OXFORD HOUSE COLLEGE (OHC)

OXFORD HOUSE COLLEGE (OHC)

OXFORD HOUSE COLLEGE (OHC) – İNGİLTERE
OHC, Tüm dünyada 4 ülkede 14 şubesiyle hizmet veren kaliteli bir zincir dil okuludur. 1973 yılında hizmet vermeye başlayan okul, bulunduğu ülkelerdeki tüm yetkili kurumlardan akreditasyona sahiptir. Yıl boyunca devam eden kurslarda öğrencilere sunulan büyük avantajlar vardır. Şubeler arasında transfer özelliği sunan OHC, öğrencilere farklı şehirleri ve kültürleri tanıma şansı sunar.

Çeşitli konaklama seçenekleri bulunan OHC’de konaklama departmanı çalışanları sizlere en uygun seçeneği bulmak için elinden geleni yapıyor. Mümkün olduğunca okula yakın seçenekler sunan OHC, samimi bir ortam sağlıyor.

İngiltere’de 4 farklı şubesi bulunan dil okulu, British Council’den akreditedir. Yetişkin kursları yanında küçük öğrenciler içinde İngiltere’nin en güzel lokasyonlarında yaz kampları sunulmaktadır.

Önerilen Programlar

  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilice
  • Sınav Hazırlık Programları (IELTS/TOEFL)
  • CELTA Hazırlık
  • Akademik amaçlar için İngilizce
  • Konuşma ve Gramer Programları
  • Yaz Kampları

LONDRA

Günün her saati enerji dolu olan Londra’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alan OHC, Londra’nın en popüler caddelerinin birinde yer alması itibariyle ELT’nin de en fazla önerdiği okullar arasındadır. Oxford Street üzerinde bulunan okul, eğitim sonrası aktivite programları ile ön plana çıkıyor. Okul bünyesinde sunulan çeşitli eğitim programlarından istediğinizi seçebilirsiniz. OHC’nin en güzel avantajlarından birisi belirlenen sürede sürekli katılım sağlanması durumunda, öğrenci beklenen seviyeye gelemiyorsa takviye ders vermesidir.

Konaklama olarak yurt ve aile yanı seçenekleri sunulan okulda, yurtlar Zone 1’de olup okula oldukça yakın mesafededir.

LONDON – RICHMOND

Londra şehir merkezine 20 dk. mesafede bulunan OHC – Richmond, Londra’nın gürültülü hayatından uzakta güvenli bir alanda eğitim imkanı sunuyor. Derslerden sonra rahat bir şekilde şehir merkezine inebileceğiniz bu okulda, konaklamalarda okula olabildiğince yakın mesafelerde seçilmektedir.

ELT Tavsiyesi: Okulun yakınında bulunan The Royal Botanic Garden’ı ziyaret edin !

OXFORD

Geniş yeşil alanları, tüm şehre yayılmış Oxford Universitesi’nin kampüsleri ve tarihi binaları ile Oxford sizi çağırıyor. OHC Oxford, şehir merkezinde bulunan lokasyonu ile öğrencilerin ilk tercihlerinden olmaya devam etmektedir. Samimi bir ortamda eğitim veren OHC Oxford’ta sunulan programlardan en çok tercih edilen IELTS sınav hazırlık programıdır. Bu üniversite kokan şehirde sizde kendiniz için en büyük yatırımları OHC bünyesinde rahatlıkla yapabilirsiniz.

ELT Tavsiyesi: Ders sonrası yabancı arkadaşlarınızla AshmoleanMuseum’u ziyaret edin!

STRATFORD-UPON-AVON

William Shakespeare’in doğduğu şehir olan Stratford’da öğrencilerin en fazla tercih ettiği okulların başında OHC gelmektedir. Türk öğrenci oranının çok az olduğu bu bölgede dil eğitimi alırken aynı zamanda köklü İngiliz tarihini ve sanat merkezlerini görme şansına sahip olabilirsiniz. Shakespeare ruhunun halen yaşatıldığı bölgede, OHC Stratford özellikle Genel ve Yoğun İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Sadece aile yanı konaklama seçeneği sunulan okulda, gerçek İngiliz aileler ile kalarak hem dil pratiği yapma hem de onların kültürünü yakından tanıma şansına sahip olacaksınız.

ELT Tavsiyesi: Royal Shakespeare Tiyatrosunu ziyaret edin.