GENEL BİLGİLER

1979 yılında kurulan Centre of English Studies dil okulları 40 yılı aşkın bir süredir Dünya’nın pek çok ülkesinden gelen öğrencilere kaliteli eğitimi ile adını Dünya çapında duyurmuştur. Kadrosunda bulunan öğretmelerin hepsi Trinity TESOL ve ya Cambridge CELTA yeterlilik belgelerine ya da EFL öğretim diplomasına sahiptir. 2007 – 2011 yılları arasında her yıl Avrupa Yıldız Dil Okulu ödülünü alan CES dil okulu, bu ödülü beş kez üst üste almış tek dil okulu unvanına sahiptir. EAQUALS üyeliği olan ve British Council tarafından akredite edilen CES dil okulları, İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için üst sıralarda tercih edilmektedir.

CES Worthing dil okulunda en fazla 14 kişi olacak şeklinde ayarlanmış modern sınıflarında her seviyeden öğrencinin ihtiyacını karşılayacak şekilde ders içerikleri bulunmaktadır. Okul eğitim dışında öğrencilere konaklama, havaalanı karşılaması, sosyal aktiviteler gibi hizmetler de sunmaktadır.

CES WORHTING DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin uygun fiyatlar karşılığında yüksek kalitede eğitim alabileceği CES Worthing dil okulu, her yıl uluslararası öğrenci sayısını katlayarak büyümektedir. Uygun fiyatları dışında okul ELT öğrencilerine yıl boyu %25-30 oranında indirimler uygulamaktadır. Okulun fiyatları ve promosyonları için ELT ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Aşağıdaki tablodan okulun dil programları, konaklama, kayıt ve diğer ücretlerini inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Ces Worthing dil okulunda her öğrencinin amacına ve seviyesine göre hazırlanmış programlar öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.

Genel İngilizce
Öğrencilerin İngilizce konuşma, yazma, okuma, dinleme becerilerini geliştirerek İngilizce seviyelerini uzman öğretmeler eşliğinde kısa sürede ilerletirler. Öğretmenlerin takibi ile gelişmelerini görebilen öğrenciler aynı zamanda kendileri de okulun sunduğu CES Online Learning Platform siteminden de takip edebilirler. Haftada 20 dersin verildiği programa her seviyeden öğrenci katılabilir.

Yoğun İngilizce
Pazartesiden cumaya sabah saatlerinde alacağınız dersler ve salıdan perşembeye öğleden sonra alacağınız dersler ile birlikte haftada 30 ders alacağınız bu yoğun program sayesinde İngilizce seviyenizi hızlı bir şekilde ilerletebilirsiniz. İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma, kelime telaffuzu, dilbilgisi gibi konularda sınıf içerisinde gruplar şeklinde çalışarak İngilizcenizi geliştirmiş olursunuz.
Genel İngilizce + Birebir ders Kombinasyonu: CES Worthing dil okulunda öğrencilerin sabah aldığı genel İngilizce dil eğitimi yeterli olmadığı takdirde, öğrencilerin eksiklerini giderebileceği haftada iki gün öğleden sonraları birebir olarak ders hocası ile çalışma imkanı sunar.

İş İngilizcesi
Haftada 3 gün öğleden sonra olarak düzenlenen dersleri öğrenciler tek program olarak alabileceği gibi genel İngilizce dersleri ile de kombin yapabilir. CV hazırlama, mülakat görüşmelerine hazırlanma gibi konularda öğrenciler kendilerini geliştirebildikleri gibi mesleki İngilizce kelimeleri de bolca kullanmış olurlar.

CES Worthing dil okulunda yukarıda belirttiğim programlar dışında, öğrencileri üniversite için gerekli İngilizce seviyesine getiren programlar, IELTS-Cambridge sınavlarına hazırlık programları da mevcuttur.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere’de dil eğitimi için CES Worthing dil okullarını tercih eden öğrenciler kaliteli eğitim almanın yanında, okulun düzenlediği eğlenceli sosyal aktiviteler ile ders dışı zamanlarını da dolu dolu geçirmiş olurlar.

Worthing sahil kasabasında görülmeye değer birçok müzeleri, tarihi mekanları ve yapıları, tabi güzellikleri okulun düzenlediği geziler sayesinde yakından görme fırsatını elde etmiş olursunuz. Şehir içi bu gezilerin dışında İngiltere’nin diğer şehirlerine de turlar okul tarafından organize edilmektedir.

Geziler dışında film günleri, bowling turnuvaları, karaoke gibi aktivitelerde yapılmaktadır. Bu aktiviteler sayesinde öğrenciler kendi aralarında İngilizce pratiği yaparak, birbirlerinin kültürünü de öğrenmiş olurlar. Sahil kasabası özelliğinde olan Worthing’de su sporlarının yanında, geniş yeşil alanları sayesinde golfle de tanışabilirsiniz.

KONAKLAMA

CES Worthing dil okulu öğrencilerine kaliteli eğitim dışında konaklama hizmeti de sunmaktadır. Öğrencilere, aile yanı ve öğrenci yurtları şeklinde iki çeşit konaklama seçeneği sunar. Okulun özenle seçtiği ailelerde öğrencilerin kendilerine ait odaları bulunmakta, mutfak, banyo gibi ortak kullanım alanlarını ise öğrenciler ailenin koyduğu kurallar dahilinde kullanabilmektedir. Aileler kahvaltı ve akşam yemeğini öğrenci ile birlikte yiyerek aralarındaki iletişimi de kuvvetlendirmiş olurlar.

Aile yanını tercih etmek istemeyen öğrenciler için CES Worthing öğrenci yurtları idealdir. Yurtlarda uluslararası öğrenciler ile beraber kalarak pek çok kültürden insanı tanımış olursunuz.

Hangi konaklama seçeneği olursa olsun CES Worthing dil okullarının konaklama hizmetindeki ilk amacı öğrencilerin güvenli bir şekilde kalmalarıdır. Okul öğrencilerin kişisel ihtiyaçları dışında tüm ihtiyaçlarını temin eder.

WORTHING ŞEHRİ

İngiltere’nin batı Sussex bölgesinde yer alan Worthing, sahil kasabası olma özelliği ile limanları ve balıkçılık ile ekonomisini geliştirmiştir. Georgian döneminden kalma binaları, tabii güzellikleri, parkları, tarihi mekanları, katedral ve müzeleri ile her yıl oldukça fazla sayıda öğrencinin ilgi odağı olmuştur. Ayrıca ünlü yazar Oscar Wilde ‘nin burada doğup, bazı eserlerini burada yazmış olması edebiyata düşkün öğrenciler için Worthing’i ayrıcalıklı kılmaktadır. Bunun yanında şehirde yıl boyunca düzenlenen festivaller yerli yabancı pek çok öğrenciyi buraya çeker.

Ilıman bir iklime sahip olan Worthing kenti, yıl boyunca oldukça fazla yağış alır. Kalabalık yerlerden hoşlanmayan öğrenciler için Worthing’de dil eğitimi oldukça keyifli geçecektir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

CES Worthing dil okulu her yıl Dünya’nın pek çok ülkesinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Ulusalar göre öğrenci oranı net olarak belirtilmemekle beraber Türk öğrenci oranı %8-10 civarındadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA