CERVANTES MALAGA DİL OKULU

Cervantes dil okulu, 1986 yılından beri İspanyolca dil eğitimine kendisini adamış, İspanya’nın önde gelen dil okullarından birisidir. İspanyolca’yı yabancı dil olarak öğreten kurumlar için tek uluslararası kamu akreditasyon kurumu olan Cervantes Enstitüsü’nün akredite merkezidir. 30 yılı aşkın süredir dünyanın dört bir yanından gelen 40,000’den fazla öğrenciye İspanyolca dil eğitimi vermektedir.

Okul binası Málaga’nın ayrıcalıklı bölgelerinden biri olan Pedregalejo’da, toplu taşıma araçlarına çok yakın bir konumdadır. Pedregalejo’nun plajları; öğrencilere eğlence ve dinlenme için sınırsız fırsatlar sunan okuldan sadece iki dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Kişisel bilgisayarlar, projektörler, dijital kitaplar, dijital interaktif beyaz tahtalar (PDI) ve Wi-Fi ile donatılmış, aydınlık ve modern sınıfları vardır. Öğretmen ekibi; akademik nitelikleri, deneyimleri, öğrencilerle çalışma yetenekleri ve profesyonelliklerine göre özenle seçilmiştir.

Bir dili öğrenmek, dil bilgisi ve kelime bilgisi öğrenmenin ötesine geçmelidir; aynı zamanda kültürünü, tarihini, edebiyatını, kendine özgü ifadelerini vb. bilmekle ilgilidir. Cervantes Málaga dil okulu öğretmenleri, sadece gramer öğretmekle kalmıyor, aynı zamanda İspanyol kültürüyle de çalışıyor; eğer İspanyolca konuşan dünyanın zenginliği ve çeşitliliği göz önünde bulundurulursa bu önemli bir özellik.

Cervantes dil okulunun amacı; öğrencilerin İspanyolca dil becerilerini hızlı ve verimli bir şekilde geliştirirken, aynı zamanda Málaga’nın eşsiz iklimi, atmosferi, kültürü eşliğinde harika vakit geçirmeleridir.

CERVANTES MALAGA DİL OKULU FİYATLARI

Cervantes Málaga dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle İspanya’nın en önemli dil okullarından birisidir. İspanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler kaliteli bir eğitim almaktadır.

Cervantes dil okulu ücretleri, program ve süre bazında değişmektedir. Aşağıda okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretlerine sizin için hazırladığımız tablodan ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Cervantes Málaga dil okulu; her yaş, ilgi alanı ve dil becerisi seviyesi için uygun kurslar sunmaktadır. Öğrenciler, dil eğitiminin ilk günü, İspanyolca dil seviyelerinin belirlenmesi için seviye tespit sınavına girmektedir.

Yoğun İspanyolca Kursları 
Yoğun İspanyolca kursları; yeni başlayanlardan ileri seviyelere kadar her seviye öğrenci için uygundur. Maksimum 10 kişilik sınıflarda, öğrencilerin tercihlerine göre haftada 20 ve 24 ders olarak sunulmaktadır. Haftalık 24 ders sunulan programın içeriğinde 4 saat kültür ve konuşma dersi bulunmaktadır.

Süper Yoğun İspanyolca Kursu
İspanyolca’yı kısa zamanda en etkili ve hızlı şekilde öğrenmek ya da geliştirmek isteyen, her seviyede öğrenci için tasarlanmış bir programdır. Süper yoğun İspanyolca kursu, öğrencilere haftada 30 ders olarak verilmektedir. Maksimum 10 kişilik sınıflarda, 20 grup dersi ve 10 kültür / konuşma dersi olarak sunulmaktadır. Öğrenciler programa 1-12 hafta arasında katılabilirler.

55 Yaş Üzeri için İspanyolca Kursu
Bu program; İspanyol sanatını ve kültürünü ilk elden keşfederken, yoğun kurslardan daha rahat bir ortamda İspanyolca öğrenmek isteyen 55 yaş ve üstü kişiler için tasarlanmıştır. Öğleden sonraları, hafta boyunca katılımcılara uyarlanmış belirli etkinlikler ve geziler düzenlenmektedir. Program 1 ve 2 hafta seçenekleriyle sunulur.

Hukuk İspanyolcası Kursu
Kurs; öğrencilerin İspanyolca hukuki metinleri ve argümanları anlamalarını, hukuki kelimeleri kullanarak kendilerini doğru şekilde ifade etmelerini, İspanyol Hukuk Sistemi’ni de yakından tanımalarını sağlamaktadır. B2,C1 ve C2 seviyelerindeki öğrenciler için tasarlanmıştır. Program süresi 1 veya 2 haftadır.

Aileler için İspanyolca Kursu
Çocuklarıyla İspanyolca öğrenmek, aileler için eşsiz bir deneyim olabilir. Ebeveynler yoğun İspanyolca kursuna katılırken, çocuklar sosyal ve kültürel aktivitelerin yoğunlukta olduğu kurslar alabilir.5 yaşının altındaki çocuklar, ebeveynleri dersteyken bir dadıyla vakit geçirirler. Ailecek İspanyol dilini ve kültürünü daha yakından tanıyıp deneyimleyebilirler.

DELE Sınav Hazırlık Kursu
DELE, uluslararası İspanyolca dil yeterlilik sınavıdır. İspanyol üniversitelerinde eğitim almak, anadili İspanyolca olan bir ülkede çalışmak ya da CV’sini güçlendirmek isteyen öğrenciler için tasarlanan bir programdır. Sınav hazırlık kursu her seviyede öğrenci için uygundur ve haftada 20 ders olarak sunulur. Maksimum 5 kişilik sınıflarda eğitim alan öğrenciler, tercihlerine göre 1-4 hafta aralığında eğitim alabilirler.

Gençlere Yönelik İspanyolca Kursu (13-17 yaş)
Bu program İspanyolca öğrenmek isteyen 13-17 yaş arası gençler için tasarlanmıştır. Kültürel ve eğlence aktiviteleri ile yoğun bir İspanyolca kursu içerir. Öğrenciler, kişisel tercihlerine göre Haziran-Ağustos ayları arasında, 1-4 hafta olarak programa katılabilirler. Hafta içi derslerden sonra yarım gün, hafta sonu tam gün geziler düzenlenmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Málaga’daki zamanınızı Cervantes’in sunduğu sosyal ve kültürel aktivitelerle en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Dil öğrenmenin sadece gramerle ilişkili olmadığını düşünen okul, aynı zamanda kültürünü ve tarihini tanımanın, şehrin ruhunu hissetmenin önemli olduğunu biliyor. Bu nedenle her hafta dinamik, ilginç ve yaratıcı bir müfredat dışı aktivite programı ve hafta sonu gezileri sunmaktadır.

Hafta içi İspanyolca derslerinizden sonra şehri ve yeni sınıf arkadaşlarınızı daha iyi tanımak için Málaga sokaklarında gezintinin tadını çıkarabilirsiniz. Ünlü ressam Picasso’nun doğduğu evi gezebilir, Málaga kumsallarında konuşma derslerine katılabilir, Flamenko’nun anavatanında dans gösterileri izleyebilir ve birbirinden leziz İspanyol yemeklerini tadabilirsiniz.

Hafta sonları Málaga’ya yakın diğer İspanyol şehirlerine tam gün geziler düzenlenmektedir. Granada, Sevilla, Cordoba veya Marbella gibi benzersiz şehirlere gidebilirsiniz. Yanınızdaki rehber ya da öğretmeninizle kentlerin kültürlerini, tarihini öğrenebilir, İspanyolca pratik yapabilirsiniz.

KONAKLAMA

Konaklama; Málaga dil okulunda eğitimin en önemli parçalarından birisidir. Cervantes Málaga dil okulunda öğrencilerine; aile yanı, paylaşımlı daire, hostel ve otel konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Cervantes, özenle seçtiği konaklamaları düzenli periyodlarla kontrol etmektedir. Öğrencilerinin geri bildirimlerini her zaman dikkate almaktadır.

İspanyol bir aileyle yaşamak size kurstan en iyi şekilde yararlanma, yemek, kültür ve İspanyol geleneklerini tanıma fırsatı verir. Öğrenciler kendilerini yerel halktan biri gibi hissedebilir. Mobilyalı tek kişilik bir odaya sahip olurlar ve tam pansiyon ( kahvaltı, öğle ve akşam yemeği),yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) ya da sadece kahvaltı seçebilirler. Aile konaklamaları okula 5-20 dakika yürüme mesafesinde bulunur.

Paylaşımlı dairede kalan öğrenciler, deneyimlerini farklı ülke ve kültürlerden 5-6 kişiyle paylaşabilir ve arkadaş olabilir. Her dairede TV’li bir salon, tam donanımlı bir mutfak, bir veya iki banyo bulunur. Çift kişilik veya tek kişilik oda arasında seçim yapabilirsiniz.

Diğer bir konaklama seçeneği olarak okula 5-10 dakika yürüyüş mesafesinde yer alan 4 tane otel/hostel bulunmaktadır. En çok tercih edilen Hotel Domus, Málaga’nın en ünlü plajı Pedregalejo’ya 200 metre mesafede yer almaktadır.

Enforex Málaga dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz. ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemleri beraber yürütebilirsiniz. Başvurudan İspanya’ya gidene kadar olan süreçte ve sonrasında, her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ileterek çözüme ulaştırabilirsiniz.

MALAGA ŞEHRİ

Málaga; muhteşem güneşli iklimi ve sıcak atmosferi ile İspanya’nın ‘Costa del Sol’ isimli 100 km’lik sahil şeridinde yer alan Akdeniz liman şehridir. Yüzyıllar boyunca Fenikeli, Romalı, Endülüs ve Hristiyan medeniyetlerin hakimiyetinde kalan şehir, kültürel ve tarihi açıdan çok zengindir. Âdeta açık hava müzesi izlenimi verir. Aynı zamanda tarihin en eski şehirlerinden biri olarak kabul edilir.

İber Yarımadası’nın güneyinde ve Endülüs bölgesinde konumlanan Málaga; tüm yıl boyunca nefes kesen manzarası,rahat yaşam tarzı ve dost canlısı insanları ile dünya çapında ünlüdür. Yıl boyunca ılıman bir iklime sahip olması nedeniyle İspanya’daki en popüler tatil destinasyonlarından birisidir.

Alcazaba Kalesi ve Málaga Katedrali şehir merkezindeki etkileyici tarihi yapılardır ve muhteşem bir manzaraya sahiptirler. Ünlü İspanyol ressam Picasso bu şehirde doğmuştur. Picasso’nun 200’den fazla eserine ev sahipliği yapan müze, sanat meraklıları için adeta bir cennettir.

İspanyolca öğrenirken; Flamenko’nun anavatanında dans gösterileri izleyebilir ya da ılık akşamlarda yerel barlardan birinde yerel lezzetlerden tapasların tadına bakabilirsiniz. İspanyolca öğrenmek için İspanya’daki bu tatil cennetinden daha iyi bir yer düşünülemez. Ilık Endülüs güneşi altında, Málaga’da İspanyolca öğrenme fırsatını kaçırmayın!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ

Cervantes Málaga dil okulu, her yıl dünyanın birçok ülkesinden uluslararası öğrenci eğitim almaktadır. İspanyolca öğretiminde 30 yıllık deneyim ve 35.000’den fazla öğrenci, okulun eğitimde prestij ve kalitesinin göstergesidir.

Eğitim alan öğrencilerin çoğunluğu; Almanya, İtalya, İngiltere gibi Avrupa ülkelerinden gelmektedir. Cervantes, Türk öğrenci yoğunluğunun az olduğu bir okuldur. Okuldaki yaş ortalaması 14-25 aralığındadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA