GENEL BİLGİLER

1991 yılında kurulan Oxford International dil okulu, okulu binlerce öğrenciye İngiltere, Amerika ve Kanada’da eğitimler vermektedir. Oxford International dil okulu Oxford şehir merkezinde yer almaktadır. Okul toplu taşıma olanaklarına, kafelere ve alışveriş merkezlerine oldukça yakındır. Büyülü manzarası ile High Streets’e yürüme mesafesinde olan Oxford International dil okulunun çevresi tarihi kolejlerle sarılıdır. Öğrenci hayatının yaşandığı en güzel merkezlerden birisidir. 30,000’den fazla öğrencinin yaşadığı şehir yalnızca kolej ve üniversiteleriyle değil sosyal imkanlarıyla da ünlüdür. Oxford International okulunda her seviyeye uygun program bulunmaktadır.
Oxford International Education Oxford merkezinde, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Ielts sınav hazırlık ve birebir kurs eğitimleri verilmektedir.10 sınıfa sahip olan okul öğrencilerine butik okul kalitesi de vermektedir.
İngiltere’de bulunan okullar arasında fiyat uygunluğu eğitim kalitesi ile bilinen okul giden öğrencilerin oldukça memnun kaldığı okullar arasında yer almaktadır.

OXFORD INTERNATİONAL DİL OKULU FİYATLARI

İngiltere’nin önemli dil okulları arasında gösterilen Oxford International , yıl boyunca sunduğu kampanyalı fiyatları ile öğrencilerin hem kaliteli, hem de uygun fiyatlı dil okulu eğitimi almalarına olanak sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda detaylı fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce Programı

Genel İngilizce kursu alarak dil becerilerini en iyi seviyede geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanan program haftalık 20 derstir. Öğrenciler temel İngilizce dersleri olarak; gramer, yeni kelime öğrenme, konuşma, dinleme ve yazma dersleri alırlar.
Genel İngilizce Programlarına dilerse sabah grubunda dilerse öğleden sonra grubuyla katılabilirler. Ders içeriği, öğretmenler bakımından bir farklılık yoktur sadece derslerin başlangıç saati farklıdır. Sabah dersleri 09.00’da başlarken, öğleden sonra dersleri saat 13.00 ile 16.30 arasında verilmektedir.

Yoğun İngilizce Programı

Yoğun İngilizce kursu öğrencilerin yoğun ders saati ile dil becerilerini maksimum seviyede geliştirmek isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Haftalık 30 ders olarak sunulmaktadır.
Her ders 45 dakikadan oluşur. Sınıflar maksimum 15 kişiliktir. Kursa katılma yaşı minimum 16’dır. Her seviyede öğrencinin başlayabildiği bu programlarda, kursa başladıkları ilk gün yaptıkları seviye tespit sınavına göre seviyelerine en uygun olan sınıfa yerleştirilirler.

IELTS Hazırlık İngilizce Programı

Oxford International IELTS Hazırlık Programları İngilizce seviyesini akademik düzeye çıkarmak isteyen öğrenciler için sınav hazırlık programıdır.
IELTS Hazırlık Programı kapsamında, sınava yönelik sınav teknikleri, hızlı okuma ve akademik yazma dersleri verilmektedir.
Her ders 45 dakikadan oluşur. Sınıflar maksimum 12 kişiliktir. Kursa katılma yaşı minimum 16’dır.
IELTS Hazırlık Programı için İngilizce seviyenizin Upper – Intermedidate (B2) olması beklenir. Öğrenciler kursa başladıkları ilk gün yaptıkları seviye tespit sınavı sonucuna göre seviyelerine en uygun olan sınıfa yerleştirilirler.

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi Kurs Programı İngilizcenizi iş yerinizde başarılı bir şekilde kullanmak için hazırlanan programlardır. Programa katılacak öğrencilerin İngilizce seviyelerinin minimum B1 (Pre-Intermediate) olması beklenmektedir. Her ders 45 dakikadır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Oxford International dil okullarında dil eğitimi alan öğrenciler, Oxford şehrinin sosyal ve kültürel yapısı sayesinde çeşitli müze ve sanat galerilerine gidip tiyatro, sinema veya sportif etkinliklere katılabilirler.
Ayrıca Oxford şehrinde;

Pitt Rivers Müzesini ziyaret edebilir,
Oxford Üniversitesi’ni görebilir,
Doğa ve Tarih müzesinde dinozor kemiklerini ve antik şehri keşfedebilir,
Oxford Kalesini ve yemyeşil botanik bahçelerini görebilirsiniz.

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama

Dil eğitimi için yurtdışına giden öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklamalar arasında yer alır aile yanı konaklaması. Tek kişilik odada kalma imkanı mevcuttur. İsteğe bağlı olarak yemekli veya yemeksiz konaklama tercihi bulunur. Aile yanı konaklama son derece güvenli ailelerin yanında İngilizce pratik yapma şansı sağlar.

Öğrenci Yurt Konaklaması

Öğrenci yurtları sosyal ortam ve diğer öğrencilerle arkadaşlık yapma imkanı sunar. Yurt odaları tercihe göre tek kişilik veya çift kişilik olabilir. Ortak alanları olan yurtlarda yemek seçeneği yoktur. Kendi yemeklerinizi kendiniz yapabilirsiniz.

OXFORD ŞEHRİ

İngiltere’nin Oxfordshire bölgesinde yer alan Oxford şehri, Londra’nın güneydoğusunda yer almaktadır. Şehirden Thames nehri geçmektedir.
Kültürel ve tarihi açıdan dünyadaki en popüler öğrenci şehirlerinden bir tanesi olarak gösterilen, Oxford, dünyanın en eski üniversitelerinden Oxford Üniversitesine de ev sahipliği yapmaktadır.
Londra’nın güneydoğusunda yer almaktadır. Trenle şehir merkezinden Londra uzaklığı yaklaşık 1 saat mesafededir.
Oxford, tarihi binaları çeşitli dükkânları, canlı pazarları, galeri ve müzeleriyle ilgi çekmektedir.
Ashmolean Müzesi , Pitt Rivers Müzesi, Somerville College ,Bodleian Kütüphanesi ,Carfax Kulesi Oxford Botanik Bahçesi,Sheldonian Tiyatrosu ,Aziz Mary Kilisesi şehrin önemli merkezlerindendir.
Dünyanın en iyi üniversitelerinden Oxford Üniversitesi, her yıl farklı ülkelerden binlerce öğrenciyi ağılamaktadır. Nüfusun önemli bir kısmı öğrencilerden oluşan bu şehir dil eğitimi için de oldukça caziptir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Oxford International, kurulduğu tarihten itibaren dünyanın birçok yerinden her yıl binlerce öğrenciyi misafir etmektedir. Bu sebeple okulda ki öğrenci çeşitliliği oldukça renklidir. Öğrenciler yeni bir dil öğrenmenin yanı sıra farklı kültürlerden yeni insanlar tanıma fırsatı yakalayabilmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA