GENEL BİLGİLER

İskoçya’da Dil eğitimi almak için önde gelen okullarından biri olan Edinburgh School Of English en çok tercih edilen butik okullar arasında yer almaktadır. 1969 yılından beri hizmet vermekte olan bu okul Birleşik Krallığın önde gelen okullarından biri olma ünvanına sahip olmuştur.

Bu süreç zarfında hem yetişkinlere hem de genç öğrenciler için uygun çeşitli İngilizce dil kursları açmıştır. Tüm yıl boyunca okulda bulunan 17 yaş üstü programlar, Cambridge ve IELTS Hazırlık, genel İngilizce ve akademik İngilizce ile hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Edinburgh İngilizce Dil Okulu ayrıca yaz aylarında 7-17 yaş arası çocuklar ve gençler için dil kursları sunmaktadır. Bu programlar süresince öğrencilere mümkün olduğunca fazla konuşmalarını sağlayan bir kültür ve eğitim programı ile eğlenceli bir şekilde birleştirmektedir.

EDINBURGH SCHOOL OF ENGLISH DİL OKULU FİYATLARI

Edinburgh’da dil okulu fiyatları, Birleşik Krallıkta yer alan diğer şehirlere göre daha uygun fiyattadır. Yıl içinde yapılan promosyonlarda İskoçya’da dil okulu ücretlerinde büyük kampanyalar olmaktadır. Detaylı bilgi ve güncel indirimler için ELT danışmanlarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

İskoçya’da dil okullarından Edinburgh School of English dil okulu öğrencilerine en iyi seviyede İngilizce öğretmek için kullanmış olduğu son modern sınıflarla öğrencilerine eğitim vermektedir. Genel İngilizce, yoğun İngilizce, Sınav hazırlık kursları ve öğretmenler için özel kurslar olmak üzere birçok farklı kurs türü ile hizmet vermektedir.

Genel İngilizce Kursu

Temel İngilizcesini geliştirmek isteyen ve gündelik İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için ideal bir kurstur. Dersler 60 dakika sürmektedir. Öğrenciler ders boyunca temel İngilizce becerileri olan yazma, okuma, dinleme ve konuşma üzerine eğitim verilmektedir. Bu şekilde öğrenciler kısa sürede etkin ve akıcı İngilizce öğrenebilmektedir.

Yoğun İngilizce Kursu

Yoğun İngilizce Kursunun, genel İngilizce kursundan farklı olarak öğleden sonra konulmuş olan dersler ile öğrenciler konuşma pratiği üzerine ders almaktadır. Haftalık 15 saat olan Genel İngilizceye ek olarak öğleden sonra verilen 12.5 saatlik bu kurs türünde yaptığınız pratik eğitimle İngilizce becerinizdeki gelişimi kısa sürede görebilirsiniz.

İngilizce Sınavlara Hazırlık Kursu

Edinburgh School of English dil okulunda uluslararası geçerliliği olan sınavlara hazırlayan kurs seçenekleri mevcuttur. Özellikle öğrenciler okulda verilen Cambridge hazırlık ve IELTS hazırlık kurslarında aldığı eğitimle sınavdan istediği başarılı sonuçlar alabilmektedir. Edinburgh School of English Okulu’nda, Cambridge Sınav Hazırlık Kursları için Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında başlangıç tarihleri sunmaktadır. IELTS Sınavına Hazırlık Kurslarımız her Pazartesi başlamaktadır. Haftalık 27.5 saat olan bu kursta sabahları 17.5 saat genel İngilizce dersleri verilirken, öğleden sonraki sınava hazırlık dersleri ise 10 saat sürmektedir. Öğrenciler bu kurstan aldığı eğitim ile hem pratik hem de teorik olarak kendini geliştirmektedir. Alınan bu eğitimden sonra girdikleri sınavlarda başarı yakalayabilmektedirler. Edinburgh School Of English Dil Okulunun Verdiği hazırlık kursları şu şekildedir;

Cambridge Hazırlık Kursu
IELTS Hazırlık Kursu
Certificate in Advanced English(CAE)
First Certivicate in English(FCE)

İngilizce Öğretmenleri için Training Kursları

İngilizce öğretmenleri için hazırlanan ve İngilizcesini daha iyi seviyeye getirmek isteyen öğretmenler için ideal bir kurstur. Kurslarda öğretmenlere İngilizce öğretme konusunda dersler verilmektedir. Bu şekilde hem İngilizcenizi geliştirmiş olursunuz hem de İngilizce öğretmede yeni metotlar öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu kurslarda farklı ülkelerden gelen İngilizce öğretmenleri ile pratik yaparak kültürel bir değişim sağlayabilirsiniz.

Dersler konuşma, dinleme, okuma ve yazma olmak üzere dört temel beceride pratik yapmak ve İngilizceyi geliştirmeye yönelik tasarlanmıştır. Bu dersler öğrencilerin daha doğru konuşmasını, yazmasını ve daha etkili iletişim kurmasında yardımcı olur. Ayrıca öğrencilerin dilbilgisi ve kelime bilgisini geliştirmek için çok çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Bu oturumlarda, öğrencilere İngilizce öğrenmeye teşvik etmek ve iletişim becerilerini yükseltmek için bir dizi materyal kullanılmaktadır.

Genel oturumlar; Öğrencileri okulun ilk günü ve sonunda bir araya getirmek için tasarlanmıştır. Sabah genel ve güncel haberlere ilişkin sunumlarla birlikte bir ısınma oturumu yapılır.

Sözlü Performans Atölyesi; Burada öğretmenin rehberliği altında, öğrencilere günlük konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik ve dilde daha aktif olmayı teşvik eden görevler verilir. Ayrıca burada öğrencinin telaffuzuna, sunumuna ve çeşitli tartışma konularına odaklanılmaktadır.

Takım projesi; Her hafta öğrenciler için takım halinde gerçek hayattan örnek alınarak proje çalışmaları yapılmaktadır. Öğrenciler ekip halinde projeler üretip bunları sunmaktadır. Böylece öğrenciler problem çözme, işbirliği, organizasyon ve planlama becerilerini geliştirmektedirler.

Mentorluk Tezi; Öğretmenler her hafta öğrencilerin eksiğine göre özel olarak bireysel hedefler belirlemektedir. Bu şekilde öğrenciler öğretmenlerinin rehberliğinde hedeflerine ulaşarak eksikliklerini tamamlayabilmektedir.

Koçluk oturumları; Öğrenciler için haftalık koçluk oturumu yapılmaktadır. Burada her hafta öğrencilerin hedeflerinin belirlendiği ve ilerlemenin gözden geçirildiği 20 dakikalık oturumlardan oluşur. Öğretmenler bu oturumlarda öğrencinin ilerlemesini izleyerek gelecekteki yönelimlerini geliştirmeye yardımcı olurlar.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Edinburgh School Of English öğrencileri hafta boyunca çeşitli sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştirerek Edinburgh ve İskoçya’yı tanımalarına yardımcı olur. İskoçya’da zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek için aktivitelere katılır. Ayrıca öğrenciler hafta sonları İskoçya’nın belli başlı yerlerine tur düzenleyerek hafta sonlarını değerlendirirler.
Özellikle Ağustos ayında Edinburgh birçok festivale ev sahipliği yapar. Bunların en ünlüsü Uluslararası Festival ve Fringe Festivali’dir.

KONAKLAMA

Edinburgh School of English konaklama olarak olarak Aile yanı ve Öğrenci yanı sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Konaklama seçenekleri içinde aile yanı konaklama en çok seçilen konaklama türüdür. Seçilen aileler okul kriterlerinden geçmekte ve okul tarafından sürekli kontrol edilmektedir. Sıcakkanlı İskoç aileler ile İskoç kültürünü öğrenebilir, İngilizce deneyiminizi arttırabilirsiniz. Aile yanı konaklamalarda Öğrenci tek gittiği takdirde tek kişilik odalarda kalır. Öğrenci bir arkadaşı ile gittiği takdirde aynı odada kalınabilirler. Öğrenci istediği takdirde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçeneklerinden faydalanabilir. Bu şekilde öğrenciler daha uygun maliyette dil kurslarını tamamlar.

Öğrenci Yurdu Konaklaması

Edinburgh School of English dil okulunun öğrencilere sunmuş olduğu öğrenci yurtları okula yaklaşık 20 -25 dakika yürüme mesafesinde yer alır. Yurtlarda odalar genellikle tek kişilik olmaktadır. Mutfak ve banyo ortak alan olarak kullanılmaktadır. Bu konaklamadan yalnızca Haziran ve Temmuz aylarında yararlanılmaktadır.

EDINBURGH ŞEHRİ

Yaklaşık 470 Bin nüfusu ile Edinburgh 1437’den beri İskoçya’nın başkentliğini yapar. Yılın her anı ziyarete açık olduğu için herhangi bir zamanında ziyaret eder. Bu yüzdendir ki Birleşik Krallık’ta Londra’dan sonra en fazla ziyaret edilen 2. Şehir konumundadır. Şehir, muhteşem geziler, keşfedilecek tarihi binalar, ilginizi çekecek galeriler ve müzeler ve çok çeşitli zevklere uyacak çok çeşitli mağaza, restoran ve kafelerle canlı bir yaşam sunar. Şehirde ayrıca ziyaret edilmek için birçok yapıt bulunur. Bunların başında Edinburgh Kalesi gelir. Edinburgh Kalesi 350 milyon önce faaliyette olan sönmüş bir volkanın bacasının üstünde bulunur. Bu bölgede 8 bin yıl öncesine dayanan ve burada yerleşimin olduğunu kanıtlayan insan iskeletleri bulunmuştur. 8 bin yıl öncesine dair yerleşim olduğuna dair kalıntılar olan bölgede, iki bin yıl öncesine ait olan iskeletler de bulunmuştur. Kalenin üstüne çıkıp Edinburgh’u kuşbakışı izleyebilirsiniz. Yeşil bir alanda bulunmak isteyenler için Royal Botanik Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

1670 yılında kurulmuş olan bu botanik bahçesinin içerisinde 270 binden fazla bitkiyi barındırmakta ve bu bitkiler dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş 13 binden fazla farklı bitki türünden oluşur. Edinburgh’ta en eski binaların olduğu kesime Old Town denilmektedir. Edinburgh gezisi içinde en çok zaman geçireceğiniz bölgelerden biridir. Ortaçağ mimarisi ve Reform dönemine ait yapıların korunmuş olduğu bölgede, ünlü St. Giles Katedrali, İskoçya Ulusal Müzesi, Parlamento Binası ve birçok kilise bulunur.

Ayrıca Edinburgh dünyaca ünlü Edinburgh Uluslararası Festivali’ne ev sahipliği yapmaktadır. Edinburgh ayrıca, engebeli kıyı şeridi, dağ, İskoçya’nın yaylalarını ve adalarını keşfetmek için iyi bir başlangıç noktasıdır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Okulda birçok farklı milletten öğrenci bulunmaktadır. Ülkelere göre baktığımız zaman yoğunluk aşağıdaki gibi sıralanmıştır;
İsviçre, İtalya, İspanya, Suudi Arabistan, Fransa, Almanya, Hollanda, Rusya

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA