CES Edinburgh Dil Okulu

Kuruluşu 1979 yılına dayanan CES Dil Okulu, İskoçya’da Dil Eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilere kapılarını açmaktadır. CES Edinburgh Dil Okulu verdiği kaliteli eğitim ve öğrencilerle kurduğu yakın ilişki neticesinde birçok başarı kazanmıştır. Bunun sonuçlarından biri de 2007’de Avrupa’da “Yıldız İngilizce Dil Okulu” seçilmeleridir. CES Dil Okulları bu ödül için 2008-2011 yılları arasında da her yıl listeye girerek bu alanda büyük bir başarıya imza atmıştır. Bu alanda üst üste 5 kere listeye giren tek okul olmuştur. Bu nedenle İskoçya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için CES Edinburgh Dil Okulu iyi bir alternatif olmuştur.

CES Edinburgh şubesinde 13 sınıf mevcuttur. Ortalama 9 kişiden oluşan sınıflar ile kendinizi özel bir sınıf atmosferinde bulabilirsiniz. CES Edinburgh‘ta ayrıca ücretsiz yüksek-hızda wifi erişimi, bireysel-erişimli çalışma merkezi, ortak oda ve bahçe bulunmaktadır. Şehir merkezinde konumu, birçok kafe, mağaza ve restoranlara uzaklığı sadece 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

CES EDINBURGH DİL OKULU FİYATLARI

İskoçya’da dil okulu ücretleri Birleşik Krallık’ta okumak İsteyen öğrenciler için en uygun alternatifler arasında yer almaktadır. Ülkede Sterlin kullanılsa dahi okulların yapmış olduğu %30’a varan kampanyalar vardır. Ayrıca yaşam koşullarının İngiltere’ye göre daha uygun olması bakımından öğrenciler için tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir.

SUNULAN PROGRAMLAR

CES Edinburgh şubesinde uluslararası birçok öğrenci eğitim görmektedir. Kurslar yetişkinler için 16 yaş ve üzeri olanlar için verilmektedir. İskoçya’da dil kurslarında ders süreleri 45 dakikadır. CES Dil Okulu öğrenciler için birçok farklı kurs türü sunmaktadır. Bu kurslar arasında size en uygun olanını seçip İskoçya’da dil eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Kurslar ve içerikleri hakkında detaylı bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Standart Genel İngilizce Kursu

Öğrenciler dilin gramer ve yapısına ilişkin çalışmalar yapıp, kelime bilgisini geliştirerek İngilizcesini ilerletmeye çalışırlar. Haftalık 20 ders olan bu kurslar Pazartesi-Cuma günleri 09.30 – 13.00 arasında olmaktadır. Bu şekilde öğrencilerin sabahları derslere katılıp öğleden sonra arkadaşları ile pratik yapmak için bolca zamanları olur.

Yoğun İngilizce Kursu

Standart Genel İngilizce Kursunda görülen derslerin bir üst seviyede alarak daha kısa zamanda İngilizce seviyesini ilerletmek isteyen adaylar için tercih edilmektedir. Haftalık 30 ders olan bu kurs türü her hafta Pazartesi-Cuma günleri arasında olmaktadır. Öğleden sonra yapılan ekstra dersler ise Salı – Perşembe günleri 14.00 – 16.30 arasında olmaktadır. Bu kurs türünün Standart genel İngilizceden en büyük fark ise haftada üç gün öğleden sonraları öğrencinin konuşma becerilerini ve İngilizce iletişim yeteneğini geliştirme üzerine yoğunlaşan derslerin olmasıdır. Öğleden sonrası derslerde öğrenciler iletişim yeterliklerini tartışmalar, münazaralar, gerçek materyaller ve görsel işitsel teknoloji ile daha iyi geliştirme şansını yakalamış olur.

Standart Kurs + IELTS Hazırlık Kursu

İş yerinde yükselmek, yurt dışında lisans ve yüksek lisans düşünen adaylar için önemli bir yere sahip IELTS belgesi almak için CES Dil Okuluna gelen öğrenciler için sınıflar mevcuttur.
Standart Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık Kursu yıl boyunca Pazartesi ile Cuma günleri arasında olmaktadır. Dersler sabahları standart İngilizce kurs şeklinde olmaktadır. Salı, Çarşamba ve perşembe günleri ise öğleden sonra IELTS Hazırlık dersleri verilmektedir. Öğrenciler bu şekilde hem İngilizcelerini ilerletmiş oluyor, hem de öğleden sonra olan dersler ile IELTS sınav taktikleri üzerine kendilerini geliştiriyorlar. Öğrenciler her hafta sonunda bir sınava tabii tutulur. Kursun son haftasında ise IELTS Sınavına girme şansları vardır. Öğrencilerin bunun için okula başvuru yapması gerekir.

Çocuklar ve Gençler için İngilizce Yaz Okulu

Programda Genç Öğrenciler İngilizce dil eğitiminin yanında spor, etkinlikler ve kültürel ziyaretlerden oluşan dopdolu bir program sunar. Bu şekilde öğrenciler küçük yaştan bu fırsatlardan yararlanarak geleceğine büyük katkı sağlamış olur. Bu program Pazartesi-Cuma günleri 09.30-13.00 arasında olmaktadır. Dersler 45 dakika sürer. Sabah dersleri konuşma ve dinlemeye ağırlık verilerek öğrencilerin dil becerilerini geliştirmeye yönelik olur. Kelime hazinesi ve telaffuz çalışması her derse entegre edilir. Öğrenciler Pazartesi-Perşembe günü öğleden sonra birçok farklı aktivitelere katılabilirler. Ayrıca öğrenciler her Cumartesi günübirlik gezilere katılabilirler.

