DON QUIJOTE MALAGA DİL OKULU

Don Quijote, 1986’dan beri öğrencilere İspanyolca dilini öğretmeye adamış prestijli bir dil okuludur. Her yıl, 85 ülkeden 20.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Don Quijote dil okulu; 13 ülkede, 32 farklı şehirde bulunan 40 kampüsü ile hizmet vermektedir.

Málaga’daki dil okulu, yakın zamanda yenilenmiş tarihi bir Endülüs binasındadır. Okulda balkonlu 22 aydınlık ve havadar sınıf, çalışmak ve rahatlamak için geniş ortak alanlar, etkileyici asırlık sütunlarla çevrili güzel bir iç avlu vardır. Okul, şehir merkezinin kalbinde, ünlü Picasso ve Carmen Thyssen Müzeleri’nin yanında ideal bir konuma sahiptir. Önemli müzeler, tiyatrolar ve kültür merkezleri kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Keşfedilecek büyüleyici sokaklar, yeni arkadaşlarla rahatlamak ve dinlenmek için sayısız kafe ve restoranla doludur. Dahası, okul plaja sadece 5 dakika uzaklıktadır!

Don Quijote Málaga dil okulu, öğrencilere mümkün olan en iyi İspanyolca programını sunmayı amaçlayan, İspanyolca’yı yabancı dil olarak öğreten kurumlar için tek uluslararası kamu akreditasyon kurumu olan Instituto Cervantes tarafından akredite edilmiştir. Don Quijote esnek başlangıç tarihleri, çok çeşitli kurs ve konaklama seçenekleri, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli aktiviteler sunmaktadır.

Maksimum 8 kişilik sınıflarda çeşitli yoğunluklarda İspanyolca dil kursları sunmaktadır. Aynı zamanda DELE test merkezidir. Uzman öğretmenler tarafından verilen eğitimleri, öğrencileri için düzenlediği sosyal ve kültürel etkinlikleri ile, İspanyolca dil öğrenimi için mükemmel bir deneyim sunar. Dil eğitimi, akademik başarıyı sağlayan, kanıtlanmış eğitim materyalleri ile gerçekleşmektedir.

Don Quijote dil okulunun hedefi; yeni bir dil ve kültür öğrendikten ve deneyimledikten sonra öğrencilerinin daha geniş bir dünya görüşü ile eve dönmeleri. Don Quijote öğrencilerine şöyle sesleniyor; sadece İspanyolca öğrenmeyin, “İspanyolca’yı yaşayın”

DON QUIJOTE MALAGA DİL OKULU FİYATLARI

Don Quijote Málaga dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle İspanya’nın en önemli dil okullarından birisidir. Málaga’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler kaliteli bir eğitim almaktadır.

Don Quijote dil okulu ücretleri, program ve süre bazında değişmektedir. Fiyat detayları için ELT ofisleri ile irtibata geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Don Quijote’nin Málaga’daki dil okulu; öğrencilerin dil gereksinimlerini göz önüne alarak dil eğitiminde başarılı olmasını hedeflemektedir. İspanyolca öğrenmek için öğrencilerin ihtiyaçlarına ve kişisel tercihlerine uygun birçok program sunmaktadırlar:

Yoğun İspanyolca Kursu
Yoğun İspanyolca kursları, kısa sürede İspanyolca öğrenmek isteyen öğrenciler için haftalık 20 ve 25 derslik programlar şeklinde sunulmaktadır. Haftalık 25 dersin yapıldığı program, artı olarak 5 ders kültür ve konuşma atölyesi içermektedir. Deneyimli öğretmenleri, sınıf mevcudu maks. 10 kişiden oluşan sınıflarda, öğrencinin derse katılımı ve sosyal etkileşimi üzerine odaklanmaktadır.

Süper Yoğun İspanyolca Kursu
Süper yoğun İspanyolca kursları, öğrencinin derse katılımını artırmak ve İspanyolca öğrenmesini hızlandırmak için her hafta 20 grup dersi, 5 kültürel atölye çalışması ile 4 veya daha az öğrenciden oluşan gruplarda, değişen 5 yarı özel ders sunmaktadır. Maksimum 8 kişilik sınıflarda eğitim veren Don Quijote dil okulunun bu program için yıl içinde esnek başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İş İspanyolcası Kursu
Sürekli gelişen iş dünyasında avantaj elde etmek isteyen öğrenci ve profesyonel çalışanlara yönelik bir programdır. İspanyolca kelime dağarcığını, terminolojiyi, iş protokollerini ve kültürünü öğrenerek İspanyol iş dünyası hakkındaki bilgilerini genişletir ve derinleştirir. Seçilen programa göre birebir ders ya da maks. 3 kişilik sınıflarda eğitim verilir.

50 Yaş Üstü İspanyolca Kursu
Don Quijote’de İspanyolca öğrenmek için herhangi bir yaş sınırı yoktur.Bu kursla, dili sıfırdan öğrenme veya bildiklerinizi geliştirme fırsatına sahipsiniz.50 yaşından büyük öğrenciler, özel olarak tasarlanmış haftada 20 ders yoğun bir kursla küçük gruplar halinde İspanyolca öğrenebilir.

DELE Sınav Hazırlık Kursu
DELE sınavına girmek ve İspanyolca sertifika almak isteyen herkes için mükemmel bir programdır. Haftalık 20 ve 30 ders olarak sunulur. Haftalık 20 ders sunulan programın, yıl içindeki DELE sınav tarihlerinden 2 ya da 4 hafta önce başlangıçları bulunur. Haftalık 30 ders sunulan programda ise, 20 grup dersine ek 10 özel ders seçeneği mevcuttur ve her pazartesi günü başlangıcı bulunmaktadır.

Gençlere Yönelik İspanyolca Kursu (14-18 yaş)
Bu program, İspanyolca öğrenmek ve evden uzakta bir deneyim yaşamak isteyen 14-18 yaş arasındaki genç öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır. Program, sabahları 20 ders yoğun bir İspanyolca dersi, öğleden sonra haftalık kültürel etkinlikler içerir. Öğrenciler okulda, aktiviteler sırasında ve konaklamada denetlenir.

Uluslararası Yaz Okulu (12-17 yaş)
Program, 12-17 yaş arası çocuklar için gerçekten eşsiz bir yaz deneyimi sunar. Kamp, Málaga’nın en tanınmış yatılı okuludur. Miguel de Unamuno olarak adlandırılan kamp, ayrıcalıklı bir yerleşim bölgesinde ideal bir konuma sahiptir ve harika sınıflarda eğitim sunmaktadır.Tipik olarak, öğrencilerin %60’ı İspanyol’dur ve harika bir uluslararası ortam sunmaktadır. Öğrencilerin ikinci dillerini eğlenceli, destekleyici bir şekilde öğrenmeleri için haftada 20 ders sunulmaktadır. Programda öğleden sonra yarım gün ve hafta sonu tam gün sosyal aktiviteler ve geziler düzenlenmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Don Quijote dil okulu, dil öğrenmenin sadece dil bilgisinden çok daha fazlası olduğuna inanıyor. Sözlü iletişimde gelişme sağlamak için kültürü sağlam bir şekilde anlamak gerektiğini bilen Málaga dil okulu, bunu başarmak için öğrencilere çok çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler sunmaktadır. Sınıf dışında dil becerilerini geliştirmek için, öğrenciler ve anadili İspanyolca olan kişiler arasında “intercambios” adlı dil değişimini organize etmektedir.

Don Quijote Málaga dil okulunda etkinlikler ve geziler okulda haftalık olarak ilan edilir ve güncellenir. Hafta içi dersten sonra yeni arkadaşlarınızla beraber şehir turuna katılabilir, Carmen Thyssen Müzesi’ni gezebilir, film ve dans gecelerine katılabilirsiniz. İspanya’nın en ünlü yerel atıştırmalıkları olan tapaslardan tadabilirsiniz.

Málaga dil okulu, hafta sonu yakındaki İspanyol şehirlerine tam gün geziler düzenlemektedir. Hafta sonunuzu Sevilla, Marbella, Cordoba, Granada ve Tarifa gibi birbirinden güzel İspanyol şehirlerini keşfederek geçirebilirsiniz.

KONAKLAMA

Don Quijote dil okulu, öğrencilerini rahat ve güvende hissettirmek için çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Málaga şehrinde aile yanı konaklama, öğrenci yurtları ve paylaşımlı öğrenci evi konaklaması mevcuttur.

Aile yanı konaklama; dersten sonra derste öğrendiklerinizi uygulamaya devam edebileceğiniz ve İspanyol geleneklerini ilk elden tanıyabileceğiniz bir konaklamadır. Ailelerin her biri, öğrenciye en iyi deneyimi sunmak için titiz bir seçim sürecinden geçmiştir. Küçük çocuklu ailelerden emekli insanlara kadar uzanırlar ve evleri okuldan genellikle 20 ila 30 dakika (yürüyerek veya toplu taşıma araçlarıyla) uzaklıktadır. Ve yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) veya tam pansiyon (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği) arasında seçim yapabilirsiniz.

Paylaşımlı öğrenci evinde diğer öğrencilerle ortak bir dairede kalarak, yeni bir ülkedeki deneyimlerinizi dünyanın dört bir yanından arkadaşlarınızla paylaşırken ve eğlenirken, sınıflarınızda öğrendiklerinizi pekiştirmenin iyi bir yoludur. Farklı milletlerden 4 ya da 5 öğrenci ile daireyi paylaşırsınız.

Sınıfınıza kısa bir yürüyüş mesafesinde iyi donanımlı bir konaklama arıyorsanız, öğrenci yurtları sizin için ideal bir konaklama olabilir. Yurtlar, normalde 8 ila 150 uluslararası üniversite öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır ve hepsi şehirden 5-15 dakikalık yürüme mesafesinde olup şehrin en iyi bölgelerinde yer almaktadır.

Don Quijote Málaga dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz. ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemleri beraber yürütebilirsiniz. Başvurudan İspanya’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır. Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaşarak çözüme ulaştırabilirsiniz.

MALAGA ŞEHRİ

Bu dinamik liman kenti; Roma kalıntıları, Müslüman yönetimi zamanlarına dayanan kaleleri, şık modern mimari ve sokak sanatının renkliliği ile uyumlu bir ‘geçmiş, şimdi ve geleceğin’ karışımını sunuyor. Sokaklarında dolaşmak bir zevktir. Zevkle restore edilmiş tarihi merkez, sizi Gotik bir katedralden geleneksel ve modern barlarla dolu sokaklarına, yaşam ve müzikle dolu dükkanlara götürecektir. Málaga, Picasso’nun memleketi olmaktan gurur duyuyor, galerileri ve 30’dan fazla müzesi ile her ziyaretçinin sanatsal ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor.

Tarihi cazibesini kaybetmeden son yıllarda kendini yenileyen bir şehir olan Málaga’yı keşfedin. Flamenko tutkusuna tanık olun, canlı Larios Caddesi boyunca yürüyün, ferahlatıcı bir gazpacho deneyin, Picasso Müzesi’nde bir öğleden sonra geçirin, tarihi arenaları ziyaret edin veya 11. yüzyıldan kalma bir Mağribi sarayını görmek için yamaca çıkın. Málaga’da İspanyolca eğitimi aldığınızda keşfedilecek daha çok şey var!

İspanya’nın Costa del Sol’unda birinci sınıf bir konumu; Málaga’da İspanyolca eğitimi aldığınızda, palmiye ağaçlarından kumlu plajlara doğru yürüyebileceğiniz ve dersten sonra her gün yüzmeye gidebileceğiniz anlamına gelir. Açık mavi gökyüzü, altın güneş ve Akdeniz’den gelen ferahlatıcı hava ile uyanın ve Málaga’da İspanyolca öğrenerek güne başlayın!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Don Quijote Dil Okulu’nun İspanya ve Latin Amerika’daki okulları, her yıl 85’ten fazla ülkeden, her yaştan, 40.000’den fazla öğrenciyi Don Quijote ile eşsiz bir deneyim yaşamaya davet ediyor.

Merkezi lokasyonu,uluslararası kimliği ve kaliteli eğitim kadrosuyla öğrencilerin Málaga dil okulları arasında ilk tercihlerinden olan; Don Quijote, Türk öğrenci yoğunluğunun az olduğu bir okuldur. Okulda uluslararası öğrenciler Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve İtalya arasında yoğunluk göstermektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA