GENEL BİLGİLER

1967 yılında Londra’da kurulan Kaplan International, dünyada İngiltere başta olmak üzere Amerika, Kanada, Avusturalya, İrlanda ve Yeni Zelanda’nın en iyi lokasyonlarında ya da üniversite kampüslerinde 40’ın üzerinde dil okuluna sahiptir.

Modern okulları, donanımlı eğitim kadrosu ile size en uygun okullarda kaliteli İngilizce dil eğitimi ya da Üniversite Hazırlık Programlarına katılma olanağı sağlar. 

Dünyanın dört bir tarafından gelen milyonlarca öğrenciye, İngilizce becerilerini en kısa sürede geliştirmelerine olanak sağlar. Eğitim ihtiyaçlarına göre farklı seçenekleri sunarak, hızlı ve etkili bir biçimde genel dil becerilerinizi geliştirmelerini sağlar.

Kaplan Dil Okulu, K+Eğitim sitemini uygulamaktadır. K+Eğitim, eğitim sistemine bambaşka bir yenilik getiren İngilizce öğrenmeyi daha keyifli hale getiren kitaplar, çevrimiçi uygulamaları, oyunları içermektedir. Bu eğitim sistemi ile öğrenciler sınıf dışında da eğitimlerine devam edebilmektedirler.

Derslere %95 katılım sağlayan, verilen bütün ev ödevlerini zamanında tamamlamasına rağmen kur sonunda bir üst kura geçemeyen öğrenciler için 4 hafta ücretsiz kurs vererek eğitim garantisi vermektedir.

KAPLAN OXFORD DİL OKULU FİYATLARI

Kaplan Dil okulları uluslararası zincir bir dil okulu olmasına rağmen uygun İngilizce kursu ücretleri, çeşitli dönemlerde yapılan kampanyaları ve ELT öğrencilerine özel yıl boyu özel indirimler sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda konaklama, kayıt ve diğer tüm ücretleri inceleyebilirsiniz.

SUNULAN PROGRAMLAR

Genel İngilizce

Haftalık ders saati 20 ders olarak belirlenen bu program öğrencilerin, akademik eğitimlerin yanında resmi ve günlük tarzda konuşmaların geliştirilmesine de olanak sağlayan genel İngilizce programlarıdır. Bu program, öğrencinin dört temel İngilizce bilgisi okuma, konuşma, yazma ve dinleme becerisini geliştirmeyi hedefler. Her seviyede sınıflar mevcut olup eğitimler her pazartesi başlar.

Yoğun İngilizce

Yoğun İngilizce kursları, İngilizce bilgisini olabildiğince en hızlı biçimde ilerletmek isteyen öğrenciler için İngilizce de akıcılık kazanmayı ve temel becerilerini geliştirmeyi hedefleyen programlardır.

Bu program ile istediğiniz süre kadar eğitim alabilir ve bu sayede gelecekteki akademik ve profesyonel işlerinizde fırsatlarınızı artırabilirsiniz. Haftalık ders saati özel beceri dersleri ile pekiştirilerek 28 ders olarak belirlenmiştir. Eğitimler her pazartesi başlamaktadır.

Akademik Yıl İngilizcesi

İngilizce Akademik yıl kursları ile, mevcut İngilizce düzeyini çok daha yüksek bir akıcılık düzeyine çıkarabilirsiniz. Bu genel İngilizce kursları, profesyonel ve akademik hayatında şansını daha da artırmak isteyen, öğrenciler için uygundur. Haftalık ders saati 20 ders olarak belirlenmiştir.

İş İngilizcesi

İş İngilizcesi programı, profesyonel bir iş çevresinde etkili biçimde nasıl iletişim kuracağınızı öğretmenin yanı sıra iş dünyasında başarılı olmanız için gerekli olan tüm dil becerilerini sizlere kazandırır.

Örnek sunumlar, toplantılar ve iş görüşmelerine dayalı derslerde İş İngilizcesi becerileri kazanabilir ve özgeçmiş yazma gibi uygulamalı aktivitelerle İngilizce yazışma yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Program için gerekli dil seviyesi B1 seviyesidir.

Sınav Hazırlık İngilizcesi

Çeşitli sınav eğitimleri sunan Kaplan Oxford, IELTS sınavında başarılı olmanız için gerekli İngilizce bilgisini ve sınav stratejilerini kazandırarak, daha iyi bir puan almanız için size yardımcı olacaktır.

Belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler için tasarlanmış bu program temel becerilerini geliştirmenin dışında, kurs içerisinde uygulanan deneme sınavları ile soru tiplerini öğrenmenizi de sağlayacaktır.

VİDEO

SOSYAL AKTİVİTELER

Kaplan International, öğrencilerinin eğitim alırken aynı zamanda hem yeni arkadaşlar edinebilecekleri hem de yeni kültürleri tanıyarak İngilizce pratiği yapabilmelerini hedeflemektedir. Okul içerisinde gerçekleştirilen birçok aktivite dışında, hafta içi ve hafta sonu gezi programları öğrenciler tarafından oldukça sevilmektedir.

Oxford şehrinde bulunduğunuz sürece Kaplan International dil okulu ile;

Kral 8. Henry tarafından 1546’da inşa ettirilen Christchurch’u ziyaret edebilir,

UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan Blenheim Sarayı’nı gezebilir

Bisiklet-sever bu şehri iki tekerlek üzerinde keşfedebilir,

Oxford’un ikonik yapıları Radcliffe Camera, Bodlean Kütüphanesi ve Sighs Köprüsü’nü gezebilir,

Arkadaşlarınızla toplanın ve nehirde punting gezisine çıkabilir,

Cotswold köylerine günübirlik gezi düzenleyebilirsiniz.

KONAKLAMA

İngiltere’de dil eğitimi aldığınız sürece aile yanı konaklamanın yanı sıra dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle paylaşımlı mutfakta kendi yemeklerinizi özgürce hazırlayarak yurt konaklamasını da tercih edebilirsiniz.

Anadili İngilizce olan ailelerin yanında konaklamak size konuşma pratiği yanı sıra evde yaşam alanınızda konforlu bir şekilde kalmanıza olanak sağlar. Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri aile tarafından karşılanır. Seçilmiş, güvenlikli ve deneyimli ailelerdir.

Öğrenci yurtları ise özel olarak seçilmiş öğrenci apartlarından ve yurtlardan oluşur ve harika bir yaşam deneyimi sunar. Özgür bir yaşam tarzı isteyen ve yeni arkadaşlar edinmek için uygundur.

Yurtdışı İngilizce Dil Eğitiminizde konaklama konusunda da Kaplan sayısız öğrenci yurdu, aile yanı konaklaması seçenekleri ile dünyanın en başarılı konaklama sistemini yürütmektedir.

OXFORD ŞEHRİ HAKKINDA

Dünyanın en ünlü üniversitelerine ev sahipliği yapan Oxford şehri İngiltere’nin kültürel ve tarihi açıdan en önemli şehirlerinden biridir. İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan şehir metro ile Londra’ya uzaklığı 30 dakikadır ve 24 saat ulaşım imkanı bulunur.

Dünyanın akademik geçmişi en eski ve en zengin olan Oxford şehri tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır. Şehrin %30 u öğrenci nüfusunu oluşturmaktadır. Oxford üniversitesi tarihi binaları ve kampüsleri ile yıl içerisinde binlerce turisti de Oxford’a çekmektedir.

Taş binaları, kaldırımları, müzeleri, kitapçıları ile Oxford şehri muhteşem büyüleyici bir havaya bürünmüştür. Bu entelektüel şehir İngilizce dil eğitimi içinde İngiltere’deki en iyi lokasyonlardan biridir. Bünyesinde kaliteli birçok dil okulu barınmaktadır.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ ORANI

Kaplan Dil Okulları kurulduğu tarihten itibaren dünyanın birçok yerinden her yıl binlerce öğrenciyi misafir etmektedir. Bu sebeple okulda ki öğrenci çeşitliliği oldukça renklidir. Öğrenciler yeni bir dil öğrenmenin yanı sıra farklı kültürlerden yeni insanlar tanıma fırsatı yakalayabilmektedir.

SOKAK GÖRÜNTÜSÜ

HARİTA