Certificate In English Language Teaching To Adults (CELTA)

Açılımı Certificate in English Language Teaching to Adults olan bu kurs türü İskoçya’da İngilizce öğretimi kazanmak isteyenler için CES Dil Okulu’nda sizlere sunulmaktadır. Burada olan kurallar ve ölçütler Cambridge Üniversitesi Yerel Sınavlar Birliği ile denetilmektedir.

Valerie Reynolds Birleşik Krallık’ta bilinen en iyi Celta Eğitmenleri arasında yer almaktadır. 1999 yılında kurmuş olduğu Randolph School of English okulunu kurdu ve okul bu süreç zarfında birçok başarılara imza attı. 2015 yılında CES Dil Okulu Randolf School of English’i satın aldı. Valerie Randolf ise hala okulda eğitmen olarak çalışmaya devam etmektedir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İskoçya’da dil eğitiminizle birlikte yaşadığınız yerin kültürü ve insanları hakkında bilgi sahibi olmanız için okulun sunmuş olduğu birçok aktiviteden faydalanabilirsiniz. Öğrenciler için haftalık olarak hazırlanan sosyal programlar ile İskoçya’da dil eğitiminize güzel anılar ekleyebilirsiniz. Kalacağınız süre zarfında olacak aktiviteler şunlardır;

  • İlk gününüzde ÜCRETSİZ Şehir oryantasyonu
  • Galeri ve müzelere turlar
  • Tarihi ve doğal yerlere geziler
  • Cumartesi gezileri
  • Sinema
  • Müzelere ve sanat galerilerine geziler
  • Bowling
  • Barbekü
  • Geleneksel pub geceleri

KONAKLAMA

Aile yanında konaklama

Öğrenciler için pratik yaparak İngilizcelerini geliştirmenin yollarından biride aile yanı konaklamalarıdır. Öğrenciler bu şekilde hem aile ile iyi ilişkiler kurabilir hem de pratik yaparak İngilizcelerini geliştirmede bir avantaj sağlayabilir. İskoçya’da aileler samimi olmakla beraber konuşkan ve dost canlılarıdır. Aile yanı konaklamada dilerseniz sabah kahvaltısı ve akşam yemeği seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Bu şekilde Eğitim sürecini daha maliyetli ve aile ile yemek görüşmelerinde daha fazla pratik yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Aileler seçilirken belli kriterlerden geçmektedir. Okul yetkilileri tarafından evler ziyaret edilip denetlenmektedir. Edinburgh’ta Aile yanı konaklama mesafeleri maksimum 40 dakika civarında olmaktadır. Dil Eğitimine tek gidiyorsanız tek kişilik odada kalmanız gerekmektedir fakat arkadaşınız ile beraber giderseniz aile yanında çift kişilik odada kalabilirsiniz.

 

Öğrenci Yurtları

CES Dil Okulu’nun öğrencileri için 2014 yılında yeni inşa ettiği konutlar bulunmaktadır. Okula yürüme mesafesi ile 20 dakikadan daha az bir sürede ulaşabilirsiniz. Konumundan dolayı öğrenciler tarafından popüler durumdadır. Yurt ayrıca mağazalara, parklara yakın bir konuma sahiptir. Yurt içerisinde en-suite (özel banyolu) ve 3 ile 8 yatak odalı bir dairede yer alır. Çift kişilik yatakları, duş kabinleri ve çalışma alanları ile öğrencilere kaliteli bir konaklama seçeneği sunmaktadır. Ortak mutfağı kullanarak kendi yemeğinizi yapabilirsiniz. Girişler elektronik anahtar ile olup 24 saat destek alabileceğiniz bir resepsiyon yer alır.

EDINBURGH ŞEHRİ

İskoçya’nın başkenti Edinburgh, 1937’den beri ülkeye başkentlik yapmaktadır. Yaklaşık olarak 470.000 nüfusu ile Glasgow’dan sonra en kalabalık 2. Şehir konumundadır. Orta Çağ ve Georgian dönemlerine ait mimari yapıları ile Avrupa’nın en güzel şehirleri arasında yer almaktadır. Büyük kayalar üstüne kurulan bu şehirde en önemli mimari yapısı Edinburgh Kalesi’dir. Ayrıca şehrin New Town ve Old Town bölgeleri UNESCO Dünya Listesinde yer almakta ve korunmaktadır. Şehirde yıllık hava durumu Ocak ayında ortalama 3 ºC, Temmuz ayında ise 14.5 ºC civarındadır. Bu yüzden sıcak tutacak kıyafetlerinizi yanınızda götürmeniz iyi olacaktır.

İskoçya denilince akla gelen ilk şeyler ünlü Scotch viskisi, kilt adı verilen erkeklerin giydikleri İskoç eteği gelmektedir. Ayrıca bunun dışında Edinburgh’a vardığınızda keşfedilmeyi bekleyen daha birçok güzellik olduğunu göreceksiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

CES Edinburgh şubesinde birçok uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Bu yüzden İskoçya’da Dil kursuna giderek birçok farklı milletten arkadaşlar edinebilir, farklı kültürler öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki listede ülkelere göre dağılımı tablo şeklinde inceleyebilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA