GENEL BİLGİLER

Kaplan dil okulları 80 yıldır dünya’nın 10 farklı ülkesinde bulunan şubelerinde her yıl 150 farklı ülkeden öğrencilerine hizmet vermektedir. Okul British Council, ACCET, ACELS, Languages Canada, English New Zealand tarafından akredite edilmiştir.

İngiltere Torquay da bulunan şubesi eşsiz güzellikteki temiz, parlayan sahilleri ile uluslararası öğrencilerin ilgi odağı olmuştur. İngiliz oranının yüksek olduğu, sıcak İklimi ve doğal güzellikleri ile öğrencilerine şehir hayatından uzak, sahil kasabasının merkezindeki lokasyonu ile üst kalitede bir eğitim vermektedir.

Kaplan International Torquay Ortalama 12 kişilik 10 adet sınıfları ile her seviyeden öğrencinin katılabileceği ve öğrencilerin İngilizce seviyelerini hızlı bir şekilde geliştirebileceği pek çok program sunar. Modern sınıfları ve ders materyalleri, interaktif yazı tahtası, sınırsız internet hizmeti ile öğrencilerine en iyi eğitimi sunma garantisi vermektedir.

Bununla birlikte ders dışı zamanlarda da öğrencilerin birbiri ile İngilizce pratik yapabileceği dinlenme alanları öğrenciler tarafından oldukça beğenilmektedir. Okulun kendine ait yüzme havuzu, deniz gören bir çardağı ve geniş bir kafeteryası vardır.

KAPLAN INTERNATIONAL TORQUAY DİL OKULU FİYATLARI

Öğrencilere sunduğu üst seviye kaliteli eğitimi ile dünyanın sayılı dil okullarından biri olan Kaplan International Torquay, gideceğiniz hafta sayısına ve İngilizce programınıza göre size uygun fiyat hizmeti vermektedir. Ayrıca yıl boyunca ELT öğrencilerine ayrıcalıklı olarak kampanyalar, eğitim fiyatı üzerinden %25-30 oranında indirim uygulamaktadır. İndirimli fiyat bilgisi için tüm ELT ofislerimize danışabilirsiniz.

Aşağıda sizin için hazırladığımız tabloda dil kursları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretler hakkındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

İngiltere dil okulları arasında yüksek kalitede eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk olarak düşündüğü kaplan dil okulları, Torquay şubesinde modern eğitim materyalleri ile öğrencilerin ihtiyaçlarına göre dil programları sunmaktadır. Öğrencilerin sınıfta devam edebileceği eğitim dışında Kaplan International Torquay dil okulunda K+ sistemi ile öğrenciler online olarak da istedikleri zaman, istedikleri yerde İngilizce pratik yaparak eğitimlerine devam edebilirler.

Genel İngilizce

Öğrencilerin haftada 20 ders alacağı kurs programında okuma , yazma, dinleme, konuşma gibi İngilizcenin ana unsurları üzerinde durularak, öğrencilerin bu becerilerini en iyi şekilde geliştirmeleri sağlanmaktadır. İngilizce başlangıç seviyesinden, advance seviyesine kadar her öğrenci bu programa katılabilir.

Yoğun ve Yarı Yoğun İngilizce

Genel İngilizce program dahilinde aldığınız haftalık ders saatinizi öğleden sonraları alacağınız dersler ile pekiştirerek yarı yoğun veya yoğun İngilizce eğitimi olarak alabilirsiniz. Öğleden sonra alacağınız birebir özel dersler ile günlük hayatta kullanacağınız İngilizcenizi daha hızlı bir şekilde ilerleterek kendiniz ifade etme özgürlüğünüze kısa sürede erişmiş olursunuz.

Sınavlara Hazırlık

Sabah dersi olarak Genel İngilizce programı sonrası IELTS, Cambridge, TOEFL, GMAT gibi akademik sınav hazırlık programlarına katılabilirsiniz. Sınavlara hazırlık derslere katılabilmeniz için orta ve üzeri seviyede İngilizceye hakim olmanız gerekmektedir. Sınavlarda hangi noktalar dikkat etmeniz gerektiğini alanında tecrübeli öğretmenler sayesinde kolay bir şekilde öğrenme garantiniz okul tarafından size sağlanmaktadır.

İş İngilizcesi

Öğleden sonra katılabileceğiniz spesifik derslere alternatif olarak mesleki İngilizce dersleri, iş dünyasında kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için en iyi seçenektir. Cv hazırlama konusunda , iş için özel dil ve iletişim becerilerinizi geliştirme konusunda Kaplan International Torquay dil kursu tecrübeli öğretmenleri ile en iyi şekilde size sunulmaktadır.

Ek olarak yetişkinler ve küçük yaş grupları için İngilizce dışında Almanca, İspanyolca, Fransızca öğrenebileceğiniz ders programları da bulunmaktadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

İngiltere’nin en iyi dil okullarından biri olan Kaplan Torquay öğrencilerine üst seviye kalitede eğitim sunduğu gibi, ders dışı zamanlarda da eğlenceli vakit geçirmeleri için pek çok aktivite düzenlemektedir.

Okul ; Plymouth’taki National Marine Akvaryumunu, tarihi Kent’s Cavern mağarasını, ünlü yazar Agatha Christie’nin romanlarını yazdığı evini ziyaret için hafta içi çeşitli gezi organizasyonları ile öğrencilerin Torquay şehrini ve İngiliz kültürünü daha yakından tanımasını sağlar.

Ayrıca öğrenciler bu aktiviteler ile pek çok eşsiz güzellikteki plajları, körfez ve falezleri görme şansı elde etmiş olurlar. Torquay sahil kasabası olduğu için pek çok su sporlarına katılma şansınızda olacaktır.

KONAKLAMA

İngiltere’de dil okulu tercih eden öğrenciler için kaplan Torquay; aile yanı ve Öğrenci yurtları olmak üzere iki ayrı konaklama seçeneğinden birini tercih edebilirler.

Aile yanında kendilerine ait odalarında özgür alanları olan öğrenciler ortak kullanım alanı olan mutfakta aile ile birlikte yemek saatlerinde hem İngiliz kültürünü yakından tanıma şansını elde edip, aile ile birlikte geçirdiği bu zamanlarda İngilizce pratiği yapabilmektedir.

Öğrenci yurtlarında ise Dünya’nın hemen hemen her ülkesinden gelen öğrenciler ile ortak bir yaşam alanında kültür alış verişi yapabilir ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Her iki çeşit konaklama da Kaplan Torquay’ın önceliği öğrencilerin güvenliği ve konforudur.

TORQUAY ŞEHRİ

İngiltere’nin en güzel şehirlerinden biri olan Torquay, tatil cennetidir. Okyanus esintileri yumuşak kumlalardan oluşan plajları, Torbay Palmiyeleri ile her sene milyonlarca turistin ve İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin gözdesi haline gelmiştir. Şehir gürültüsünden uzak sakin yerleri seven öğrenciler için mükemmel bir seçimdir.

Okyanusa yakın bir şehir olmasının en büyük avantajı ise pek çok su sporları aktivitelerine katılarak eğlenceli bir vakit geçirecek olmanızdır

Oldukça ılıman bir iklime sahip olması dış mekanlarda, kafelerde uluslar arası arkadaşlarınız ile birlikte vakit geçirmenize olanak sağlar.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kaplan Torquay web sitesinde uluslararası öğrenci oranı ile ilgili net rakamlar olmamakla birlikte %98 memnuniyet garantisinin verdiği okula. her yıl 150 Ülkeden 40.000 aşkın öğrenci dil eğitimi için gelmektedir.

İsviçre %25.41, Fransa %11.75, Suudi Arabistan %9.84, İtalya %9.02, %Rusya 6.5

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA