GENEL BİLGİLER

Riviera English School Torquay, İngiltere’de butik bir dil okuludur. 1996 yılında kurulmuş olan okul British Council tarafından akredite edilmiştir.

Devon ilçesinde, UNESCO Global Geoparkta yer alan okul merkezi lokasyonu ile öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamada ve öğrencilerin merkezdeki birçok yere ulaşmasında büyük kolaylık sağlar. Oldukça etkileyici bina yapısı ile 220 öğrenci kapasitesindedir. Ortala 10 kişilik modern sınıflarda, modern materyaller ile eğitim alan öğrenciler, sınıflarındaki deniz manzarası ile de huzur bulacaklardır.

İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Riviera English School dil okulunu, daha önce buraya gelen öğrencilerin tavsiye etmesi üzerine oldukça yoğun oranda talep etmektedir. Kaliteli eğitiminden ödün vermeyen okul uluslararası pek çok öğrencinin İngiltere Torquay‘da dil eğitimi için ilk tercih ettiği okullardan biri konumuna gelmiştir.

RIVIERA ENGLISH SCHOOL TORQUAY DİL OKULU FİYATLARI

Öğrencilere sunduğu kaliteden ödün vermeyen eğitimi ile Riviera English School, dil eğitim programları katalog ücretleri üzerinden ELT öğrencilerine yıl boyu çeşitli promosyonlar sunmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

Riviera English School, İngiltere’de üst seviye kalitede eğitim almak isteyen her seviyeden İngilizceye sahip uluslararası öğrencilerine ihtiyaçlarına göre çeşitli programlar sunmaktadır.

Genel İngilizce

Öğrencilerin her pazartesi başlayabileceği programda, İngilizce seviyesine göre uygun gruplarla beraber okuma, yazma, konuşma, dinleme becerilerini geliştirebilmektedir. Haftada 15 saat ders alacak olan öğrenciler ortalama 10 kişilik sınıflarda, alanında uzman öğretmenler ile birlikte verimli bir şekilde çalışırlar.

Yoğun İngilizce

Öğrenciler sabah dersleri ile birlikte Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri de öğleden sonra derslerine katılarak haftada toplam 21 saat olan yoğun bir eğitim ile okuma, yazma, konuşma, dinleme, dil bilgisi gibi becerilerini hızlı bir şekilde ilerletebilirler. Her seviyeden öğrencinin katılabilmektedir.

Sınavlara Hazırlık

Özellikle yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilerin tercih edeceği programda, verilen derslerin ana hedefi üniversitelerin giriş koşulu olan IELTS, Cambridge sınavlarına öğrencilerin en iyi şekilde hazırlanmalarıdır. Sabah görülen genel İngilizce ile beraber öğleden sonraları sınav hazırlık dersleriyle, öğrenciler sınav için gerekli tüm püf noktaları tecrübeli öğretmelerinden öğreneceklerdir.

İş İngilizcesi

İş dünyasında sizi farklı kılacak bilgileri elde edeceğiniz iş İngilizcesi programında; müzakere etme, telefon etme, e posta, mesleki kelime bilgisi gibi spesifik konularda İngilizcenizi geliştirebileceksiniz. Genel İngilizce programı ile beraber öğleden sonraları alacağınız birebir özel dersler ile mesleğiniz konusundaki her ayrıntıyı öğrenebilirsiniz.

Junior-Teenage Summer Kurları

Küçük yaş grubundaki öğrencilerin yaz tatillerini İngilizce öğrenerek verimli bir şekilde geçirmelerini hedeflenir. Eğitim ile birlikte sunulan sosyal aktiviteler sayesinde öğrenciler oldukça eğlenceli vakit geçirmektedirler.

Riviera English School dil okulunda Torquay‘daki diğer dil okullarından farlı olarak İngilizce ile beraber yelken dersleri de alabileceğiniz program sayesinde unutmayacağınız bir deneyim elde etmiş olursunuz.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Riviera English School Torquay öğrencilerine mükemmel bir eğitim dışında, eğitim süreleri boyunca hoş vakit geçirebileceği pek çok aktivite sunmaktadır. Sahil kasabası olan Torquay’da su sporları oldukça aktif olmasından kaynaklı yüzme, yelken gibi aktiviteler öğrenciler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Bununla birlikte hafta içi hemen hemen her gün öğrencilerin Torquay‘daki tarihi yapıları, müzeleri, katedralleri ve tabi güzellikteki park ve plajları yakından görebilmeleri için geziler düzenlenmektedir. Öğrenciler bu geziler sayesinde hem İngiliz kültürünü yakından tanıyacak hem de sınıf arkadaşları ile iletişimini artırmış olacaktır. Okul ayrıca hafta sonları Torquay dışında İngiltere’nin diğer şehirlerine de gezi düzenleyerek öğrencilerin buraları da görmesini sağlar.

KONAKLAMA

Riviera English School Torquay dil okulu öğrencilerine aile yanı konaklama sunmaktadır. Okulun özenle seçtiği aileler ile birlikte kalan öğrenciler, ailelerin kendi kuralları çerçevesinde kendi evlerindeki gibi hareket etme özgürlüğünü kullanırlar. Öğrencilerin kendilerine ait odalarında her türlü eşya aile tarafından temin edilmektedir. Aile ile birlikte yenilen akşam yemeği ve kahvaltı sayesinde öğrenciler İngilizce pratiği yapma şansını yakalar.

Aile yanında kalmak istemeyen öğrenciler için okul Torquay‘daki otel ya da pansiyonlara yönlendirme yapabilmektedir fakat öğrenci için rezervasyon yapmaz.

TORQUAY ŞEHRİ

Ilıman iklimi, İngiltere’nin aksine güneşli havası ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği Torquay; İngiltere’nin Rivierası olarak bilinmektedir. Berrak sahili ile oldukça huzur veren bu yer her yıl Dünya’nın pek çok ülkesinden gelen öğrenciye’de dil okulları ile ev sahipliği yapar. Özellikle su sporlarını, yelken yapmayı seven ve kalabalık şehirlerden hoşlanmayan öğrenciler için Torquay cennettir. Ayrıca şehrin pek çok tarihi yapısı ve mekanı İngiliz kültürünün geçmişine tanıklık etmemizi sağlar.

Torquay‘da ulaşımda oldukça rahattır. Daha çok bisiklet tercih edilen bu sahil kasabasında, yürüyerek de her yere ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak otobüsler de bulunmaktadır.

Öğrencilerin hep birlikte vakit geçirebileceği kafeler, restoranlar, publar Torquya‘da hareketli günlük hayatı öne çıkartır. Ayrıca her yaş grubundan kişinin ilgi gösterdiği festivaller oldukça sık yapılmaktadır.

Agatha Chiristi’nin doğum yerinin burası olması ve evinin müze olarak sergilenmesi de Torquay‘ı ayrı bir ilgi görmesine neden olur.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Riviera English School bünyesindeki uluslararası öğrenci oranları net belirtilmemekle beraber, %98 oranında öğrenci memnuniyetin olduğunu duyurmaktadır.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA