DON QUİJOTE DİL OKULU

Barcelona’daki Don Quijote dil okulu 1986 yılında kuruldu ve bugün İspanyolca’nın yabancı dil olarak öğretilmesinde uluslararası düzeyde tanınmış lider bir okuldur. Her yıl, 85 ülkeden 20.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Don Quijote dil okulu; 13 ülkede, 32 farklı şehirde bulunan 40 kampüsü ile hizmet vermektedir. Barcelona dışındaki merkezleri, İspanya ve Latin Amerika’da büyük bir kültürel mirasa sahip güzel, tarihi şehirlerde bulunur. Tüm merkezleri aynı öğretim yöntemini kullanır. Don Quijote dil okulu, farklı okullarında eğitim ritmini kaybetmeden bütünleşmeyi mümkün kılar.

Barcelona’nın merkezindeki hareketli Eixample bölgesinde bulunan Don Quijote dil okulu; La Sagrada Familia Katedrali, Casa Milà ve Plaça d’Espanya’ya yürüme mesafesindedir. 55 geniş ve aydınlık sınıf, çok sayıda sosyal alan ve konferans salonu, modern bir binada üç kata yayılmıştır. Bina genelinde ücretsiz Wi-Fi mevcuttur. İdeal konumu ve modern eğitim yöntemleri sayesinde, dünyanın dört bir yanından gelen dil okulu öğrencileri arasında son derece popülerdir.

Don Quijote dil okulu, İspanyolca’yı yabancı dil olarak öğreten kurumlar için tek uluslararası kamu akreditasyon kurumu olan Instituto Cervantes tarafından akredite edilmiştir. Maksimum 8 kişilik sınıflarda çeşitli yoğunluklarda İspanyolca dil kursları sunmaktadır.Aynı zamanda DELE test merkezidir. Uzman öğretmenler tarafından verilen eğitimleri, öğrencileri için düzenlediği sosyal ve kültürel etkinlikleri ile, İspanyolca dil öğrenimi için mükemmel bir deneyim sunar.

DON QUİJOTE DİL OKULU FİYATLARI

Don Quijote Barcelona dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle İspanya’nın sayılı dil okullarından birisidir. Barcelona’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler kaliteli bir eğitim almaktadır.

Don Quijote dil okulu ücretleri,program ve süre bazında değişmektedir. Promosyonlu fiyatlar için size en yakın ELT ofisi ile irtibata geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Don Quijote’nin Barcelona’daki dil okulu; öğrencilerin dil gereksinimlerini göz önüne alarak dil eğitiminde başarılı olmasını hedeflemektedir. İspanyolca öğrenmek için öğrencilerin ihtiyaçlarına ve kişisel tercihlerine uygun birçok program sunmaktadırlar.

Yoğun İspanyolca Kursu
Yoğun İspanyolca kursları, kısa sürede İspanyolca öğrenmek isteyen öğrenciler için haftalık 20 ve 25 derslik programlar şeklinde sunulmaktadır. Haftalık 25 dersin yapıldığı program, artı olarak 5 ders kültür ve konuşma atölyesi içermektedir. Deneyimli öğretmenleri, sınıf mevcudu maks. 10 kişiden oluşan sınıflarda, öğrencinin derse katılımı ve sosyal etkileşimi üzerine odaklanmaktadır.

Süper Yoğun İspanyolca Kursu
Süper yoğun İspanyolca kursları, öğrencinin derse katılımını artırmak ve İspanyolca öğrenmesini hızlandırmak için her hafta 20 grup dersi, 5 kültürel atölye çalışması ile 4 veya daha az öğrenciden oluşan gruplarda, öğrencinin seçtiği yoğunluğa göre değişen 5 ya da 10 yarı özel ders sunmaktadır.Maksimum 8 kişilik sınıflarda eğitim veren Don Quijote dil okulunun bu program için yıl içinde esnek başlangıç tarihleri bulunmaktadır.

İş İspanyolcası Kursu
Sürekli gelişen iş dünyasında avantaj elde etmek isteyen öğrenci ve profesyonel çalışanlara yönelik bir programdır.İspanyolca kelime dağarcığını, terminolojiyi, iş protokollerini ve kültürünü öğrenerek İspanyol iş dünyası hakkındaki bilgilerini genişletir ve derinleştirir.Seçilen programa göre birebir ders ya da maks. 3 kişilik sınıflarda eğitim verilir.

DELE Sınav Hazırlık Kursu
DELE sınavına girmek ve İspanyolca sertifika almak isteyen herkes için mükemmel bir programdır. Haftalık 20 ve 30 ders olarak sunulur. Haftalık 20 ders sunulan programın, yıl içindeki DELE sınav tarihlerinden 2 ya da 4 hafta önce başlangıçları bulunur. Haftalık 30 ders sunulan programda ise, 20 grup dersine ek 10 özel ders seçeneği mevcuttur ve her pazartesi günü başlangıcı bulunmaktadır.

Gençlere Yönelik İspanyolca Kursu (14-18 yaş)
Bu program, İspanyolca öğrenmek ve evden uzakta bir deneyim yaşamak isteyen 14-18 yaş arasındaki genç öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır. Program,sabahları 20 ders yoğun bir İspanyolca dersi, öğleden sonra haftalık kültürel etkinlikler içerir. Öğrenciler okulda, aktiviteler sırasında ve konaklamada denetlenir.

Uluslararası Yaz Okulu (5-17 yaş)
Program, 5-17 yaş arası öğrenciler için gerçekten eşsiz bir yaz deneyimi sunar. Bu kamp, plaja sadece 10 dakika uzaklıktadır ve Barselona şehir merkeziyle mükemmel bir şekilde iletişim kurarak, Akdeniz’in ve bu mükemmel şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Haftada 20 ders olarak Haziran-Ağustos ayları arasında sunulmaktadır. Programda öğleden sonra yarım gün ve haftasonu tam gün sosyal aktiviteler ve geziler düzenlenmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Don Quijote dil okulu, dil öğrenmenin sadece dil bilgisinden çok daha fazlası olduğuna inanıyor. Sözlü iletişimde gelişme sağlamak için kültürü sağlam bir şekilde anlamak gerektiğini bilen Barcelona dil okulu, bunu başarmak için öğrencilere çok çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler sunmaktadır. Sınıf dışında dil becerilerini geliştirmek için, öğrenciler ve anadili İspanyolca olan kişiler arasında “intercambios” adlı dil değişimini organize etmektedir.

Hafta sonlarında okul, öğrencilerin mutlaka kendi görüşlerini dikkate alan çeşitli gezi rotaları sunmaktadır. Ortak gezi programları, öğrencilere birbirlerini daha yakından tanıma, arkadaş olmaları için ek bir fırsat verir. Gezi programı her hafta değişiyor. Don Quijote dil okulu aynı zamanda; kültür dersleri, film geceleri, dans ve şarkı söyleme gibi etkinlikler de düzenlemektedir.

Barcelona dil okulunda eğitim alan bir öğrenci; Barcelona’nın sembollerinden La Sagrada Familia Katedrali’ni, ünlü spor kulübü FC Barcelona’nın futbol mabedi Camp Nou’yu, ünlü mimar Gaudí’nin Casa Milà ve Casa Batlló’yu okulun etkinlikleri içinde gezerek harika bir deneyim yaşayabilir.

KONAKLAMA

Konforlu bir konaklama yurtdışı eğitiminin tartışmasız en önemli parçalarından birisidir. Yurt dışında eğitim alırken kaliteli bir konaklamaya sahip olmanın önemini bilen Don Quijote dil okulu, öğrencilerini rahat ve güvende hissettirmek için çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Barcelona şehrinde aile yanı konaklama, öğrenci yurtları ve paylaşımlı öğrenci evi konaklaması mevcuttur.

Aile yanı konaklama
Dersten sonra derste öğrendiklerinizi uygulamaya devam edebileceğiniz ve İspanyol geleneklerini ilk elden tanıyabileceğiniz bir konaklamadır. Ailelerin her biri, öğrenciye en iyi deneyimi sunmak için titiz bir seçim sürecinden geçmiştir. Küçük çocuklu ailelerden emekli insanlara kadar uzanırlar ve evleri okuldan genellikle 20 ila 30 dakika (yürüyerek veya toplu taşıma araçlarıyla) uzaklıktadır. Yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) veya tam pansiyon (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği) arasında seçim yapabilirsiniz.

Paylaşımlı öğrenci evi
Diğer öğrencilerle ortak bir dairede kalarak, yeni bir ülkedeki deneyimlerinizi dünyanın dört bir yanından arkadaşlarınızla paylaşırken ve eğlenirken, sınıflarınızda öğrendiklerinizi pekiştirmenin iyi bir yoludur. Farklı milletlerden 4 ya da 5 öğrenci ile daireyi paylaşırsınız.

Sınıfınıza kısa bir yürüyüş mesafesinde iyi donanımlı bir konaklama arıyorsanız, öğrenci yurtları sizin için ideal bir konaklama olabilir. Yurtlar, normalde 8 ila 150 uluslararası üniversite öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır ve hepsi şehirden 5-15 dakikalık yürüme mesafesinde olup şehrin en iyi bölgelerinde yer almaktadır.

ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz. ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemleri beraber yürütebilirsiniz. Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaşarak çözüme ulaştırabilirsiniz

BARCELONA ŞEHRİ

Akdeniz’in kenarında, İber Yarımadası’nın kuzeydoğu kıyısında ayrıcalıklı bir konumda bulunan Barcelona, ​​İspanya’nın hem büyüklüğü hem de nüfusu bakımından ikinci büyük şehridir. Katalonya Özerk Bölgesi’nin başkenti olan Barcelona, dünya standartlarında sanatçılara ve mimarlara ilham veren uzun bir tarihi geçmişe sahiptir. Antoní Gaudí, Salvador Dalí ve Pablo Picasso eserleri ve etkileri, şehrin birçok müzesinde ve nefes kesen güzellikteki binalarında görülebilen büyük İspanyol figürlerinden sadece birkaçı.

Barcelona kültür, aktivite ve tarihle dolu bir şehir. Neredeyse her kişisel zevke hitap eden çok sayıda aktivite ve yapılacak şeyler vardır. İster Gaudí’nin dünyaca ünlü “La Sagrada Familia” Katedrali eseri gibi büyüleyici bir mimariyi izliyor olun, ister müzeleri keşfedin,dünyaca ünlü spor kulübü FC Barcelona’nın stadı Camp Nou’yu gezin ya da sahilde dinlenin.

Şehrin farklı köşeleri, dersten sonra çalışmayı seveceğiniz sonsuz çeşitlilikte ilham verici öğrenme ortamları sunar. Barcelona’da İspanyolca öğrendiğinizde, bunun neden Avrupa’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olduğunu hızlı bir şekilde göreceksiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ

Don Quijote dil okulu’nun İspanya ve Latin Amerika’daki okulları, her yıl 85’ten fazla ülkeden, her yaştan, 40.000’den fazla öğrenciyi Don Quijote ile eşsiz bir deneyim yaşamaya davet ediyor.

Don Quijote Barcelona’ya geçtiğimiz 2019 yaz aylarında 35 farklı ülkeden 200 uluslararası öğrenci İspanyolca dil eğitimi almak için gelmiştir. Öğrencilerin yaş ortalamaları 21-24 aralığındadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA