GENEL BİLGİLER

İskoçya’da dil eğitimi veren Kaplan İnternational dil okulu dünyanın birçok ülkesinde hizmet vermektedir. Edinburgh Kaplan dil okulu şubesi ünlü alışveriş bölgesi Princes Street’e, İskoç Anıtı’na ve Dean Bahçelerine sadece birkaç adım mesafede yer almaktadır. Kaplan Edinburgh şubesinde 53 farklı milletten yaklaşık olarak 210 öğrencisi bulunmaktadır. Modern teknoloji araçları ile eğitim veren Kaplan dil okulunda birçok kurs türü bulunmaktadır.

Bunlar genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce ve İngilizce sınav hazırlık kurslarından oluşmaktadır. Kaliteli Eğitimin yanında nitelikli Öğretmen kadrosu ile yıllardır devam eden deneyimlerini öğrencileri ile paylaşmaktadır. Kaplan dil okulundaki öğretmenlerin CELTA ya da DELTA sertifikası bulunmaktadır.

Kaplan dil okulu, British Council tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca okul English UK ve Education Scotland üyesidir. Bu kurumlar, Birleşik Krallıktaki en iyi İngilizce dil okullarını temsil eden eğitim kurumlarıdır.

KAPLAN INTERNATIONAL EDINBURGH DİL OKULU FİYATLARI

İskoçya dil okulları maliyet açısından uygun ülke arayşında olan öğrencilerin tercihlerinin başında gelmektedir. Ülke sterlin kullanmasına rağmen, diğer sterlin kullanan bölgelere göre fiyatlar ve yaşam koşulları bakımından daha uygun durumdadır. Kaplan Dil Okulu her yıl öğrenciler için % 35’lere varan indirimler yapmaktadır.

Aşağıda Kaplan Dil Okulu’nun sunmuş olduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretler için bir tablo bulunmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Kaplan International, İskoçya dil okulları denilince akla gelen ilk okullardan biridir. Sunmuş olduğu birçok farklı program ile ön plana çıkmaktadır. Bunlar genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce ve İngilizce sınav hazırlık kurslarıdır.

Genel İngilizce

Genel İngilizce kursları haftalık 20 ders olarak verilen bir programdır. Elementary (Başlangıç) seviyesinden Advanced (İleri) seviyeye kadar tüm seviyelerden öğrenciler bu kurstan yararlanabilmektedir. Kursta ders içeriği okuma, yazma, dinleme ve konuşma odaklı olmaktadır. Öğrenciler bu kurslar ile temel becerilerini üst seviyeye çıkartmaktadır.

General İngilizce
Başlangıç Tarihi: Tüm yıl boyunca
Ders Süresi 45 dakika
Minimum yaş 16
Haftalık ücret: £200-299
Sınıf Öğrenci sayısı: 12
Kabul edilen seviyeler: A1-C1

Yarı Yoğun İngilizce – Yoğun İngilizce

Genel İngilizce kursları haftalık 27 ders olarak verilen bir programdır. Genel İngilizceden farklı olarak Öğretmenler ile yapılan K+ Learning Clubs ingilizce yeteneklerinizi pratiğe dökmenize yardımcı olmaktadır. Ayrıca K+ Online ve K+ Online Extra eğitim ile dil eğitimindeki yapılan alıştırmaları desteklemektedir.
Yoğun İngilizce programları kısa sürede seviye atlamak isteyen öğrenciler için uygun bir seçenektir. Ayrıca 10 haftada bir seviye atlama garantisi vermektedir. Genel İngilizce 20 derse ek olarak öğleden sonra yapılan 8 Özel beceri ve 7 seans K+ eğitimler ile öğrenciler eksiklerini tamamlamaktadır.

Yarı Yoğun-Yoğun İngilizce

Başlangıç Tarihi: Tüm yıl boyunca
Ders Süresi 45 dakika
Minimum yaş 16
Haftalık ücret: £200-299
Sınıf Öğrenci sayısı: 12
Kabul edilen seviyeler: A1-C1

Akademik sömestr Kursları

İngilizce Akademik Sömestr kurslarında, mevcut İngilizce düzeylerini yüksek bir akıcılık düzeyine çıkarmayı hedefleyen 6 aylık İngilizce kurslarıdır. Bu genel İngilizce kurslarının yanı sıra Yoğun Akademik Sömestr kurslarının yanında birini seçerek iş İngilizcesi ve sınav hazırlığı gibi alanlarda da seçmeli dersler alınabilmektedir.
İngilizce’de akıcılık kazanmak için uzun dönem kurslar etkili bir araçtır. Kaplan İnternational dil okulunda özel olarak tasarlanmış eğitim materyalleri öğrencilerin hızlı bir biçimde İngilizce öğrenmesine yardımcı olmaktadır.

Akademik Semester İngilizce Kursu

Başlangıç Ayı : Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs,
Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül,
Ekim, Kasım, Aralık
Ders Süresi 45 dakika
Minimum yaş 16
Haftalık Ders Saati 15
Haftalık ücret: £200-299
Sınıf Öğrenci sayısı: 12
Kabul edilen seviyeler: A1-C1

Kurs Süresi 6 ay

İş İngilizcesi

Öğrenciler işe alınma şansını arttırmak ve iş dünyasında daha efektif bir biçimde iletişim kurmak için İngilizceyi geliştirmek üzere bu kurs türü oluşturulmuştur. Bu şekilde kurslardan alınan eğitim ile iş hayatında daha profesyonel olabilmektedir. Kurslara katılmak için en az intermediate (orta) seviyede İngilizce bilinmesi gerekmektedir. Sınıf ortalaması 12 kişi olup, dersler 45 dakika sürmektedir. Kurslar Pazartesi – Cuma günleri arasında olmaktadır. Kurs içeriğinde 20 Ders İngilizce (15 saat) + 8 Ders Yoğun İş İngilizcesi (6 saat) + 7 Seans K+ (5.25 saat) şeklindedir. 20 Ders İngilizce öğlene kadar olurken, 8 ders Yoğun iş İngilizcesi öğleden sonra Salı- Perşembe günleri arasında olmaktadır.

İş İngilizcesi
Başlangıç Tarihi: Tüm yıl boyunca
Ders Süresi 45 dakika
Minimum yaş 16
Haftalık Ders Saati 21-25
Haftalık ücret: £200-299
Sınıf Öğrenci sayısı: 12
Kabul edilen seviyeler: B1

İngilizce Sınav Hazırlık Kursları

Kurs Katılımcıları iş kariyerlerinde daha iyi yerlere gelebilmek veya güzel üniversitelere yerleşmek için uluslararası bir sertifika almak istemektedir. Kaplan İnternational dil okulunun açmış olduğu sınav hazırlık kursları bu hedeflere ulaşmak için hizmet vermektedir.

Kaplan İnternational Edinburgh okulunda öğrencilerin IELTS’ten en yüksek skoru alması için uzman öğretmenler görev yapmaktadır. IELTS hazırlık sınıfları için sabah ve öğleden sonra seçenekleri mevcuttur. Aynı zamanda düzenli olarak deneme sınavları yapılmaktadır. IELTS konusunda özellikle eğitilmiş öğretmenlerden ders alınarak bu alandaki eksiklikler kısa sürede tamamlanmaktadır.

Kurslarda sabahtan öğlene kadar temel becerileri geliştirmeye yönelik olmaktadır. Öğleden sonra olan derslerde ise girilecek sınava göre öğrenciye dersler verilmektedir. Kurslarda okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiği yapılmaktadır.

Bu kursların sonunda eğitim alan öğrenciler uluslararası geçerliliği olan sertifikalara sahip olmaktadır.

IELTS Hazırlık Kursu
Başlangıç Tarihi: Tüm yıl boyunca
Ders Süresi 45 dakika
Minimum yaş 16
Haftalık Ders Saati 15
Haftalık ücret: £200-299
Sınıf Öğrenci sayısı: 12
Kabul edilen seviyeler: B1

YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMINDA SEVİYE ATLAMA GARANTİSİ !
Kaplan Dil Okullarında 10 hafta ve üzeri Yoğun İngilizce programına gittiğinizde İrlanda, İngiltere, Kanada ve Amerika’daki dil okullarında her 10 haftada bir seviye atlama garantisi vermektedir. Eğer bir üst seviyeye atlamadığınız durumda kurs bittiği zaman size 4 hafta ücretsiz ek kurs verilmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kaplan Dil Okulu, eğitimin yanında öğrencilere sunmuş olduğu sosyal aktiviteler ile de ön plana çıkmaktadır. Her hafta öğrenciler aktivite programları oluşturulup öğrencilere sunulmaktadır. Bu şekilde öğrenciler derslerinden sonra katıldıkları aktiviteler ile kaynaşıp pratik yapmaktadır. Ayrıca yeni gelen öğrenciler için her pazartesi 8.30’da öğrencilere şehri tanıtmak adına turlar düzenlenmektedir. Okulun düzenli olarak yaptığı aktiviteler bulunmaktadır.

Dans etkinliği = 7 Sterlin
Uluslarararı Yemek Etkinliği = Ücretsiz
STOCKBRIDGE Pazar Turu = Ücretsiz
BOWLING = 6 Sterlin
EDINBURGH Kalesi = £17.50
Oyun Etkinliği = Ücretsiz
Pub =Ücretsiz

KONAKLAMA

Kaplan Dil Okulu öğrencilerine Konaklama olarak öğrenci yurtları veya Aile yanı seçenekleri sunmaktadır.

Öğrenci Yurtları

Kaplan dil okulu yurtları öğrenciler için özenle seçilmiş hosteller ve yurtlardan oluşmaktadır. Odalar tek kişilik, çift yataklı veya çift kişilik olmaktadır.

Canal Point Yurdu

Okula yaklaşık 15 dakikada bulunan bu konaklamada öğrencilerin kendilerine ait odaları ve banyoları bulunmaktadır. 24 saat güvenlikle korunan bu yurtlarda öğrencilere kesintisiz hizmet verilmektedir. Canal Point Edinburgh Kalesi’ne ve şehrin meşhur caddesi plan Princes Street’e 15 dakikadan daha kısa mesafede yer almaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamalarda Öğrenciler aile ile kalarak İskoç kültürünü daha iyi görebilmektedir. Bu konaklama türünde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçeneği bulunmaktadır. Böylece eğitim süreci maliyeti daha uygun olmaktadır.

Aileler özenle seçilmiş ve bazı kriterlerden geçmiş kişilerden oluşmaktadır. Bu yüzden öğrenciler güvende olmaktadır. Aile yanlarında birçok seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında çift kişilik odalar ve özel banyolu odalar vardır. Bir arkadaş ile gidildiğinde aynı ailede ve aynı odada kalınabilmektedir fakat tek giden öğrenciler tek kişilik odalarda konaklama yapmak zorundadır. Okul ile aile yanı konaklama mesafeleri yaklaşık 40 dakika olmaktadır. Okulun ilk günü aile sizi okula götürmekte veya size okula giden otobüs durağına kadar eşlik etmektedir. Bu tamamen kalınacak aile inisiyatifindedir.

Kahvaltı: Aile yanı konaklamalarda kahvaltılarda meyve, tost, sandviç, meyve suyu veya kahve verilmektedir.
Öğle Yemeği: Öğle yemeğini kendinizin okuldan veya dışarıdan alması gerekir.
Akşam Yemeği: Akşam yemeği aile ile beraber yenilmektedir. Yemeğe gidilmeyecekse bunun bilgilendirmesinin aileye yapılması gerekmektedir.

EDINBURGH ŞEHRİ

İskoçya’nın başkenti Edinburgh oldukça zengin bir kültüre ve tarihe sahiptir. Tarihi yapıları, doğal güzellikleri, festivalleri ve akıllara gelebilecek her şeyi Edinburgh’ta mevcuttur. Şehirde en önemli yapı Edinburgh Kalesi’dir. Oldukça köklü bir geçmişi olan bu kalenin giriş bölümünde William Jose heykeli yer almaktadır. Bir diğer önemli mimari yapı ise 14. Yüzyılın sonlarında inşa edilmiş olan ST.Giles Katedrali’dir. Ülkenin resmi dilleri İngilizce ve İskoçça’dır fakat İngilizce bilenler İskoçya’da dil eğitimi alırken sorun yaşamamaktadır. Şehir kalabalık olmasına rağmen; trafik, altyapı gibi sorunlar pek görülmemektedir.

Edinburgh sıra dışı eğlence mekânlarına ev sahipliği yapan, konuklarına inanılmaz deneyimler yaşatan, kültürel zenginlikleri ile beklentileri fazlasıyla aşan bir şehirdir. Bu yüzden İskoçya’da dil eğitimi almak öğrencilere birçok açıdan katkı sağlamaktadır. Aşağıda gezilmesi gereken yerlerin listesi yer almaktadır.

Edinburgh Castle
Holyrood Palace
Royal Botanic Garden
St Giles Cathedral
National Museum of Scotland
Arthur’s Seat
Calton Hill
Scott Monument
Camera Obscura
Scottish National Gallery

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Her yıl birçok şubesi ile öğrenci ağırlayan Kaplan dil okulunda birçok farklı ülkeden öğrenci bulunmaktadır. Öğrenciler farklı ülkelerden gelen kişilerle arkadaşlıklar kurup daha fazla pratik yapmaktadır.

Kaplan dil okulunda bulunan en çok bulunan milliyet dağılımı İtalya, İspanya, Çekya, Suudi Arabistan, Brezilya, İsviçre ve Fransa’dır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA