Griffith College Cork Dil Okulu

1974 yılında kurulan Griffith College; binlerce öğrencisi ile İrlanda’nın en büyük bağımsız yüksek öğretim kurumudur. Dublin, Cork ve Limerick şehirlerinde kampüsleri bulunmaktadır. 40 yılı aşkın bir süre önce kurulan Griffith College, öğrenci başarısı ile uluslararası bir üne sahiptir. Çeşitli disiplinlerde lisans ve lisansüstü eğitimi, uluslararası ve profesyonel kısa dönem kurslar sunmaktadır.

İngilizce dil eğitimi, College bünyesinde bulunan Griffith Institute of Language tarafından verilmektedir. İrlanda’nın en kapsamlı ve kaliteli İngilizce eğitimine sahiptir. Griffith Institute of Language, İrlanda’daki en iyi İngilizce dil okullarını temsil eden bir dernek olan MEI’nin bir üyesidir ve ACELS tarafından tanınmaktadır. İrlanda dil okulu, Cork’ta Griffith College kampüsü içerisinde dil eğitimi vermektedir. Kampüs, şehrin kuzey tarafında, ana tren istasyonuna ve alışveriş caddelerine kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Dil okulu öğrencileri üniversite kampüsünün içerisindeki tüm imkanlardan faydalanabilirler.

Okul, öğrencilere birinci sınıf dersler ve mükemmel çalışma materyalleri sunmaktadır. Okulda bilgisayar laboratuvarları, kütüphane, oyun salonu, tam teknolojili modern sınıflar ve ücretsiz internet erişimi bulunmaktadır.

Griffith College Cork Dil Okulu Fiyatları

Griffith College Dil Okulu, öğrencilerine sunmuş olduğu kaliteli eğitim ve ekonomik ücretleriyle İrlanda’nın öne çıkan dil okulları arasında yer almaktadır. İrlanda’da İngilizce dil eğitimi almayı düşünen öğrencilere yüksek standartlarda bir öğrenim deneyimi sunmaktadır.

Griffith College Dil Okulu fiyatları, program ve süre bazında değişkenlik göstermektedir. Okulun sunduğu avantajlı fiyatlar hakkında daha fazla bilgi almak için, size en yakın ELT ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede, bütçenize uygun bir dil eğitimi planı oluşturabilir ve dil öğrenme hedeflerinize ulaşmak için en iyi seçeneği belirleyebilirsiniz.

Griffith College Cork Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur

Programlar

Griffith College Cork dil okulu, öğrencilerin hedeflerine ve ihtiyaçlarına odaklanarak, dil eğitiminde başarı hedeflemektedir. Dil eğitimi öncesi İngilizce dil seviyesi belirlenen öğrenci, seviyesine uygun bir sınıfta eğitimine başlamaktadır. İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin hedeflerine uygun birçok program sunmaktadır.

Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce kursu; konuşma, telaffuz, dinleme, okuma ve yazma dahil olmak üzere İngiliz dilinin tüm yönlerini geliştirir. Odak noktası net ve etkili iletişim kurma yeteneğini geliştirmektir. Haftalık 15 veya 20 saatlik programlar şeklinde sunulmaktadır. Haftada 20 saat eğitim veren yoğun program; içerisinde öğrencinin tercihine göre belirlenen 5 saatlik seçmeli derslerden oluşmaktadır.

Work and Study

İrlanda, İngilizce dil eğitimi için 25 hafta ve üzeri bir programa kaydolan öğrencilere haftada 20 saat ve tatil dönemlerinde haftada 40 saat çalışma izni hakkı vermektedir. Öğrenciler, İngilizce dil eğitimi alırken yarı zamanlı işlerde çalışarak eğitimlerini daha ekonomik hale getirebilmektedir.

Akademik İngilizce Kursu

Akademik amaçlı İngilizce kursu, Griffith College ’da akademik eğitim almak isteyen ancak henüz gerekli İngilizce dil seviyesine ulaşamamış olan öğrenciler için tasarlanmıştır. IELTS 4.0 ve üstü puana sahip olan tüm öğrenciler programa katılabilir. Kapsamlı kültürel ve akademik desteğin yanı sıra temel dil beceri gelişimini içerir.

Gap Year / Semester Abroad Kursu

Devam eden eğitimleri ile ilgili belirli alanlarda ya da mesleki yaşantısında dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur. Program, minimum B2 seviyesine ulaşmış, C1 ve daha fazlasını hedefleyen İngilizce öğrencileri için tasarlanmıştır. Öğrenciler, Griffith College’ın lisans ve lisansüstü programlarından özenle seçilmiş akademik modülleri seçme şansına sahip olurlar, daha sonra bu seçimleri dil okulunda 15 saat İngilizce dersi ile destekleyebilir. İşletme, pazarlama, gazetecilik, medya, tasarım ve fotoğrafçılık gibi çeşitli disiplinlerden akademik modüller sunulmaktadır.

Video

Sosyal Aktiviteler

Dil öğreniminin sadece sınıfla sınırlı olmadığını düşünen Griffith College, öğrencileri sınıf dışında aktif olmaya teşvik eder. Sosyal ve kültürel aktiviteler, öğrencilerin ilgisini ve gelişimi göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır; eğlenceli aktiviteler ve öğrencilerin İngilizce seviyeleri arasında bir denge kurmak amaçlanmıştır.

Cork, öğrencilere her türlü etkinliğe katılma fırsatı sunmaktadır. Şehirde spordan yürüyüşe, tiyatrodan müziğe ve daha pek çok şeye sahip çok sayıda kulüp ve topluluk bulunmaktadır. Griffith College ayrıca her hafta ücretsiz olan ve öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmeleri için ekstra fırsatlara odaklanan etkinlikler düzenlemektedir. Örnekler arasında dil değişimleri, film gösterimleri, şiir okuma ve meditasyon gibi konularda kısa seminerler yer almaktadır.

Ayrıca hafta sonu, turistik bölgelere tam gün geziler düzenlenmektedir. Destinasyonlar arasında Moher Kayalıkları, Killarney, Bunratty Kalesi, Kenmare, Ardmore ve daha pek çok yer bulunmaktadır. Okul, bu gezilere fotoğraf yarışması gibi çok sayıda ödülü olan eğlenceli bir unsur eklemeye de çalışmaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Griffith College Cork dil okulunda birçok modern konaklama seçeneği vardır. Öğrenciler kendi yemeklerini hazırlayabilecekleri öğrenci evleri arasından seçim yapabilir veya İrlandalı yerel bir ailenin yanında konaklayabilirler.

Yerel bir aileyle yaşamak, öğrencilerin İrlanda yaşantısına entegre olmalarına yardımcı olur. Tüm ev sahibi aileler dil okulu tarafından denetlenir ve düzenli takibi yapılır. Okula yürüme veya kısa bir otobüs yolculuğu mesafesinde birçok İrlandalı aile bulunmaktadır. Öğrenciler kendilerini evdeymiş gibi hissedecektir. Sadece bu da değil, İngilizcenizi geliştirmenin ve İrlanda kültürü ve hayatı hakkında bilgi edinmenin harika bir yoludur.

Yaz aylarında, öğrenciler okuldan sadece 30 dakika mesafede bulunan lüks öğrenci evlerinde kalabilirler. Her ev 5 ila 8 yatak odasından oluşmaktadır. Ortak mutfak ve oturma odası bulunmaktadır. Evlerde çalışma masası, bulaşık makinesi, çamaşırhane, TV ve ücretsiz Wi-Fi gibi imkanlar mevcuttur. Ayrıca güvenlik için görevliler de bulunmaktadır. Yeni insanlarla tanışmak için harika bir fırsattır.

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen her öğrenciye başvuru, kayıt, konaklama ve daha birçok konuda yol gösteren ve destek sağlayan ELT ile harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bütün sürecinizde size yardımcı olacaktır. ELT’den İrlanda’da yaşam, kültür, ulaşım, dil okulu ücretleri ve daha birçok alanda profesyonel bir yardım alabilirsiniz. ELT’nin profesyonel desteği ile hayallerinizdeki eğitim ve yurtdışı tecrübesine sahip olabilirsiniz.

Cork Şehri Hakkında

İrlanda’nın güney kıyısında yer alan Cork, ülkenin ikinci büyük şehridir. Cork, eğitim için popüler bir destinasyondur. Yaklaşık 200.000’i aşkın nüfusunun %20’sini öğrenciler oluşturmaktadır. Cork, çok kültürlü bir yapıya ve samimi bir atmosfere sahiptir. İrlanda dil okulu tecrübenizde Cork’un öğrenci hayatının canlılığına ve enerjisine hayran kalacaksınız.

2015 yılında İrlanda, Lonely Planet tarafından ziyaret edilecek en iyi 10 ülke arasında 5. sırada yer almıştır. Aynı yayın geçmişte Cork’u dünya çapında ziyaret edilen en iyi 10 şehirden biri olarak listelemiştir. 1400 yıldan fazla bir geçmişe sahip olan Cork, 2005 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuştur.

Şehir kompakttır, bu yüzden yürüyerek keşfetmek kolaydır. Aynı zamanda, iyi bir toplu taşıma ağı mevcuttur. Otobüs veya demiryolu hizmeti ile Dublin ve diğer merkezlere rahat ve kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA