Universidad Catolica De Murcia (UCAM)

San Antonio Üniversiteler Derneği tarafından yönetilen UCAM, 1996 yılında kurulmuştur. Üniversite 2020 yılı itibariyle %10’u uluslararası olmak üzere 16.500 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. UCAM; 30 lisans, 52 Yüksek Lisans Programı, 10 mesleki eğitim ve 26 dil kursu ile geniş bir yelpazede eğitim vermektedir.

UCAM’de Üniversite Eğitimi

  • UCAM, Bologna Süreci’nin ardından, İspanya’da programlarını European Quality System for Education’a (Avrupa Yüksek Öğretim Kalite Birliği Güvencesi) adapte eden ilk üniversitelerdendir.
  • UCAM’in dünya çapında UC Berkeley, Stanford, NTU, NUS or Università degli Studi di Bologna gibi 200’den fazla uluslararası partneri vardır ve bu partner üniversitelerle öğrenci/akademisyen değişim programlarına ek olarak işbirliği projeler bulunmaktadır.
  • UCAM’ın eğitim modeli, düşük mevcutlu sınıfları ve her öğrenciye atanan bireysel mentörleri sayesinde kişiselleştirilmiş, öğrenci- akademisyen arasında birebir iletişimin maksimum düzeyde olmasına dikkat edilmiştir.
  • UCAM iş dünyasıile sıkı ilişkiler kurmuş, öğrencilerinin zorunlu staj yapmasını sağlayarak bu ilişkilerinden doğan avantajları öğrencilerine de yansıtmayı bilmiştir. Ayrıca bölgesel ve uluslararası alandaki araştırmalarına öğrencileri de dahil ederek kalifiye bir eğitim alınmasının önünü açmıştır.
  • UCAM’ın lokasyonu kültürel ve tarihi olarak çok özel bir yerdedir. Ana kampüsü 18. yüzyıldan kalma Jerónimos Manastırı etrafında konuşlanmıştır ve araştırma alanları, labaratuvar altyapısıyla teorik eğitimi pratik eğitimle birleştirmiştir.

UCAM, Spor Bilimleri Üniversitesi olarak bilinir. Avrupa 1. Ulusal Ligde (ACB League Spain) basketbol takımı olan tek üniversitedir. Okul, profesyonel seviyede 20 takımıyla liglerde mücadele etmektedir. İspanya Üniversite Sporları liginde 46 madalya kazanmış, 2012 yılında 21 farklı branşta iki binden fazla sporcuyla beraber şampiyon olmuştur. UCAM öğrencileri; Atina, Pekin ve Londra olimpiyatlarında yüzden fazla madalya kazanmışlardır. UCAM, İspanya liglerine sporcu eğitimi ile katkı yapan ve bu sayede uluslararası ün kazanmış bir üniversitedir.

UCAM, Uluslararası kulvarda 210 üniversite ile ortak çalışmalar yürütmekte ve öğrenci değişimi yapmaktadır. Okulda eğitim veren öğretim görevlisi sayısı 525’tir. Üniversite; ENQA, UniErsia, ANECA, Region de Murcia, EUA ve ESPORT tarafından akredite edilmektedir. UCAM’da eğitim dili İngilizce ve İspanyolca‘dır.

MURCIA HAKKINDA

Murcia sıcak, misafirperver ve güvenli bir şehirdir. Şehirde ulaşım tramvay ve otobüsler ile yapılmaktadır. Şehrin her noktasına hızlı ve kolayca ulaşılabilir. Şehirde kullanılan para birimi Euro’dur. Öğrencilerin aylık yaşam masrafları ortalama 600 Euro civarındadır. Murcia, Akdeniz mutfağının özelliklerini taşır. En çok tüketilen yiyeceklerin başında balık gelmektedir. Aynı zamanda şehirden tüm dünyaya turunçgiller ihraç edilmektedir.

Murcia, Akdeniz ikliminin sürdüğü plajları ile ünlü bir şehirdir. Bölgenin başkenti olan şehir, tarihi dokusu ile sokaklarında yürürken insanları etkilemektedir. Şehirde bilinen markalara rastlamanız çok zor olmasına rağmen, uygun fiyatla alışveriş yapabileceğiniz merkezler bulunmaktadır.

Murcia, tren ağı sayesinde İspanya ve Avrupa’yı dolaşmanıza fırsat sağlayacaktır. Tatillerde Madrid ve Milano gibi ünlü İspanya şehirlerine gidebilir, İspanya’yı daha yakından tanıyabilirsiniz.

UCAM’a Nasıl Gidilir?

Murcia

UCAM Üniversitesi Bölümleri ve Yıllık Fiyatları

Program AdıSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/Euro)Başlangıç
İngilizce Hazırlık2€ 3.900Ekim
İngilizce Hazırlık1€ 3.830Şubat
İspanyolca Hazırlık2€ 4.900Ekim
İspanyolca Hazırlık1€ 2.320Şubat
Business Administration (İşletme)8€ 6.900Ekim
Modern Languages (Modern Diller)8€ 4.800Ekim
Sport Sciences (Spor Bilimleri)8€ 6.900Ekim
Tourism Management (Turizm Yönetimi)8€ 5.900Ekim
Dentistry (Diş Hekimliği)10€ 13.900Ekim
Pharmacy (Eczacılık)10€ 8.900Ekim
Psychology (Psikoloji)8€ 6.900Ekim
İngilizce Yüksek Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
International Business Management (Uluslararası İşletme – MBA)2€ 8.900Ekim
MBA Sports Management – Murcia (Spor Yönetimi)2€ 10.900Ekim
MBA Sports Management – Madrid (Spor Yönetimi)2€ 11.900Ocak
Sports Marketing in Madrid (Spor Pazarlaması)2€ 9.800Ekim
Innovation and Tourism Marketing (Inovasyon ve Turizm Pazarlama)2€ 5.900Ekim
Innovation and Tourism Marketing- Online ( Inovasyon ve Turizm Pazarlama)2€ 3.900Ekim
Hospitality Management (Turizm İşletmeciliği)2€ 6.900Ekim
Hospitality Management – Online (Turizm İşletmeciliği)2€ 4.500Ekim
EU Studies and Human Rights (AB Çalışmaları ve İnsan Hakları)2€ 5.900Ekim
High Performance Sports: Strenght and Condition
(Yüksek Performanslı Sporlar: Dayanıklılık ve Kondisyon)
2€ 7.900Ocak
Bilingual Education2€ 4.686Ekim

KONAKLAMA

Universidad Catolica De Murcia, öğrencilerin konaklama seçeneklerini iyi değerlendirebilmeleri için kendilerine ait bir konut veritabanı oluşturmuştur. Bu sayede diğer öğrenciler ile ortak ev bulabilir, bütçenize uygun konaklama seçeneklerini değerlendirebilirler. Okul, şehirde ilk günler için Cathedra Pansiyonu’nu önermektedir. Pansiyon, merkezde yer almakta; otobüs ve tramvay duraklarına oldukça yakın mesafededir. Okula kolaylıkla ulaşmanızı sağlar.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA