LSI Portsmouth Dil Okulu

LSI Portsmouth Dil Okulu, İngiltere’nin güney kıyısında yer alan Portsmouth şehrindedir. Okul 1985 yılında kurulmuş ve British Council (İngiltere’nin uluslararası eğitim ve kültürel fırsatlar için en büyük organizasyonu) üyesi olmuştur. Okul 18 yaş ve üstü kişiler için samimi, geniş kapsamlı İngilizce dil okuludur. Birçok farklı ihtiyaç ve isteğe uyacak geniş bir kurs yelpazesi sunmaktadır. Dünyanın en önemli gazetelerinden biri olan EL Gazette tarafından İngiltere’de en iyi İngilizce dil okulu olarak tanıtılmıştır. Okulda 55 konforlu sınıf bulunmaktadır. Sınıflar maksimum 12 öğrencili olup ortalama sınıf mevcudu 8 kişidir. Sınıflar modern ve teknolojik akıllı yazı tahtaları ile donatılmıştır.

Portsmouth’da dil eğitimi düşünenler için ilk seçeneklerden biri olan okulda çay, kahve yapma olanakları sağlayan iki öğrenci salonu bulunmaktadır. Salonda bilardo masası, masa tenisi masası, geniş ekran TV’ler, piyano, öğrencilerin arkadaşlarıyla buluşabilecekleri sosyal alan ve öğle yemeği imkanı vardır. Zemin katta LSI öğrencilerine indirim sunan bir kafe bulunmaktadır. Bina genelinde ücretsiz ve güvenilir Wi-Fi kullanılabilir. Binanın zemin katında bir çalışma merkezi vardır. Çalışma merkezinde öğrenciler kaynak ödünç alabilir, ödevlerde yardımcı olabilecek veya konuşma seansları yapabilen eğitim merkezi yöneticisi ile görüşebilirler.

LSI Portsmouth Dil Okulu Fiyatları

İngiltere’de dil okulu ücretleri, şehirlere, okullara ve programlara göre değişmekle beraber LSI Portsmouth dil okulu ELT öğrencilerine özel yıl boyu %25’lere varan indirimleri ile ön plana çıkmaktadır. Okulun sunduğu dil programları, konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretler için size en yakın ELT ofisine ulaşabilirsiniz.

Dil Okulu Fiyatları

Katalog Fiyatıdır İndirimli Fiyat Al
OkulProgram2 Hafta8 Hafta12 Hafta16 Hafta24 Hafta36 HaftaKur

LSI Portsmouth Eğitim Programları

LSI Portsmouth, İngiltere dil okulları arasında çok seçenekli bir kurs yelpazesi sunan okullardandır. Kurslar uygun fiyatlı ve kaliteli olup birçok farklı akademik ve mesleki ihtiyacı en iyi şekilde karşılamaktadır.

30+ Yetişkin Kursu
30 yaş ve üzeri yetişkinler için verilen İngilizce eğitimi, Genel İngilizceye benzer ancak daha olgun öğrencilere yöneliktir. Bu dil kursu, öğrencilere günlük İngilizcenin tüm özelliklerini eğlenceli ve etkileşimli bir şekilde öğretir. Sınıflar en fazla 8 kişilik küçük gruplardan oluşmaktadır.

Genel İngilizce Kursları
Konuşma, dinleme, okuma, yazma eğitimini kapsadığı için öğrenme yönünde en fazla seçeneği sunar. Bu kursta günlük genel iletişim için gerekli İngilizceyi öğrenebilirsiniz.

İş İngilizcesi Kursları
İş İngilizcesi kursları, bir iş veya profesyonel ortam için dil becerilerini geliştirmesi gereken profesyoneller için tasarlanmıştır. İş İngilizcesi kursları genellikle daha kısa ve daha yoğun eğitimlerden oluşur. Bu nedenle iş ihtiyaçlarına göre ayarlanmaktadır.

Uzman İngilizce
Uzman İngilizce kursları, dil öğrenimleri için İngilizce, ilaç endüstrisi için İngilizce veya mühendislik için İngilizce gibi belirli bir gereksinimi olan profesyonellere yöneliktir. Bu kurslar bire bir veya küçük gruplar halinde verilmektedir.

Cambridge Sınavlarına Hazırlık Kursları
Cambridge sınav kursları, bu sınava hazırlamak için tasarlanmıştır. Yazmak, dinlemek, sözlü bir tartışmada anlaşmaya varmak gibi becerileri geliştirir ve uygular.

IELTS Sınav Hazırlık Kursları
IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı), dünyanın en popüler sınavlarından biridir. Bu nedenle IELTS hazırlık kursları bu sınavı yüksek puanla kazanmak isteyen öğrenciler için bir zorunluluktur. Okul, öğrencilere istedikleri IELTS notunu almak için gereken taktikleri ve dil becerilerini öğretir.

Öğretmen Eğitim Kursları
LSI Portsmouth, öğretmenlerin İngilizce eğitimi verirken güvenini artırmak ve sınıflarında yeni becerilerini sunmaları için tasarlanmış kurslardır. Bu dersler, mevcut öğrenme metotlarını kullanma, öğrencilerin ilerlemelerini planlama, öğretme ve değerlendirme yeteneğini artırmaya yöneliktir.

VİDEO

Sosyal Etkinlikler

LSI Portsmouth dil okulunda öğrenciler için cumartesi günleri Salisbury, Stonehenge, Bath, Cambridge, Oxford, Brighton’a turistik geziler düzenlenir. Sosyal programlar, şehirde gerçekleşen aktif faaliyetlere ve mevsime bağlı olarak değişir. Hava sıcak ve güneşli olduğunda plajda veya voleybol turnuvalarının dışında barbekü görmeyi bekleyebilirsiniz. Ancak Noel zamanı yaklaştıkça Dickensian Noel Festivali’ne veya buz patenine davet edilebilirsiniz. Ayrıca futbol, çay partisi, gece kulübü, resim kulübü, karaoke, dans, sinema gibi etkinlikler ile şehrin önemli noktalarına ve çevredeki şehirlere geziler düzenlenmektedir.

Konaklama Seçenekleri

Okul her ihtiyaca uygun farklı konaklama seçenekleri sunmaktadır. Ev sahibi bir ailenin yanında misafir olabilir, diğer öğrencilerle pansiyonda kalabilir ya da arkadaşınızla mutfaklı bir öğrenci evinde yaşayabilirsiniz.

Aile Yanı Konaklama
Tek kişilik odalarda yarım pansiyon konaklama ile aile konforu çokça tercih edilmektedir. Öğrenciler aile yanında farklı kültürleri tanıma ve pratik yapma şansına sahip olurlar. Genellikle yanında misafir olunacak ailenin evi ile okul arasındaki mesafe 15 ile 30 dakika arasındadır.

Pansiyon Konaklama
Tek kişilik veya çift kişilik odalarda yarım pansiyon konaklama ile daha bağımsız bir öğrencilik hayatı yaşamak isteyen öğrenciler tercih etmektedir. Odalarda mutfak ve banyo bulunmaktadır. Pansiyonların okul ile arasındaki mesafe genellikle 15 ile 30 dakika arasındadır.

Portsmouth Şehri

Deniz kenarında harika bir yaşam için ideal olan İngiltere’nin güney kıyısında yer alan Portsmouth, ülkedeki tek ada şehridir. Portsmouth’da öğrenciler için birçok kafe, dükkân, tiyatro, kulüp, canlı müzik mekânı bulunmaktadır. İngiliz ve yurtdışından gelen öğrencilerle dolu üniversiteler bölgesinin kalbinde yer almaktadır. Portsmouth İngiltere’de dil eğitimi alan öğrenciler, Portsmouth Üniversitesi’nin spor kulüpleri ve derneklerine katılarak İngiliz arkadaşlar edinebilir, İngiltere de öğrenci hayatının tadını çıkarabilirler.

Portsmouth kilometrelerce plajları olan bir sahil kentidir. Okulun üst katlarındaki sınıfların çoğundan denizi ve Wight Adası’nı görebilirsiniz. Ayrıca trenle sadece 90 dakika uzaklıktaki Londra’yı ziyaret etmek için de iyi bir konumdadır. Şehirden civardaki şehirlere, tarihi ve turistik bölgelere her gün geziler düzenlenmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA