GENEL BİLGİLER

Oxford’un şirin ve sakin bir ikamet bölgesinde bulunan Kings Education, Oxford şehir merkezine de otobüs ile sadece 10 dakika mesafe uzaklıkta yer almaktadır. Kings Oxford’da modern ferah sınıflar interaktif materyaller ile dizayn edilmiştir ayrıca okulda bilgisayar odası, öğrenci çalışma odası, kablosuz internet, kütüphane, konferans salonu ve oyun odaları bulunmaktadır. Birçok milletten öğrenciye ev sahipliği yapan Kings Education Oxford şubesi gerek kalitesiyle gerekse eğitim sürecinde öğrenciye sunduğu imkanlarla en çok tercihe edilen dil okullarının başında gelmektedir. Kings tüm şubelerinde Genel İngilizce, Yoğun İngilizce programlarının yanı sıra Ayrıca sınav hazırlık programları ve profesyonel İngilizce kursları sunmaktadır.

Kings Education İngilizce dil eğitiminin dışında İngiltere ve Amerika’da pathway programları  ile de öğrencilerin dil eğitimi sonrasındaki akademik kariyerlerini yönlendiren bir dil okuludur.

KINGS OXFORD DİL OKULU FİYATLARI

Dünyanın önemli zincir dil okulları arasında gösterilen Kings Education dil okulları yıl boyunca sunduğu kampanyalı fiyatları ile öğrencilerin hem kaliteli, hem de uygun fiyatlı dil okulu eğitimi almalarına olanak sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda detaylı fiyat bilgisini görebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Kings English genel İngilizce kursları dört temel İngilizce becerisinin temeli üzerine inşa edilmiştir: dinleme, konuşma, okuma, yazma. Öğrencinin genel İngilizce dersleri bu becerilerini tutarlı bir oranda geliştirecektir. Her hafta dersler farklı bir konu işlenmektedir. Ders saati 20 ders olarak belirlenmiştir. Kursa katılma yaşı minimum 16’dır.

Yoğun İngilizce

Dört temel beceride akıcılık sağlamanızı hedefleyen yoğun İngilizce programı mümkün olan en kısa sürede derin akıcılık kazanmanızı hedeflemektedir. Öğrenciler gramer derslerinin dışında  konuşma pratiği, sınav hazırlığı, etkin yazma ve okuma, İş İngilizcesi gibi farklı alanlarda seçmeli dersler alabilirler. Ders saati 28 ders olarak belirlenmiştir. Kursa katılma yaşı minimum 16’dır.

Akademik Hazırlık

Minimum 24 hafta eğitim alabileceğiniz bu program, mevcut İngilizce düzeyini çok daha yüksek bir akıcılık düzeyine çıkarmayı hedefler. Başlangıç seviyeniz ne olursa olsun bu programlarda eğitim alabilirsiniz. Haftalık ders saati 20 ders olarak belirlenmiştir.

Sınav Hazırlık Programları

IELTS ve Cambridge sınavlarına hazırlayan programlardır. Sınav odaklı derslerle dil bilginizi pekiştirip sınavda başarılı olmanız için gerekli sınav stratejilerini kazandırarak, uzmanlık kazanmanızı sağlayan programdır. Haftalık ders saati 20 ders Genel İngilizce +8 ders IELTS sınavına hazırlık +4 ders IELTS sınav uygulaması olarak belirlenmiştir. Sınav hazırlık programları için öğrencinin minimum İngilizce seviyesi B1 olmalıdır.

Profesyoneller için İngilizce Kurslar – Sanat ve Tasarım

Oxford’da yaratıcılığınızı serbest bırakacak bu program , sanatsal becerinizi uzman öğretimi ile geliştirmenize yardımcı olacaktır. Çizim, boya, heykel, baskı ,  fotoğrafçılık gibi geniş bir anda kullanabileceğiniz İngilizce becerilerinizi geliştirirken farklı bir yaşam deneyimi kazanacaksınız. Sanat ve tasarım becerilerinizi geliştirebileceğiniz programın haftalık ders saati 28 ders olarak belirlenmiştir.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kings Education’da dil eğitimine gelen öğrencilere akademik eğitim in yanı sıra sosyal aktivite imkanı da sunmaktadır. Sosyal aktivitelerle öğrenciler yeni arkadaşlar edinip yeni kültürler tanımanın yanı sıra İngilizce pratiği de yapabilirler. Aktivite programları her ay düzenli olarak değişmektedir.

Oxford’da yapabileceğiniz aktiviteler, Dünyanın en prestijli eğitim kurumlarından biri olan Oxford Üniversitesi’nin ana kütüphanesi Bodleian Kütüphanesini ziyaret edebilir.

Arkeolejik ve antropolojik araştırmalara ışık tutan Pitt Rivers Müzesine gidebilir.

Mimari yapısıyla büyülüyen  Sheldonian tiyatrosuna gidebilirsiniz.

Kings Education dil okullarının tamamında öğrencilerin İngilizcelerini her alanda kullanabilmeleri için hafta içi ve hafta sonu sosyal etkinlikler ve çevre gezileri düzenlenmektedir.

KONAKLAMA

Tüm yıl boyunca aile yanında konaklama imkanı sunan Kings Education, öğrencilerine şehirde güvenilir bir konaklama imkanı sağlamaktadır. Aile yanı konaklamalarda öğrenciler ev konforunu yaşarken ailelerle birlikte İngilizce konuşma pratiği de kazanacaktır. Aile yanı konaklama mesafeleri yaklaşık 30 dakikadır.

Oxford şehrinde, daha özgür bir konaklama isteyen öğrenciler için tasarlanan öğrenci evleri ise farklı bir konaklama tercihidir. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle bir arada olma imkanı yakalayıp farklı kültürler öğrenebilirler. Öğrenciler bu konaklamada tek kişilik veya çift kişilik oda tercih edebilir. Ortak mutfak kullanımının yanı sıra ve özel banyo tercihi mevcuttur. Öğrenci evleri ,okula yakın bir lokasyonda bulunur.

OXFORD ŞEHRİ HAKKINDA

Kültürel ve tarihi açıdan dünyadaki en popüler öğrenci şehirlerinden bir tanesi olarak gösterilen, Oxford, Londra’nın güneydoğusunda yer almaktadır. Trenle şehir merkezinden Londra uzaklığı yaklaşık 1 saat mesafededir.

Oxford, tarihi binaları çeşitli dükkânları, canlı pazarları, galeri ve müzeleriyle ilgi çekmektedir.

Ashmolean Müzesi , Pitt Rivers Müzesi, Somerville College ,Bodleian Kütüphanesi ,Carfax Kulesi Oxford Botanik Bahçesi,Sheldonian Tiyatrosu ,Aziz Mary Kilisesi şehrin önemli merkezlerindendir.

Dünyanın en iyi üniversitelerinden Oxford Üniversitesi, her yıl farklı ülkelerden binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. Nüfusun önemli bir kısmı öğrencilerden oluşan bu şehir dil eğitimi için de oldukça caziptir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kings Education, dil eğitimi tecrübesiyle dünya çapında onlarca ülkede eğitim vermeye devam etmektedir. Her yıl, binlerce öğrenciyi şubelerinde ağırlamaktadır. Oxford Kings Education, Türk oranı az olan şubelerdendir. 

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA