GENEL BİLGİLER

Inlingua Edinburgh dil okulu, 2005 yılında kurulmuş İskoçya’nın en modern dil okulları arasında yer almaktadır. İskoçya’da dil eğitimi düşünenler için sunmuş olduğu modern eğitim ile dikkatleri üstüne çekmektedir. Şehir merkezinde bulunan Inlingua Edinburgh dil okulu son derece deneyimli öğretmenleri ile öğrencilere iyi bir dil eğitimi için ortam sağlamaktadır.

Inlingua Edinburgh dil okulunda sınıflar maksimum 10 kişiden oluşmaktadır. Bu okul öğrencileri için farklı türlerde kurs seçenekleri sunmaktadır. Okulda, genel İngilizce, yoğun İngilizce, İngilizce sınavına hazırlık ve iş İngilizcesi kursları verilmektedir. British Council tarafından tanınmış olan UK üyesi okullardan biridir. Şehrin en işlek caddesi olan Princes Caddesi’nin hemen dışındaki konumu ile Edinburgh’un merkezine yürüyerek kolayca ulaşılabilmektedir.

INLINGUA EDINBURGH DİL OKULU FİYATLARI

İskoçya’da dil okulları fiyatları, yıl içerisinde yapılan kampanyalar ile çok uygun fiyata denk gelmektedir. Inlingua Edinburgh dil okulu yılın belli dönemlerinde yaptığı indirimlerle İskoçya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ön plana çıkan okullar arasında yer almaktadır.
İskoçya’da dil okulu ücretleri ve Inlingua promosyanları hakkında ücretsiz bilgi almak için size en yakın ELT şubesine ulaşabilirsiniz

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Kurs sabah başlayıp öğlene kadar sürmektedir. Öğrenciler öğleden sonraki zamanlarında okulun sunmuş olduğu aktivitelerden yararlanmaktadır. Kurslarda kelime bilgisi, dil bilgisi ve telaffuz üzerinde durulmaktadır. İngilizce konuşulan bir ortam yaratarak öğrenciye kendine güven ortamı oluşturmaktadır. Derslerde yapılan konuşma ve dinlemelerle öğrenci İngilizce konuşması ve ortama adapte olması için etkinlikler düzenlenmektedir. 10’ar kişilik sınıflardan oluşan bu gruplar için haftalık 15 saat verilmektedir. Bu kurslarda amaç öğrencilerin temel becerilerini geliştirmek içindir.

Haftalık: 15 saat
Sınıftaki öğrenci sayısı: 10 öğrenci
Kurs Başlangıç tarihi: Her pazartesi
Ders saatleri: 9.30am-12.45pm = Pazartesi – Cuma
Başvuru seviyeleri: A1 (Başlangıç) – C1 (Gelişmiş)
Minimum yaş: 18+

Yoğun İngilizce

Genel İngilizce ile sabah kursları aynı şekilde verilmektedir. Aralarındaki tek fark ise yoğun İngilizcede öğleden sonra konuşma odaklı verilen ekstra derslerden oluşmaktadır. Genel İngilizceye ek olarak 7.5 saat ders eklenmektedir.

Haftalık: 22.5 saat
Sınıftaki öğrenci sayısı: 10 öğrenci
Kurs Başlangıç tarihi: Her pazartesi
Ders saatleri: 9.30am-15.15pm = Pazartesi – Cuma
Başvuru seviyeleri: A1 (Başlangıç) – C1 (Gelişmiş)
Minimum yaş: 18+

İngilizce Sınav Hazırlık

Öğrencileri hedeflerine ulaştırmak için verilen akademik eğitimle hedeflerine bir adım daha yakınlaştıran bu kurslarda ana hedef, öğrencilere gireceklere sınav stratejilerini ve teknikleri üzerinde odaklamaktır. Bu kurslarda sınavda en çok kullanılan anahtar kelimeler ve zaman eklerini öğreterek doğruyu bulması amaçlanır. Öğrencilere başta IELTS olmak üzere TOEIC, FCE, CAE, CPE ve BULATS hazırlık kursları verilmektedir.

Haftalık: 22.5 saat
Sınıftaki öğrenci sayısı: 10 öğrenci
Kurs Başlangıç tarihi: Her pazartesi
Ders saatleri: 9.30am-15.15pm = Pazartesi – Cuma
Başvuru seviyeleri: A2+
Minimum yaş: 18+

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi kurslarında İngilizceyi bir çalışma ortamı kurarak etkili bir biçimde iletişim sağlamak ve iş yaparken kendine olan güveni kazandırmaktadır. Kurslarda içerik olarak sunumlar, müzakereler, toplantılar, telefon konuşmaları, sosyalleşme, rapor yazma gibi kişiyi geliştirmeye yönelik etkinlikler yapılmaktadır. Kurs sonunda öğrencilerden beklenen gelişimleri şu şekilde sıralanmaktadır;
İngilizce konuşurken daha akıcı ve kendinden emin konuşmak

Haftalık: 15 saat
Sınıftaki öğrenci sayısı: 10 öğrenci
Kurs Başlangıç tarihi: Her pazartesi
Ders saatleri: 9.30am-12.45pm = Pazartesi – Cuma
Başvuru seviyeleri: A1 (Başlangıç) – C1 (Gelişmiş)
Minimum yaş: 18+

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Inlingua Edinburgh dil okulu öğrencileri için her hafta düzenli olarak aktivite programı yayınlamaktadır. Okul içindeki eğitimle beraber dışarıda yapmış olduğu etkinliklerle öğrencilere dil eğitimleri boyunca farklı katkılar sağlamaktadır. Programlar öğrencilerin kurs bitimine kadar devam etmektedir. Aşağıda okulun sunmuş olduğu bazı aktivite programları yer almaktadır.

