The University of Law

The University of Law

The University of Law Hakkında

The University of Law, ilk adıyla “The College of Law” 1876 yılında İngiltere’de kurulmuş olan Dünya’nın en prestijli hukuk üniversitelerinden biridir. 100 yılı aşkın tecrübesi ile University of Law, Teaching Excellence Framework Gold Ranking’e layık görülen sayılı okullardandır. Türkiye de dahil olmak üzere her yıl İngiltere’de hukuk okumak ve yurtdışında hukuk yüksek lisans eğitimi almak isteyen yüzlerce ulusal ve uluslararası öğrenci üniversiteden kabul almaktadır.

The University of Law’u özellikle undergraduate ve postgraduate hukuk öğrencileri için vazgeçilmez hedef haline getiren, okulun sınırsız kariyer olanakları sunması, akademik eğitim sırasında uygulamalı ve pratik anlatımlar ile derslerin pekiştirilmesi ve dünyanın herhangi bir yerindeki hukuk topluluklarının okulun yasal niteliklerini tanımasıdır. Bu özelliği sayesinde The University of Law mezunları, kendi ülkelerinde veya uluslararası arenada herhangi bir sektörde çalışma imkânı bulmaktadırlar.

65.000’den fazla mezunu ile ülkenin ve dünyanın en geniş hukuk mezun ağına sahip olan okul, alanında uzman hukuk profesörleri ve tecrübeli kariyer departmanı ile öğrencilere eğitim süresince ve sonrasında benzersiz bir kariyer deneyimi sağlamaktadır.

İngiltere’de hukuk eğitimi almak isteyen dünya çapında öğrenciler için en iyi seçeneklerden biri olan University of Law, geleceğin modern hukuk avukatlarını yetiştirme konusunda dünyada tektir ve henüz üniversitenin şöhretine ve başarısına erişen bir hukuk okulu olmamıştır.

İngiltere’nin dokuz farklı şehrindeki 10 adet kampüsü ile, İngiltere’de üniversite okumak ve özellikle İngiltere’de hukuk masterı yapmak isteyen öğrencilere kapılarını açan okul, ayrıca tüm lokasyonları itibariyle şehrin kalbine, ticaret merkezlerine, hukuk ofislerine ve barolara yakın mesafededir. Bu özelliği ile yüksek lisans sonrası öğrenciler için de hem akademik kariyerlerine devam etmek, hem kendi bürolarını açarak hukuk kariyerlerini sürdürmek imkânı sunmaktadır.

The University of Law’a başvuru şartları, şehir hayatı ve detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Şehir Hakkında

Londra yüzyıllardır dünyanın önemli kültürel, ticari ve turistik merkezlerinden biri konumundadır. Her yıl milyonlarca turist ağırlayan ve binlerce göçmen ve öğrenci alan başkent Londra, etnik köken açısından oldukça çeşitliliğe sahiptir.

Ülkenin ve dünyanın çeşitli yerlerinden öğrenciler Londra’yı gerek dil eğitimi, gerek lisans eğitimi, gerekse İngiltere’de hukuk masterı yapmak amacıyla öncelikli olarak tercih etmektedirler. Çeşitli kültürel yapısı ve canlı şehir hayatı ile Londra, ekonomik açıdan biraz zorlayıcı olsa da tam bir öğrenci şehridir.

Oxford Street, Camden Town bölgelerinde alışveriş, Covent Garden ve Soho barları, Bukingham Palace, Parlamento binası, London Eye, çeşitli pazarlar, Londra Kulesi ve daha pek çok çekici bölgesi ile Londra gidip görülmeye değer bir şehirdir. Özellikle yılbaşını Trafalgar Square’de geçirmek ve Madame Tussauds Müzesi’ni ziyaret etmek öğrencilerin favori aktiviteleri arasındadır. Kültürel gezileri sevenler için Londra 200’den fazla müzesi ile oldukça cazip bir konumdadır.

Şehir içerisinde ulaşım ağı gelişmiştir ve genellikle metro ve otobüs ile sağlanmaktadır. Taksiler de şehir trafiğinde yer almakla birlikte maliyetli olduğundan, özellikle öğrenciler tarafından daha az tercih edilmektedir.

Metro ve otobüs kullanımı için Olyster adı verilen ulaşım kartları mevcuttur ve öğrenciler için çeşitli ulaşım indirimleri uygulanmaktadır.

6 bölgeye ayrılan Londra’da 4 adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan en merkezi olanı ve en çok bilineni Heathrow Havaalanı’dır. Kalan 3 havalimanı, şehrin farklı bölgelerinde konumlanmaktadır ve şehir merkezinde bulunan City Havaalanı’na Türkiye’den uçuş yapılmamaktadır. Bu nedenle özellikle Türkiye’den giden öğrenciler daha çok şehre 45 dakika mesafede bulunan Heathrow Havaalanı’nı tercih etmektedir.

Başvuru Şartları

İngiltere’de hukuk masterı yapmak isteyen öğrencilerin The University of Law’a başvurabilmeleri için birtakım koşulları sağlamaları gerekmektedir. Farklı programlara başvuru için koşullar şunlardır:

Yüksek Lisans Graduate Diploma in Law İçin:

 • 6.5 IELTS akademik puanı

Yüksek Lisans Legal Practise Course İçin:

 • 6.5 IELTS akademik puanı

Bar Professional Training Course İçin:

 • 7.5 IELTS akademik puanı

Konaklama

Aday öğrenciler programa kabul aldıktan sonra kalacak yer için araştırma yapmaya başlamalıdırlar. Özellikle akademik yıl öncesinde ev bulmak, yabancı öğrenciler için zorlu olabilmektedir. İngiltere’de okurken, uygun ve güvenli bir konaklama yeri bulmak önem teşkil etmektedir. The University of Law’un konaklama servisi, öğrencilerin seçtiği kampüsün şehrinde konaklama yeri bulmalarına yardımcı olmaktadır.

Üniversite, lisans öğrencileri için, İngiltere’nin önde gelen öğrenci konaklama sağlayıcılarıyla işbirliği yaparak, University of Law’da okurken yaşanabilecek güvenli ve rahat bir yer sağlamaktan gurur duymaktadır. Ayrıca okul, yalnızca kalacak bir yer bulmak için değil, potansiyel ev arkadaşları ile tanışmak için de sosyal medya sayfaları yönetmektedir.

Öğrenciler, üniversite tarafından belirlenen konaklama birimlerinde kalarak, şehirdeki üniversitelerde okuyan diğer öğrencilerle tanışmakta, aynı zamanda üniversite arkadaşları ile de yaşayabilmektedir.

The University of Law’da Okumanın Avantajları

The University of Law, İngiltere’de hukuk eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasındadır. Bunun nedeni ise, üniversitenin gerek bir okul olarak, gerekse hukuk öğretilen bir kurum olarak pek çok avantajının bulunmasıdır.

 • İngiltere’nin en büyük ve kapsamlı hukuk üniversitesi olması
 • Mezunların %90’ının okuldan memnun olması
 • İngiltere’nin en köklü okullarından biri olması
 • Tüm eğitimcilerin tecrübeli ve alanında uzman avukatlar olması
 • İnteraktif ve inovatif eğitim metotları
 • Destekleyici akademik personel ve öğrenci grupları
 • Mezunların %98’inin ilk 8 ay içerisinde istihdam edilmesi
 • 8 kampüsün de donanımlı, yaşam kalitesi yüksek ve modern olması
 • Partner firmaların ülkenin en ünlü firmaları olması
 • Londra Belediye Başkanı dahil pek çok başarılı mezun verilmesi

Bu avantajlardan yalnızca birkaçıdır.

Öne Çıkan Bölümler

The University of Law, yurtdışında hukuk yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenci adayları için, hukuk masterı yapılabilecek en kaliteli okuldur. Bugüne dek hukuk eğitimi veren hiçbir kurum, University of Law’un uzmanlığına ve saygınlığına erişememiştir. Bu durumda, üniversitenin tüm eğitimcilerinin hukuk profesörleri ya da uzman avukatlar gibi alanında ihtisas yapmış kişilerden oluşmasının büyük payı vardır. İngiltere’de hukuk masterı yapmak isteyen öğrenciler The University of Law’un aşağıdaki Yüksek Lisans bölümlerine başvurabilirler:

 • Graduate Diploma in Law (GDL)
 • MA Law
 • Legal Practice Course (LPC)
 • Bar Professional Training Course (BPTC)
 • LLM Legal Practice Programmes
 • Online LLM Programmes
 • MSc in Legal Technology veya Postgraduate Diploma (PGDip) in Legal Technology
 • Online MScProgrammes

DeBroc School of Business Bünyesinde Sunulan Business Programları:

 • MSc Strategic Business Management
 • MSc Leadership and HRM
 • MSc International Marketing
 • MSc Corporate Financial Management
 • MSc Global Accounting
 • MBA Entrepreneurship
 • MBA International Law