Cultura Italiana Dil Okulu

Cultura Italiana Dil Okulu, 1980 yılında, 18 yaşından büyük yetişkinler için İtalyanca dil eğitimi verme amacıyla kurulmuştur. Günümüzde Cultura Italiana yönetim kalitesi ve müfredatıyla, öğrenci geri bildirimleriyle ESL ajansı tarafından belirlenen Dünya’nın en iyi dil okulları sıralamasında ilk 5’e girmeye layık görülmüştür. Bologna’da, 14.yüzyıldan kalma binası dönemin Bologna Lordu’nun evi olan saray Palazzo Pepoli’de bulunur. Cultura Italiana, İtalya’nın tarihini içinde barındıran bu sarayda İtalyan dili ve kültürünü en iyi şekilde tanıtma ve öğretme konusunda uzmanlaşmıştır.

Cultura Italiana öğrencilerine tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına, karşılama hizmeti, didaktik materyallerin tedariki, deneme günü, çocuk bakım, kiralık bisiklet, sigorta, okulun her yerinden erişimli ücretsiz Wi-Fi ve burs olanakları sunmaktadır. Burslar, her yıl okulu tanıtma amacı ile İtalyan Kültür Enstitüleri, İtalya Büyükelçilikleri ve Konsoloslukları tarafından öğrencilere verilmektedir.

Avrupa’nın köklü üniversitelerinden Bologna Üniversitesi, 1088’de kurulmuştur ve Avrupa’nın en eski üniversitelerinden birisidir. Dante, Erasmus ve Kopernik gibi tarihi isimlerin okuduğu okul olarak bilinmektedir. Bu nedenle bulunduğu lokasyonuda öğrenci şehri olarak tanıtmakta ve uluslararası öğrenciler için harika bir ortam oluşturmaktadır.

Cultura Italiana Bologna Dil Okulu Fiyatarı

İtalyanca eğitiminde çok yüksek kalitede verdiği eğitimle öne çıkan Cultura Italiana’ın sunduğu kurslardan birine katılacaksanız, eğitimin fiyatı seçeceğiniz kurs türü, kayıt ücretleri, tercih edilen konaklama tipi ve süre bakımından değişiklik gösterecektir.

Okulun yıl boyunca sunduğu avantajlı fiyatlar için size en yakın ELT ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

Eğitim Programları

Cultura Italiana Bologna’da ihtiyaçlarınıza uygun seçebileceğiniz birden fazla İtalyanca dil eğitimi kursu bulunmaktadır. Online olarak İtalyanca dil eğitimi, Erasmus / Socrates / Yurtdışı öğrencileri için hazırlanmış kurslar, CILS İtalyanca sınavı hazırlığı kursu, İşletmeler için İtalyanca Kursu, Turizm Endüstrisi için İtalyanca Kursu, Mimarlık için İtalyanca kursu ve daha birçok ihtiyaçlarınıza uygun olarak tercih edebileceğini kurs çeşidi bulunmaktadır.

Yoğun İtalyanca Kursu
En çok tercih edilen kurslardan biri Yoğun İtalyanca kursudur. Haftada 45 dakikadan toplam 25 ders ile İtalyanca dilinin kavranması, anlama, konuşma, okuma ve yazma öğrencilere kısa sürede öğretmeyi hedeflemektedir.

Birebir İtalyanca Kursu
Birebir İtalyanca kursunu seçmeyi düşünüyorsanız, Cultura Italiana eğitmenleri sizin bireysel ihtiyaçlarınızı tespit edecek ve sizinle bireysel olarak ilgilenecektir. Daha hızlı öğrenmeyi kolaylaştıran bu sistemde sanat, edebiyat, müzik, şiir, tarih, iş İtalyancası veya İtalyan Kültürü ve sosyal hayatı gibi çalışma konuları seçebilme hakkına sahip olursunuz. Derslerin gün ve saatleri öğrenciler tarafından belirlenebilmektedir. Ek olarak, 2 kişilik grup olarak da bu aynı dersi alma imkanına sahipsiniz.

İtalyanca Dil Kursu + Yemek Pişirme Dersleri
Cultura Italiana, İtalya’da İtalyanca dilini öğrenirken Dünyaca ünlü İtalyan mutfağının leziz yemeklerini pişirmeyi de öğrenme imkanı sunar. Seviyenize göre haftada 25 ders İtalyanca dil eğitimi alırken öğrenciler profesyonel İtalyan yemek pişirme yöntemlerini öğrenmektedir.

Video

Sosyal Etkinlikler

Farklı aktivitelerle eğitim programını zenginleştirerek öğrencilerinin aktif bir öğrenme deneyimlemesinin İtalyan Dili ve Kültürünü anlamada daha etkin olacağının farkında olan Cultura Italiana, öğrencilerine turist olarak kalmadan gerçek İtalyan yaşamına katılma imkanı sunmaktadır. Sosyal aktiviteler sayesinde İtalyan geleneksel yaşam tarzını ve kültürünü tanıma fırsatı bulabileceğiniz gibi sizinle aynı İtalyanca öğrenme tutkusunu paylaşan okul arkadaşlarınızla daha fazla sosyalleşme ve pratik fırsatı da bulacaksınız.

İki ayrı aktivite programı hazırlayan Cultura Italiana ilk bölümde öğrencilerini öğrenci ile aynı meslekte olan bir İtalyan ile buluşturarak, iş hayatı, gündelik hayat ve daha birçok konu hakkında ortak dili paylaşma ve kültür paylaşımı yapmalarına olanak tanır. Müzik tutkusu olan öğrenciler eski müzik koleksiyoncuları ile buluşturulabilir. Aktivite programına katılmak ise sizin için çok kolay olacaktır. Tercihinizi kayıt formunu doldurarak Cultura Italiana dil okuluna iletebilir ve sohbet etmekten keyif aldığınız bir alanda İtalyanca dilinizi geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

İkinci aktivite programı ise Bologna şehrindeki turistik alanları, müzeleri, tarihi binaları, sanat ve kültür aktivitelerini gezme imkanı sunmaktadır. Tamamen öğrenciler için planlanmış bu aktivite programı akşam yemekleri, partiler ve yemek pişirme etkinlikleri ile zenginleştirilmiştir.

Konaklama Seçenekleri

Cultura Italiana, öğrencilerine rahat edecekleri ve dil eğitimi süreçlerini en konforlu şekilde geçirebilecekleri konaklama tipini seçmeleri için farklı alternatifler sunmaktadır.

Aile yanı konaklamasıyla İtalyan bir ailenin yanında tek veya çift kişilik bir odada kalabilir ve geleneksel İtalyan kültürünü yerel bir ailenin evinde deneyimleyebilirsiniz.

Cultura Italiana öğrencileri ile ortak bir dairede birlikte kalabilir veya tam donanımlı bağımsız bir dairede daha bireysel bir konaklama hizmeti alabilirsiniz. Cultura Italiana istek doğrultusunda size otel konaklaması imkanı da sunmaktadır.

Cultura Italiana Dil Okulu, karar verdiğiniz konaklama tipi doğrultusunda konaklama bulma, indirimli fiyatlar ve rezervasyonlar konusunda alacağınız danışmanlık hizmetini her birine tamamen ücretsiz olarak vermektedir.

Blogna Şehri

İlk yerleşimin M.Ö 1000’li yıllara dayandığı düşünülmekte olan Emilla-Romagna eyaletinin başkenti olan Bologna, güzel kızıl tuğlaları ile kızıl şehir olarak anılmaktadır. Ortaçağ’dan günümüze taşınmış yapıları ile tarihle harmanlanmış şehirde mistik bir deneyim yaşamamak işten değildir. Avrupa’nın en eski üniversitelerinden Bologna Üniversitesi’nin varlığı sayesinde turistik olduğu kadar öğrenci şehri olarak da bilinmektedir. 1088 yılında kurulan üniversite, tarihi öneme sahip Dante, Erasmus ve Kopernik gibi isimlerinde okuduğu okuldur.

Bologna tabii ki en iyi İtalyan mutfağına sahip olmasıyla tanınır. Burada İtalyan mutfağının en lezzetli örneklerini Michelin yıldızlı şeflerden yeme imkanı bulabilirsiniz.

Kültürel olarak en zengin İtalyan şehrinin sokaklarında dil öğrenmenin ve şehrin dokusun da harika bir deneyim yaşamak için Bologna’yı değerlendirebilirsiniz.

Uluslararası Öğrenci Oranı

Cultura Italiana, Dünya’nın her yerinden İtalyan dili ve kültürünü en iyi şekilde öğrenmek isteyen öğrencileri ile çok uluslu bir yapıya sahiptir. Türk öğrenci oranının düşük olması İtalyanca dilinde daha hızlı ilerleme kaydetmeniz ve kültüre daha kolay entegre olmanız içinse avantajdır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA