GENEL BİLGİLER

Oxford House College, ulusal ve uluslararası birçok kurum ve kuruluş tarafından akredite edilmiş zincir bir dil okuludur. Kanada, Amerika, İngiltere, İrlanda ve Avustralya olmak üzere toplamda 5 ülkede dil okuluna sahip olan Oxford House College (OHC English) 1974 yılında kurulmuştur. OHC, British Council tarafından akredite edilmiş bir okul olmanın yanı sıra, küçük ve samimi bir Uluslararası İngilizce okuludur.

OHC, Oxford’un merkezinde, King Edward Street’te bulunmaktadır. OHC, Bodleian kütüphanesi, Sheldonian tiyatrosu, Botanik bahçesi gibi şehrin popüler merkezlerine yürüme mesafesindedir. Okulda bir bilgisayar odası, öğrenci çalışma odası, multimedya merkezi ve kablosuz internet imkanları mevcuttur.

Maksimum 16 öğrenci kapasiteli sınıflara sahip olan Oxford House College Oxford şubesi öğrencilerine genel, akademik ve profesyonel amaçlara yönelik dil eğitimi programları sunmaktadır. Ayrıca, Oxford House College, Cambridge ESOL sınavlarına yönelik ‘sınav hazırlık’ kurslarının verilmesinde yetkili merkezlerdendir.

OHC OXFORD DİL OKULU FİYATLARI

Oxford House College  uluslararası zincir bir dil okulu olmasına rağmen uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve ELT öğrencilerine özel yıl boyu özel indirimler sağlamaktadır. Oxford House College ve İngiltere’de dil okulu ücretleri hakkında ücretsiz bilgi almak için size en yakın ELT şubesine dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Genel İngilizce programı, öğrencilerin temel seviyede okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrencilerin öncelikle dil seviyeleri belirlenir ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilir. Öğrencilerin dil becerilerini geliştirirken farklı ülkelerden gelen öğrencilerle kültürel etkileşime geçmeleri de sağlanır. Genel İngilizce programında öğrenciler haftada 20 ders saati eğitim almaktadırlar.

Yoğun İngilizce

Yoğun İngilizce programında öğrenciler haftada 30 ders saati eğitim almaktadırlar. İngilizce bilgisini mümkün olan en hızlı biçimde ilerletmek isteyen öğrenciler için hazırlanan program hızlı biçimde İngilizcede akıcılık kazanmayı ve okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu program içeriğinde öğrencilerin çok yönlü dil ve iletişim becerisi kazanmaları hedeflenir.

IELTS Sınav Hazırlık

Bu program, gramer ve telaffuz eğitimlerinin yanı sıra, sınav içeriğine de yoğunlaşmaktadır. Program süresince öğrenciler belirli aralıklarla, IELTS hazırlık sınavlarına girme şansına sahiptirler. IELTS Hazırlık eğitimine katılan öğrenciler haftada 20 ders saati eğitim almaktadırlar.

Birebir Eğitim

OHC, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş bu programı öğrenciye birebir iletmektedir. Kişisel hedeflerinize uygun kaç ders alacağınıza hangi alanlara yöneleceğinize siz karar verebilirsiniz. En kısa sürede hedeflediğiniz dil seviyesine ulaşmanız hedeflenir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Oxford House College dil okulunda eğitim aldığınız süre boyunca şehirde katılabileceğiniz birçok etkinlik olacak. Şehri tarihi ve mimari yapısı öğrencilerin yanı sıra binlerce turisti de çekmektedir.

OHC Oxford dil okulu öğrencilerine boş zamanlarını değerlendirmeye yönelik çeşitli sosyal aktiviteler düzenler. Müze gezileri, punting, civar şehir gezileri bunlardan sadece bir kaçıdır. Ayrıca botla nehir gezintileri, öğrenci partileri, film geceleri, karaoke, futbol ve yürüyüşleri de düzenler.

Okul içerisinde gerçekleştirilen birçok aktivite dışında, hafta içi ve hafta sonu şehir gezisi programları öğrenciler tarafından oldukça sevilmektedir. Böylelikle eğitim aldığınız sürece farklı şehirleri görme şansına sahip olacaksınız.

KONAKLAMA

OHC Oxford, dil eğitimi alan öğrencileri için iki farklı konaklama seçeneği sunmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Güvenilir aile yanı konaklama seçeneği ile Oxford’un en popüler bölgelerinde ev konforunu yaşayabilirsiniz. Çeşitli yemek seçenekleri ile size uygun seçeneği tercih edebilirsiniz. Ayrıca ana dili İngilizce olan aile üyeleri ile pratik yapıp konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Yurt Konaklama (Yaz Dönemi)

Yaz aylarında konaklayabileceğiniz bu yurt seçeneği Üniversite yurdu olarak geçmektedir. Tek kişi ve özel banyo tercihi bulunmaktadır. Ortak mutfak alanı ile kendi yemeklerinizi yapma imkanı sunulmaktadır. Yurt seçeneği farklı ülkelerden gelen öğrencilerle arkadaşlık yapıp farklı milletleri tanıma imkanı sunar.

OXFORD ŞEHRİ HAKKINDA

Oxford İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan, kültürel ve tarihi açıdan ve dünyadaki en popüler öğrenci şehirlerinden bir tanesidir. Oxford, Londra’nın merkezinden trenle yaklaşık 1 saat uzaklıktadır. Oxford, tarihi pubları, farklı dükkânları, canlı pazarları, galeri ve müzeleriyle ilgi çekmektedir. Oxford şehri ayrıca kültürel aktiviteleri, tiyatro, sinema ve kulüplerinin zenginliği ile meşhurdur. Oxford Müzesi, Ashmolean Müzesi ve Modern Sanat Müzesi görülmesi gereken müzelerin başında gelmektedir. Her köşesinde karşınıza çıkan tarihi bir bina ya da eski İngiliz publarının arasında yürürken kendinizi bir film sahnesindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Şehrin içindeki ve etrafındaki parklar, yemyeşil alanlar şehrin huzurlu havasını tamamlamaktadır.

İngiltere’de dil eğitimi alacağınız en uygun lokasyonlardan biri olan Oxford, öğrenci şehri olarak da bilinmektedir. Oxford‘da dil eğitimi alırken üniversiteleri ziyaret edebilir, farklı seminerlere katılıp ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Oxford şehri, her daim, görkemli üniversiteleri, kolejleri, yemyeşil parkları ve tarihi mimari yapıları ile turistler ve öğrenciler için her zaman cazibe merkezi olmaya başarmıştır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Oxford House College, kurulduğu tarihten itibaren dünyanın birçok yerinden her yıl binlerce öğrenciyi misafir etmektedir. Bu sebeple okulda ki öğrenci çeşitliliği oldukça renklidir. Öğrenciler yeni bir dil öğrenmenin yanı sıra farklı kültürlerden yeni insanlar tanıma fırsatı yakalayabilmektedir. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA