalyancası, pazarlama ve endüstri, sanat tarihi, tıp, İtalyan edebiyatı, turizm ve mimarlıktır. Profesyonel ekip tarafından özel olarak hazırlanan İş İtalyancası programında öğrencilere bu programlarla ilgili dersler düzenlenmektedir.

Moda Kursu

Modanın başkentlerinden biri İtalya’da bir diğer eğitim seçeneği olan Moda kursunu farklı bir alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Cultura Italiana, II Bagatto moda okulunda ve Bologna’da düzenlemektedir. Teorik olarak eğitim verildiği gibi pratik olarak da eğitimde de uzman kadrosu ile birlikte çalışmaktadır.

Konaklamalar

Cultura Italiana konaklama seçeneklerinin fazla olduğu bir okuldur. Aile yanı konaklama, Apart konaklama, Studio daire konaklama ve Otel konaklama sunmaktadır. Bologna şehrinin eşsiz sokaklarında yaşayan İtalyan bir ailenin yanında konaklamanız, eğitimden sonra yapacağınız hem pratik hem de İtalyan kültürünü yakından tanımanız adına faydalı olacaktır. Diğer konaklamalar ise Cultura Italiana okulunda İtalyanca dil eğitimi alan farklı milliyetlerden gelen öğrencilerle kültür paylaşımı yapabilirsiniz. İsteğinize göre Cultura Italiana okulunun konaklamalarını seçebilirsiniz.

Okulumuzdan Görüntüler

Ukrayna'da üniversite eğitimi
Ukrayna'da üniversite eğitimi
Ukrayna'da üniversite eğitimi
Ukrayna'da üniversite eğitimi
Ukrayna'da üniversite eğitimi
Ukrayna'da üniversite eğitimi
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank