GENEL BİLGİLER

Cork English Academy dil okulu; yaklaşık 210.000 nüfusa sahip küçük bir şehir olan Cork’ta bulunmaktadır. Şehir merkezinde, ana alışveriş caddesi olan Patrick’s Street’ten birkaç dakika yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Şehir, öğrencilerin birçok turistik yeri ziyaret edebilecekleri büyüleyici ve samimi bir atmosfer sunmaktadır.

Cork English Academy, İrlanda’daki en iyi İngilizce dil okullarını temsil eden bir dernek olan MEI’nin bir üyesidir. Aynı zamanda ACELS tarafından tanınan okul, İngilizce dil eğitimi için çok çeşitli kaliteli kurslar sunmaktadır. Mevcut İngilizce seviyenizi geliştirmek istemenizin sebebi ne olursa olsun kendinize uygun bir İngilizce kursu bulabilirsiniz. Okul, öğrencilerinin İngilizce dil öğrenimlerinde başarılı olmalarını amaçlamaktadır.

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Cork; sakin yaşantısı, yerel halkla olan yakınlığı, İrlanda’da en çok güneş alan şehirlerden biri olması ile oldukça idealdir.

CORK ENGLISH ACADEMY DİL OKULU FİYATLARI

Cork English Academy dil okulu, öğrencilerine sunduğu uygun ücretleri ile Cork’ta dil eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Dil okulu ücretleri, program ve süre bazında değişmektedir. Okulda sunulan dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretler için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

SUNULAN PROGRAMLAR

Cork English Academy; öğrencilerin hedeflerine ve isteklerine uygun çok çeşitli İngilizce kursları sunmaktadır. Öğretmenleri, kişisel ihtiyaçlarınıza ve seviyelerinize göre öğrenme hedeflerinizi geliştirmenize yardımcı olmaktadır. Bu nedenle, önce İngilizce seviyeniz test edilmektedir.
Genel İngilizce Kursu : Genel İngilizce programı; konuşma, dinleme, okuma ve yazma olmak üzere İngilizce dil becerilerinin tümünü kapsamaktadır. Başlangıç (A1) seviyesinden İleri (C1) seviyeye kadar her seviyedeki öğrenci için uygundur. Maksimum 12 kişilik sınıflarda, haftada 15 veya 20 ders olarak sunulmaktadır.

Genel İngilizce Plus Kursu

Genel İngilizce Plus programında, haftada 15 veya 20 saatlik Genel İngilizce grup kursuna öğleden sonra 5, 10 veya 15 saatlik bireysel dersler eklenmektedir. Sabah, konuşma, dinleme, okuma ve yazma gibi tüm dil becerilerini kapsayan grup dersleri, öğrencilere kendi özel ihtiyaçlarına ve hedeflerine daha fazla odaklanma fırsatı veren ek bire bir derslerle birleştirilir. İş İngilizcesi, Sınav Hazırlığı kursları bireysel olarak alınabilecek en popüler kurslardan bazılarıdır.

IELTS Sınav Hazırlık Kursu

IELTS sınav hazırlık sınıfları, sabah Genel İngilizce eğitimi alan öğrencilere öğleden sonra ek olarak sunulmaktadır. Dersler; Akademik Okuma, Akademik Yazma, Dinleme, düzenli sınav pratiğinin yanı sıra konuşma sınavına hazırlık ve pratikten oluşur.

Akademik Yıl Programı ( Work and Study)

‘Work and Study’ programı, İrlanda’da 25 hafta ve üzeri alınan İngilizce dil kurslarına verilen isimdir. İrlanda’da öğrencilere hem dil eğitimi alma hem de çalışma imkânı sunan bir programdır. Öğrencilerin İngilizce dil eğitimleri sırasında IELTS sınavına girmeleri gerekmektedir.
İrlanda’da minimum 25 hafta İngilizce dil eğitimi alan öğrencilere 8 aylık oturma ve çalışma izni verilmektedir ve eğitimden sonra 2 ay daha ülkede kalma hakkı tanınmakta ve aynı zamanda çalışma izni de verilmektedir.
Çalışma Hakkı: 25 hafta ve üzeri eğitim alan öğrencilere, dönem içinde haftada 20 saate kadar yarı zamanlı ve normal tatil dönemlerinde haftada 40 saate kadar tam zamanlı çalışma hakkı verilmektedir.

Aile Programı

Aile programı, ailenin tüm üyelerinin birlikte seyahat edip unutulmaz bir öğrenme ve kültürel deneyimi yaşamaları için tasarlanmıştır. Yetişkinler, sabahları haftada 15 veya 20 saatlik Genel İngilizce Kursu’na katılırlar. Günün geri kalanında Cork ve çevresindeki bölgeleri aileleri ile keşfedebilir, sosyal etkinlik programına katılabilirler.
4-12 yaş aralığındaki çocuklar, aileleri dil eğitimi alırken çoğunluğu İrlandalı çocuklardan oluşan bir kampa katılırlar. Çocuklar yaşa göre küçük gruplar halinde organize edilir ve hafta boyunca kendilerine yardımcı olan özel bir grup lideri atanır. Gruplar, günde ortalama 8etkinlik içeren günlük bir program izler. Etkinlikler günlük olarak, güvenli ve cesaret verici bir ortamda eğlenceye ve gelişmeye verilen önem ile değişkenlik gösterir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Sosyal etkinlik programı, Cork English Academy’de İngilizce dil eğitimi deneyiminin çok önemli bir parçasıdır. Öğrencilere günlük yaşantıda İngilizce pratik fırsatı vermek için yerel, ilgi çekici yerlere ziyaretler ve spor programları gibi farklı etkinlikler düzenlemektedir. Sosyal Etkinlik Programı, öğrencilerin günlük yaşantıdaki dil becerilerini geliştirirken İrlanda kültürü ve mirası hakkında bilgi edinmeye devam etmelerini sağlar. Cork’ta geçireceğiniz zamanın mümkün olduğunca eğlenceli ve verimli olması amaçlanmaktadır.

Cork English Academy dil okulunda etkinlikler ve geziler okulda haftalık olarak ilan edilir ve güncellenir. Hafta içi dersten sonra yeni arkadaşlarınızla beraber şehir turuna katılabilir, 7. yüzyıldan beri ibadet edilen St. Finbarre’s Katedrali’nde tarihe tanıklık edebilir, yerel sanat galerilerini ve müzeleri ziyaret edebilirsiniz.

Cork dil okulu, hafta sonu yakındaki turistik bölgelere tam gün geziler düzenlemektedir. Hafta sonunuzu Fota Adası’ndaki doğal yaşam parkını keşfederek, The English Market’te yerel tatları deneyimleyerek ya da Moher Falezlerinden Atlas Okyanusunu seyrederek geçirebilirsiniz.

KONAKLAMA

Cork dil okulunda, eğitimin en önemli parçalarından birisidir. Cork English Academy dil okulunda öğrencilere; aile yanı ve paylaşımlı daire konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Okul, özenle seçtiği konaklamaları düzenli periyodlarla kontrol etmektedir.

İrlandalı bir aileyle yaşamak;  günlük yaşam koşullarında İngilizcenizi geliştirme ve yerel kültürü yakından tanıma fırsatı verir. Öğrenciler kendilerini yerel halktan biri gibi hissedebilir. Ev sahibi aileler, sizi evlerinde ağırlamaktan mutluluk duyan, samimi yerel ailelerdir.Öğrenciler, evlerine okuldan yürüyerek ya da toplu taşıma ile ortalama 30 dakikada rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Eğer Cork’ta kaldığınız süre boyunca daha bağımsız yaşamayı tercih ediyorsanız, şehir merkezindeki ortak bir dairede kalmayı tercih edebilirsiniz. Özel bir yatak odasına sahip olabilir, oturma ve mutfak alanlarını diğer öğrencilerle paylaşabilirsiniz. Paylaşımlı daireler okula sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Cork English Academy dil okuluna başvuru yaparken, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile başvuru işlemlerini beraber yürütebilirsiniz.Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ileterek çözüme ulaştırabilirsiniz. Başvurudan İrlanda’ya gidene kadarki sürecin tamamında ve eğitiminiz esnasında ELT size her zaman destek olacaktır.

CORK ŞEHRİ

Cork, İrlanda’nın en büyük ikinci şehridir ve yerliler tarafından “Gerçek Başkent” olarak anılmaktadır. Zengin ve renkli bir mirasa sahip bu kozmopolit şehir, modern ve gelenekselin büyüleyici bir karışımıdır.Hareketli liman ve Lee Nehri üzerindeki asırlık binalardan St.Patrick Caddesi ve İngiliz Pazarı’na kadar, Cork’un sunabileceği çok özel şeyler olduğu açıktır.

Müzik, spor geleneği ve kültürel mirası ile ünlü olan Cork, 2005 yılında Avrupa Kültür Başkenti olarak taçlandırıldı ve Cork şehri, Lonely Planet (2010) ve Yahoo Travel (2011) tarafından ziyaret edilecek en iyi 10 şehirde listelendi. Titanik’in son çağrı limanı Cobh, Co. Cork’tur. New York’a planlanan yolculuk için gemiye binen son yolcular bu şehirden bindiler. Bugün, bir asır önceki orijinal binalar, sokaklar ve iskeleler hala Heritage & Visitor Merkezi’nde sizleri bekliyor.

Şehir merkezi canlıdır ve büyüleyici barlara, rahatlatıcı kafelere ve birinci sınıf restoranlara sahiptir. Guinness Caz Festivali, Uluslararası Yemek Festivali, Okyanustan Şehirlere Denizcilik Festivali gibi birçok eğlenceli festivale ev sahipliği yapmaktadır. Ve 2015 yılında Cork, yaşam boyu öğrenmeye olan bağlılığını kabul ederek Öğrenme Şehri UNESCO Ödülü aldı.

Cork; İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için uygun dil okulu ve konaklama seçenekleri ile oldukça caziptir.Dublin’e göre Cork’ta yerel halk çoğunlukta olduğundan dolayı İrlandalılarla daha fazla iletişim halinde olabiliyorsunuz. Başkent Dublin’e trenle ya da otobüsle kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Cork English Academy dil okulunda, her yıl dünyanın dört bir yanından birçok uluslararası öğrenci eğitim almaktadır. Cork English Academy’de eğitim alan öğrencilerin çoğunluğu; Brezilya, İspanya, Meksika gibi ülkelerden gelmektedir. Türk öğrenci yoğunluğunun az olduğu bir okuldur.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA