BRITISH STUDY CENTER

Edinburgh’da yer alan dil okullarından biri olan British Study Center 1930 yılında İngiltere’de kurulmuştur. British Study Center kısa sürede dünyanın dört bir yanındaki bireylere ve kuruluşlara geniş bir yelpazede eğitim veren lider bir uluslararası eğitim grubuna dönüşmüştür.

British Study Center, eğitimde gelişimi prensip edinmiş, öğrencilerine geniş kurs yelpazesi sunan bir dil okuludur. Okul, 2002 yılından beri Edinburgh’un merkezinde yer alan şık binasında hizmet vermektedir.

Okul binasında öğrencilerin vakit geçirebileceği geniş çalışma alanları, kütüphane bulunmaktadır. Bunun dışında geniş sınıflarda interaktif tahtalar kullanılarak öğrencilerin derse adaptasyonlarını arttırmak amaçlanmaktadır.

British Study Center dil okulunun birçok uluslararası akreditesi vardır. Okulun sahip olduğu akreditelerden bazıları şunlardır;

  • British Study Center, British Council tarafından akredite edilmiştir. British Council, dünyadaki en titiz ve kapsamlı plan olarak kabul edilmektedir.
  • British Study Center, akredite edilmiş İngilizce dil merkezleri ulusal birliği olan English UK’nin aktif bir üyesidir.
  • British Study Center, dünya çapında dil öğretimi ve öğreniminde kalite güvencesi uzmanları Eaquals tarafından akredite edilmiştir.
  • British Study Center, ALTO’nun dil eğitiminde dünya liderlerinden biridir. ALTO, önde gelen dil seyahat acentelerine, okullara ve ulusal derneklere küresel bir topluluk olarak katılan tek premium forumdur.

British Study Center Edinburgh şubesini ise 2002 yılında hizmete açmıştır. Deneyimli öğretmenleri ve modern sınıfları ile Edinburgh’un merkezinde yer almaktadır. Okul bünyesinde Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İngilizce Sınav Hazırlık gibi çeşitli kurslar açılmaktadır. Okul binasında öğrenciler için geniş çalışma alanları ve kütüphane bulunmaktadır. Bunun dışında geniş sınıflarda interaktif tahtalar kullanılarak öğrencilerin derse adaptasyonlarını arttırmak amaçlanmaktadır.

BRITISH STUDY CENTER DİL OKULU FİYATLARI

İskoçya Dil okulu fiyatları yıl içerisinde yapılan kampanyalar dahilinde sürekli değişmektedir. British Study Center dil okulu da öğrenciler için birçok kampanya sunmaktadır. Öğrenciler yıl içerisinde kampanyaları kaçırmamak için ön kayıt yaptırarak kampanyadan yararlanmakta ve daha sonra kurslarına giderek eğitimlerini tamamlamaktadır.

British Study Center Edinburgh dil okulu fiyatları ve güncel indirimler için ELT danışmanlarından ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

British Study Center Edinburgh öğrenciler için birçok kurs seçeneği sunmaktadır. Öğrenciler bu kurslar içinde kendi eksikliklerine göre en uygun olanı seçip başvurularını yapabilmektedir. Genellikle kurslar her pazartesi başladığı için öğrenciler yıl boyunca istedikleri kurslara başvurabilmektedir. Aşağıda British Study Center Edinburgh dil okulunda verilen kurslar ve içerikleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

Genel İngilizce

Genel İngilizce öğrencilerin yoğun talep gösterdiği kurs türlerinden biridir. Özellikle başlangıç seviyesinde olan öğrenciler içinde popüler olan bu kurs türünde her öğrenci seviyesi için sınıflar mevcuttur. Haftalık 15 saat olan bu kurslar, genellikle sabahtan öğlene kadar sürmektedir. Derslerde ağırlıklı olarak okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri üzerine yoğunluk gösterilmektedir.

Kursların Başlama tarihi: Her Pazartesi
Kurs başlama seviyesi: A1-C1 arası
Sınıftaki maksimum öğrenci sayısı: 14
Minimum yaş: 16
Ders Süresi: 50 Dakika
Kurs Başlangıç-Bitiş saatleri: 09.15 – 13.10

Yoğun İngilizce

Öğrenciler yoğun programlar ile birlikte genel İngilizce kurslarında geliştirdikleri becerilerine ek olarak akademik hedeflerine ulaşmak veya başarılı bir kariyer yakalamak için yoğun İngilizce programlarından faydalanmaktadır. Öğleden sonraki kurslarda öğrencinin eksik hissettiği konulara göre hareket edilmektedir. Konuşmaya daha fazla ağırlık verilmektedir.
Kursların Başlama tarihi: Her Pazartesi
Kurs başlama seviyesi: A1-C1 arası
Sınıftaki maksimum öğrenci sayısı: 14
Minimum yaş: 16
Ders Süresi: 50 Dakika
Kurs Başlangıç-Bitiş saatleri: 09.15 – 16.35

Sınav Hazırlık Kursları

Öğrenciler üniversitelere yerleşmek ve iş kariyerlerinde daha iyi yerlere gelebilmek için uluslararası sertifika almak istemektedir. Bu yüzden İngilizcelerini daha iyi seviyeye getirmek adına bu kurslardan faydalanırlar. Kurslar sabahtan öğlene kadar temel becerileri geliştirmeye yönelik olmaktadır. Öğleden sonra olan derslerde ise girilecek sınava göre öğrenciye dersler verilmektedir.

Kursların Başlama tarihi: Her Pazartesi
Kurs başlama seviyesi: B1
Ders Süresi: 50 Dakika
Kurs Başlangıç-Bitiş saatleri: 09.15 – 16.35

Özel Kurslar

Bu iki haftalık kurslar farklı kültürleri merak eden öğrenciler için sunulmuştur. Maksimum 8 kişilik olan bu sınıflarda, 20 genel İngilizce dersi verilmektedir. Derslerden sonra yerel bilgiye sahip deneyimli bir öğretmen tarafından öğleden sonra şehir gezisine çıkarılmaktadır. Öğrenciler kentin müzelerini, tarihi yapılarını ve sanat eserlerini görerek İngilizcelerini geliştirmektedir. Kurs dâhilinde haftada 2 gün akşam yemeği fiyata dâhildir.

Kursların Başlama tarihi: Her Pazartesi
Kurs başlama seviyesi: B1
Kurs Süresi: 2 Hafta
Sınıftaki maksimum öğrenci sayısı: 8
Haftalık plan: 4 gezi, 2 akşam yemeği

VIDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

British Study Center Edinburgh dil okulu aylık olarak olarak öğrencilerinin sosyalleşebilmesi ve derslerde öğrendiklerini daha pratiğe dökebilmesi için sosyal aktiviteler düzenler. Bu aktiviteler, öğrencilerin çoğunlukla sevdiği ve tercih ettiği gezilerdir. Gezi noktaları; Edinburgh Kalesi, Royal Mile, Calton Hill, Royal Botanic Garden, Scott Anıtı, Princess Street, Rosslyn Şapeli, İskoçya Milli Müzesi gibi her İskoçya Edinburgh’a misafirin görmesi gereken yerlerdir.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Aile yanında konaklamalar genellikle tek kişilik veya ortak odalar sunmaktadır. Tek istisna ise 2 kişi beraber gittiği takdirde beraber çift kişilik odada kalabilmektedir. Odalarda dolap ve çalışma masası bulunmaktadır. Yatak çarşafları ev sahibi tarafından sağlanır. Ev sahibi odaları düzenli olarak temizlemektedir, ancak öğrencilerin kendi yatağını yapması ve kıyafetlerini düzenli bırakması gerekmektedir.
Aile yanı konaklamalarda yarım pansiyon (günlük kahvaltı ve akşam yemeği dahil) veya sadece kahvaltı (günlük kahvaltı) seçenekleri mevcuttur. Mutfak ailenin izni olmadan kullanılmamaktadır.
Kahvaltı genellikle tost, sandviç, tahıl, meyve suyu ve kahvedir. Akşam yemeği için et, balık veya tavuk eti bulunmaktadır. Özel diyet gereksinimleri istek üzerine sağlanabilmektedir.

McDonald Road Apartments

McDonald Road Apart, Princess Caddesi’ne ve şehir merkezine sadece 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Aparta yürüyerek 30 dakika veya kısa bir otobüs yolculuğu ile ulaşılabilmektedir.
McDonald Road Apart’ın her odası özel banyolu tek kişiliktir. En-suite yatak odanızda kıyafetleriniz için çalışma masası ve saklama alanı bulunmaktadır. Her dairenin içinde ortak mutfak ve TV’li oturma odası da bulunmaktadır. Yatak çarşafları ve havlular temin edilmektedir. Yemek için ortak mutfak bulunmaktadır ve öğrenciler bu şekilde kendi yemeklerini kendileri yapmaktadır. Mutfaklar modern olup ocaklar, çatal-bıçaklar ve mutfak aletleri ile donatılmıştır. Mutfak ve yemek alanları apartmanda bulunan diğer 5 öğrenci ile paylaşılmaktadır.
McDonald Road Apartta kartla çalışan çamaşır makineleri ve kurutucuların olduğu bir çamaşırhane bulunmaktadır. Apartta kanepeler, düz ekran TV, çalışma masaları ve bilardo masası içeren ortak bir oda bulunmaktadır. Küçük bir süpermarket tesise sadece 3 dakika uzaklıktadır.

EDINBURGH ŞEHRİ

Edinburgh, doğal güzellikleri ve tarihi yapıtlarıyla ortaçağı günümüze taşıyan bir şehir özelliği taşımaktadır. Ayrıca 1437 yılından beri İskoçya’ya başkentlik yapmaktadır. Birleşik krallığın kuzeyinde yer alan bu şehirde iklim genellikle soğuktur.
Yazları ılıman, kışları ise soğuk ve yağışlıdır. Edinburgh’ta kış ayları hava sıcaklığı en yüksek 7 derece civarındayken, yazları ise 18-19 dereceye kadar çıkmaktadır.

Avrupa’nın en güzel görünümlü şehirlerinden biri olarak gösterilen Edinburgh, klasik mimari ile ortaçağ mimarisinin buluştuğu bir şehir olma özelliği ile tarih, mimari ve güzel sanatlara ilgi duyan insanların mutlaka gelip görmesi gereken çok önemli yerlerden biridir.
Eski çağ ve modern çağın özelliklerini beraber taşıyan bu şehirdeki en eski yerleşim yeri Cramond’dur. Edinburgh Şehrinde ilk yaşam kalıntıları M.Ö. 8500’lü yıllarda bulunmuştur.

Ayrıca şehirde 4 üniversite bulunmaktadır. Bunlar arasında en eskisi Edinburgh Üniversitesi’dir. Kuruluş tarihi 1583 yılına dayanan Edinburgh Üniversitesi verdiği kaliteli eğitimle birçok kez ön plana çıkmıştır. Edinburgh Üniversitesi 2010 yılında En iyi üniversiteler sıralamasında ilk 10’a girmeyi başarmıştır.

İçecek olarak İskoç viskisi sadece İskoçya’da değil, tüm dünyada meşhur olmuştur. İskoçlar için bir nevi hayat suyu olan viski 1400’lü yıllarından beri ülkenin en önemli içeceğidir. Bunun yanında Edinburgh’ta denenmesi gereken yöresel olarak İskoç yumurtası, yulaf lapası ve Haggis gelmektedir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

British Study Center Edinburgh okulunda dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler mevcuttur. Özellikle Avrupalı öğrencilerin tercih ettiği bu okulda öğrenciler aldıkları eğitimin yanında birçok milletten arkadaşlar edinmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA