GENEL BİLGİLER

Griffith College Institute of Language, İrlanda’nın en büyük bağımsız yükseköğretim kurumlarından biri olan Griffith College’ın bünyesinde yer alan bir dil okuludur. Dublin, Cork ve Limerick ’de bulunan merkezlerinde öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermektedir. İrlanda’nın en iyi İngilizce dil okullarını temsil eden MEI üyesidir ve ACELS akreditasyonuna sahiptir.

Merkezi konumdaki kampüs; Limerick’ in kalbindeki O’Connell Bulvarı’nda, tren ve otobüs istasyonuna sadece 3 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Öğretmenler son derece deneyimli ve nitelikli olup her öğrenciye kişisel ilgi göstermektedir. 40 yılı aşkın bir süre önce kurulan Griffith College, öğrencilere birinci sınıf dersler ve mükemmel çalışma materyalleri sunmaktadır.

GRIFFITH COLLEGE LIMERICK DİL OKULU FİYATLARI

Griffith College Limerick dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ve kaliteli eğitimiyle İrlanda’nın önemli dil okullarından birisidir. İrlanda eğitimin her alanında kaliteli ve ekonomik bir ülkedir. Öğrenci şehri olan bilinen Limerick de öğrencilere ekonomik fırsatlar ve kaliteli bir eğitim sunmaktadır.

Griffith College Limerick dil okulu ücretleri, program ve süre bazında değişmektedir ve okulun dönem dönem promosyonları olabilmektedir. Okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretlerini ve sizlere özel  fiyat teklifleri için size en yakın ELT ofisleri ile iletişime geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Griffith College Limerick dil okulu, öğrencilerin dil gereksinimlerini ve kişisel tercihlerini birleştirerek, dil eğitiminde başarılı olmasını hedeflemektedir. Dil eğitimi öncesi İngilizce seviye belirleme sınavına giren öğrenci, seviyesine uygun bir sınıfa yerleştirilmektedir ve öğrencilerin hedeflerine uygun çeşitli programlar sunmaktadır.

Genel İngilizce Kursu

Haftada 15 veya 20 saat olarak sunulan Genel İngilizce Kursu, yıl boyunca temel seviyeden ileri seviyeye her öğrenci için uygun bir programdır. Programın amacı net ve etkili iletişim kurma yeteneğini geliştirmektir. Konuşma, telaffuz, dinleme, okuma ve yazma dahil olmak üzere İngilizcenin tüm yönlerine odaklanmıştır. Haftada 20 saat eğitim veren yoğun program; içerisinde 5 saatlik seçmeli ders seçeneği sunmaktadır.

Work and Study Programı

 İrlanda’da 25 hafta ve üzerinde eğitim veren İngilizce dil kurslarına verilen isimdir. İngilizce dil eğitiminde son yılların en popüler ülkesi İrlanda, eğitim alırken aynı zamanda çalışmak isteyen öğrenciler için oldukça avantajlı ve ekonomiktir. Programa kaydolan öğrencilere haftada 20 saat ve tatil dönemlerinde haftada 40 saat çalışma izni hakkı verilmektedir.

Akademik İngilizce Kursu

Akademik amaçlı İngilizce kursu, Griffith College ’da akademik eğitim almayı hedefleyen ama okulun istediği İngilizce dil seviyesine sahip olmayan öğrenciler için tasarlanmıştır. IELTS 4.0 ve üstü puana sahip olan öğrenciler programa katılarak akademik destek alabilir ve dil gelişimlerini hızlandırabilir.

Akademik Dönem/Yıl Kursları

Mesleki yaşantılarında ya da devam eden eğitim hayatlarında kendisini belirli alanlarda geliştirmek ve aynı zamanda İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için uygun bir programdır. Program, minimum B2 seviyesine ulaşmış, C1 ve daha fazlasını hedefleyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler, Griffith College’ın işletme, pazarlama, gazetecilik, medya, tasarım ve fotoğrafçılık gibi çeşitli disiplinlerinden akademik modüller seçme şansına sahip olurlar. Akademik modülleri haftada 15 saat İngilizce dersi ile destekleyebilirler.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Griffith College Limerick dil okulu, eğitimin dışında kalan vakitlerde gezi ve aktiviteler düzenleyerek İngilizce’nin gelişimini sınıfla sınırlandırmamıştır. Şehrin tarihi ve doğal güzellikleri ile bütünleşen İrlanda kültürünü tanıyabilir ve bu kapsamda İngilizce dil eğitimi alma fırsatını değerlendirebilirsiniz. Her hafta dinamik, ilginç ve yaratıcı bir müfredat dışı aktivite programı ve hafta sonu gezileri sizleri bekliyor!

Limerick dil okulu; Cashel Kayası, Killarney, Moher Kayalıkları, Belfast ve Dev Kaldırımı gezileri dahil olmak üzere, Limerick ve İrlanda’da çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemektedir. Öğrenciler; hafta sonu gezilerine, partilere, İrlanda dans derslerine ve önemli spor etkinliklerine katılabilirler. Sosyal ve kültürel aktiviteler ile şehri keşfedebilir ve eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

KONAKLAMA

Griffith College Limerick dil okulu, öğrencilerine sadece İngilizce kursu değil, aynı zamanda Limerick şehrinde konaklama imkânı da sunmaktadır. Limerick’ in merkezindeki dil okulunda öğrencilerin isteklerine uygun konaklama seçenekleri mevcuttur. Öğrenciler İrlandalı bir ailenin yanında veya öğrenci evlerinde kalabilmektedir. Konaklama seçeneklerinin her birinin farklı avantajları bulunmaktadır.

İrlandalı yerel bir ailenin yanında kalarak, İngilizcenizi pratik edebilir ve İrlanda kültürünü daha yakından deneyimleyebilirsiniz. Evinizden okula yürüyerek ya da kısa bir otobüs yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Aileler, dil okulu tarafından özenle seçilmiştir ve düzenli olarak denetlenmektedir. Bu güvenli ve konforlu ortamda, kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.

Öğrenci evinde diğer öğrencilerle ortak bir dairede kalmak; İrlanda’daki deneyimlerinizi dünyanın dört bir yanından arkadaşlarınızla paylaşırken ve eğlenirken, sınıflarınızda öğrendiklerinizi pekiştirmenin iyi bir yoludur. Her evde 4 ila 6 yatak odası bulunmaktadır. Mutfak ve oturma odası yeni arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz ortak alanlardır.

Griffith College Limerick dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemlerini beraber yürütebilirsiniz. Başvurudan İrlanda’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır.

LIMERICK ŞEHRİ HAKKINDA

İrlanda’nın batı kıyısında yer alan ve 30.000’den fazla öğrenci nüfusu olan Limerick, Shannon Nehri üzerine kurulmuştur. Başkent Dublin’den daha küçük ve sessiz bir yapıya sahip olan Limerick, çok fazla turist çeken bölgelerden biridir. Vikingler tarafından kurulan Limerick’ in konumu, İrlanda’nın batı bölgesini keşfetmek için mükemmeldir.

Orta Çağ esintisini hissedeceğiniz şehir, yapılmış en eski kale olan John King’s Kalesi’ne ev sahipliği yapar. Atlantik Okyanusu manzaralı muhteşem plajlara sahiptir. Dünyaca ünlü Moher Falezleri Limerick’e arabayla kısa bir mesafededir. Vikinglerden bu yana doğallığını ve tarihi yapılarını koruyan Limerick ‘in her bir köşesini bisikletle gezilebilir ve şehre hayran kalabilirsiniz.

İrlanda’da İngilizce dil eğitimi için arkadaş canlısı ve enerjik bir şehirdir. Geleneksel İrlanda müziği, yerel lezzetler, sinemalar, tiyatrolar, müzeler, konserler ve çok çeşitli spor olanakları da dahil olmak üzere, öğrencilere yönelik birçok sosyal ve kültürel aktivite bulunmaktadır. Limerick; öğrenci şehri olmasıyla ve filmlere konu olmuş doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile tanınmaktadır. Atlantik Okyanusu’na karşı, Limerick ‘de İngilizce öğrenme fırsatını kaçırmayın!

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Griffith College Limerick merkezi, farklı milletlerden ve kültürlerden öğrencilere ev sahipliği yaparak öğrencilerinin öğrenme deneyimlerini unutulmaz hale getirmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA