ISE Ireland Dil Okulu

ISE Ireland Dil Okulu

ISE Ireland Dil Okulu

Internatonal School of English, yüksek eğitim standartlarına sahip bir dil okuludur. Mesleki eğitimleri ile de tanınan okul günümüzde dünyanın her yerinden öğrenciyi kabul etmektedir. Kişisel hedeflerinize ulaşabilmeniz için başarı odaklı çalışma programları sunarlar. Öğretmen kadrosu deneyimli ve profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Dersler yalnızca kitaplar üzerinden işlenmez, multimedya araç ve gereçleri ile renklendirilir. Zaman zaman sınıfın dışına taşan eğitimler, aktiviteler ve geziler ile taçlandırılmaktadır. Dublin 2 bölgesinde yer alan okul binası Grafton Caddesine oldukça yakın bir konumda yer almaktadır. Şehir merkezinde yer alan okul birçok kuruluş tarafından akredite edilmiştir. İrlanda dil okulları arasında önemli bir yere sahip olan ISE, öğrenci memnuniyet oranı olarak da en kaliteli okullar arasında yer almaktadır.

Öğrenci konforunu oldukça önemseyen ISE Ireland yüksek kalitede kişiselleştirme olanaklarına sahiptir. Her öğrencinin gelişimi ISE tarafından düzenli bir şekilde takip edilmektedir. Testler ve ödevler sayesinde öğrencinin ne kadar ilerleme kat ettiği kayıt altında tutulur. ISE’de dersler az kişinin bulunduğu sınıflarda yapılmaktadır. Bu sayede öğrencilerin her birine yeterli vakit ayrılabilmektedir. Öğrenci kendisine atanan danışman ile gelişim programını yakından takip edebilir. Sınıfların interaktif olması öğrencilerin derslere katılımını arttıran önemli bir unsurdur. Dersleri takip eden öğleden sonraları öğrencilere şehirde gerçekleşen aktivite ve gezilere katılma fırsatı sunulmaktadır. ISE Ireland’da ders veren öğretmenler lisanslı TOEFL hocalarıdır.

Okul binası son teknoloji sınıfları ve öğrencilerin faydalanabilmesi için birçok seçeneği içerisinde barındırmaktadır. Kütüphane, multimedya salonu, bilgisayar laboratuvarı ve çeşitli ikramlıkların sunulduğu ortak salon öğrencilerin faydalanabilecekleri hizmetlerdendir. Aynı zamanda okul binasında internet kullanımı öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.

Aile yanında konaklama yapılacaksa ev sahibi ile tanışarak içinize sineceğinden emin olabilirsiniz. Konaklamalar hafta içi yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemekleri) ile tam pansiyon (tüm yemekler) ve haftada yedi gün olarak tercih edilebilmektedir. Ailelerin yerleşim yerlere okula 1 saat uzaklığa kadar değişiklik göstermektedir. Bir ailede birden fazla öğrenci bulunabileceği ve birçok şeyin ortak kullanımda olduğu unutulmamalıdır. En az 4 hafta önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Özel odalar belirli bir ücrete tabi olarak sağlanmaktadır. Bu konuda ELT danışmanları, size en uygun konaklamanın ayarlanması için kapsamlı bir destek verecektir.

ISE Ireland Eğitim Programları

Genel İngilizce Dersleri
Çeşitli versiyonları bulunan bu dersler derslerin yoğunluğuna göre adlandırılmaktadır. 5 ila 30 saat aralığında değişen versiyonları bulunmaktadır. Her pazartesi günü yeni bir sınıf ile eğitime başlanan kurslarda okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerileri üzerinde çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Başlangıç seviyesinden itibaren katılabilirsiniz.

Sınavlara Hazırlık
FCE, CAE ve IELTS sınavlarına ISE Ireland’da hazırlanabilirsiniz. Sınavlara uygun müfredatta eğitim verilen bu kurslarda eğitim süreci sınavın gerçekleşeceği tarihe göre değişkenlik göstermektedir. Öğrencilerin sınavlara hazırlanabilmek için en az A2 dil seviyesinde olmaları gerekmektedir. Haftada 15 ila 30 saat arasında ders yapılarak öğrenci sınavlara başarılı bir şekilde hazırlanacaktır.

Staj Programı
Genel İngilizce derslerini Dublin’de iş seçenekleri ile birleştiren bu programda öğrencilerin kariyerlerine başlamalarına olanak tanınmaktadır. İngilizce konuşulan bir iş yerinde profesyonel dil becerilerini geliştirme fırsatı yakalayan öğrenciler turizm, pazarlama, satış, finans ve otelcilik alanlarında staj programlarına dahil olabilirler.

ISE Ireland Konaklama

ISE Ireland eğitim için kendilerine gelen öğrencilerin konaklama seçeneklerini de düzenlemektedir. Konaklamalar okula ait yurtlarda gerçekleştirilmektedir. Yurtların doluluk oranına göre işlem yapılmaktadır. Odalar 2, 3 veya 4 kişilik olabilmektedir. Tek kişilik odaların fiyatları standart odalardan yüksektir. Tek kişilik odaların özel banyosu ve tuvaleti içerisinde yer almaktadır. Öğrencilerin kayıt yaptırdıkları sırasında konaklamalarını düzenlemeleri faydalı olacaktır. En az 1 hafta süre ile konaklama rezervasyonu yapılabilmektedir. Yani bir haftalık konaklama ücretini peşinen ödemek zorundasınız. Yaz ayları en yoğun sezonlardır. Bu sebeple yurtların en pahalı olduğu dönem de bu dönemdir.