Sosyal aktiviteler
Konuşma Pub Gecesi
Ceilidh İskoç Dansı (£ 7)
Masa Oyunları öğleden sonra
Viski Tadımı
Canlı Müzik Konseri

Yürüme Turları
Her pazartesi öğleden sonra özel rehber ile Edinburgh yürüyüş turlar düzenlenmektedir.

Eski ve Yeni Şehir
Princes Street Bahçeleri
Leith ve Dean Village Suları
Arthur’un Koltuğu
Calton tepesi

Kültürel geziler
Kültürel turlarda İskoçyanın zengin kültür ve tarihi gösterilmektedir.
İskoçya Ulusal Müzesi
Modern Sanat Galerisi
Ulusal Portre Galerisi
İskoç Parlamentosu
Jüpiter Artland
Rosslyn Şapeli

Hafta sonu aktiviteleri
Hafta sonları öğrencilerin daha fazla vakti olduğu için başka şehirlere veya merkezden uzakta olan bazı yerlere turlar düzenlenmektedir. Macerayı sevenler için İskoçya’nın dağlık bölgelerine Timberbush Turları veya Rabbie’nin Turları düzenlenmektedir. Glasgow, Loch Lomond, Loch Ness, St Andrews, Dunfermline, Peebles gibi yerlere tur eşliğinde 25 – 45 sterlin arası bir ücret ödenmektedir.

KONAKLAMA

Aile Yanı Yarım Pansiyon (Kahvaltı ve Akşam Yemeği)

İskoç kültürünü tanımak ve aileler ile pratik yaparak İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrencilerin genellikle seçtiği konaklama türüdür. Bu konaklamalarda öğrencinin kendine ait odaları vardır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği fiyata dâhildir. Evlerde internet erişimleri bulunur. Aile yanı konaklamaların okula uzaklığı 20 dakikadan başlamaktadır.

Aile Yanında Konaklama( Yemeksiz)

Bu konaklama türünde öğrenci evde kalmak isteyip ancak yemeğini kendi pişirmeyi tercih eden öğrenciler için uygundur. Bu evlerde aile veya sadece öğrenciler ile paylaşılmaktadır. Öğrenciye ait odalar bulunmaktadır. Mutfak ve banyo ortak kullanım alanı içindedir. Evde wifi bulunur ve öğrenci için nevresimler temin edilmektedir. Özellikle uzun süre gelecek öğrenciler için popüler bir konaklama türüdür.

EDINBURGH ŞEHRİ

Edinburgh, 1437 yılından beri İskoçya’ya başkentlik yapmaktadır. Ülkede Glasgow şehrinden sonra en kalabalık 2. Şehir konumundadır. Birleşik Krallığın kuzeyinde yer aldığı için iklimi diğer şehirlere göre daha soğuktur. Kış aylarında ortalama 7 derece iken, yaz aylarında 19 dereceye kadar sıcaklık çıkmaktadır. Yağışların çok görüldüğü bu şehirde neredeyse yılın tüm aylarında yağışlar görülmektedir.

Şehirdeki eserlerden dolayı bir orta çağ havası hâkimdir. Ayrıca şehirde birçok gotik yapıtlar bulunmaktadır. Yılın her zamanı canlı olan Edinburgh şehri, Londra’dan sonra Birleşik Krallık’ta en fazla ziyaret edilen şehir konumundadır. Şehir ‘Old Town’ ve ‘New Town’ şeklinde ikiye ayrılmıştır. Old Town bilgesinde Ortaçağ mimarisi ve Reform dönemine ait yapıların korunmuş olduğu bölgede, ünlü St. Giles Katedrali, İskoçya Ulusal Müzesi, Parlamento Binası ve birçok kilise bulunmaktadır. New Town bölümünde ise 19. ve 20. Yüzyıla ait daha modern binalar bulunmaktadır.

Edinburgh şehrinde özellikle yaz aylarında birçok festival düzenlenmektedir. Bunların en önemlileri uluslararası festival ve Fringe festivalidir.
Şehrin en önemli yapıtları arasında Edinburgh Kalesi yer almaktadır. Şehre hâkim konumda olan bu kale 350 milyon yıl önce sönmüş bir volkan bacasının üstünde bulunmaktadır. Kalenin tepesinden tüm şehir görülmektedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

İskoçya’da dil eğitimi için birçok farklı kıtadan ve ülkelerden öğrenci gelmektedir. Yoğun olarak Avrupa’dan öğrenciler bulunmaktadır. Aşağıdaki İnlingua Edinburgh okulunu tercih öğrencilerin ülke sıralaması yer almaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA