GENEL BİLGİLER

KING’S COLLEGE(OXFORD, LONDON, BOURNEMOUTH)

FOUNDATION
Uluslararası öğrenciler için tasarlanmış bir yıllık üniversite hazırlık kursudur.Uluslarası öğrenciler 13 yıldan daha az bir süre eğitim aldıklarından dolayı İngiltere’de direk üniversiteye başlayabilmeleri için arada ki farkı kapatmaları gerekmektedir. İngiliz üniversitelerinde eğitim alabilmek için köprü görevi gören foundation programları arada ki akademik boşluğu kapatırken, İngilizcenizi geliştirmeyi ve İngiltere’ye eğitim sistemine adapte olmanızı hedeflemiştir.İngiltere’nin başarılı ve prestijli üniversitelerine geçiş yapabilmek için King’s Colleges Foundation programlarını önermektedir.

Beş temel programı bulunan King’s College tercih ettiğiniz bölüme göre size seçenekler sunmaktadır. Her program kendi içinde modüllere ayrılmaktadır. Bu modüller lisans programları içermektedirler. Örnek olarak mühendislik, teknoloji okumak isterseniz fizik, matematik gibi foundation programlarına yönlendirilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI

Advanced Level Foundation:

  • Lise diploması
  • IELTS: 5.5
  • Minimum yaş: 16
  • Ücret: 16.83 0GBP

BAŞLANGIÇ TARİHİ: Eylül 2017
SON BAŞVURU TARİHİ: AĞUSTOS 2017
İngilizceniz yeterli değil ise (IELTS:5.5) Extended Foundation Programına katılabilirsiniz. Programın içeriği akademik konular ve İngilizcenizi geliştirmek üzere tasarlanmış Advanced Level Foundation’a hazırlayan hazırlık kursudur. Başvuru şartları arasın IELTS 4.5 skorunuzun olması gerekmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA