Universidad Catolica De Murcia (UCAM)

blank

Universidad Catolica De Murcia (UCAM)

San Antonio Üniversiteler Derneği tarafından yönetilen UCAM, 1996 yılında kurulmuştur. Üniversitede 2018 yılı itibariyle %10’u uluslararası olmak üzere 15.500 öğrenci eğitim almaktadır. UCAM, 30 lisans, 52 Yüksek Lisans Programı, 10 mesleki eğitim ve 26 dil kursu ile geniş bir yelpazede eğitim vermektedir.

Neden UCAM’da Üniversite Eğitimi?

  • UCAM, Bologna Süreci’nin ardından, İspanya’da programlarını European Quality System for Education’a (Avrupa Yüksek Öğretim Kalite Birliği Güvencesi) adapte eden ilk üniversitelerdendir.
  • UCAM’ın dünya çapında UC Berkeley, Stanford, NTU, NUS or Università degli Studi di Bologna gibi 200’den fazla uluslararası partneri vardır ve bu partner üniversitelerle öğrenci/akademisyen değişim programlarına ek olarak işbirliği projeler bulunmaktadır.
  • UCAM’ın eğitim modeli, düşük mevcutlu sınıflarıı ve her öğrenciye atanan bireysel mentörleri sayesinde kişiselleştirilmiş, öğrenci- akademisyen arasında birebir iletişimin maksimum düzeyde olmasına dikkat edilmiştir.
  • UCAM iş dünyası ile sıkı ilişkiler kurmuş, öğrencilerinin zorunlu staj yapmasını sağlayarak bu ilişkilerinden doğan avantajları öğrencilerine de yansıtmayı bilmiştir. Ayrıca bölgesel ve uluslararası alandaki araştırmalarına öğrencileri de dahil ederek kalifiye bir eğitim alınmasının önünü açmıştır.
  • UCAM’ın lokasyonu kültürel ve tarihi olarak çok özel bir yerdedir. Ana kampüsü 18. yüzyıldan kalma Jerónimos Manastırı etrafında konuşlanmıştır ve araştırma alanları, labaratuvar altyapısıyla teorik eğitimi pratik eğitimle birleştirmiştir.

UCAM Spor Bilimleri Üniversitesi olarak bilinir. Avrupa’nın 1. Ulusal ligde (ACB League Spain) Basketbol takımı olan tek üniversitesidir. Profesyonel seviyede 20 takımıyla liglerde mücadele etmektedir. İspanya Üniversite Sporları liginde 46 madalya kazanmış, 2012 tarihinde 21 farklı branşta 2000’den fazla sporcuyla beraber şampiyon olmuştur. UCAM öğrencileri Atina, Pekin ve Londra olimpiyatlarında 100’den fazla madalya kazanmışlardır. Bunların sonucunda UCAM İsoanya liglerine sporcu eğitimi ile katkı yapan ve bu sayede uluslararası ün kazanmış bir ünversite olmuştur.

UCAM, Uluslararası kulvarda 210 üniversite ile ortak çalışmalar yürütmekte ve öğrenci değişimi yapmaktadır. Okulda eğitim veren öğretim görevlisi sayısı 525’tir. Üniversite; ENQA, UniErsia, ANECA, Region de Murcia, EUA ve ESPORT tarafından akredite edilmektedir. UCAM’da eğitim dili İngilizce ve İspanyolca‘dır.

Murcia Şehri Hakkında

Murcia sıcak, misafirperver ve güvenli bir şehirdir. Şehirde ulaşım tramvay ve otobüsler ile yapılmaktadır. Şehrin her noktasına hızlı ve kolayca ulaşılabilir. Şehirde kullanılan para birimi Euro’dur. Öğrencilerin aylık yaşam masrafları ortalama 600 Euro civarındadır. Murcia, Akdeniz mutfağının özelliklerini taşır. En çok tüketilen yiyeceklerin başında balık gelmektedir. Aynı zamanda şehirden tüm dünyaya turunçgiller ihraç edilmektedir.

Murcia, Akdeniz ikliminin sürdüğü plajları ile ünlü bir şehirdir. Bölgenin başkenti olan şehir, tarihi dokusu ile sokaklarında yürürken insanları etkilemektedir. Şehirde bilinen markalara rastlamanız çok zor olmasına rağmen, uygun fiyatla alışveriş yapabileceğiniz merkezler bulunmaktadır.

Murcia, tren ağı sayesinde İspanya ve Avrupa’yı dolaşmanıza fırsat sağlayacaktır. Tatillerde Madrid ve Milano gibi ünlü İspanya şehirlerine gidebilir, İspanya’yı daha yakından tanıyabilirsiniz.

UCAM’a Nasıl Gidilir?

(Büyütmek için resmin üzerine tıklayınız.)
blank

UCAM Üniversitesi Bölümleri ve Yıllık Ücretleri

Program Adı Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro) Başlangıç
İngilizce Hazırlık 2 € 3.900 Ekim
İngilizce Hazırlık 1 € 3.830 Şubat
İspanyolca Hazırlık 2 € 4.900 Ekim
İspanyolca Hazırlık 1 € 2.320 Şubat
Business Administration (İşletme) 8 € 6.900 Ekim
Modern Languages (Modern Diller) 8 € 4.800 Ekim
Sport Sciences (Spor Bilimleri) 8 € 6.900 Ekim
Tourism Management (Turizm Yönetimi) 8 € 5.900 Ekim
Dentistry (Diş Hekimliği) 10 € 13.900 Ekim
Pharmacy (Eczacılık) 10 € 8.900 Ekim
Psychology (Psikoloji) 8 € 6.900 Ekim
İngilizce Yüksek Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
International Business Management (Uluslararası İşletme – MBA) 2 € 8.900 Ekim
MBA Sports Management – Murcia (Spor Yönetimi) 2 € 10.900 Ekim
MBA Sports Management – Madrid (Spor Yönetimi) 2 € 11.900 Ocak
Sports Marketing in Madrid (Spor Pazarlaması) 2 € 9.800 Ekim
Innovation and Tourism Marketing (Inovasyon ve Turizm Pazarlama) 2 € 5.900 Ekim
Innovation and Tourism Marketing- Online ( Inovasyon ve Turizm Pazarlama) 2 € 3.900 Ekim
Hospitality Management (Turizm İşletmeciliği) 2 € 6.900 Ekim
Hospitality Management – Online (Turizm İşletmeciliği) 2 € 4.500 Ekim
EU Studies and Human Rights (AB Çalışmaları ve İnsan Hakları) 2 € 5.900 Ekim
High Performance Sports: Strenght and Condition
(Yüksek Performanslı Sporlar: Dayanıklılık ve Kondisyon)
2 € 7.900 Ocak
Bilingual Education 2 € 4.686 Ekim

Universidad Catolica De Murcia Konaklama

Universidad Catolica De Murcia, öğrencilerin konaklama seçeneklerini iyi değerlendirebilmeleri için kendilerine ait bir konut veritabanı oluşturmuştur. Bu sayede diğer öğrenciler ile ortak ev bulabilir, bütçenize uygun konaklama seçeneklerini değerlendirebilirler. Okul, şehirde ilk günler için Cathedra Pansiyonu’nu önermektedir. Pansiyon, merkezde yer almakta; otobüs ve tramvay duraklarına oldukça yakın mesafededir. Okula kolaylıkla ulaşmanızı sağlar.

Universidad Catolica De Murcia (UCAM)
Universidad Catolica De Murcia (UCAM)
Universidad Catolica De Murcia (UCAM)
Universidad Catolica De Murcia (UCAM)
Universidad Catolica De Murcia (UCAM)
Universidad Catolica De Murcia (UCAM)
Universidad Catolica De Murcia (UCAM)
Universidad Catolica De Murcia (UCAM)
Universidad Catolica De Murcia (UCAM)
Universidad Catolica De Murcia (UCAM)
Universidad Catolica De Murcia (UCAM)
Universidad Catolica De Murcia (UCAM)

ucam

Katılımcılarımız Anlatıyor

Ülke: İspanya

Şehir: Murcia

Okul: UCAM – Spor Yönetimi Sertifika Programı

Yıl: 2018

Merhabalar,

Türkiye Basketbol 1. Liginde yer alan Karesispor’un idari kadrosunda, Basketbol şube sorumlusu ve idari menajeri olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu süreçte kendimizi geliştirmek, takımımıza sağlayabileceğimiz en değerli katkılardan biri. Tam da sezonun sonuna gelmişken, Avrupa’nın en kapsamlı spor üniversitesi olan UCAM ile tanışmamız, kısa süre sonra kendimizi 2 haftalık “Spor Yönetimi” sertifika programında bulmamıza sebep oldu. Farklı spor dallarındaki başarısı, çalışmalarının özgünlüğü, disiplini ile gözlerimizin hep üzerinde olduğu İspanya, tüm bunları organize ederken nasıl bir yoldan geçiyor bire birde tecrübe etmiş, milli sporcu sayısıyla göz dolduran UCAM’ı yerinde görmüş ve hocalarıyla tanışma, onlardan ders alma şansına erişmiş olduk.

Talha Esen - Sertan Demircan

Bu süreç boyunca desteklerini hep hissettiğimiz, her türlü soru – sorunumuzla ilgilenen ve beklentimizi karşılayan bir programla bizleri buluşturan Zülal Hanım’a ve Caner Bey’e teşekkür ederiz. Umarız farklı çalışmalarla yeniden bir araya gelme fırsatı yakalayabiliriz.

Sevgiler.
Talha Esen – Sertan Demircan

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank