Southbourne School of English

Southbourne School of English

Southbourne School of English, 1966’da İngiltere’nin güneyindeki Bournemouth şehrindeki Southbourne kasabasında kurulmuştur. İngiltere’nin güneyinde, şirin bir kasabada konumlanan bu okul, her yaştan öğrenciyi ağırlamaktadır. Kurulduğu yıldan bu yana binlerce öğrenciyi mezun etmiş ve onlara istihdam olanakları kazandırmıştır. İngiltere’de yazın turist akını çeken bu şirin kasabada öğrenciler, dil eğitimlerini hedefledikleri düzeye çekmek amacıyla gitmektedir. Southbourne School of English, yetişkinler için birbirinden farklı ve özel kurs programları sunmaktadır. Farklı öğrencilerin farklı gereksinimlerine yönelik çeşitli programlar sürdürülmektedir. Bunlar; genel ve özel İngilizce kurs programlarıdır. Bu kurs programları minimum bir hafta sürmektedir. Kurslar, yaz ayları hariç her ayın ilk pazartesi gününde başlar. İngiltere’de eğitim alanında pek çok kurumun akreditasyonuna da sahiptir. Bunlardan birkaçı ise; British Council, Quality English ve English UK’dir.

Özellikle dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin hayallerini süsleyen İngiltere, bilindiği üzere dünyanın en iyi eğitim merkezlerine sahiptir. Sessiz ve sakin okyanus kenti olan Southbourne’da öğrenciler, doğayla iç içe nezih bir eğitim sürmektedir.  Programlarını tamamladıktan sonra sertifikalarını alan öğrenciler, ayrıca pek çok kariyer fırsatını da yakalamaktadır. Gerek İngiltere’de gerekse ülkelerine döndüklerinde edindikleri derecelerle birincil tercih sebebi olmaktadırlar.

Southbourne Şehri ve Öğrenci Yaşamı Hakkında

Okul, şehrin en şirin yerlerinden biri olan Southbourne’de konumlanmaktadır. Merkeze otobüs ile yalnızca 20 dakika mesafededir. Yaz aylarında gerçek bir turist merkezi haline gelen Southbourne’deki olanaklar sayısızdır. Bunlardan bazıları; restoranlar, plaj alanları, bar-kafeler ve öğrenciler için özenle tasarlanan çalışma alanlarıdır. İngiltere’de eğitim için uluslararası öğrencilerin tercih edebileceği uygun fırsatlar sunan bir dil okuludur. Zira, bünyesindeki nitelikli kadroyla saygın bir eğitim verebilmek adına aydınlık ve modern derslikler her yıl yenilenmektedir. Bunun yanı sıra öğrencilere; multimedya merkezi, dil laboratuvarı, kafeterya ve ücretsiz internet erişimi gibi olanaklar sunulmaktadır.

Southbourne, İngiltere’de dil eğitimi açısından binlerce uluslararası öğrencinin ilgisini çeken renkli bir dokuya sahip. Kentlerin karmaşık yapısından bunalan öğrenciler için Southbourne oldukça rahat ve düzenli bir ortamdır. Dünyanın en temiz plajlarından birine sahip kampüs, kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Hafta sonu aktivitelerinde; Stonehenge, tarihi Oxford kenti, antik Roma kaplıca kenti, milli parklar, Winchester ve Salisbury katedrallerine gidilebilmektedir.

Southbourne School of English Kampüs Bilgisi

Southbourne School of English‘in özenle tasarlanan sınıfları maksimum 15 kişilik bir kapasitededir. Bununla birlikte, öğrencilerin rahatlığı ve kolay odaklanması amaçlanmaktadır. Kampüs açısından yeterli olanaklara sahip olup, öğrencilerin ulaşımlarını da bu yönüyle kolaylaştırmaktadır. Kampüsün kurulu olduğu alandan Londra’ya ulaşım iki saattir. Öğrencinin özel hissetmesi açısından kampüsteki derslikler 15 kişilik kapasitededir. Okul, öğrencilere güzel ve samimi bir atmosferde eğitim olanağı sunmaktadır. Kampüs içerisinde kütüphane, ücretsiz internet, spor salonu ve atletik kortlar bulunmaktadır.

Southbourne School of English Programlar

İngiltere’nin şirin kasabasında bulunan Southbourne School of English bünyesine neredeyse her yaştan öğrenci katılabilir. Yetişkinlerin de yabancı dilini geliştirmesine büyük önem vermektedir. Böylelikle programlarını da bu amaç üzerinde eğilerek düzenlemektedir. Genel ve özel olarak verilen İngilizce dil kurslarının yanı sıra okul, sınava yönelik kurslar da sunmaktadır. Southbourne School of English‘in öğrencilerine sunduğu programlar:

Kurs ve Programlar

 • General & Intensive
 • Intensive Course Plus
 • Long-Stay Study (Academic Year) Course
 • Summer Vacation Courses
 • Examination Courses
 • One-to-One Tuition
 • History Tours (Age 35+)
 • Group Courses
 • Summer Course
 • Residential Course
 • Spring Course
 • Junior Brochure
 • Junior Programmes
 • Preparatory Courses for: IELTS, Cambridge (CAE, FCE, PET, KET, CPE)

Bölüm/Program Ücretleri

İngiltere’de dil eğitimi için yurtdışından başvuru yapan öğrencilerin ödemesi gereken ücretler; programların süresine ve türüne bağlı değişmektedir. Ücretler, haftalara ve programa göre aşağıdaki gibi belirlenmektedir;

Genel İngilizce
1-4 hafta: 230 GBP
5-12 hafta: 220 GBP
13-24 hafta: 210 GBP
25-36 hafta: 200 GBP
37+ hafta: 190 GBP

Yoğunlaştırılmış İngilizce
1-4 hafta: 270 GBP
5-12 hafta: 260 GBP
13-24 hafta: 250 GBP
25-36 hafta: 240 GBP
37+ hafta: 230 GBP

Southbourne’da Konaklama

Öğrencilere diğer alanlarda olduğu gibi konaklama açısından da yardımlar sağlanmaktadır. Southbourne School of English‘e kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler için konaklama, aile yanında olacak şekilde sağlanmaktadır. Bu tip konaklamalar, İngiltere’de öğrenciler arasında yıllardır oldukça yaygın bir gelenektir. Öğrencilerin maksimum rahatlığı ve konforu amaçlandığından, okul öğrencilere konaklama açısından da önerilerde bulunmaktadır. Öğrenciler okulun önerdiği İngiltereli bir ailenin yanında konaklamayı tercih etmektedir. Aile yanında konaklama tercihinde bulunmak istemeyen öğrenciler için farklı olanaklar da sunulmaktadır. Bunlar; öğrenci otelleri, özel oteller ve pansiyonlardır. Aile yanı konaklama açısından belirlenen ücretler ise aşağıdaki gibidir:

Başvuru Tarihleri

Southbourne School of English‘te dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz hemen hemen her pazartesi günü başlayan eğitimlere katılabilirler. Başvuru esnasında gidiş zamanlamanız, eğitim süreniz ve vize başvuru süreciniz gibi tüm detayları ELT danışmanınızla beraber kordine ederek size en uygun başvuru ve başlangıç tarihini belirleyebilirsiniz.

Yurtdışında dil eğitimi için İngiltere’yi tercih eden öğrencilerin her türlü sorusunda ve sorununda ELT yanınızda olmaya hazır. Karar sürecinizden, dil okulu tercihinizden, şehre vardığınız sürece dek ELT size destek olacak. Başvuru işlemleri ve okul hakkında detaylı bilgileri, ELT’nin özel olarak belirlediği bir danışman aracılığıyla alabilirsiniz. Bu süreçte oluşabilecek her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaştırabilirsiniz. Sorunsuz ve stressiz bir eğitim için ELT’ye danışabilirsiniz.

akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar
akreditasyonlar