GENEL BİLGİLER

1967’de kurulan, 30 yıldır öğrencilerine eğitim veren Lewis School of English, İngiltere’nin güneydoğusundaki en iyi dil okullarından biri olarak seçilmiştir. Okul Southampton Solent Üniversitesine oldukça yakındır. 18.yüzyıldan kalan tarihi binalar, geniş bir yeşil alan ile çevrili Southampton’da yer alır.

Okulun binası 18. yüzyıldan kalma tarihi bir bina olsa da içi modern, ferah ve donanımlıdır. 3 tarihi binada eğitim veren okulda 14 sınıf, öğrencilerin çalışabilecekleri etüt odası, bilgisayar laboratuvarı, video odası ve öğrencilerin dinlenebilecekleri 2 kahve odası bulunmaktadır. Apple TV ve projeksiyon aletleri ile tam donanımlı sınıfları, öğrencilerin en rahat şekilde eğitim alıp, geliştirmesine yardımcı olur.

Öğrenci ortalamasının 60 – 90 arasında olduğu Lewis School of English’de, yaz aylarında 130 öğrenciye kadar çıkmaktadır. Okulda yaş ortalaması ise 18 ile 30 arasındadır. Lewis School of English’in hemen yanında yer alan 15.000 İngiliz öğrencinin eğitim aldığı Southampton Solent Üniversitesinin kantinini, Lewis öğrencileri de kullanabilmektedir. Her iki okul öğrencilerinin kaynaşmasına fırsat veren bu uygulama, uluslararası öğrencilerin dil pratiği yapması açısından önemlidir.

Şehir merkezinden ana caddeye yürüyerek sadece iki dakika içinde çok çeşitli mağaza, kafe ve restoranlara ulaşabilirsiniz. Muhteşem WestQuay alışveriş merkezi 5 dakika, tren istasyonu ve otobüs durakları ise 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Lewis School of English, English UK üyesidir ve British Council tarafından onaylıdır. Lewis School of English ile İngiltere’de dil eğitimi, gerekli olacak olan becerileri kazanmanızı, akademik, profesyonel ve sosyal boyutta konuşma ve yazışma dilini tamamen kavramanızı sağlayacaktır.

LEWIS SCHOOL OF ENGLISH DİL OKULU FİYATLARI

Lewis School of English, İngiltere dil okulu ücretlerine göre kıyasladığımızda uygun olması ve ELT öğrencilerine özel %25’lere varan indirimleri ile tercih edilen okullar arasındadır. Sizlere özel fiyat tekliflerimiz için size en yakın ELT ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik İngilizce, Cambridge Sınavlarına Hazırlık, IELTS Hazırlık, TOEIC, Yaz Programları ve Birebir İngilizce, okulun sunduğu programlar arasında yer almaktadır.

Genel İngilizce Kursu

Haftada 15 saat olan programda dinleme, konuşma, yazma, okuma, gramer ve yeni kelime bilgisine ağırlık verilmektedir.  Öğrencilere düzenli olarak ödev verilir.

Yoğun İngilizce Kursu

Haftada 22,5 saat olan program Genel İngilizce Programı ile aynı müfredatı vardır. Kısa sürede yoğun bir program almak isteyen öğrenciler tercih etmektedir.

Akademik İngilizce

33 hafta eğitim düşünüyorsanız akademik yıl kursları hem daha ekonomiktir hem de akademik hayata hazırlar. Akademik Kurs da Cambridge Sınavları ya da IELTS sınavlarına hazırlanabilir ya da lisans, yüksek lisans programlarına hazırlık programları ile ilerleyebilirsiniz. 37 haftalık programda 4 hafta tatil vardır. Sınıflar en fazla 12 kişiliktir. 

IELTS Hazırlık Kursu

Haftada 15 saat olan IELTS Kursunda en az orta – orta üstü İngilizce seviyesi istenmektedir. Kitaplar ücrete dahildir ancak sınav ücreti ayrıca ödenir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Lewis School of English’de çok çeşitli aktiviteler bulunmaktadır.

Her hafta sonu (kışın iki haftada bir) İngiltere’nin Londra, Brighton, Bath ve Oxford şehirlerine düzenlenecek gezilere, Wight Adası, New Forest, Dorset sahili, adı Titanik ile birlikte anılan Southampton’ın denizcilik geçmişi ile ilgili her şeyi bulabileceğiniz Sea City Museum ve Stonehenge gibi önemli turistik gezilerine katılabilirsiniz.

Hafta içlerinde etkinlikler çoğunlukla okul ve çevresinde yapılır. Bahçede barbekü partileri, film geceleri, kutlamalar ve bunun gibi etkinlikler ile uluslararası diğer öğrenciler ile tanışma şansına sahip olur ve pratik yaparak, dilinizi geliştirebilirsiniz.

Muhteşem manzarası, restaurantları ve kafeleri ile Ocean Village marinasında zaman geçirmek, Quay bölgesini ziyaret edip Wight Adası’na tekne ile geçmek ise İngiltere’de dil eğitimi alırken yapılabilecek en keyifli aktivitelerdir.

KONAKLAMA

Lewis School of English, birçok konaklama seçenekleri sunmaktadır;

Aile Yanı Konaklama
Aile yanında konaklamalarda aileler özenle seçilir. Yerel ev yemekleri, gerçek bir evin sıcaklığını, konforunu yaşama ve rahat bir atmosferde dil pratiği yapma fırsatı sunar. Kalacağınız ülkenin adetlerini ve farklı kültürleri tanımak için güzel bir seçenek olacaktır.

Öğrenci Rezidansları
Dünyanın her yerinden arkadaş edinmek, fikir ve deneyimleri paylaşmak için harika bir deneyimdir. Rezidanslar yemeksizdir, kendi yemeğinizi yapma veya yerel restoran ve kafelerde yeme seçimi size aittir.

Öğrenci Evleri
Uluslararası öğrencilerle bir evi paylaşabilir, ev arkadaşlarınızla dostluklar kurarken bağımsızlığın keyfine varabilirsiniz.

Hotel
Eğer bir otelin rahatlığını ve imkanlarını arıyorsanız bu seçenek tam size göre! Aynı anda kendinize ait bir dairenin mahremiyetinin ve bir otelin sağladığı konforun keyfine varın.

Stüdyo Daireler
Eğer kendinize ait bir dairenin rahatlığını ve özgürlüğünü arıyorsanız stüdyo daire iyi bir tercih olacaktır. Özgürlüğünüzün tadını çıkarabilirsiniz!

SOUTHAMPTON ŞEHRİ HAKKINDA

Southampton, İngiltere’nin güneyinde yer alan, Londra’ya bir saatlik mesafede bulunan, önemli bir havacılık ve denizcilik geçmişine sahip liman şehridir. Bu şehir ile özdeşleşmiş en önemli tarihi olaylardan bir tanesi, ünlü Titanic gemisinin bu şehirden hareket etmiş olmasıdır. Ayrıca tarihte ilk uçan botlara ev sahipliği yapmıştır.

Günümüzde bu kadar modern yapılara sahip olmasının nedeni, 2. Dünya savaşında bombardıman altında kalmış ve tamamen yok olmuş bu şehrin yeniden küllerinden doğmuş olmasıdır. Southampton’ da öğrenci nüfusu Solent Üniversitesi ve Southampton Üniversitesinden dolayı oldukça kalabalıktır. 

Okyanus ikliminin egemen olduğu Southampton, İngiltere’ nin en ılıman ve güneşli şehirlerinden biridir. Bu nedenle de İngiltere’de dil eğitimi için tercih edilen şehirler arasındadır. Yaz dönemi ortalama sıcaklık 22 °C, kış dönemi ortalama sıcaklık ise 8 °C’dir.

Şehirde, denizciliğe merakı olanlar için Denizcilik Müzesi, doğayı sevenler için Queens Parkı ve Central Park, Avrupa sanat tarihi için Southampton Sanat Galerisi, doğal beslenenler için Hampshire Çiftçi Pazarı, yeni yerler keşfetmek isteyenler için tarihi New Forest, gece hayatını sevenler için West Quay Road gibi birçok alternatif bulunmaktadır.

Southampton Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 30 dakika mesafededir. Havaalanından şehre düzenli tren, otobüs seferleri yapılmakta ve taksiler de 24 saat hizmet vermektedir. Şehir içi ulaşımda da genellikle tren ve otobüsler kullanılmaktadır ancak Southampton’da görülmesi gereken yerler birbirine çok yakın mesafede olduğu için en kolay ve pratik olan yürümek ya da bisiklete binmektir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Lewis School of English, her yıl 60 farklı ülkeden gelen yüzlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Okulda ki uyruk ve yaş çeşitliliği, farklı zaman dilimleri, kurslar ve seviyelere göre değişmektedir. Aşağıdaki tablodan ülkelere göre yüzdeleri görebilirsiniz.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA